A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKAI SR-H 110
A mély és magas azonos fázisban voltak bekötve?
Ha eléggé sietek, még péntekre odaér a csomag.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Emiatt ne siess, a buli délben (a munkahelyen) kezdődik, addig a postára sem tudok elmenni, plusz még össze is szerelni...

Egyébként úgy tudom, kb. két nap a csomag útja, mióta minden Pesten át utazik. Emiatt legalább szerdán fel kellene adni, amikor megkapod a cuccot. Vagyis nem is lesz idő megcsinálni. Kb. ezek a realitások.

A fázisuk biztos azonos volt, mert még én kötöttem be anno valamikor... említettem, hogy ez építőkészlet szinten lett vásárolva. Lehet hogy lefotózom a váltót és elküldöm, de a kivitele: 5 mm rétegelt falemez, csőszegecsekbe forrasztva a tekercs meg a kondi, de semmi jelölés rajta, így a polaritásra vonatkozólag se. Illetve ami van az már tőlem származik. Azt hiszem 6 dB-es váltót nemigen szoktak fordítva kötni.

Lehet hogy jobb volna újat méretezni, de ehhez talán kellene a frekimenet is... vajon meddig használható a mély?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Egy nap alatt odaér általában a csomag, főleg, ha utánvétes. Wink

Válaszol
Csütörtökön lenne feladva?
Válaszol
Cütörtökön mindenképp, nem akarom tovább húzni a dolgot.

Válaszol
OK, rendben. De szerintem kapkodni már nem érdemes. Mint említtem, péntek délre így sem tudok működőképes dobozt varázsolni belőle. Már van kilátás valami nagyjából alkalmasnak tűnő (Hifi) toronyra. Meg Wagner úr erősítője sem akar összejönni.
Válaszol
Shalafi/Admin, az 1200 uH értéket miből gondolod? Van speciális "gyári" értelmezése a "112" ceruzás jelzésnek? Esetleg menetszám?

Ha abból indulok ki, ami kiskapacitású kondiknál szokás például, akkor értelmezhetem úgy is, hogy 11x10 a másodikon, vagyis 11x100 mikroH.

Ezzel az értékkel 1150 Hz a kereszt és C=17,28 mikroF. Ez a HD6,5-nek kissé mélyen van. De ha a bennelévő 3,3 mikroF-al kalkulálok, akkor 6000 Hz a kereszt és L=0,21 milliH. Ez meg a mélynek biztos nagyon magas. Ez így nekem sehogysem áll össze.
Válaszol
Nem gondolom, tudom. Tongue
A 112-es induktivitás értéke 820uH ferrittel együtt kb. 1,47-szeresére nő, így lesz 1200uH. Smile
A régi videotonnál kicsit másképp gondolkodtak hangváltóval kapcs, mint most. Mérések meghallagtások alapján dőlt el, hogy jó-e az adott váltó. Sztem számolva is megfelel így, a mély középkiemeléseit kompenzálja nagyjából. Mérjek frekimenetet is? Hát jó, legyen egy teljes adatlap, legalább tanulságképp megőrzöm.

Válaszol
Bocsánat, hogy beleugatok, de shala szerintem 1200 uH-ra (mikrohenry) gondol, ami 1,2 mH (millihenry). Egy 1200 mH (1,2 H) tekercset még elképzelni sem tudok, mekkora lehet. Wink
Válaszol
Igaz. .sokk. Elírtam. Nahát. A 820-at még jól írom (uH), de az 1200-at következetesen mH-nek. Elrontottam sajnos.

Válaszol
Bizony, a 3. lapon 1200 mH-t írt, ez nekem is soknak tűnt, ezért kérdeztem rá.

Egyébként létezik ilyen méretű tekercs (mondjuk van egy pár kiló) még kisebbet is alkalmaznak ipari gépekben késleltetési funkcióval. Ha kikapcsolod a rákötött 220-at, 5-10 mp mire elenged a horgony.

Igen, a frekimenet az jó lesz, nagyon jó... sőt! Kíváncsi vagyok az említett kiemelésre. De szerintem ennek a váltónak a közepén oltári luk tátong...

Segítsetek, hol láttam egy ábrát, ahol a váltó elméleti és a hsz-k gyakorlati frmenetéből gyúrt össze a program egy számítottat? Mi ez program, honnan lehet lenyúlni? Átnéztem Szubvojsz homelapját de nem leltem rá, pedig onnan véltem ismerősnek.
Válaszol
Az adatlapot kéretik kiplakátolni az old hsz-k között.
Válaszol
Na csak leltem valamit. Tudtam hogy Szubvojsznál kell keresni... az egyik hozzászólásában láttam, a csomagolóeszköz hangsugárzónál. Valami ilyesmit keresek:
http://web.t-online.hu/subvoice/ext/mon/response.gif
Válaszol
Az a PCD. Figyelem, pilótavizsgás! .gonosz.
Válaszol
Kössz, lenyúlva! Jól látom, hogy free?
Válaszol
Igen. :o
Válaszol
Gyanúm beigazolódott, nem luk hanem szakadék 2,5 kHz-en -10 dB. Fordított magas bekötéssel viszont csak 3 dB. Már értem, mire gondolt Shalafi. Csak az a kérdés, valóban kell-e a hangszóróknak ez a gödör, de majd a frekimenetből kiderül.

Egyébként jó ez a PCD, ajánlom mindenkinek. Mégegyszer köszi Szubvojsz. Szerintem egy új topiknak jó lenne, Szubvojsznak biztos lennének jó tanácsai vele kapcsolatban.
Válaszol
Kész az adatlap: Smile http://hangszoro.net/help/jav/470/ha20-470.jpg

Válaszol
Nagyon pipec kis adatlap. Hát a görbe azt hiszem olyan mint amilyenre számítani lehetett. Ettöl függetnül örök hála. Élménybeszámoló is lesz a javítás rovatban?
Válaszol
.oh. Lesz, amint egy kis levegőhöz jutok (bár az ablak nyitva van... .zold.). Előbb postára adom, aztán élménybeszámolok. Smile

Válaszol
Feltöltöttem a szétszedés előtti adatlapot is: http://hangszoro.net./help/jav/470/ha20-4700.jpg és megírtam a beszámolót is Smile a javítás rovatba.

Válaszol
Hár nem egy rövid történet, de tanulságos. Az első mérés... nem is minősítem. Utólag nem fogok okoskodni, dehát ez volt a rizikó: javítani vagy cserélni. Hiába, a korral halad a technika is, nem árt figyelembe venni. És emiatt Shalafi/Admin úrnak ne legyen lelkiismeret furdalása, Ő azt tette, amit tehetett. És nem tudom hányadszor, de köszönöm neki.
Válaszol
Nincs mit, nagyon szívesen.

Válaszol
Bocsánat, hogy belekotyogok, de nem lett volna jobb venni egy új, jobb paraméterűt 2500 Ft-ért?
Válaszol
Nos az elején gondoltam én is erre, de ennek megfelelő hangszórót ma nem gyárt a H2000, és csak habszél cserének indult, 1000,-/db-ért. A nagycsapos HA20-ak talán közelítenek, de nem pont ilyenek. Azok pedig rögtön 3300,- körül vannak. A javítást viszont így is meg lehetett úszni 1500,-ból.

Válaszol
Ez mindig egy vajúdás (nem csak hsz esetében), pont erre céloztam az előző hozzászólásomban (csak Lexnek üzenem, olvassa el elejétől a topikot, minden részletet tartalmaz), és pont ezért nem szeretném Shalafi/Admin-ra hárítani a felelősségét e döntésnek. Ami rajta múlt, azt megtette. A javítás rovatban szépen leírta a fejleményeket, a többi a topikban követhető. Ha előre tudtam volna ezeket, valószínüleg csak egy rendelést adtam volna. De mégegyszer hangsúlyozom, ez nem Shalafi/Admin döntése volt. Megfogadtam ugyan a tanácsait, de Ő is csak arra hagyadhozhatott, amit eddig tapasztalt.
Válaszol
Az első képen egész jó az érzékenység 45 Hz-en. .sokk. :o
Válaszol
Igen, a naggyon magas Qes miatt van(vagy inkább volt) ott egy majd 10dB-es kiemelés. Lehet, h. hangos volt azon a frekin, de nem volt jó hangja.

Válaszol
Igen, legutóbbit sejtettem.
Válaszol
És még csak most fogom elkezdeni a játékot a PCD-vel, ha megjön a hsz... + amig lesz belőle vmi hallgatható hangsugárzó. Úgyhogy szerintem még kell némi idő a topik lezárásáig.

A "belekotyogásért" meg nem kell elnézést kérni, tökéletesen érthető a dolog. Csak túl vagyunk rajta.

Kissé topikon túlnyúló, de a terveim szerint 3 rétegben kikenem alvázvédővel a dobozt (belül, csak hogy ne legyen félreérthető). Az utolsó - még lágy rétegre - rányomok nagyapáink kenderzsákjából vágott darabokat csillapítóréteg gyanánt. Ez lesz az elérhető maximum szerintem. Hsz-tól függetlenül.
Válaszol
Kontra kérdés, mostmár úgyis mindegy alapon.

Melyik HSZ2K hsz felelne meg ebbe a dobozba (hogy is kell csinálni szavazógépet?)?
Válaszol
Talán a kiscsapos ha20, a 484 lenne jó a dobozhoz, de ahhoz új hangváltó kell. Az eredetire legjobban az 569 hasonlít.
Szavazóssá úgy tehető a topik, ha szerkeszted az indító hszt. Nem tudom, ennyi idő után lehet-e még ilyet...

Válaszol
Jó, ez csak a buli utórezgéséből fakadó hülyeség volt a szavazógépre vonatkazóan. Nem lesz szavazógép - legalábbis részemről. Hát hogy más tenne-e ilyet... az megint nem valószínü.

Holnap azért merő kíváncsiság kielégítése végett megnézem közelebbről az ajánlott típusokat. Bár biztos, hogy ebben a dobozban már nem lesz új hsz.

A hv meg úgyis átszervezésre kerül az ismert frmenet miatt. Ez volt a mérés lényege.
Válaszol
subvoice Írta:Az a PCD. Figyelem, pilótavizsgás! .gonosz.
Jó hír ! Smile Kipróbáltam a PCD-t és ugyanazt az eredményt hozta, mint az LspCAD Smile
Még jobb hír, hogy a PCD-t kicsit egyszerűbb kezelni. h_jozsi ha elakadsz, szólj. Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Feltétlen. Jóval bonyolultabbnak tűnik az Uniboxnál. Ezért írtam, ha Szubvojsznak már van tapasztalata vele, értekezhetne róla. Nekem sajna még nem volt időm jobban belemélyedni, de látom, hogy nagyon hasznos dolog. És ezért érdekelnek a fentebb említett fájlok. Nem ártana összeszedni ezeket - akinek van - és egy közös helyen gyűjteni. Van valami ötlet, hogy hol? Így csak azt kellene berögzíteni, ami még nincs így meg, egy rakás munkát megspórolhatnánk. Úgyis van olyan típus ami sokakat érdekel, van ami keveseket. Vállalnék párat. Szubvojsz, azért legalább erről a részéről adnál némi iránymutatást? Ha jól látom, van érdeklődés, csak kellene neki egy új topik, mi a véleményetek?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég