A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangváltók (DUO, TRIO, SUB)
A kisebbik, mivel a kétutas doboz topikban ilyen méretűeket javasolnak mindenkinek.
Válaszol
12 liter? Hát attól nem is nagyon lehet számítani jobbra.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Mekkorától lehet? A 34 literes somogyis dobozba bele próbálva sem volt számot tevően jobb. Sajnos winisd és társai meg nem indulnak be win7- en. Lassan én leszek a diy hobbi meghazudtolója. Segítsetek!
Válaszol
Ott van az adatlapon, ajánlott a 22 literes doboz, nettó 18-22-ig szoktuk használni, a hangolást utólag a helyiséghez-elhelyezéshez kell állítani. Meg persze váltóval egyensúlyba kell hozni az előlap mélytartománybeli vágását.

Válaszol
Tudom, hogy nem ide való! Mit értesz azalatt, hogy egyensúlyba kell hozni az előlap vágását a váltóval? Érdemes rezonancia kamrát csinálni ekkora dobozba?
Válaszol
A baffle-step jelenségre gondoltam: http://www.t-linespeakers.org/tech/bafflestep/index.html

Mi az a rezonanciakamra?

Válaszol
Na így már értem.
Ha a somogyi féle (bár tudom, hogy nem sokra tartjátok) a hifi célra 16cm- hez csinált dobozban van egy elválasztó. Azt nevezték elég sokan rezonancia kamrának.
Válaszol
Az csak egy merevítő polc. Keresztmerevítéseket pakolni a dobozba mindig jó ötlet, főleg nagyobb felületű oldallapoknál. Mélytartományban sokat tud segíteni.

Válaszol
Na kész a megfelelő doboz is. Így próbálva és a kész váltóval már megjelennek a mélyek is.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Remélem, most màr rendben lesz 50Hz környékén is. Smile

Válaszol
Honnan lehet tudni,hogy a trio 8/200-as 1000 vagy 1900Hz az alsó keresztezési freki?
Lehet ostobának tűnik a kérdés,csak kicsit megzavart,hogy a ki pappírjára 1900 van írva,itt meg azt olvasom,hogy 1000Hz......:?
Válaszol
Én a 200-asnál 1000-re emlékszem.
http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10205&start=9

Válaszol
igen ez az,csak hát a dobozában lévő bekötési rajzon 1900Hz van feltüntetve,ezért állok itt némánSad
Válaszol
A mellé adott bekötési útmutató mindegyik háromutas váltónál ugyanaz, csak annyi, hogy nincs átjavítva a 200-ashoz az érték. De ezek a keresztezések egyébként is csak konstans 8 ohmos terhelésre igazak, valódi hangszórókkal egészen másképp alakul, részben az impedancia, részben az akusztikai tulajdonságok miatt.

Válaszol
A kérdésem a következő lenne: dc 2550a hangváltóját melyik itt kaphatóval lehet kiváltani?
Válaszol
A 90-es hasonlít legjobban.

Válaszol
Köszönöm a választ!
Válaszol
Sziasztok.

Egy olyan kérdéssem lenne, hogy van nekem 2db Trio 8/90-es hangváltóm. Egy kicsit keveslem a magas hangokat. Elég ha a kondit kicserélem pl 3.3 vagy 4.7 uF-ra vagy az ellenálláshoz is hozzákell nyúlni?
Válaszol
Ennél sokkal összetettebb a dolog, de kezd a legegyszerűbbel mégpedig az ellenállás kiszedésével ill. kisebbre cserélésével.
Válaszol
Köszi. És kb mekkora értékűt tegyek bele? Most hirtelen nem tudom megnézni, hogy mekkora van benne, mert már benne vannak a dobozokban a váltók.
Válaszol
Ezt így nem lehet megmondani, nagyon sok mindentől függ. Mérés nélkül biztosat senki sem tud írni neked. A legegyszerűbb, ha kiveszed azt az ellenállást. Bár ezzel is csak hallgathatóbbá teszed.
Válaszol
Értem. Köszi azért. Wink
Válaszol
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy alakítottatok -e valamit az uni 200-as hangváltón, mert ez nekem a kisebbiknek tűnik :
http://usite.hu/x/17280
Válaszol
(2016. 05. 12., 16:36)norb1982 Írta:  Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy alakítottatok -e valamit az uni 200-as hangváltón, mert ez nekem a kisebbiknek tűnik :

Szia!
Csak a  beépülő kondenzátorok típusa, gyártója változhat, de a váltó jellemzői nem.
Válaszol
(2016. 05. 18., 12:45)szaccos Írta:  
(2016. 05. 12., 16:36)norb1982 Írta:  Sziasztok!

Szia!
Csak a  beépülő kondenzátorok típusa, gyártója változhat, de a váltó jellemzői nem.

Értem, tehát akkor ez a 200w-s váltó igaz ? Mert nekem ez alapján adták el, vagyis erre vagyok kíváncsi. 
Válaszol
200W mellett 8 ohms terhelésen Ueffektív=40VAC, ennyit elviselnek a kondenzátorok. 4 ohmmal lezárva Ieff=7A, ezt még átviszi az 1mH-s ferrites tekercs feltehetően, a nagyon alacsony DC ellenállása miatt.

Válaszol
(2016. 05. 22., 16:22)shalafi66 Írta:  200W mellett 8 ohms terhelésen Ueffektív=40VAC, ennyit elviselnek a kondenzátorok. 4 ohmmal lezárva Ieff=7A, ezt még átviszi az 1mH-s ferrites tekercs feltehetően, a nagyon alacsony DC ellenállása miatt.

Szia
Köszönöm válaszod ! Smile 
Válaszol
sziasztok.
Tudna esettleg nekem valaki mellékelni a TRIO 8/90 hez kapcsolási rajzot, illetve hangszóró bekötést? Mert rendeltem és nem kaptam hozzá. Köszönöm
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég