A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKAI SR-H 110
Ahosz natyonsok, küllömbösző hoszúságu gyertya köll...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ma kivattáztam a dobozokat, egy-egy csomag (20 dkg) anyagot kaptak. Gondoltam nem tömöm tele 2 csomaggal, először meghallgatózom. Először csak az egyiket csináltam meg, és füleltem a kettőt. A vattás kellemesebben, talán mélyebbenis? szólt, a másikban volt egy kis bumm. De lehet hogy csak a bumm tévesztett meg. Aztán a másik is megkapta magáét, és úgy gondolom, ennyi elég lesz neki. Lazán de teljes űrtartalmukban szét van terítve a vatta.

Mint képeken látható, az egyikben még a régi magas van. Utánna ezeket füleltem. Az új H2K gyártmánynak tisztábbak, kevésbé torzak a magasai, az ének is természetesebb. De lehet hogy ez csak a tisztábban lesugárzott felharmonikusoknak köszönhető. Ezt még jó lenne méréssel kiegészítve megítélni, miki projectet be kell indítani.

Tulajdonképpen viszonylag kellemes a hangjuk, hát még ha váltó is lesz hozzá hangolva... .taps.
Válaszol
h_jozsi Írta:Mint képeken látható, az egyikben még a régi magas van. Utánna ezeket füleltem.
Bocs, hol vannak a képek?!
Üdv, Péter
Válaszol
Elösszö (7ik) oldal köszepe tájjékán. De Mocsing kedvéér itvan mégety a bélelt doboszrol mek a hsztömmitésrül.
http://img280.imageshack.us/img280/9256/srh110j4cx.jpg
Tisztaszösz lettem tülle. Kiis lettem üldöszve. Velle együt. Mosmár próbájjon mek nekem reszonálni asza drot... .morcos.
Válaszol
Shalafi, nem kell az archívumba kép a dobozról? Pl. ez.
Használd ha gondolod. .ok. Ha nagyobb felbontásban kell, küldöm, illetve van még másik, ami talán jobb.
Válaszol
Jó, köszönöm, amint ráérek. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
subvoice Írta:Lesz majd róla részletes leírás a honlapomon, ha odaérek (hamarosan). Addig is kérdezz. Wink

FRD/ZMA van a HA15-610, HA17-637/8M, HG2,5-463-ról. Ha kell valakinek, elímélem.
Helló Subvoice!
Nagyon érdekelne minden - minden!! - frd és zma fájl, amit birtokolsz (persze főleg a H2000-es cuccokhoz)! Megköszönném, ha átküldöd őket email-ben (és persze mindenkinek aki kisegít), ha esetleg nem találtad volna meg egy német honlapon a Boxsim-hez az eddigi legnagyobb gyűjteményt, akkor azt meg én tudnám egy zippelt fájlban átküldeni Neked (vagy bárkinek, akit érdekel).

P.S.: Bocs, ha ezt nem ide kellett volna írni, de azt hiszem ebben a topicban volt a felajánlás.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Helló!

Admin, van 2 régi AKAI SR-H33 doboz, melyekben a mélyközép membránfelfüggesztése már alig lelhető fel. Kéne bele 2 új hsz. AKAI 20 S-H33 típus helyett.

Mit tudsz ajánlani?

Előre is köszi!
Válaszol
Üdv! A HA20-484 T-S paramétereit nézve szinte pont olyan, mint az eredeti volt, a különbség annyi, hogy a membrán impregnált.

Válaszol
shalafi, kösz a gyors választ; Te sosem alszol ?!?!?
Válaszol
Nincsmit, szívesen. Az alvás a kedvenc időtöltésem. .zold.

Válaszol
Sziasztok!
Én egy másik akai kis hsz-ből építkeztem ma unalmamban:
Mivel ma sztrájk volt a mávnál és nem járt a vonatom ezért inkább otthon maradtam és építésbe foktam unalmamban.
A hangszórók: AKAI 13 centis 13Wos ezeréves csoda és a másik hangfalamból kibµHerált SAL DTF12
A doboz 9L reflex, 19-es jóminőségű pzdorja.
A váltó egy 4,7 µF-os kondi a magas elött. Az is egy használt elektrolit (nem volt itthon más)
A doboz kezdetleges: http://img142.imageshack.us/my.php?image=dscn6251rk6.jpg

és az eddigi mérés:
http://img80.imageshack.us/my.php?image=nvtelengg6.jpg

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Vóna egy állítólag sr-hf3 nak csúfolt akaji hangsugárzó.A kérdés,hogy mellik mélysugárzó passzolna bele leginkább a h2000 palettából,és hogyé aggyák? .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
Mondjuk még kevesebb infót nem tudnál adni róla? Big Grin

Válaszol
Ennyit közöltek velem telefonba,de maj elhozza.Vót egyátalán ilyen videjotonos akaji?
Üdv Doki!
Válaszol
Biztos volt, valami 200-as mélyhszre gondoltam elsőre. Viszont ha igazam van, ezzel az a baj, hogy igazán zártba való 200-as hszt nem gyárt a H2000, ami közelítően jó lehet, az a 484-es. Ilyen 2500,- pénz körüli kisker áron, de készülj fel, hogy 60Hz alatt nem fog szólni az eredeti dobozban. Big Grin
Az eredetit kéne megjavítani.

Válaszol
Az a baj,hogy nincs meg a mély hsz.Majd meglássuk,lehet h meglékelem... Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
A 20 litert? Minek?

Válaszol
shalafi66 Írta:Mondjuk még kevesebb infót nem tudnál adni róla? Big Grin

Itt van egy ilyen szerzet képekkel:
http://www.vatera.hu/akai_videoton_sr_hf3_hangfalpar_74690364.html
Ez esetleg segít egy kicsit? Smile
Válaszol
csak annyit hogy 200mm-es a mélyhsz. Meg mostmár tudom a közép és magas melyik-melyik volt.

Válaszol
Nah,akko melyik mélyet rendeljem hozzá,és hogyéaggyák? :o .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
Kezd minden dolog a mély hangok körül forogni, úgy látom. Személyes véleményem az, hogy egy rossz magashangszóró miatt sokkal hallgathatatlanabb tud lenni egy hangfal, mint a kicsit magasabb alsó határfreki miatt. Tapasztaltam, amikor anno kikezdtem az SM-06-tal még nagyonrégen, ideiglenes megoldásként.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
doki Írta:Nah,akko melyik mélyet rendeljem hozzá,és hogyéaggyák? :o .sokk.
erre már egyszer válaszoltam.

Válaszol
Mostanság kinél is köll rendelni?Ő,két olyan rendel,amit shala írtá. :o Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
Vagy más megoldás: a spexcelnek van két felesleges vidi hangszórója, és megjavítom neked, így lesz mélytartományban is valami hangja.

Válaszol
És akkor még + 1 év mire spexel postáz.... :x
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Itt van nálam a két hangszóró. 8)

Válaszol
szerencse Smile
Válaszol
shalafi66 Írta:Vagy más megoldás: a spexcelnek van két felesleges vidi hangszórója, és megjavítom neked, így lesz mélytartományban is valami hangja.
Ok. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
vava Írta:És akkor még + 1 év mire spexel postáz.... :x
Még nem telt le a zeggy év. :o Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:Ok. Wink
Akarsz belepiszkálni a váltóba is, vagy csak hszcsere? Mert attól függ, milyenre készítem.

Válaszol
Túlzottan nem,legfeljebb hangnyomásillesztés,ha kell.Egyébként a váltó mindösszesen egy 3,3uF,illetve 1,5uF felüláteresztő.
Üdv Doki!
Válaszol
A mély előtt semmi? :? Mer az elég rossz hír.

Válaszol
Hát semmi,de ha nagyon nemok,akkor maj alkotok valamit.Persze túlzottan azé nem mászok bele ebbe a projektbe.Szójjon,oszt kész... Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég