A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BASF
Hali. .szia.
Sikerült szereznem egy jó kis (szerintem!) BASF D-5050-es erősítőt. Sajnos a paramétereit nem sikerült tökéletesen felderítenem. Már kismilió helyen kerestem.
Jó lenne ha valaki tudna ez ügyben segíteni.
Ürülnék ha még véleményt is közölnétek erről a fajtáról, márkáról. Sajnos nem nagyon ismerem.
Kösz Cimiii (kezdő "megszállott")
Válaszol
Látom senki nem akar vélemyényt nyilvánítani! (
Ha valaki rendelkezik "hasonló" monstrummal ossza meg tapasztalatát. Wink
kösssszzzzzi
Válaszol
Szerintem nézzél bele, mert minden bizonnyal nem a BASF gyártotta - nem ez a profilja - hanem saját címkéjével forgalmazta. A belvilágból több minden kiderülhet. Pl. ki gyártotta? És esetleg úgy könnyebben jutsz infóhoz.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Mondok neves és kevésbé neves példákat régebbről.

Olympic TV = Daewoo
Blaupunkt video = Panasonic
ITT Nokia video = JVC

uzw.
Válaszol
És nézd végig a Magnósok évkönyvét olyan '82 és '86 között. Ott is akad egy pár, specifikációkkal együtt. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Hali
Köszi az infot!
Egy kérdésre viszont nem találtam megnyugtató választ Van benne egy 'DNL' kazetta és nem tudom mi a funkciója. Én olyasminként ismerem mint egy szürő (zaj) és biztonsági panel. Ez így igaz?
Előre is köszi .!.
Válaszol
Hi

Sikerült ezt is megtudnom! Ez egy előerősítő. .ut.
Válaszol
Hmm. Én nem így tudtam. Ahogy hallottam, az egy zajcsökkentő áramkör. A dolby-khoz hasonló, ám a rendszer olyan, hogy nem csak magnóban való alkalmazásra alkalmas, hanem erősítőben, tunerben is felhasználható. Persze lehet, hogy ebben az esetben tévedek... .forog.

Bővebb infó:
Sipos Gyula: Hifi erősítők építése, 166.old.

A könyvet az oldradio tesla-n is megtalálod djvu-ban.
Válaszol
A neten én is így olvastam először. Aztán a kifeküt rajta pár ellenálás, elvittem, hogy kicseréltessem és ott mondták ezt a fukciótját. De most egy kicsit összezavarodtam mi is ez? .forog.
Különben ez egy rádiós erősítő (BASF D-5050).
Mivelhogy nem csináltak vele semmit ezért elviszem egy másik helyre. Megcsinálnám én is de sehonnét sem tudok szerezni ilyen ellenálásokat!
Az oldal meg tök frankó, köszi.
Válaszol
Nincs mit. Smile
Ha tudsz, tegyél fel róla képet, belülről és az előlapról is. Wink
Válaszol
spexcel Írta:Hmm. Én nem így tudtam. Ahogy hallottam, az egy zajcsökkentő áramkör. A dolby-khoz hasonló, ám a rendszer olyan, hogy nem csak magnóban való alkalmazásra alkalmas, hanem erősítőben, tunerben is felhasználható. Persze lehet, hogy ebben az esetben tévedek... .forog.
A DNL-ről a franc tuggya hotymi. A DNR (Dinamic Noise Redukcion) a szajcsökentő. .ok.
Válaszol
[OFF]A DNL egy skandináv légitársaság.[/OFF]
Válaszol
DNR??? Szerintem a Sipos könyben DNL-ről van szó... .forog. Lehet pl. dynamic noise limiter vagy limiting. Megnézni nem tudom, emiatt nem rakok fel djvu-t... .zsepi.
Válaszol
Kép itt http//zalaszantoert.uw.hu/indexero.html
Válaszol
DNL "véfokozathoz egy dinamikus zajtárló" /Magnósok évkönyve 1977 - 48. oldal/
.udv. végre itt az igazság!
Válaszol
Zajtárló ,ez jó !
Tudomásom szerint úgy működik , hogy egy bizonyos szint alatti jelet ,külön ágon erősíti , és a végén elen fásisban hozzáadja az eredeti jelhez .
Ezzel tulajdonképpen kivonja belőle . Alighanem a Philips találta ki .
Válaszol
Pontossat tényleg a könyvből tudsz meg de valami hasonló. Frankón leírják.
Igaz, a Philips találta ki.
Válaszol
Na ugye. Mondtam én. A Sipos könyvben részletesen benne van. Wink
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég