A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszóró-, hangdobozjavítás, kérdések
Igen tudom,de gyári állapotban akkoris elég szegényesen szólnak...mindenféleképp kell valami változtatás,de ez még odébbvan. A hangszóró topicban feltett kérdésemre rákukkantanál kicsit Smile
Válaszol
(2013. 01. 24., 11:20)Flatlander Írta:  Sziasztok

Hangszóró peremezéssel kapcsolatban kérdeznék.Soha nem csináltam még de megpróbálkoznék vele itthon.Úgy gondoltam hogy letakarítom a régi maradványait a kosárról és membránról is,levágom a porvédőt és egy papírlappal központosítom,majd felragasztom szépen körben a membránra az új peremet és miután megszáradt körben a kosárhoz is.Ez így nagyjából jó elképzelés?Ragasztónak faragasztóra gondoltam kipróbáltam hogy köt fémhez és habszivacshoz is,szerintem elég erős és száradás után átlátszó színű.HA25 1038-hoz melyik szél való? a nagycsapos?

Biztosan szólni fog.

Csak egyféle 25-ös membránszél volt a VT-nél.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Uhh tényleg összekevertem a membránnal Big Grin a többi ahogy leírtam jó?
Válaszol
Nem jó, de szokták így csinálni. Otthoni körülmények között vagy ez, vagy a Pálmatex.

Válaszol
A ragasztótol eltekintve,most ez van itthon de veszek hozzá két komponensűt szerintem a többit hogyan csináljam?Soha nemcsináltam még ilyet ezt csak úgy logikusan gondoltam hogy így jólehet.
Válaszol
A hangszóró működőképes marad, de nem lesz olyan, mint eredetileg volt. Ha a porvédőt leveszed, már mindenképp sérül.

Válaszol
Meglehet csinálni máshogyan is?
Válaszol
Persze, sokféleképp lehet javítani. De ha valaki nem szokott ilyet csinálni, és esetleg nem teljesen pontos alkatrészekkel nem a megfelelő anyagokkal kénytelen dolgozni, akkor biztonságosabb úgy, ahogy írtad.

Válaszol
És mennyivel lesz rosszabb ha ígycsinálom?
Válaszol
A középtartomány biztosan torzul a ragasztó és a porvédő miatt. Ha jól ragasztod, mélyben talán hasonló marad. Smile

Válaszol
Bízok benne hogy sokkal nem lesz rosszabb Smile
Válaszol
A nagyobb porvédő mennyit befolyásol a hangzásba? mekkora van gyárilag a ha25-ön?
Válaszol
100mm-es. Attól nagyobb nincs Fehérváron.

Válaszol
Akkor 100-ast rendelek hozzá,a gyárit hogyan vágjam le hogy szépen rálehessen ragasztani az újat? egy skiccerrel végig a membrán a porvédő kis pereme között?
Válaszol
Hát nem lesz egyszerű. Így nem szabályos, de talán könnyebb: inkább csak a domború részt vágd le, és a maradékot fedni fogja az új porvédő.

Válaszol
Rendben,majd kitalálom még hogyan lesz a legjobb remélem sikerül jól megperemeznem Smile
Válaszol
A közép hangszórót hogyan kössem be?azonos vagy fordított polaritással lesz jó?
Válaszol
Sziasztok.
Új vagyok itt és lenne egy kérdésem.
Szeretnék venni egy passzív mélynyomót és ahoz egy erősítőt.
az lenne a kérdésem hogy működne-e így a rendszerem?
a passzív mélynyomó rajta az erősítőn, az erősítő pedig a számítógép sub kimenetjére lenne kötve.
van 2 magassugárzó tölcsér, az rákötve egy másik erősítőre, az erősítő pedig a számítógép rear, vagy side kimenetjére. működne így a rendszerem?
két külön erősítő egy hangkártyán. ez így működne?
A válaszokat előre is köszönöm Smile
Válaszol
Szia. Biztosan működik, és még szólni is fog. :-) Kérdés, hogy az LFE kimeneten minden esetben szűrt jel jelenik-e meg.

Válaszol
Én inkább aktív mélyládánál maradnék,nincs gond az erősítőre sem és van benne aktív hangváltó is,a hangkártya "5.1" kimenete mindenre jó csak erre nem.Esetleg lehetne még felfűzve is használni a mélyet egy erősítőről,vagy simán egy passzív váltóval vágni.Azt írtad hogy van két magasad ahoz minek a mélyláda? élvezhetetlenül fog szólni közép nélkül...vagy két hangsugárzóra gondoltál ezalatt?
Válaszol
két magas sugárzóra gondoltam. de miért mondod hogy a hangkártya nem jó ilyen dologra. nem lenne jó ha a sub-ot használnám a mélynyomónak és valameik másikat a magasaknak?
nem működne? vagy vissza venne a teljesítményből? vagy mire érted hogy nem lenne jó?
Köszi
Válaszol
Biztosan működne de szerintem egy olcsóbb kártyának elég csúnya hangja lenne,bár szoftveresen és az erősítő hangszínszabályzójával játszva talán hallgatható lenne a mély tartomány,a többi kimeneten pedig ott a teljes jel szóval a magasakhoz mindenképp kéne legalább egy kondi.De közép nélkül ez így hallgathatatlan lesz.
Válaszol
http://www.kepfeltoltes.hu/view/140504/10329661_540356826085532_1020501489845635236_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Találtam egy pár ilyent , elég ramaty állapotban vannak , a kérdésem hogy ezek vajon felújíthatóak?És ha igen az nekem mibe fájna?

Szerk - DMG kösz!
Válaszol
kb. másfélszer annyiba mint egy jobbfajta új hangszóró.
felújítani leginkább érzelmi okokból érdemes, anyagi oldalról 99% ban nem éri meg .

(2013. 02. 03., 18:19)Flatlander Írta:  Biztosan működne de szerintem egy olcsóbb kártyának elég csúnya hangja lenne,bár szoftveresen és az erősítő hangszínszabályzójával játszva talán hallgatható lenne a mély tartomány,a többi kimeneten pedig ott a teljes jel szóval a magasakhoz mindenképp kéne legalább egy kondi.De közép nélkül ez így hallgathatatlan lesz.

csak finoman jegyzem meg hogy manapság az integrált hangkütyük is meglehetősen jónak mondhatóak halandó ember részére.
ha valóban szűrt az LFE kimenet akkor nincsen vele semmi baj.
Válaszol
Üdv, Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni!
Kaptam egy pár Dc 2580-ast. A váltó eredeti, a benne lévő hangszórók: mag:TWD 256 közép: HB10/1018 mély:HA 25/1128 (peremezve)
A HB10/1018 -nak elporladt a pereme. Van két új HB 10-546 - beszerelhető helyette, vagy javíttassam inkább meg a régit?

Előre is köszönöm.
Válaszol
Nem ír fel a rendőr érte, csak másképp fog szólni.

Válaszol
Köszönöm Shalafi!
sokat nem szeretnék rontani a hangján... még a reflexnyílást is be kell valahogy foltoznom, amit fúrtak rá.
Válaszol
Halkabb lesz középtartományban. Hogy aztán ez jó-e vagy nem adott esetben, azt nem tudom pontosan megmondani. Smile

Válaszol
Köszi!
Majd kipróbálom, bár csak a fülemre tudok hagyatkozni az pedig nem hitelesített műszer.
Üdv!
Válaszol
ha elko akkor cserés.
ha nem is száradt ki, de már a gyártáskor sem volt pontos az értéke (jellemző az elko kondikra) azonkívül idővel elsodródik mégjobban.
hallani nem azt fogod különbségként hogy a fólia "jobban szól" hanem azt hogy annak a kívánthoz közelebbi az értéke.
Válaszol
Sziasztok!
Rendelés előtt lenne pár kérdésem.
HA16-542:Ez jó Bonus 902 mélyközép helyettesítésére?Ha igen, mekkora ellenállású, 4Ω?Az eredeti papír porvédős, ez is az?Készül ez pozitív habszéllel?

A doboz közepe a HB10-546?

Az Altus F4 doboz mélyközépje a HA20-502, ezt már múltkor kérdeztem.Ez készül papír porvédővel?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Válaszol
A H2000 hangszórókkal kapcsolatban az üzemben tudnak bővebb felvilágosítást adni. http://hangszoro.net/index.php/elerhetosegek

Válaszol
(2014. 07. 13., 16:08)shalafi66 Írta:  A H2000 hangszórókkal kapcsolatban az üzemben tudnak bővebb felvilágosítást adni. http://hangszoro.net/index.php/elerhetosegek

Köszönöm a választ, írtam e-mailt.
Válaszol
Sziasztok!
Ez tényleg így volt?
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9177137
836-os hozzászólás.
10 Celsius fok?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
Válaszol
Big Grin Smile hülyeségek.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég