A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKAI SR-H 110
Nem is olyan rossz hsz ez. Szerintem versenyben van a HG25-el. Kicsit izgágább, de jobban helyén van a balansza, és magasban-mélyben is több. Gyakorlatban nem tudom összehasonlítani.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Kicsit izgága, irányítottabb, mint a HG, de jobb az átvitele 12k fölött. Viszont csak 3-3,5kHz-től használható.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Akkor inkább a HG-re szavaznál? Ahogy nézem, mindenki inkább a dómban gondolkodik mint papírmembránosban. Mondjuk ebben a dobozban már biztos ez marad.
Válaszol
Egy jó váltóval elhallgatnám én ezt a papírosat is. Talán a dómmal könnyebb bánni, mint ezzel.

Válaszol
Shala, hogyan vonták be akkoriban a pozdorja dobozt a fautánzatú fóliával, melegen vagy ragasztva? Hogy lehet eltávolítani (úgy hogy ne milliméteres darabokban kelljen csipesszel) és van-e hasonló bevonóanyag? Nem a kárpitra gondolok, valami hasonló fóliára. Ha van, hogy lehet rátenni? Ragasztani, vasalni? Tudom hogy van öntapadó fólia de az nemigazán tapad a pozdorja lapra. Vagy fessem be?

Jelenleg több helyen el van válva. Egyszer ugyanis alaposan felmostak alatta, a padlón állt.
Válaszol
Jó kérdés, én ragsztottnak láttam az eddigi dobozoknál. Nem tudok itt a cégnél ilyen, vagy hasolnó fóliáról.

Válaszol
Nem lenne érdemesebb egy új dobozt csinálni neki, ha már úgy is javítani akarod nem lenne jobb egy hibátlan doboz? nem hiszem hogy sokkal drágább lenne mint újra fóliázni.
Válaszol
De úgy már nem eredeti.
Válaszol
És micsinyájjak asz AKAJI cimkével? Elaggyam? Ráadássul ujtopikkot kéne nyitni.
Válaszol
Shala, küldjem-e HD6,5 frd/zma fájlokat? Felvettem a teljes általad mért frekvenciatartományt. 400-nál több a felbontás, elég ez neked vagy így nem érdemes kitenni, sűrűbb kellene?

Elkészült a doboz belső tapétázása. Örömmel jelenthetem hogy a csillapítórendszer hatékonyan működik. Az 5-ik friss rétegre felnyomott anyag nagyon sokat ér. Eddig is minden réteg után észlelhető volt a külömbség, de ez után nagyon feltűnő. Kopogtatva a dobozfalat a bevontnak sokkal tompább és mélyebb hangja van. Úgyhogy tudom mindenkinek ajánlani a módszert. Dobozonként kb. 4 deci alvázvédő van így felkenve (ennyivel csökkent a térfogat), és az utolsó négyzetcenti is be van vonva. Most pár napig hagyom szellőzni, párologjon ki az oldószer, nehogy felhúzzák az orrukat tőle a hangszórók. Az anyagköltség (alvázvédő+felmosórongy) mintegy 1700 ft a két dobozra.

Hátra van még a hátsó fal merevítése, ez kívül lesz. Két merevítő léc lesz, köztük fog lakni a váltó meg a csatlakozó. Innen megy majd be két pár csupasz 2,5-es vezeték a falon keresztül.
Válaszol
Kösz, egyelőre nem muszáj, 1000 pontosakat szoktam alkotni. Smile

Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Egyik kedves ismerősöm keresett meg, hogy segítsek neki a régi AKAI SR-H 33 -as hangfalának felújításában. Elmondása szerint a membránfelfüggesztést ette meg az idő; inkább cserét gondol, mintsem javítást (már ha lehet egyáltalán). Próbáltam utána nézni, de neten nem találtam nagyon semmit. Egyelőre nincsenek közelebbi adataim a dobozról, vagy a felhasznált hangszórókról.

Ismeri vki ezt a típust, vagy a benne lévő hsz-kat?
Válaszol
Így nem ismerem, ki kell venni a hangszórókat, és azok típusa alapján tudok helyettesítőt ajánlani.

Válaszol
hááát ... már ez is vmi

Ha megnéztem őket, majd szólok; de az még tuti pár hét ...
Válaszol
Ezek a dobozok olyan kis darabszámban készültek, h. nem őrizzük a régi dokumentációkat. Lehet, h nem is kapott annakidején a cég ilyet.

Válaszol
Cseréljed. Már a hsz-t, de ha valaki ad egy üveg vodkát érte már rosszul nem járhatsz. Azt nem mondhatom hogy ezen kívül bármire, de nem járok meszze az igazságtól. A meggyengült mágnes miatt úgysem kapod meg az eredeti eredményt sem, erről Shalafi bőségesen tud neked beszámolni. Másrészt a váltókat elég lazán kezelték anno. A dobozcsillapításról szintén nem igazán lehet beszélni, úgyhogy jobb egy komplett rekonstrukciót végrehajtani vagy kukába vele. Azért még utánnanézek a HFM-ben hogy van-e valami erről a dobozról, de az nem ma lesz.

Az én AKAJIm egyébként már egyben van vagy egy hónapja, a váltó még az eredeti, ez még várat magára. Bejáratódik, egyikben a régi magas van. Mintha annak a hangja szimpatikusabb volna, a régi torzabbnak tűnik. Éppen ma vettem bele csillapítóanyagnak 4x20 dkg pamut alapú vattát. Csinyálnák a bel és külvilágról fotókat is de nem tudom hová felrakni őket, emiatt meg nem akarok még ingyenes honlapot sem csinyálni. Petya, nincs vallami ötleted? .otlet.
Válaszol
eclipse_2004 Írta:Üdv Mindenkinek!

Egyik kedves ismerősöm keresett meg, hogy segítsek neki a régi AKAI SR-H 33 -as hangfalának felújításában. Elmondása szerint a membránfelfüggesztést ette meg az idő; inkább cserét gondol, mintsem javítást (már ha lehet egyáltalán). Próbáltam utána nézni, de neten nem találtam nagyon semmit. Egyelőre nincsenek közelebbi adataim a dobozról, vagy a felhasznált hangszórókról.

Ismeri vki ezt a típust, vagy a benne lévő hsz-kat?
Átböngésztem a birtokomban lévő (nem teljes sorozatú) HFM számokat, semmit sem találtam erről a dobozról, csak az SR-H44 és az SR-H110-ról.

Ha még valakinek van bővebb sorozat, esetleg utánnanézhet.
Válaszol
@h_jozsi
Köszönöm a fáradozásod!

Még nem volt alkalmam kimenni, és szétszedni a dobozokat, ... gondolom majd vizsgaidőszak után.
Válaszol
Egy kis képes beszámoló a fejleményekről.

Így néznek ki:
http://img321.imageshack.us/img321/1334/srh110a7ru.jpg

A régi (balra) és az új H2k magassugárzó
http://img321.imageshack.us/img321/9439/srh110b2ho.jpg

A doboz hátsó falát merevítő lécek, csak ragasztva. A középen látható csavar az előlapot merevítő rudat tartja. A váltó még az eredeti, kísérletezésre előkészítve.
http://img321.imageshack.us/img321/9149/srh110c0mv.jpg

E rétegelt lemez mögött fog lakni a váltó a dobozon kívül. Csak nem fog kilógni a tekercs (remélem). Azt hiszem az alkatrészeket egyszerűen ráragasztom, az ellenállások kivételével.
http://img293.imageshack.us/img293/7402/srh110d2ao.jpg

Itt az látható. hogy a hangszórókhoz vezető csupasz 2,5-es rézvezetékek ragasztóval tömítve mennek át a falon. Az eredeti átvezető luk sűrű anyaggal lesz betömve, így működik majd a lassú nyomáskiegyenlítődés, ha felcipelem valami magas helyre. Vagy hirtelen vihar előtti légnyomásesés esetén.
http://img321.imageshack.us/img321/7771/srh110e5xz.jpg

Ez a felmosórongy a belső dobozfal csillapító anyaga az 5. réteg lágy alvázvédőre nyomva. A kivágott karikák kb. 5 cm-esek. Alapanyaga 55%gyapot, 20% viszkóz, 25% egyéb szál. Hatékony!
http://img321.imageshack.us/img321/8467/srh110f0ro.jpg

A Shalafi által javított mély, a csupasz huzalok és a lakájos belső. (ez egy kicsit életlen lett...)
http://img293.imageshack.us/img293/7995/srh110g4bl.jpg

A csupasz huzalokat fültisztító pálcikából készített műanyag rudacskák tartják egymástól tisztes távolságra. Vatta le, öngyújtóval melegít, fogóval szétlapít, meleg tűvel kiszúr és kész a távtartó.
http://img293.imageshack.us/img293/6077/srh110h9ym.jpg

Felfelé tekintve a belsejében. A seprűnyélből (jó sűrű szerkezetű) rúd merevíti így az előlapot a merevített hátfalra támaszkodva.
http://img200.imageshack.us/img200/1599/srh110i0rs.jpg

Ezután majd még a pamut vattával való kitömés van hátra, a váltó megvalósítása, esetleg egy kis külső furnérozás...
Válaszol
A vezetéken miért nem maradhatott rajta a szigetelés?
Lex
Válaszol
Sportból. Mer minek kellett volna rajta maraggyon?
Válaszol
h_jozsi Írta:Sportból. Mer minek kellett volna rajta maraggyon?

Meggyőző érvelés. Big Grin
Nekem automatikusan "a buta majom és a okos majom banánt esznek" című vicc jutt az eszembe... én kérek elnézést. .oh. .kopp.
Válaszol
Emellet teljesen logikus. .taps.

Legalább meséld el, mer nem ismerem. A banán majmok közti szintkülönbségre vetített hatását. Sem. .foghijas.
Válaszol
h_jozsi Írta:Emellet teljesen logikus. .taps.

Legalább meséld el, mer nem ismerem. A banán majmok közti szintkülönbségre vetített hatását. Sem. .foghijas.

Kívánságodra: Big Grin
A buta majom meg az okos majom banánt esznek. A buta majom meghámozza és megeszi a belsejét. Az okos majom meghámozás nélkül nekilát enni.
Kérdi a buta majom:
- Miért nem hámozod meg?
Erre az okos:
- Miért hámozzam meg? Tudom, mi van benne...
Big Grin
Válaszol
.aaa.

Válaszol
Valóban, egész jól passzol. .hehe.
Válaszol
Jozsi .
A merev drótos belső kábelezést úgytudom azért nem alkalmazzák , mert macerás fülpiszkálót liggatni , és hajlamos a berezgésre , ami nem nagyon kívánatos .
Válaszol
Ne hagyd figyelmenkívül, hogy 1/2 köbméter vattába lesz ágyazva. Ettől szerintem nem fog zongorahúrként múködni, mert lazán is van. .szia.
Válaszol
Használj inkább CAT 5 -öt .
Válaszol
Ugyanígy van a HS280-asomban is 10+x éve, de még sosem hallottam Bösendorfer hangokat belülle. .zold. Megeszem a kalapom ha annyi vattában rezegni fog. .ehes.
Válaszol
h_jozsi Írta:Megeszem a kalapom ha annyi vattában rezegni fog. .ehes.
Inkább a túlcsillapítástól félnék a helyedben. Döglött hangja lesz...
Üdv, Péter
Válaszol
Erről hosszan értekeztünk Shalafival korábban, lapozz vissza. Ennek pont ez kell. .szia.
Válaszol
Hány Ohmos a 280-asod ?
Válaszol
4 sajnos. De a TDA 2030-ból legalább kijön így mind a 14W. Úgy teszteltem anno, hogy gyertyát tartottam a mély elé. Elfújta. .zold.
Válaszol
Jozsi féle mérőmikrofon : gyertya ...
SPL-t hogyan szoktál mérni vele ?

Van egy ilyen mélyem , kell ?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég