A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangváltók (DUO, TRIO, SUB)
Elvileg van kisebb, de nem tudom mennyi van belőle. Mivel menetenként lehet igazítani a tekercseket ezért olyan 5% a vállalható sztem, de ez is függ az induktivitástól. Nagyobb értékeknél könnyebb pontosabban dolgozni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szeretném megtudni, hol vásárolhatok Remix illetve Siemens MKT /MKPkondikat. A viszonteladókat hivogassam fel egyenként, vagy lehet-e tudni egy konkrét helyet Budapesten, vagy le kell utazni Székesfehérvárra?
Válaszol
Nem kell utazni érte, postázzák a kollégák.

Válaszol
Azt elfelejtettem, hogy a kondik fóliakondenzátorok és nem bipolárisak.
(Remix, Siemens típusúak)
Postai utánvéttel lehetséges?
Üdvözlettel:

Wagner Edgár
Válaszol
Igen. A rendelést észrevettem, kimásoltam, töröltem, csak hogy a cím ne legyen egy nyilvános fórumon kint.

Válaszol
Lehet hogy vannak exhibiciklista hajlamu juzerek Smile
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Van vszont egy részlet, ami nem stimmel. 3,3mH nincs csak 3,8.

Válaszol
Köszönöm a segítséget. Az érték megfelel (3,8mH). Ebből letekerhetek néhány menetet. Kb. mikorra számíthatok a szállításra?

Üdvözlettel.
Keresd mindíg a legegyszerübbet!
Válaszol
A letekerés ebben az esetben nem megy, mert fazék-ferritmagos a tekercs, és ragasztva van, ha vki szétszedi, többé össze nem rakja. Jövőhéten valószínűleg feladják a kollégák.

Válaszol
Nagyon szépen köszönöm.
Válaszol
Sikerült postázni a csomagot?
Válaszol
Még nem, remélem, holnap már úton lesz.

Válaszol
Shalafi!
A gyári hangváltóitok tartalmaznak bármilyen L-padet? Főleg a mély és magas szekcióra gondolok, vagy ugyan akkora jelet továbbít?
Amúgy miért nem ajánlod őket soha? Szerintem jó kindulási alapnak, főleg olyanoknak, akik vagy nem értenek nagyon hozzá, vagy nem szeretnek szöszölni vele. Pl én összeépítem, ha van hozzá kapcsi rajz, de az soha sem olyan, mint egy gyári, nyákra ültetett.
Üdv: Crockoo
Válaszol
A mélyhszt sosem kell csillapítani L-paddal, a közép és magas szűrői előtt a 120 ill. 200W-os változatoknál van egy 3,3Ohm-os ellenállás csillapításként.

Szerk: és azért nem ajánlom azokat a váltókat, mert általában létezik sokkal jobb megoldás, ami mindenhez jó, az igazán semmihez sem.

Válaszol
shalafi66 Írta:Szerk: és azért nem ajánlom azokat a váltókat, mert általában létezik sokkal jobb megoldás, ami mindenhez jó, az igazán semmihez sem.
És mi lenne az?
Amúgy a 3,3 Ohm kb hány dB-t nyel el? 2-3-at?
Gondolom ki lehet venni belőle az ellenállásokat és rövidzárral helyettesíthető, vagy kisebb Ohm-értékűt lehet beépíteni.
Válaszol
Attól függ, milyen hangszórókészletet válogatsz hozzá, van, ahol kevés a 3,3Ohm, vagyis a -3dB.

Válaszol
shalafi66 Írta:Attól függ, milyen hangszórókészletet válogatsz hozzá, van, ahol kevés a 3,3Ω, vagyis a -3dB.
Pl 599M/539/639 esetén (91/90/92dB) a közép tag elől eleve kivenném (minden esetben úgy hangszínezek, hogy a közép tartomány halkítva van), a magas elé meg ezek szerint úgy 1-1,5 Ohm kellene.
(hiába, tudom egyik nap 620mod, másik nap 599M, vacillálok, mert egy párat szeretnék még, de 137 és 229 cm2 között van kölünbség... de dobozban meg kisebb lenne jó, az M-nek kell a minimum 36 liter, a mod el lenne 20-21 literben is)
Válaszol
Big Grin az az R620 nem csak mod, teljesen új hangszóró.

A fent vázolt esetben, sztem meg kell mindkét 3,3Ohm, de sztem egy ilyen háromutas nem lenne jobb, mint az R620-as két útban, itt most épp a középhsz (539) nem illik a képbe. Mondjuk itt már kezdünk offtopik lenni.. Az R620 ugyanazt a mélyátvitelt tudja 25 literben, mint az 599M 40 literben, különbség csak az érzékenységükben van, előbbi 89, utóbbi 91dB.

Válaszol
Sziasztok tud nekem valaki segiteni hangváltóban? ehez a paraméterekhez kéne a segitség de jolenne inkább rajz

Mély:
Big Bull enroute 380mm:

Music power: 700W
Sinus power: 350W
Impedance: 4ohm
Freq. response: 25-2kHz
Magnet weight: 85Oz
Voice colle 3"
Voice colle materic: AL
Rdc: 3,7ohm
Xmax: 4cm (4mm volt megadva szerintem elírták)
Sd: 735cm2
Fs: 25Hz
Spl: 92db
Mms: 105,2gr
Qms:2,55
Qes: 0,73
Qts: 0,57
Vas: 327,8L
Bl: 9,7
Rms: 7,3Kg/s
Cms: 0,3mm/N
Le: 0,5mH
Outside dimension: 388mm
Mounting widht: 371mm
Mounting deep: 18,6cm

Magas:
Frekvencia: 2kHz-20kHz
Teljesítmény: 150/300 W
Impedancia: 8 ohm
Mágnes: 5 oz

Közép:
Kónuszos középsugárzó 8 ? Visaton CMC 12 HiFi
Műszaki adatok
Szinus: 80 W
Max. terhelhetőség (zenei): 100 W
Impedancia: 8 ?
Hangnyomás: 85 dB
Frekvenciatartomány: 400 - 10 000 Hz
Rezonanciafrekvencia: 600 Hz
Válaszol
Ezek alapján senki nem fog értelmes váltót kitalálni hozzá, de másmilyent sem, mert kevés az adat, és azok alapján legfeljebb dobozt (azt is csak részlegesen) lehetne tervezni, amennyiben az adatok a valóságnak megfelelőek.
Válaszol
Szia Shala!

Csak azt szeretném kérdezni, hogy olyan váltókat nem akartok készíteni, ami alacsonyabb frekvenciákon vág?
Konkrétan 400 / 3000-4000 Hz gondolok.
A nagyobb hab/gumi peremes hangszórókat alacsony freken kell vágni. Akkor szerintem már jobb megoldás kisebb hangszórót betenni középnek 400 Hz-en vágva a méllyel.
Lesz ilyen hangváltó valamikor?
Köszi!
Válaszol
Nem tudom feldolgozni mi köze a keresztezési frekvenciának a membránszélhez... DE ezzel akéréssel ne hozzám fordulj. Wink Mert én ugye nem tudom befolyásolni hogy miféle váltók készülnek az üzemben.

Válaszol
killerricsi Írta:Szia Shala!

Csak azt szeretném kérdezni, hogy olyan váltókat nem akartok készíteni, ami alacsonyabb frekvenciákon vág?
Konkrétan 400 / 3000-4000 Hz gondolok.
A nagyobb hab/gumi peremes hangszórókat alacsony freken kell vágni. Akkor szerintem már jobb megoldás kisebb hangszórót betenni középnek 400 Hz-en vágva a méllyel.
Lesz ilyen hangváltó valamikor?
Köszi!

Vannak internetes oldalak, illetve programok, vagy akár képletek számításhoz, amikkel ki tudod számoltatni a megfelelő frekvenciákhoz tartozó kondi ill. ilduktivitás-értékeket, valamint az LPad ellenállások értékeit. Ha ezek megvannak, fel kell lapozni a logotech.hu-t, ott vannak kondik, ellenállások és légmagos induktivitások is, egész jó áron.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Az a baj, hogy ezek nem veszik figyelembe a hangszóró elektromos paramétereit. Az egy hangszórónál kevés, hogy 8ohm vagy 4ohm. Azt is tudni kéne, hogy hány Hz-en annyi, és a többi frekvencián mennyi. Plusz még ezekhez jön a fázis. Ehhez meg már nem a program fogja kiszámolni az alkatrészeket, hanem neked kell próbálkozni.
Válaszol
Ahhoz, hogy a tervezett váltó hasonlóan működjön, mint az univerzális, csak máshogy vágjon, ahhoz szerintem elég kiszámolni egy másodfokú alul és egy fmásodfokú felüláteresztő szűrőt a kívánt frekire (kétutas rendszer esetén). Nem titok, most nekem is egy ilyen home made univerzális váltóm van. Abban teljesen igazad van, hogy ha tényleg jó eredményt akarunk elérni, ahhoz hosszas számolgatásokat és méréseket kell végezni. Kb fél éve készülök én is egy értelmes hangváltót összehozni.. csak hol pénzem nincs, hol időm. Jelenleg idővel állok rosszul Tongue
Válaszol
Abból nekem most van, cseréljünk szerintem Big Grin
Válaszol
Nekem most speciel azért nincs sok időm, mert épp pénzt keresek a nap legnagyobb részében Tongue Főállású utcai fagyisbácsi vagyok, nameg szombatonként "rezidens DJ" egy helyi sörözőben.. mindeztpersze nem ingyen Big Grin
Az egyik a másik rovására megy.. ahhoz, hogy pénzed legyen, fel kell áldozni a szabadidőd nagyrészét Tongue
Válaszol
Én is már annyit dolgozom hogy kezd az ivás rovására menni. Nehéz időket élünk.....
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Arról lehet valahol információt találni, hogy a Duo Uni 90 -es hangváltóban milyen értékű tekercsek vannak?
Válaszol
Gyártjátok még ezeket a váltókat? Az új honlapon nem látom sehol. A régin volt némi leírás meg ár is....
Válaszol
Megvannak persze. Miért is szűntek volna meg.

Válaszol
Csak azért, mert sehol nem látom őket. Illetve szerepel bal oldalt a hangváltók címszó, de ha rányomok, akkor a logotech-es hangváltók jönnek be, amikről kb: nulla információ van fent.
Régi váltókat sehol sem látom, infot róluk meg szinte lehetetlen találni.
Válaszol
Jobb oldalt.... .oh.
Válaszol
Milyen váltó érdekel konkrétan?
Válaszol
A 3 utas váltók.
Nem tudom, hogy milyen frekvenciákon vágnak 4 ill. 8 ohmon.
A váltók csak a teljesítményükben térnek el egymástól, vagy van egyéb más különbség is?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég