A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszóró-, hangdobozjavítás, kérdések
Szia!

A HG 2.5-ösök kb. 4-5 évesek lehetnek! Papír csévetesten vannak a tekercsek. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a problémát az okozhatja, hogy nagy hangerőnél túlmelegszenek a tekercsek és megrepedezik a lakk, de én semmiféle látható rendellenességet nem tapasztaltam!
Az ész a fontos,nem a haj!

Feri
Válaszol
Ööö, prespán az a csévetest inkább. Több megoldás is van, központosítási probléma, vagy vmi fémhulladék a légrésben.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A "fémhulladék a légrésben"-problémára megoldás lehet,ha egy elég tisztességes kompresszorral megfuvatom, vagy próbálkozzak fogpiszkálóval stb.?
A "központosítási problémára" van viszonylag egyszerű megoldás?
Az ész a fontos,nem a haj!

Feri
Válaszol
Kompreszor, fogpiszkáló, nem segít, de ha van valami a légrésben, az szemmel is látható. A másodikra a legegyszerűbb megoldás egy pár új pille.

Válaszol
sziasztok.
kérdezek.
Válaszol
mivel ragasszam fel az új szélt a membránra?
kérdezek.
Válaszol
Jó.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
tudtok segíteni?
kérdezek.
Válaszol
Shala megmondja, de csak ha nem gyári titok.

Válaszol
oké remélem hogy tud segíteni.
kérdezek.
Válaszol
A gyári titkokat fölöslegesen árulnám el, kereskedelmi fogalomban nem kapható az üzemben használt anyagok többsége. Az hogy mivel lehet/érdemes ragasztani, az függ a membrán és a membránszél anyagától is, de otthon lehet próbálkozni vékony rétegben kétkomponensű ragasztóval, vagy pl. palmatexel.

Ui: jobb lett volna a hszjavítás témában kérdezni ezt.

Válaszol
Köszi szépen.Megpróbálom.
kérdezek.
Válaszol
Shala!
Küldtem emailt, olvasd el.

Válaszol
Helo !
Inkább ide teszem fel a kérdést, ide jobban passzol.
Van nekem 1 pár Videoton DC2002-es hangfalam és a mély ki lett cserélve benne H2000 HA20-502-esre, Shalafi mondta hogy egy új/másik hangváltóval jobb lenne, és itt a kérdés hogy milyen hangváltó kéne bele ? vagy nagy változás nem lenne és inkább nem érdemes vele babrálni ?
Válaszol
Szia Shalafi!

Előfordulhat hogy HA 18 595 azért torzít, mert nem megfelelő habszéllel, és nem megfelelő módon javították?
Vagy nem kéne hogy számítson?
Lásd: http://kepfeltoltes.hu/070503/595_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nagyobb kitérésnél kezd torzítani, majd "zörögni"!
Válaszol
Ööööö szerintem alulra kellett volna ragasztani a negativ perem belso felet... Igy elegge csunya is Sad
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Tetszik is a hangja, amikor épp nem torzít a nagyobb membránkitérés miatt!
Akkor átszélezem megfelelő habszéllel, és majd kiderül!

20 literes reflexdobozba raktam 46 Hz-re hangolva.
Lehet hogy jobban muzsikálni inkább zárt dobozban?
Válaszol
Én nem tudom, mennyire lett központos. De ez a membránszél nem tőlünk származik, az biztos. Szóval akkor ez még videotonos 595. Smile Zárt dobozban egész jók voltak.

Válaszol
Ezt innen én sem tudhatom, hogy mi az oka.

Válaszol
Szia Shalafi!

Átszéleztem 1 db 595-öst de továbbra is torzít.
Vállalod a javításukat? (4 db)

És ha igen akkor megoldható, hogy az egész lágyrészt cseréld, mert a membránjuk már elég ronda. :?

És hamán akkómán, lehetnének 8 ohmosak? Big Grin

És ha lehet, akkor reflex dobozban szeretném belőlük kihozni a legjobbat!

És...

És... Big Grin

Csak ennyi, mert ez már több mint 3 kívánság, pedig még a pöttyös labdát sem kaptam el, és Te sem vagy aranyhalacska! Big Grin
Válaszol
Ha videotonos a hangszóró, akkor csak zárt dobozban lesz jó. Egyébként javítható gond nélkül.

Válaszol
Kár. Sad
A doboz ugyan már kész, de zártat még mindig tudok belőle szerkeszteni. Smile
Viszont a 42 l űrtartalom megfelelő lesz szerinted 2 hangszórónak?
A 8 ohm megoldható?
Válaszol
Meg, persze. Nem gond 8 Ohm-os csévével szerelni. A húsz liter picit sok, nem lesz túlzottan terhelhető.

Válaszol
Majd megmérem jav. után, aztán hátha elmegy b-reflexben is...

Válaszol
Ok, köszi! (hátha esetleg kompenzáló mágnes, vagy más egyéb furmány segít rajta... Smile )

Akkor hétfőn postázom!
Válaszol
Tiszteletem!

Nemrégiben hozzájutottam egy pár DB1312 A típusú dobozhoz, aminek már volt cserélve a habszéle.
Itt egy kép ez egyikről:
http://img292.imageshack.us/img292/4687/p132mx7.jpg.
Sajnos nem néznek ki valami bíztatóan (a képen látható a roszabbik), valami iszonyat kemény szélet kaptak, ráadásul nem is jó a méret. A másikat kipróbáltam és meglepően tetszett a mélye (elképzelhető, hogy az europastar érdeme is). Arról szeretnék érdeklődni, hogy használhatóak-e ezek a dobozok ebben az állapotban, esetleg milyen torzítások keletkezhetnek a nem megfelelő szél miatt?
Üdv.
Hebők László
Válaszol
mi volt azaz anyag amit a hangszóró és a doboz közé tettek tömítő anyagként? sima gyurma ?
most szedem le egy ilyen hsz ról és szerintem az
Válaszol
FIDEKA néven ott van az alkatrészek között. Nem tudom de itt régen is így hívták. (Érdekes, hogy egy hete nem láttam ezt a hozzászólást...)

Válaszol
Üdv
Szeretnék megtudni egy-két infót a dc2002-es hangfalról. Főleg az érdekelne hogy hány ohmos, a hangszórók típusa, és hogy mekkora erősítő teljesítmény ajánlott hozzá. Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést ha esetleg nem jó helyen tettem fel a kérdéseimet.

Üdv
Válaszol
Szia!
Elméletileg itt lesz a megoldás: http://hangszoro.net/help.htm

ui: megint OFF válaszolok.... .sir.
Tegyük át az "ilyen volt a Videoton"-ba...
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Hja, csak a DC2002 túl régi, és nincs benne. Elvileg 4 Ohmos, eredeti hangszóróval névlegesen 45W-al volt terhelhető. HA20/1014 a mély, a közép a legkisebb papíros 4 Ohmos volt, a magas meg a 2,5es dóm, közvetlenül helyettesíteni egyiket sem lehet. Vagyis lehet, csak nem érdemes.

Válaszol
cnjani Írta:Üdv
Szeretnék megtudni egy-két infót a dc2002-es hangfalról. Főleg az érdekelne hogy hány Ωos, a hangszórók típusa, és hogy mekkora erősítő teljesítmény ajánlott hozzá. Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést ha esetleg nem jó helyen tettem fel a kérdéseimet.

Üdv

Hali van nekem is "DC 2002 A" hangfalam ,az 4 Ohm-os, 30/45W-os
mély: Ha20/10K
magas:HG2,5/16K
közép:HD10/11
Válaszol
Köszönöm szépen az infót mindenkinek, bár nem nekem van hanem egyik barátomnak csak ha javítani kell meg ha erősítőt keresek hozzá jó tudni ezeket.
Üdv
Válaszol
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni. Van egy dc 2050-esem és fel szeretném újítani! A doboz elég szép állapotban van, a díszítők szintén, előlap soso! A legszebb hangú megoldás érdekelne igazán!
Köszönöm!
Válaszol
Giorgio Írta:Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni. Van egy dc 2050-esem és fel szeretném újítani! A doboz elég szép állapotban van, a díszítők szintén, előlap soso! A legszebb hangú megoldás érdekelne igazán!
Köszönöm!

Szia!
Szerintem a legjobb helyen jársz. Juttasd el shalafi-nek. Nálam mély peremezés, közép és magas csere, valamint a váltó hozzáigazítása után elég szépen szólnak. A részletkről őt kérdezd, mert én csak hallgatni tudom a hangfalakat szerelni nem. Üdv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég