A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangváltók (DUO, TRIO, SUB)
A végfoknak még rosszabb ellenállással sztem, mint anélkül, a 3,3 ohmot fűti csak fölöslegesen. Ha a hat ohmos hangsugárzót elviseli, akkor a 4-et is el fogja, csak vigyázni kell, hogy a váltó ne vigye névleges alá az impedanciát, és vigyázni kell arra is, hogy torzításba ne vezéreld.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Center 4 ohm ... ezen már túl vagyok.

Frontnál talán egy 0,8 mm-es tekercsel kellene szűrni a mély-közepet, talán nem engedné túlterhelni, és még némi ellenállása is van.
Vagy ez butaság lenne ?

Vagy egy olyan gondolatom is, hogy 2 h.sz. sorba + 1 párhuzamosan az elméletileg 6 ohm eredő lenne !

Vagy ez még nagyobb butaság ?
Válaszol
A 0,8-as tekercsnek kb. 0,5R a DC ellenállása, az nem sokat számít.

Végső esetben kérhetsz 15 ohmos verziót is a hangszóróból, de ezt nem ajánlom, mert sokat változnak a paraméterei, és nem jó irányba.

Túlterhelni nem fogja 4 ohmként sem, legfeljebb a végfok áramkorlátja lép közbe (ha van beépítve ilyen).

Válaszol
Gondolom 3 utasnak meg neki se álljak.

Vagy esetleg nincs valamilyen 3 utas terved h2000 h.sz-ekkel ?
Válaszol
Nincs, nekem nincs. Esetleg 2,5 út, ahol mélytartományban 4, fölötte 8 ohmos a hangsugárzó.

Válaszol
Valami olyasmire gondoltam hogy egy HA17-582 mondjuk 500 hz-ig aztán még egy 3.000-ig aztán magas.

Tudom, hogy semmi értelme de így megvan a 2 hsz, mégis kivannak használva, és meg marad a 8 ohm.
Válaszol
Az nem jó ötlet szerintem, akkor nem használod ki a hangszóróduplázás lényegét, a magasabb terhelhetőséget-érzékenységet.

Válaszol
És ha alul egy HA25-479 lenne ?
Válaszol
Az működhet, csak nehéz összeváltani.

Válaszol
Úgy nem működne, hogy maradna a 3000 es 8 ohm-os váltó változat csak lecsípnék alulról az 582-ről, és 200 Hz alá betelném a 479-et
Válaszol
Ilyen esetben nem elektronikusan szokás lecsípni a mélyközép aljából, hanem akusztikusan.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Aktív váltással még menne is, de passzív alkatrészekkel nem egy álom. :|

Válaszol
Ma volt lehetőségem beszélni az elektroműszerésszel ismét.

Azt ajánlotta a melegedésre, hogy vigyem fel csak allig 6 ohm-ra 2x1ohm 20W-al a frontokat, akkor minimális lesz a hőképződés, és így mehetne az eredeti ötlet. (2x8 ohm párhuzam)

Szerintetek ?
Válaszol
Nem a melegedés volt a gond ezzel a megoldással már az elején sem, hanem az, hogy a soros ellenállás növelése megváltoztatja a hangszóró effektív tulajdonságait, ez gyengébb elektromos paraméterekben jelentkezik, illetve a meghajtást áramgenerátoros irányba tolja el, csökken a DF, és az emelkedő impedanciára emelkedő hangnyomással reagál a rendszer.

Válaszol
Akkor ezen még rágódok ... úgyis a frontok maradnak a legvégére.
Válaszol
shalafi66 Írta:Mélyközép elé nem lehet soros ellenállást tenni, a szűrőt kell átalakítani, 680uH × (4,7R + 6,8u) formában, és a magas csillapítását csökkenteni kell, 0,47-1,5R környékére.

Újra rajzoltam a center váltóját sajnos a 6,8 uf-et nem tudtam kirakni az általad ajánlott remix kondikból.

[Kép: thumb-F27D_4DA02D9C.jpg]
Válaszol
Abban a pozícióban nem kritikus a fóliakondi típusa, lehet a sima C223 is.

Válaszol
Ha nem kritikus akkor marad az.

A front sugárzóra visszatérve, mi lenne ha egy ilyen váltó

http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10202

hajtaná a Vifa BC25SC06-04, HA17-582, és a HA25-450 -et
.... persze kisebb váltó módosítással kézen fogva.
Válaszol
Nem tudom, nem ismerem, valószínűleg nem ezekhez a hangszórókhoz készült. Smile És ha 2,5 út, akkor ugyanúgy 4 ohmos lenne mélyben.

A 450 rajzszámú mélyhangszóró eleve 4 ohmos.

Válaszol
Sorry 451-es Smile

Megértettem mi az a 2,5 út Smile
Válaszol
Tisztelt Shalafi66!
Sehol nem kapok választ a kérdéseimre. Szeretnék egy nem túl bonyolult első rendű váltót egy ha16/4 és egy hg2,5/4 közé. Kellene egy tekercs a mély-közép elé, hogy ne menjenek rá a magasak és egy kondit a magas elé. Tudnál nekem valami használható infót adni adatokkal és rajzal? Vagy van a h2000- nek valami univerzális váltója? Van rá 1- 2 ezer forintom.
Ja azt elfelejtettem mondani, hogy 3,3uF kondit ajánlottak szimplán a két hsz közé. Ez mitől szedi le a mélyeket? Elég lehet ez? Nekem túl tolakodóak a magasak.
Válaszol
A 2,5-es dómnál az elsőrendű váltás nem jó, ott legalább másodrendű felüláteresztő szűrő kell 3-3500Hz-es törésponttal. Ez a következőképp néz ki: 3,3uF × 470uH + 3,3-4,7R. Az új 4 ohmos HA16-hoz b-reflex doboznál elég egy 680-820uH körüli induktivitású tekercs.
Ez csak az új hangszórókra érvényes, a régi Videoton gyártásoknál kicsit mások a hangszóró-paraméterek.

A legegyszerűbb hangváltó a H2000-nél a Duo 4/70 http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10205
A következő kapcsolással:
mély: 560uH
magas: 4,7uF × 270uH

Válaszol
Akkor ezek szerint a belinkelt váltó elég lehet nekem? Mondjuk te mennyiért tudnád nekem az általad javasolt váltót megcsinálni? Sajnos nem férek hozzá cuccokhoz. Van itthon két peerless 3 utas váltóm siemens falból, ezt nem tudom átvariálni valahogy? Van még azon felül HS-9 tekercsem, csak ezeknek nem tudom a paramétereit. Köszi hogy hogy foglalkoztok a magamfajta nagyon amatőrrel.
Válaszol
Sajnos én nem vagyok berendezkedve ilyenekre, de nem bonyolult, csak össze kell forrasztani az alkatrészeket, ahogyan írtam.

A DUO váltó nem jó, de elfogadható lehet, egy soros ellenállással, vagy feszültségosztóval a magas előtt.

Válaszol
Igazából a váltó összeszerelése nem jelent gondot egy rajz alapján (nem lehet bonyolultabb mint egy trabantot összerakni). Nekem csak az alkatrészek beszerzése jelent gondot. Valaki lepostázhatná. Ebben esetleg tőled vagy a fórumtársaktól lehetne segítséget kérni? Nem tudom ti milyen árú tekercsekkel dolgoztok, de az audionl webáruházát nézem és itt egy tekercs 900 Ft.- nál kezdődik. Ja még egy: Az általad írt 470 mikro henry- s tekercs az egyenlő a 4,7 milli henry-s tekercsel? Nem találok ilyen mértékegységgel tekercset. Mit gondoltok a hangfaldoktor által készített tekercsekről, mert ezek olcsóbbak.
Válaszol
http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=1030301&start=21

Ezek a fehérváron készített tekercsek. Itt megtalálod amiket keresel, a többi forrás, pl. az AudioNL aránytalanul drága szokott lenni.

Válaszol
Na ez nagy királyság, mert megnézve a összes alkatrész árát kijön az ajánlott fogyasztói árak alapján 2500+ posta. Rendelés magánszemélynek mehet e- mailon is? A rajz ha jól silabizáltam ki az előző leírás alapján csatolva.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Megrendeltem az alkatrészeket. Már csak salafi66 jóváhagyása hiányzik a rajzhoz.
Válaszol
Jó a rajz, annyit gondoltam még hozzátenni, hogy ha esetleg kicsit arányaiban több mélyet szeretnél, akkor el lehet menni 820uH-ig is a soros induktivitásban.

Válaszol
Köszi a választ. Bocs a sok amatőrségért! Lenne még egy igen jogos kérdésem. Ha a h2000 hangszórókat fejjel lefelé nézem és felém néz a két érintkező, akkor melyik a "+"? És a mély-közepekből miért hallok már kis hangerőn csörgő zajt? Arra hasonlít, mint amikor hozzáér a membránhoz a tekercshez vezető vezeték.
Válaszol
A + kivezetések mindig jelölve vannak, a mélyközepeknél egy piros festékpötty a kosáron, a magasnál a zárófedélből domborodik ki a + jelzés.

Hogy nálad konkrétan milyen zaj lehet, azt nem tudom, alapállapotban maximum a porvédő mögötti üreg kompressziója jelentkezhet, de ez nem zavaró mértékű.

Válaszol
Köszi a gyors választ. Számítástechnikai szervizes vagyok, de neves gyártók supportja se ilyen gyors. Mondjuk a magason eszembe sem jutott volna ott keresni. A mély-középen gondoltam, hogy a pötty lehet, csak nálam fehér. Amúgy valami féle garanciát nyújt a h2000 a termékeire? Persze nem leégetés és szaggatás esetén. Még egyszer köszönöm a gyors választ.
Válaszol
Hja, igen, a festékpötty színkódolt, a fehér 4R, a zöld 6R, a piros 8R, a sárga 15R. Ez kiment a fejemből.

Garancia van, egy éven keresztül, ha valami problémád van, cserélik szó nélkül a hangszórókat. Szatmári Sándort kell keresni (elérhetőségeknél megtalálod).

Válaszol
Türelmetlen voltam és összeraktam váltó nélkül a rendszert. Nagyon nagyon kevés mélyem van és az sem igazán mély. Lesz ez még jobb a váltóval vagy ne számítsak jobbra? Ezt a dobozt csináltam meg: http://www.troelsgravesen.dk/Studio101.htm Lehet, hogy a dobozban van a hiba? Ja, talán saccra 70- 80 Hz körüli a max amennyire le megy.
Válaszol
Melyik doboz?

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég