A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKAI SR-H 110
Lesz majd róla részletes leírás a honlapomon, ha odaérek (hamarosan). Addig is kérdezz. Wink

FRD/ZMA van a HA15-610, HA17-637/8M, HG2,5-463-ról. Ha kell valakinek, elímélem.
Válaszol
subvoice Írta:Lesz majd róla részletes leírás a honlapomon, ha odaérek (hamarosan). Addig is kérdezz. Wink

FRD/ZMA van a HA15-610, HA17-637/8M, HG2,5-463-ról. Ha kell valakinek, elímélem.
Máris kérdezek, mert pont Petit akartam kérdezni, de kapóra jöttél. Most nézegettem a PCD leírását, szerény tört angolsággal olvasgatva. Nem találtam olyat benne, hogy lehet-e vele frd és zma fájlokat létrehozni, tehát úgy tűnik nem lehet. Amíg megjelenik a publikáció, addig áruld el - ha éppen nincs kölcsön valakinek ilyen - mivel lehet csinyálni? Csak azt ne mondd, hogy Worldpad...

A meglévőket szerintem legjobb lenne Shalafinek küldened, láttad mit talált ki nekik? Onnan bárki leszedheti ami kell neki.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
SPLTools. vagy FRD Group 3. link sor.
Válaszol
subvoice Írta:Lesz majd róla részletes leírás a honlapomon, ha odaérek (hamarosan). Addig is kérdezz. Wink

Tanárúr kérem, jelentkezek Big Grin Email cimem a hozzászólás alatti gombnál látszik. És ha lehet zip-peld öket egybe.
Köszi!
Üdv, Péter
Válaszol
h_jozsi Írta:Jóval bonyolultabbnak tűnik az Uniboxnál. Ezért írtam, ha Szubvojsznak már van tapasztalata vele, értekezhetne róla.
Szia! Kezdjük az elején, ismerjük meg a pógramot Big Grin

"Enter Names Of Speakers Used In Simulation "
Itt adhatunk nevet a mély, közép és magas hangszóróinknak. Ez mire jó? Smile

"Load Data from External FRD and ZDA/ZMA Files"
- Ennek a gombnak a megnyomásával lehet a hangnyomás - frekvenciamenet és impedancia - frekvencia
görbéket betölteni. Load woofer/midrange/tweeter FRD valamint Load woofer/midrange/tweeter gombokkal lehet
betölteni a görbéket. (ZMA = impedanciagörbe , FRD = hangnyomásgörbe.)

Full view - Normal view gomb
- ki/bekapcsolja a menüsorokat. Ennyi Smile

" Select Two or Three Way Design " - önmagáért beszél.
Alatta van a " Selector Button " - evvel választod ki, hogy 2 vagy 3 utas lesz a rendszer...

" Enter Measuring/Listening Geometry "
Ez az a rész amit kihagytam Smile Itt kell bepötyögni, hogy milyen távolságból fogod hallgatni a zenét.
" Listening Distance " értéknek az eredet iállapot 2 métert állít be, én átírtam 3-ra.
" Relative Listening Height " - hallgatási magasság. Gondolom a fülem és a magassugárzó eltérése méterben kifejezve. Meghagytam nullának, mert egy magasságban van a kettő....
" Vertical Off Axis Angle (degrees) " ez fokokban kifejezve, hogy milyen szögben néz rád a hangfal. Ezt egyelőre nullán hagytam.

" Dual Woofer or Midrange Options "
Itt lehet beállítani, hogy 1 vagy 2 hangszórót használunk a közép illetve mély hangszórókból.
Amennyiben az egyikből kettőt választassz, meg kell adnod alatta, hogy soros (series) vagy párhuzamos (parallel) vannak kötve a hangszórók.

" Print out page " - képként elmenti a "látottakat"
" Output summed response to FRD file " - az SPL azaz hangnyomásgörbét külön fájlba letárolja.
" Output impedance to ZMA file " - impedanciagörbét mentheted el külön fájlba.

Woofer Low Pass Crossover Design Section

" Select Desired Response Shape " - itt a FEL-LE nyilakat nyomogatva választhatod ki a lehetséges hangváltó tipusok közül azt,
amelyikkel vágni kivánod a hangszórót. Mellette van hogy milyen frekin vágsz, valamint hogy hány dB a kezdeti érték.
Csak formaság Smile de legalább láthni, hogy az ideálishoz képest hol tart a te hangszóród...

" Selected Filter: " - emellett jobbra a FEL-LE nyilakkal választhatod ki a kivánt hangváltó tipus, ami a hangszóród frekimenetére
azonnal kifejti hatását, szépen látni, hogy fog változni a görbe...
Alatta van a " Selected Electrical Frequency: " mező, ide beirod, milyen frekvencián vágsz.
Alatta az " Initialize Textbox Values " gom kiszámolja a váltó alkatrészértékeit. Ha módosítani kívánsz rajta,
tőle jobbra (és felette) találod a " Crossover Component Values in mH, uF, & Ohms " részt. Itt átírod az értékeket...
Jobbra pedig királykék szinnel (az eredeti sötétkékhez képest) szépen látni a változást.

" Select Topology to be in Series Before or After LP Filter " - A hangváltó előtt illetve utáni szűrő-szívóáramköröket, lehet kiválasztani.
(gondolok itt soros ellenállásra, RC és RL szűrőre , Notch filterre, stb...)
Before a váltó előtti, After a váltó utáni alkatrészeket érinti...

" Select Topology to be in Parallel With Woofer " - itt kell kiválasztani a hangszóróval párhuzamosan kötött alkatrészeket.

Itt lehet a ZOBEL tagot beállítani a fel-le nyilacskákkal. Alatta az "Auto-Calc Zobel Values" gomb
kiszámolja az idealizált zóbel tagot. Aztán vagy jó lesz vagy nem Big Grin

Elérkeztünk a magas-szekcióhoz....

Tweeter High Pass Crossover Design Section

itt minden hasonlóan alakul a mélyhez képest....

" Select Desired Response Shape " - idealizált hangváltó képe.

" Select High Pass Crossover Order " - hangváltó tipust kiválasztod és kiszámoltatod az értékeket...

FIGYELEM ! ! !
Itt a progi elszámolta magát, 158 uF kondit számolt ki a bolond Smile Big Grin

" Select Topology to be in Parallel With Tweeter " - itt pedig (hasonlóan a zóbelhez a mélynél) az LPAD mértékét lehet beállítani.
" Before Crossover - Selected Circuit: " - váltó előtti alkatrészeket lehet kiválasztani.
" After Crossover - Selected Circuit: " - váltó utáni alkatrészeket lehet kiválasztani.

Ami még fontos ennél a szekciónál az eddig említetteken kívül, az a
" Select Tweeter Polarity " Azaz a polaritása.
Mivel én 12dB/oktávú váltót használtam, fordított polaritással kötöttem be a hangszórót...

Végezetül.....
Ha valami nem klappol, akkor az alsó 2 gombot megnyomva, vissza lehet hozni az élők közé a progit Smile

Sok sikert a modellezéshez !!
ui.
(Ha vmit elírtam szóljatok !!)
Üdv, Péter
Válaszol
Lex Írta:SPLTools. vagy FRD Group 3. link sor.
Kössz, megnézem, amint hozzájutok.

Petya, azt hiszem ezzel lekörözted Szubvojszt. Mellesleg jók a hajnali hozzá(be)szólásaid. Elég tartalmas a leírásod...

Mostmár én is jobban megismertem a PCD-t, okos kis dolog ez. Néha rafinált, kissé "manuális" a kezelése, de meg lehet szokni. Néhány részletén még át kell rágni magam. Nekem is úgy tűnik hogy a Zobel kalkuláción még lehetne finomítani. DE EZ KELLETT NEKEM! Kezdődhet a játék. Meg még kéne jópár hiányzó hsz mérés a honlapra, de ezt Shalafi biztosan jól tudja. És akkor kánaán!
Válaszol
Helló Shala, megjött a csomag (illetve én mentem érte) máris bontom... izgatott vagyok, de mégegyszer KÖSSZ!
Válaszol
Meglepetés nincs benne sztem, csak hat db hangszóró. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Csak ezt hiányoltam a csomagból spirálrugón himbálózva,
valahogy így...
.ordog.
?
?
?
?
?
?
?
?
[_]
Válaszol
h_jozsi Írta:Kezdődhet a játék. Meg még kéne jópár hiányzó hsz mérés a honlapra, de ezt Shalafi biztosan jól tudja. És akkor kánaán!
Szia!

Shalafit megvédem... Erősen dolgozik az ügyön szegény. Annyi teendője lenne hogy........ azoknak a hangszóróknak,
amiket eddig lemért, megvannak a zma és frd fájljai, 64ezer mérési eredményt tartalmaznak, akár megabájtos
nagyságrendű is lehet. Át kell konvertálni valami kisebb méretűre (pl. 1000 pontból álló FRD és ZMA fájlokká).
Na de tudja ezt ő jól, a most is hangszórókat mér, szeretné mihamarabb lemérni öket, elkésziteni az adatlapokat
és ha azok megvannak, akkor ráérhet az frd és zma fájlokkal foglalkozni. Én fel is alánlottam már neki, hogy segitek
a meglévő fájljait átkonvertálni, mert ő időhiánnyal küzd.

Shalafi
Minden hszórót ujra kell mérned vagy csak az Le értéket fogod újra kiszámolni?
ui.
Ha baj hogy ilyeneket irtam akkor "DELETE" ezt a hozzászólást Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Helló Petya (ha zavar a Petya szóljál, de ez áll a szá... kezemre)!

Tőlem biztos nem kell megvédened Shalafit, eszem ágában sincs bántani. Tudom hogy megteszi a tőle telhetőt. Csak arra céloztam hogy ha valaki tényleg alapos vizsgálódás után szeretne hsz-t választani, ahhoz még kell egy rakás mérés. Mostmár - köszönhetően a weblapnak és a fórumnak - mindannyian szerezhettünk annyi hasznos információt, hogy mindenki tisztában lehet vele hogy mit kap, ha HSZ2K hsz-t vásárol. Legalábbis amiről megvan a szükséges információ, és itt van még némi hiány. Így OK?

Frd/zma konvertálás ügyben szívesen besegítek, ha kapok hozzá filéket meg konvertálóprogramot. Lex ajánlatát még nem tudtam megnézni, az este nem fértem a géphez. A freemail-es postafiók 25 Mb-os vagy mondok egy másik 25 Mb-os postafiókot, ezekbe sok minden belefér. Vagy CD-n vagy pendrive-on borítékba téve is jöhet.
Válaszol
ELsődleges terv, h. a jelenlegi formájú adatlap minden hszről meglegyen. Ha ez megvan, felkerülhetnek a zma/frd fájlok. Utána jön a fázismenet, 30, 60 fokos átvitel, CSD-diagram, torzítás (K2 K3), ezek után meg kicsit pihenni fogok majd. Big Grin

Válaszol
Ősszel? Na jó, nem gonoszkodok... azért a torzítás érdekes lehet, pont rá akartam kérdezni.
Válaszol
SPL-t lehúztam, de csak holnap telep. Várom! Aki tud gyors instrukciókat, megteheti. Szerintem Petya lesz az első, alvási szokásaiból kifolyólag.
Válaszol
h_jozsi Írta:Helló Petya (ha zavar a Petya szóljál, de ez áll a szá... kezemre)!
Dehogy zavar! Smile Én szeretem ezt...
h_jozsi Írta:SPL-t lehúztam, de csak holnap telep. Várom! Aki tud gyors instrukciókat, megteheti. Szerintem Petya lesz az első, alvási szokásaiból kifolyólag.
Nem értem az SPL-es mondatodat. Lehet még álmos vagyok, de nem értem hiába olvasom többször. Fogalmazd meg máshogy Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Pedig nem bonyolult a mondat. Smile Csak holnap vagyis ma (mert ma lesz a tegnap holnapja) telepíti a programot. Smile Érted már?

Válaszol
SPL azaz SPL Tools?
Megyek venni kábelt aztán ha visszajöttem megírom hogy működik.
Amugy hálistennek egyszerű progi. Csak az a sok kattingatás...
Üdv, Péter
Válaszol
Az impedancia illetve SPL görbe felvétele előtt megjelenitteted a görbét. HTML oldal megnyitása, JPG vagy akármi...
A lényeg az, hogy képet kell róla csinálni. Úgy szoktam, hogy nyomok print screen-t aztán az irfan viewerben
kijelölöm a kivánt részt, és copy.

Aztán az SPL Trace progit elinditom és File / Import graph / From clipboard.

Alignment menü:
=============
Register low frequency - itt beirod mély hszóró mérésénél, hogy 50 Hz, aztán a függőleges vonalategérrel rámozgatod
az 50Hz-es vonalra. Bal egérgombbal rögzíted a vonalat. Magas hszórónál 1000 hz-et jelölök minimumnak.
(persze ezek alatt és felett is lehet mérni, ezek csak tájoló vonalak !!)
Register high frequency - ugyanaz mint az előbb, csak mélynél 5 kHz-et, magasnál 20kHz-et jelölök be neki.

Register low/high amplitude - magasnál 80 és 90 dB-es vizszintes vonalakat szoktam kiválasztani vele, mélynél 70 és 85.

Register low/high impedance - ha a hszóró 4ohmos akkor 4 és 16 ohm, ha 8ohmos, akkor 8 és 16 ohm az alsó és felső vonal.

Base ohm scale: 1, 2, 10 ohm. Ez léptékezésfüggő. 2 ohm a default. Mozgatva az egeret látod az értékeket.
Ha nem jó módosíts. 1 vagy 10 ohm jó lesz ha a 2 ohmmal rossz az eredmény... Erre nincs külön recept Smile

Trace / options :
=============
Use trace Limits (én mindig tól-ig határok közt dolgozok, a frekimenet megmutatja milyen frekik közt érdemes vizsgálódni.)
Trace start/stop frequency - Kezdeti és határfrekik, amik közt végezzük az értékek rögzítését.
Number of points - ide irjuk be, hogy hány pontból álljon a görbesereg.

SPL és impedanciagörbe bevitelének kezdete:
Trace / Start SPL trace vagy Start impedance Trace.

Minden kattintás = 1 értékbevitel. Úgyhogy 1000 pontból álló SPL görbe bevitele eltart egy ideig.
Jobb mutatóujjunkat közben nem árt pihentetni, vagy tornáztatni, stb.... Smile Big Grin .haha.

Az utolsó képponthoz érve az eddig bevitt adatokat le lehet menteni fájlba úgy, hogy a
Trace / Save - menüpontot választjuk ki és csak a file nevét kell megadni.

Utána egy szövegszerkesztővel az összes vesszőt cseréltessük PONTRA (.) mert igy lehet majd használni a fájlt.

Megjegyzés: ha kevesebb pontot adtunk meg, mint kellett volna és még nem értünk az adatrögzítés végére, akkor az options részben
minden további nélkül módosíthatjuk, növelhetjük a beviteli pontok számát, onnantól ujra folytathatjuk a kattogtatást.

Minden kattintás = 1 értékbevitel. Úgyhogy 1000 pontból álló SPL görbe bevitele eltart egy ideig.
Jobb mutatóujjunkat közben nem árt pihentetni, vagy tornáztatni, stb.... Smile Big Grin .haha.

ui.
Az egeret tessék kímélni ! .haha. Wink
Üdv, Péter
Válaszol
Ha szabad hozzászólnom, akkor még annyit, hogy én 20 Hz-et és 20 kHz-et jelölök ki, illetve a diagramm legalsó és legfelső SPL, ill imp. értékét jelölöm ki, hogy a köztes értékeket pontosabban számolhassa ki. És én a teljes skálát beklikkelgetem (20-20kHz-ig).
Válaszol
Szia Lex
Lehet, hogy úgy a jobb, bár sok adatlapon főleg magas mérésekor 500 Hz alatti adatok nincsenek megadva.
Mélynél viszont télleg jobb lehet a 20 Hz-től való megjelölés. "Mindenki másképp csinálja." Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Kézkímélés

Az egér mellett a nyilak és az enter is használható. SPL beolvasáskor javaslom, hogy az egérrel a függőleges (érték) tengelyt mozgassuk (jobb kéz), a bal kezünkkel pedig az entert nyomkodva helyettesítsük a kattogtatást. Impedancia görbénél az Fs csúcs után a nyilakkal és az enterrel gyorsan végig lehet szaladni a görbén.
Válaszol
Köszönöm a tanácsokat, de a telep (Petya kedvéért install, Shala szegen találta a fejet vagy fordítva) és próba ma elmarad, csak most jutottam a géphez. Ja és sejtettem, hogy Petya fog elsőnek reagálni. Szóval, hol lehet gyorstüzelő egeret kapni?

Tehát ha jól értem, megadunk függőlegesen-vizszintesen két-két szélső értéket, és ezek alapján ad értéket a közteseknek. És minden egyes katt/enter után pozicinálni kell? Ezt nem értettem ki a leírásokból. Az egér katt nem ismétel, de ez enter igen... De mint említettem, még úgyis várat magára a dolog. Meg elolvasom alaposabban plusz majd működés közben jobban érthető lesz.

A PCD-nél azt nem értem, hogy az L-pad kalkulációnál nem érdekli a hsz-ek impedanciája, nem illeszti össze őket? Elég vad dolgot kalkulál ki.

Viszont ma beszereztem az Akai dobozba a csillapítóanyagokat. Illetve nagy részét. OLVIKOR alvázvédő (jó sűrű) három rétegben lesz felhordva, hogy állja a kemény műfajt. Én ennyiszer fürödve. Ja, ehhez még kell lakkbenzint venni... Az utolsó friss rétegre OBI-ban vásárolt felmosórongy (179 péz) 50x60 cm-es, 55% gyapot, 20% viszkóz (ezt nem tudom mi, de azt hiszem természetes anyag ez is) 25% egyéb, biztos műszál. A kitöltő anyag még hiányzik. Papírvatta jó szerintek? Ez olyasmi, laza szerkezetű mint a krepp papír. Azt írja Klinger bácsi, hogy a legjobb a gyapot. De hol talál ilyet az ember? Lehet, hogy az idén vetek...

OFF (hol is láttam ezt? de nem éri meg emiatt egy új topikot nyitni)

Shalafi, van HA13-hoz komplett 8 Ohm lengőrendszer (csévetest, cséve, kivezetőhuzal, pille, membrán) egybe szerelve? Sajnos tegnap a gyakorló hangszórómon óvatlanul szétfúrtam a membránt...

ON

Egyenlőre ennyi.
Válaszol
Ha13: elvileg van.

Válaszol
Nem sürgős a dolog. Egy típus vagy több variáció is van?
Válaszol
A 478 egyféle.

Válaszol
Köszönöm, még megbeszéjük. Mostmár megyek csicsikálni. Petya meg nemsokára ébred... Jóccakát!
Válaszol
h_jozsi Írta:Tehát ha jól értem, megadunk függőlegesen-vizszintesen két-két szélső értéket, és ezek alapján ad értéket a közteseknek. És minden egyes katt/enter után pozicinálni kell? Ezt nem értettem ki a leírásokból. Az egér katt nem ismétel, de ez enter igen... De mint említettem, még úgyis várat magára a dolog. Meg elolvasom alaposabban plusz majd működés közben jobban érthető lesz.

A PCD-nél azt nem értem, hogy az L-pad kalkulációnál nem érdekli a hsz-ek impedanciája, nem illeszti össze őket? Elég vad dolgot kalkulál ki.
Szia Józsi
Honnan tudod hogy ma korán kellett felkelnem? No mindegy .... Shala sok erre a boszorka Big Grin

Ami az LPAD-ot illeti, LPAD-ot mindig impedanciához illesztünk/számolunk.
Van egy progi amiben van LPAD számoló is. Innen letöltheted.

Alul az "Additional calculator" fülre kell kattintani, és ott van egy LPAD kalkulátor, alatta pedig egy másik ahova
saját értékű ellenállásokat lehet beírni, variable lpad kalkulátor vagy ilyesmi a neve (fejből irom nincs előttem a progi).

Vissza a SPL progihoz. Amint elinditod a trace-t, a bal alsó sarokban fogod látni azt a freki értéket, amihez várja
az impedancia vagy SPL értékeket. Magas hszórót mérve a min. frekitől balra eső területeket levágja, egérrel
odakattintassz ahol a görbe van, és egy kicsit jobbra tolja a képet, azt a kis sávot szintén eltünteti amit már beklikkeltél.
Aztán megint kattintassz, az a rész megint eltűnik és igy tovább...
A gyakorlatban majd rá fogsz jönni milyen egyszerű is ez az egész. Csak leírni hosszú/nehéz Tongue Big Grin

ui.
A most ébredőknek jó reggelt !
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Szia Józsi
Honnan tudod hogy ma korán kellett felkelnem? No mindegy .... Shala sok erre a boszorka Big Grin

Halihó Petya! Csak tippeltem, nem boszorkányság...

LPAD: ezért írtam, hogy nem igazán illeszti. Táblát letöltöttem. De gondoltam arra is, hogy számolja ki a JBL az LPAD-ot, a PCD-ben meg aztán lehet finomítani, ha kell.
Válaszol
h_jozsi Írta:
topeti Írta:Szia Józsi

Halihó Petya! Csak tippeltem, nem boszorkányság...

LPAD: ezért írtam, hogy nem igazán illeszti. Táblát letöltöttem. De gondoltam arra is, hogy számolja ki a JBL az LPAD-ot, a PCD-ben meg aztán lehet finomítani, ha kell.
Szia!
Nekem meg olyan szépen illesztette, hogy csuda! Elkérném azt a fájlt, elküldöd? Átnézem és ha látok benne hibát
kijavítva visszaküldöm. Hány ohmos hangszórón szeretnél és hány dB-t csillapítani?
Üdv, Péter
Válaszol
Csak a Shalafi által (azt hiszem Lex kérésére) feltett HA16/HD25 fájlokkal kísérleteztem, de még ez elején volt. Több helyen van, elő kell kotorászni. Úgy emlékszem, egyiknek nullát, másiknak 0,1 Ohmot kalkulált. Ez szinte rövidzár. Kerestem az okát de nem találtam meg. Más értéket adtam neki de persze ez ex/has, a magashoz való illesztés nélkül volt. De azóta még nem vettem elő. A többi része nagyjából tiszta.

Mostanában kevesebb időm is van ilyesmire, az Akai dobozzal is haladni kéne...
Válaszol
Ja igen, próbáltam megnyitni az elmentett csp fájlokat, de baromságot olvasott be. Úgyhogy nem lesz küldés, amíg nem próbálom meg mégegyszer új fájllal.
Válaszol
A .csp-ben notepad-del ki kell cserélni a vesszőket pontra. Vagy a területi beállításokat kell angolra tenni.

Szeretem, amikor egy program a Windowsos területi beállításokkal ment, de beolvasni nem tudja...
Válaszol
subvoice Írta:A .csp-ben notepad-del ki kell cserélni a vesszőket pontra. Vagy a területi beállításokat kell angolra tenni.

Szeretem, amikor egy program a Windowsos területi beállításokkal ment, de beolvasni nem tudja...
Ez a területi beállítás más esetben is okozott már gondot, eszembe juthatott volna. Vessző ebben a fájlban csak mint tizedesvessző van, erre gondolsz? Ellenben nekem az jutott az eszembe, hogy a magyar területi beállítás miatt az angod true/false helyett igaz/hamis értéket ment. Nem ez a baj? Ezt a sort nem tudja értelmezni, kihagyja, a következőből már nem azt kapja mint amit várna. Kipróbálom.
Válaszol
A számoknak így kell kinézniük:
6.8 vagy 4.7 (jó változat)
6,8 vagy 4,7 (rossz változat)
Ha ez utóbbi szerepel a fájlban, akkor próbléma lesz. Ekkor kell cserélni az összes vesszőt pontra.
Ennél magyarabbul már nem tudom leírni. Smile
Üdv, Péter
Válaszol
OK, vesszőcsere után működik. Két ilyen kísérleti fájlom van, és az egyikben van true/false, a másikban igaz/hamis, de nem egy gépen készültek. Mindenesetre ezt is az angol true/false-ra kell cserélni, így jó lesz. És még valami: rájöttem, hogy zma fájlt is kell menteni, nem teszi meg magától...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég