A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszóró-, hangdobozjavítás, kérdések
Két 10uF-os kondi van benne "seggel" egymásnak fordítva. Egy másik topic-ban érdeklődtem effelől és azt írták így lesz bipoláris kondi belőlük. Az értéket megtartva cseréljem őket? Egy erősítőnél már volt szerencsém ilyet látni, ott kisebb értékű fólia lett nagyobb ELKO-ra cserélve.(Csak ott a szűrés volt gond) Ez itt is áll? Hogy van ez? Sajna nem nagyon értek ehhez a részéhez. A dobozhoz a Rádiótechnikában a Transmission-line doboznál alkalmazott dolgok tetszettek meg,(homoktöltés,bitumenes csillapítás)csak itt zárt maradna.
Válaszol
A kék színű Mechanikai Művek kondi van benne? És eredeti a váltó? Smile Egyébként ha 10 mikrós mindekttő, akkor a helyükre egy 10u fólia kell.
Fölösleges szerntem akár a régi akár az új HA 20-nak homokkal bajládni. Egy 20 literes zárt doboz nem kell még bitumenezni. Smile

Ui: ez itt már offtopik, tehát átpakolom jobb helyre a hszeket. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Minden eredeti benne! Köszi a segítséget, mostmár megrendeltetem a cuccokat és nem lesz tuningdoboz! .haha.
Válaszol
Értem, csak csodálkoztam kicsit, mer nem sok helyen használt a videoton elkot, főleg így nem. Végül mit cserélsz ki?

Válaszol
A leégett magasat, közepet és a kondikat. A hangfalkábelt pedig beforrasztom, a csatlakozót kihagyom. Most van nálam kétféle Orion doboz és "vizsgáltam" őket rózsazajjal. A kisebbik 600-800 Hz-ig rezonál be, a nagyobb 1 kHz-ig kézzel is érezhetően! Ez nem túl jó nem? Kíváncsi leszek a Vidire.. .?.
Válaszol
Csak szólok előre, h. hb10-586 középhangszóró csak felújított van most, még egy pár hónapig nincs friss gyártás belőle.

Válaszol
Rendben, de gondolom megbízhatóak így is. Itt van aki Celestion-okat újít fel és hibátlanok..
Válaszol
Volt nálam 4 darab 15 Ohmos HA17 javításra:
http://hangszoro.net/help/jav/588/ha17-588-0.jpg
http://hangszoro.net/help/jav/588/ha17-588-1.jpg
http://hangszoro.net/help/jav/588/ha17-588-2.jpg
http://hangszoro.net/help/jav/588/ha17-588-3.jpg
Eléggé egyformák. Smile Egyformán rosszak. Wink .morcos.

Válaszol
sziasztok!
Ha esetleg tudna vki mondani vmi infót, hogy hol találok hozzá adatlapot, vagy esetleg doboztervet, annak nagyon tudnék örülni Smile
Már jóideje itt pihen egy db belölle, és elhatároztam hogy épitek belölle egy szubot, ugyhogy minden építő jellegű hsz.nak örülnék!
Válaszol
Az a hangszóró gumiszélű, alukosaras? Mert ha az, adatlap sajnos nincs róla. Smile 20-25 literes zárt dobozban érzi jól magát kb. Nagyon sokat nem érdemes vele tudományos alapon foglalkozni. Smile

Válaszol
igen gumiszélű, most vettem rá uj membránszélt, és böszme nehéz, alukosaras, nagy mágnessel...
20-25L? mégis melyikhez áll közelebb szerinted?
még egy kérdés, nemkaptam porvédőt rá, igy fogtam 3db keményebb A6os lapot, és kivágtam belölle 3 egyforma kört, és összeragasztottam (teljesen síkba), szted mit fog hozzá szolni a szóró, ha fogom, és ráragasztom porvédő gyanánt?
Válaszol
Most gumi, vagy hab? Mert nem meindegy.
Küldjek egy pv.-t? Big Grin
Elég rossz elektromos paraméterei vannak ezeknek a hangszóróknak többféle okból is... Így szinte mindegy milyen dobozba kerül. Smile

Válaszol
Helló!

Segítséget szeretnék kérni, van két videoton dcr3090 hangfalam. Ezen a hangfalon van két potméter az egyikkel a közép hangokat a másikkal a magasat lehet szabályozni. Nekem a hangfalakon hiányzik a magasnak a potija, a kérdésem az lenne, hogy hol tudnék újakat beszerezni, és egyáltalán milyen értéküek?
Válaszol
vagyis hab, igen .oh.
Válaszol
shalafi66 Írta:Most gumi, vagy hab? Mert nem meindegy.
Küldjek egy pv.-t? Big Grin
Elég rossz elektromos paraméterei vannak ezeknek a hangszóróknak többféle okból is... Így szinte mindegy milyen dobozba kerül. Smile

gondoltam, hogy nem lesz egy hájend minőség, de ezzel teljesen elvetted a kedvem Sad
PV-t meg szivesen fogadok, mert pesten nemismerek egy helyet se ahol lehetne kapni, ahol megkérdeztem ott azt mondták hogy .no. meg hogy "hol élek..."
Válaszol
Mi lenne, ha körülnéznél a H2000 oldalán az alkatrészeknél? Meg fogsz lepődni.
Lex
Válaszol
Mindekettő hiányzik? Ha így van, egy 4,7-6,8 Ohmos 4-5Wattos potival lehet helyettesíteni. Ha elfér. Nehezen beszerezhető, de egyes elektronikai üzletek tartanak ilyet, ha mégsem meg tudják rendelni.

Válaszol
Köszi a gyors választ. Igen mind a két hangfalban hiányzik a magas poti és pont ezért még meg sem tudom nézni milyen kell bele pontoson, a közép potija az ok müködik rendesen. Esetleg tudnál konkrét boltot ajánlani ahol érdeklődni tudnék?
Válaszol
Monacornak vannak ilyen cuccai talán, volt Remix, most PEAGY is gyárt, a RET, és az SOS is forgalmaz hasonló termékeket.

Válaszol
kétségtelenül ott van, de nemtaláltam olyan viszonteladót, ahol foglalkoztak volna vele, igy maradna a rendelés, csak még nem tettem meg
Válaszol
Nekem is vannak ám VT dobozaim . Kaptam 2 db lepukkadt hangszóróju OPALt.
Válaszol
Nem ismerem....

Válaszol
Kb. 30l . Ha jól néztem 25cm-es mélyközép és egy randa dóm van benne .
Válaszol
250-es mély? Az szép lehet. Wink És mit akarsz vele csinálni? Smile

Válaszol
Nem tudom . Csak úgy van . Esetleg a garázsban jó lenne , az egyik horizontális hifi toronnyal .
Válaszol
Elvileg lehet belőle valami, gyárt a cég olyan 250-es hangszórót, ami 5 kilóig szól, eléggé egyenesen. Smile Így: http://hangszoro.net/laci/forum/479.gif

Válaszol
Kimondottan bizalomgerjesztő . Garázshájendre viszont nem érdemes ennyit költeni . A hangfal kábel , és a DAC projekt előbbre való .
Válaszol
Viszont ezek a mérések felkerülhetnének a weblapra.
Lex
Válaszol
Fel fogank. Wink .torz.

Válaszol
Csak addigra ne remegjen a kezem, mert akkor nem tudok már barkácsolni. .hehe. Csak vicc volt.
Lex
Válaszol
megcsináltam a dobozt, beleraktam a szórót, naggyáol a várakozásaim szerint szól. elég gyatrán! .cigi.
Válaszol
A Videoton Sonus C101 tipusú régi (1994-es) hangfal felújítása megtörtént.

Hallgatásra elégedett vagyok a hangképpel, frekimenetével. A gyárilag kevés magashangra hangolt (vagy úgy sikerült : ) doboz hibáját a HG2,5-639-es orvosolta, a középhangjai jobbak lettek az elöregedett közepek cseréjével - de ez természetes. A hangzása ezek által "szellősebb" lett. Egy nagyon kevés magascsillapítás és egy nagyon kis mélyhangkorrekció elférne rajta (diagnosztikai eszközök hiányában ez egész felesleges), de még így is hallgathatóbb mint volt, sőt...

Tehát az eredeti hangszórói és kiváltói:

HG2,5-590 ---> HG2,5-639
HB13-539 ---> HB13-539
HA25-1034 (2db) ---> HA25-503 (2db)

Köszönöm Shalafinak az infókat és a segítséget. .udv.
Válaszol
Kész felüdülés megelégedést is olvasni...

Asszem ez dícséret a HSZ2K-nak. .taps. .taps.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Hehe. Ha már a régi viditől is rosszabbakat gyártana a cég, akkor lehúzhatnánk a rolót.
Azért nagyon köszönjük, és igaznán szívesen segítettem én is.

Válaszol
Hasonló terv van kilátásban, mint amilyet Ghee épített/fejlesztett, de a magassugárzó hátráltat.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég