A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKAI SR-H 110
Rájöttem hogy hülyeség zma-t menteni, csak újra be kell tölteni neki az eredeti hsz frd/zma filéket.. de hogy ezt mér nem teszi magától egy elmentett projektben eszt nemértem. Hijjába no, Vindoz...

OFF
Érdekel valakit egy fenti oprsz által ihletett nóta? Küldöm mélben hakell. De csak erős idegzetűeknek, sajját felelősségükre ajállom. Ja és kitűnnő tesztmuzsika!
ON
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
h_jozsi Írta:Csak a Shalafi által (azt hiszem Lex kérésére) feltett HA16/HD25 fájlokkal kísérleteztem, de még ez elején volt. Több helyen van, elő kell kotorászni. Úgy emlékszem, egyiknek nullát, másiknak 0,1 Ohmot kalkulált. Ez szinte rövidzár. Kerestem az okát de nem találtam meg. Más értéket adtam neki de persze ez ex/has, a magashoz való illesztés nélkül volt. De azóta még nem vettem elő. A többi része nagyjából tiszta.

Mostanában kevesebb időm is van ilyesmire, az Akai dobozzal is haladni kéne...
Hány dB-s csillapítást szeretnél, és milyen impedanciájú a magas 4, 6 v 8 ohm? Számolok neked egy értéket rá...
Üdv, Péter
Válaszol
h_jozsi Írta:OFF
Érdekel valakit egy fenti oprsz által ihletett nóta? Küldöm mélben hakell. De csak erős idegzetűeknek, sajját felelősségükre ajállom. Ja és kitűnnő tesztmuzsika!
ON
OFF
Nekem elmélheted. Hú meddig eltartott mire rájöttem hogy Oprenccert jelent az oprsz Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Engemetisérdekel .
Nem fog megártani , Rózsaszín Pitbull az egyik kedvencem .
Válaszol
Küldüm de már fáratt vagyok. Kis türelem. Milyen operettet emlegeszt Petya?
Válaszol
Szia Józsi
Te tényleg fáradt lehetsz. Nem említettem operettet. Oprendszert irtam, azaz operációs rendszert.
Pihend ki magad Smile További jó éjt neked Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Jó félreolvastam. Mélment.
Válaszol
topeti Írta:Hány dB-s csillapítást szeretnél, és milyen impedanciájú a magas 4, 6 v 8 ohm? Számolok neked egy értéket rá...
Egyenlőre hagyjuk a dolgot. Ha minden kötél szakad kiszámoltatom a JBL-el (szerintem az jól illeszt, ő foglalkozik az impedanciával) aztán a PCD-vel lehet tovább finomítani mikor már látható az eredmény.
Válaszol
Kössz a lelkesedést Petya, ezt is (http://topeti.uw.hu/download/pcd203.xls) lehúztam már még a múlt héten meg bele is néztem. Megtaláltam az Lpad kalkulátort is, úgyhogy el vagyok látva mindennel. Csak egy kis idő kéne már... kinek van kölcsön?
Válaszol
Na kérem, megkezdödött a doboz belső impregnálása alvázvédővel. A felét kapásból beszívta pedig sűrű mint a bitumen. Hát nem csinálnám teljesítményben, az biztos. Egy doboz egy óra. Ja festett már valaki visszapillantó tükörből sötétben? És a következő réteg sokkal nagyobb szívás...
Válaszol
Fényesedik már belül... csak ne volna az az afrikai sötétség... hol kapni fehér alvázvédőt?

Szerintem vagy egy hétig fog száradni.
Válaszol
Rétegenként kellett volna száradni hagyni.
Válaszol
Pontosan úgy van, nézd meg a hsz dátumokat. A két réteg közt 24 óra van. És száraz volt, csak mostmár vastagabb lesz, ezért fog tovább száradni.
Válaszol
...
S én félreálltam szótlanul
Hadd száradjon tovább.
Válaszol
3ik réteg. Sosem lesz vége...
Válaszol
Dehogynem. Egyszer csak csurig lesz a doboz alvázvédővel. Big Grin
Válaszol
Hude messze van asz még... meg a több anyagot nem veszek.

Mos jötem rá mennyire kevés három réteg. Ezért legalább négy lesz, de lehet hogy több.
Válaszol
Ma még szikkadjon. Holnap 4ik felvonás. Öt réteget beszéltem meg magammal. Egyébként már van hatása, nem olyan kopogós hangja van ha megkocogtatom asz ódalát. Útyhogy építkeszőknek tudom ajánlani!

Kísérletező kedvű építkeszők figyelmébe ajánlom a bitumenes nehézlemezt. Ez önmagában vagy félcentis és jelentős mennyiségű homokot is tartalmaz.Nem véletlen a neve. Csak valahogy fel kell nyalni a falra, pl. alvázvédővel...

Csak egy kis adalék a dobozcsillapításhoz. Anno a HS 280-asaimnak volt egy jellegzetes mély rezonáns kiemelése egy frekvencián, ami zavart. Kibeleztem, valami félcenti vastag nemez/filc szerű anyag volt benne a hátsó falra hullámokba rendezve feltűzve, ettől szabadon mozoghatott benne a levegő. Az egészet kiterítve felragasztottam a hátsó-oldalsó falakra, ennyire volt elég. Kitömtem vattával meg kicseréltem a belső drótokat tömör rézre. Asszem kb. 1,5-es CuZ. A bumm annyira lecsökkent, hogy már nem zavaró, csak kismértékben maradt meg. A hangfalkábel azóta is tömör, csak vékonyabb. Nem meggyőződésből hanem mert ez volt kéznél.

Szerk: a meggyőződés a vastagságára vonatkozik.

BeSPLeztem az AKAI diagramokat. Ez sem egy idegbetegeknek való időtöltés...
Válaszol
Shala, SPL-ezném a doboz magas sugárzóit (a régi 433-at és az új 493-at)a váltó szimulációhoz, de a 433-ról nincs semmi, a 4 Ohmos 462 és a 8 Ohmos 493 adatlapjai ugyanazt a (régi) mérést tartalmazzák. Sőt a HD8 is ugyanez. Ha elfogadjuk a frekimenetet hasonlónak is, az impedanciamenetről mit gondoljak? Mellesleg ezt nehezen is értelmezem: gyanítom hogy a teteje 50 ohm, de mennyi az alja? Plusz úgy tűnik hogy függőlegesen is logaritmikus, úgyhogy ezt biztosan hamisan lehet SPL-be vinni.

Tudsz segíteni?
Válaszol
Nos a régi impedancia így néz ki valójában (kicsit elszámozták a diagramot): http://hangszoro.net/laci/493imp.gif de ez valóban logos.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ez ugyanaz, csak nem Ohm/100 az egység. Ha legalább elhitető a görbe, akkor is hogy lehetne lineárissá tenni a függőleges tengelyt? Megsem merem kérdezni, mikor lesz új mérés...
Válaszol
Holnap jó?

Válaszol
KÖSZÖNÖM! Tökéletes! Velem lehet alkudni. Ez Wagner úrról nem mondható el...
Válaszol
Igen, neki már ma kellene. Tongue

Válaszol
Vagy már tegnap késő lett volna.
Válaszol
Az SPLTrace tud logaritmikus skáláról trace-elni! A Base-X ohm scale opciókkal kell játszani, azt kiválasztani, amelyikkel jók az értékek (alul az állapotsorban nézni kell, mikor ír a skálának megfelelő értéket). Viszont a képen kicsit forgatni kell, hogy egyenes legyen (javaslom a célra az IrfanView-t).
Válaszol
Aha! Azért megnézzük annak ellenére, hogy Shala mérni fog.

Ma megkapta a 4ik réteget. Pár nap szikkadás után az ötödikre megy a tapéta.
Válaszol
.forog. Holnap mérni fogok?

Válaszol
Sajnoshálistennek!
Válaszol
Majd izgulhatok, .h jó-e a 493 most...

Válaszol
Azzal ráérsz holnapig .zold. Remélem van még körmöd...
Válaszol
NNo ilyen a frekimenet: http://hangszoro.net/laci/493.GIF

Válaszol
És azóta kész a teljes adatlap: http://hangszoro.net/tweet/hd65-493.jpg

Válaszol
Hálásan köszönöm! Kezdhetek egerezni... Első nézésre úgy tűnik, viszonylag nem sokat változott a régihez képest. Vagy volt értelme izgulni?

Ha valóban úgy kívánod, lemondok az AET-ről.
Válaszol
Azért változott kicsit, nem 80dB-ig esik 20kilónál, mint régen, csak 85-ig. Talán egy hajszállal érzékemyebb is. Más újdonság a frekimenetben valóban nincs. Smile És nagyon szívesen.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég