A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszóró-, hangdobozjavítás, kérdések
Sziasztok!

Még mindíg tennék fel kérdéseket!
A téma szintén a DC2050-es hangfal, csak most először a benne lévő közép sugárzókkal kapcsolatban kérdeznék. A hangszóróknak (HB10/0818) működésbeli problémája nincs, csak annyi esztétikai problémája, hogy a porvédő egyikről hiányzik (a másikon is csak egy hajszál tartotta). Ezeket hogyan tudnám pótolni (tudom van fényes porvédő fólia a H2000-nél, de én 31mm-est nem találtam, vagy csak én mértem rossz helyen a porvédőt(?) ami megvan) és milyen tippek/trükkök vannak a vissza ragasztásra (már ha nem kérdeztem nagyon nagy titkot)?
A következő a mélysugárzó, melyen szintén csak a porvédő "defektes", hibája annyi hogy "szépen" be van horpadva, de a ragasztása körben nem sérült. Ezt hogyan tudnám orvosolni hangszóró csere nélkül?

Bocsi a hosszú írásért és a sok kérdésért! Előre is köszönöm a segítséget: Titkovics
Válaszol
Titkovics, a középhangszórókon 28mm-es pv van, ragasztani bármivel lehet. az egyszer behorpadt pv-t viszont le kell venni, és újat kell ragasztani a helyére. (ezt majd átteszem már a videotonos topikba)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
titkovics Írta:A következő a mélysugárzó, melyen szintén csak a porvédő "defektes", hibája annyi hogy "szépen" be van horpadva, de a ragasztása körben nem sérült. Ezt hogyan tudnám orvosolni hangszóró csere nélkül?

egy elvileg PP membrános hsz-n nekem is volt ilyen, én óvatosan kiszippantottam porszívóval, finoman, hosszasan,
nemtom mennyire van neked behorpadva, de én csak azért mertem megtenni mert nem volt teljesen benyomva, csak kicsit.
Smile
Válaszol
Köszi a tippet, bár sajnos, nekem a málysugárzón eléggé be van horpadva a pv, amit sztem a porszívó nem bír kiszívni. Sajna így marad a csere, de hogyan tudom leszedni a porvédőt a membránról, hogy az ne sérüljön? Van erre vmilyen tipp?
Válaszol
Ha papír a membrán , a ragasztást kendbe nitróval . Nekem simán lejött . Visszaragasztás - Technokol rapid . /Persze ez nemazt jelenti hogy a hangszóró túl is élte a javítást ./
Válaszol
Háát, ha Videoton a hangszóró, a nitrohígító nem biztos, mert vizes bázisú ragasztóval tették fel e porvédőt. Én inkább vágni szoktam, az a kevésbé veszélyes a membrán szerkezetére, a többi ragasztásra, csak kell hozzá némi ügyesség.

Válaszol
Sziasztok!
Kérdésem lenne: Adott 2 db HB10 1018-as középhangszóró. A körbeszakadt helyére tenném be az épet, de a membrán rész erőteljesen eltérő. A sima membrán-habszél és kisméretű porvédő helyett a használtan vett "ép" kisebb membránfelület, negatív hab?-gumi? perem (olyan mint a DC 1680 mélyén van) és méretes porvédő? Ez valami maszekolás eredménye lehet? A lágy részeken kívül minden egyforma és a hátoldali cimke is. A kép felrakással próbálkozom. ?.

[Kép: wpm40betv3.th.jpg]
Válaszol
Biztosan javított, csak másik membránnal.

Válaszol
shalafi66 Írta:Biztosan javított, csak másik membránnal.

Szia!
Köszönöm a gyors választ.
Ez az átépítés mennyit rontott a középen szerinted (ha lehet még rontani rajta) .?.
A dobozokat úgy vettem meg párszáz km távolságból, hogy mélyet kell peremezni. Amikor megérkeztek kiderült, hogy csak 1 mély van, a közepek szólnak, de teljesen körbeszakadtak, a magasak meg néma leventék. Sad
És még a hazug eladónak állt feljebb...
Szóval ha valaki látja Nyíregyházán Pinokkiót 3 méteres orral, akkor Ő volt az eladó, a kedves felmenők remélem azóta is krónikus csuklás miatt kezelés alatt állnak.
Egyiket összeraktam az általad javított mély és magas és a vásárolt "eredeti" közép hangszórókkal. Az egyik HS280 helyére felraktam kipróbálni. Hát... :?
A végleges állapothoz megkapja a Wager úr féle hangfalból a textilszegélyes mélyet (az általad felújított abba költözik majd), illeni fog ehhez a "különleges" középhez. .torz.
A magasakkal kapcsolatban is lenne kérdésem:
A javítottak közül az egyikben csak 1 csavar van a 3 helyett. Ha a hibásból teszek át csavart, akkor mennyire húzzam meg, mert valahol itt a fórumban volt róla szó, hogy nem szabad ráhúzni nagyon (a hibásakban is egész lazán tekerhetők)?
Még egy kérdés, a mély mögötti csillapítóanyag fele hiányzik a hangszóró nélküli dobozból, annak mi a pontos neve és hol lehet beszerezni mert azt is pótolni szeretném.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
Válaszol
Hát nem tudom. Big Grin Más az átvitle (rosszabb) és az érzékenysége kisebb.

Hja, a magashoz nem találtam több fényes csavart épp, azért van kevesebb benne, de nyugodtan becsavarhatod mind a hármat egyformán, azok a pillék még központosan lettek besütve nem lesz gond. A csillapítóanyag pontos neve mindenütt más, olyat mint az eredeti sztem nem fogsz találni, de a fehér PE szálas anyag amit mi is forgalmazunk jó hozzá, annyi a lényeges, hogy mindkét dobozba egyforma mennyiség kerüljön.

Válaszol
Akkor legalább teljes lesz a paletta. Smile
A Wagner úr féle hangfal lesz a "gyári" (a mély cseréje után),
az általad átépített a javított,
az általam "átépített" a rontott kivitel. Big Grin

A magasat összecsavarozom majd.
Válaszol
Hello!
Nem régiben kaptam két Videoton hangfalat, pár dolgot meg kell javítani benne, lenne pár kérdésem, a dobozban van hang elnyelő anyag, olyan mint a vatta, egyikbe elég kevés van, kb mennyi kell belőle egy dobozba, teljesen meg kell tölteni, vagy csak lazán, félig... ? Kell e egyáltalán bele? Nem elég az, ha a dobozba, a hát falra rakok hang elnyelő szivacsot?
Előre is köszönöm!
Válaszol
Lazán kitöltve a dobozt. Nem lehet megtömni, de olyan sem lehet, hogy mondjuk a doboz egyik fele üres legyen. A szivacs ebben az esetben nem sokat számít.

Válaszol
Hello!
Kellene egy kis segítség, kaptam két Videoton hangfalat, de a hangváltókban a kondik szét vannak repedve, a típusuk: Remix C316 2uF 160V, a honlapon találtam 2uF-os kondit, Remix C2233 PE 250V, kicserélhetem a régi kondikat erre a típusra, nem fogja befolyásolni a hangzást?
Előre is köszönöm a segítséget!
Válaszol
Szia koncz!

Először is üdv a fórumon.

Igen teljesen nyugodt szívvel kicserélheted. És változtani persze hogy fog. Eltünnek majd azok a hibák a hangból amit a már alig vagy egyáltalán nem működő kondi okozott. Persze ettől még a konstrukció hibái megmaradnak. Érdemes lenne a tekercseken kívül mindent kicserélned a váltóba. A kondikat mindenképpen.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Köszönöm a segítséget!
A hangváltón csak tekercsek, meg kondik vannak, azokat akkor mindenképp kicserélem!

üdv: koncz
Válaszol
Butaság, a C316 nem öregszik, de a C223x tényleg jobb erre e hangfrekis feladatra.

Válaszol
Sziasztok,
Keresek Videoton hangfalba (3 utas) magashangsugárzót. Eredetileg
HG 2,5/1614 jelölés van rajta.
Utángyártott is jó lenne. Valaki tudna segíteni ??
Köszi
Válaszol
Utángyártott nincs, de a HG2,5-464-el helyettesíthető.

Válaszol
Köszi. Már csak azt nem tudom hogy méretre ugyanakkora az is ?? Valamint az üzlet mikor van nyitva, valamint Budapesten is van ??
Köszi, András
Válaszol
Szia!

Ugyanaz a fedolap merete, es az oldalon megtalalod a budapesti viszonteladok cimeit is. Jobb lesz, mint az eredeti Wink
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Üdvözletem!
Sikerült beszereznem egy Videoton Cleopatrat 2 db DC 2550A-s hangfallal. Annyi gond van vele hogy a hab membránszél elöregedett és levállt. Hogyan lehetne pótolni?

http://kepfeltoltes.hu/view/080223/20080220342_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszönöm!
Válaszol
Szia!

Fehérvár, vagy Shala, ha már javít. Vagy ha már csináltál ilyet akkor magad.

Garutla a cucchoz, én már megszabadultam a DC-ktől, de még egy Aida-m van, igaz nem használom...
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Sziasztok!
Apámnak van egy régi Videoton hangszórópárja, ami háromutas, két 4Ohmos magas van benne, meg állítható a középtartomány. A probléma az lenne, hogy a közepek ki lettek nyírva teljesen, a magasakban tönkrement a tekercselés (apám egyszer javította, de hamar lejött a helyéről megint), a mélyeknél teljesen elporladt az utólag kicserélt habszél (SAL).A hangszórójavitásról szeretnék érdeklődni, hogy úgy kb mennyi. Bár a magasakhoz elég lesz majd javítókészlet, a közepeket teljesen újra kell gyártani (habszél már nincs is rajta, a membrán gagyi, tekercseléről nincs infóm), a mélyeken meg lehet, hogy a pillét is kell cserélni.
Válaszol
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van nekem 2 pár Videoton HA9/9K típusú hangszóróm, és elrohadt teljesen a membránszéle.
Valaki letudná írni nekem, hogyan javíthatóak, lépésről lépésre, meg hogy mi kell hozzá?

Előre is kössz: Müszi
Elektroncsőgyűjtés az életem.
Válaszol
Lebontani az eredeti membránszél maradványait, venni egy HA10-hez való habszélt, és kivágni belőle egy darabot, úgy, hogy összeragasztva a mérete megfeleljen a HA9-hez. Darabolás után felragasztani központosan, a vágás helyén tömíteni.

Válaszol
cyrko Írta:Sziasztok! Apámnak van egy régi Videoton hangszórópárja, ami háromutas, két 4Ωos magas van benne, meg állítható a középtartomány. A probléma az lenne, hogy a közepek ki lettek nyírva teljesen, a magasakban tönkrement a tekercselés (apám egyszer javította, de hamar lejött a helyéről megint), a mélyeknél teljesen elporladt az utólag kicserélt habszél (SAL).A hangszórójavitásról szeretnék érdeklődni, hogy úgy kb mennyi. Bár a magasakhoz elég lesz majd javítókészlet, a közepeket teljesen újra kell gyártani (habszél már nincs is rajta, a membrán gagyi, tekercseléről nincs infóm), a mélyeken meg lehet, hogy a pillét is kell cserélni.
Valószínűleg DCR2520-ról van szó. A hangszórók javítását az üzemben a következő árakon vállalják:
HG2,5/1624 800,-/db
HB10/1018 1300,-/db
HA25/1028 2000,-/db (ha csak habszél cseréről van szó).

Válaszol
Korlátozott számban de van az Enciklopédia HA9-es hangszóróihoz való tökéletes gumiszél.
Válaszol
De. Big Grin Tudom én miben használták ezt a hangszórót, hogyne tudnám Big Grin ... És kettővel lentebb írtam, mi vele a teendő.
shalafi66 Írta:Lebontani az eredeti membránszél maradványait, venni egy HA10-hez való habszélt, és kivágni belőle egy darabot, úgy, hogy összeragasztva a mérete megfeleljen a HA9-hez. Darabolás után felragasztani központosan, a vágás helyén tömíteni.
A DCR2520 mint ahogy az idézetből is látszik, másik kérdésre volt válasz.... Szóval a 100mm-es habszél 240,-Ft/db.

Ui: a linket légysziv. vedd ki az aláírásból, nem kötődik az oldalad hangdobozépítéshez.

Válaszol
Kössz szépen az infót .ir.
Válaszol
Kaptam egy hírt, most hirtelen lett HA9-es hangszóróhoz való gumiszél, tehát már nem kell a 100mm-esből kivágni annak aki javítani akarja.

Válaszol
Olyan is létezik?
Válaszol
Már nem, de régen a videotonnak volt, és egy pár darab javított példány van még a raktárban.

Válaszol
Üdv mindenkinek,szeretnék új dobozt csinálni a dc 2550 vidinek mert elég viseltes.Szerintetek hagyjam meg az eredeti literszámot vagy legyen nagyobb?Nem túl kicsi annak a 25 ösnek az a doboz?
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Sziasztok, kaptam egy VIDEOTON DC-2080 as hangfalat, de a mélyeken a gumiperem elporladt, cseréljem a peremet vagy vegyek új mélyeket bele? Mennyi lenne a peremezés? Ha mélyet vegyek bele akkor milyen fajtát? A segítséget elöre is köszönöm.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég