A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszóró-, hangdobozjavítás, kérdések
Szia Buda!

Először is üdv a fórumon.
A leg egyszerűbb és olcsóbb a perem csere. Lehet salla elvállalja de nem biztos. Amúgy sztem te is megtudod csinálni ha van egy kis kézügyességed Smile

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Most nem feltétlen az egyszerűség a lényeg, a habszél csere a jobb megoldás.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
lewy Írta:Üdv mindenkinek,szeretnék új dobozt csinálni a dc 2550 vidinek mert elég viseltes.Szerintetek hagyjam meg az eredeti literszámot vagy legyen nagyobb?Nem túl kicsi annak a 25 ösnek az a doboz?
az eredeti doboz elég jó kompromisszum méreteiben. A régi hangszóróval 40Hz-től indul az ávitel, ha negyobb dobozba kerülne talán mélyebb frekik is szólnának de vesztenél a terhelhetőségből.

Válaszol
Köszi a segítséget, még az lenne a kérdésem hogy a középhangszoró is elszállt, azt milyet vegyek bele? Mármint a DC-2080-ba. Köszi előre is. Ha jól néztem 10 es átmérőjű kell.
Válaszol
hb10/1018 volt benne eredetileg.

Válaszol
És ilyet hol lehet kapni? Vagy ne vegyek bele inkább más fajtát? Csakmert a mély is más fajta már mint a gyári.
Válaszol
Ha már mélyhsz másféle, akkor úgyis mindegy. .haha. Hol lehet kapni... Hangszóró 2000 Kft-nél.... .forog.

Válaszol
És szerinted milyet vegyek bele? Valami erösebb kéne azért mint az eredeti.
Válaszol
Üdv!

A kérdés az lenne, hogy a képeken látható vidi hangszóró közepe javítható-e. Ezenkívül ez a típus mennyire kompatibilis az Orion Bolgárjaival, és hogy kellene a hangváltót módosítani. Remélem kapható ilyen a Hangszóró 2000 kft-nél, mert kell a párja. Ja, és egy másik topikban kérdeztem, milyen pcs progival lehetne hangszórókat, hangfalakat tesztelni?

Előre is köszönöm

http://kepfeltoltes.hu/view/080422/6399671962_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080422/6399671962_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Persze javítható. Ilyen hangszóró már nem kapható, ez még a videotonra jellemző paraméterekkel rendelkezik, a jelenlegi hangszórók viszont egészen másfélék.

A régi HA31 jó az orionok viszonlyag kis méretű zárt dobozába, jobban illeszkedik hozzá, mint a bolgár LB1231. A váltótervezsről az orion hangsugárzók nagy részénél eleve nem lehet beszélni, olyan 10-15dB-s átviteli hibáik voltak, amik ma már megengedhetelenek, így gyakorlatilag nem az eredetit kellene módosítani, hanem egy teljesen újat tervezni.

a programos kérdésre majd a mérés témában válaszolok.

Válaszol
Buda Írta:És szerinted milyet vegyek bele? Valami erösebb kéne azért mint az eredeti.
Nem erősebb kéne oda... .forog. Ez nem hangosítós cucc, csak szobai zenehallgatásra használható hangsugárzó. A H2000 által gyártott HB10-427 középhangszóró, ami legközelebb áll az eredetihez megfelel helyettesítés céljára, a terhelhetősége nagyjából a mélyközéphangszóróéval egy szinten van, és mivel az érzékenységéből is kell 2-3dB-t csillapítani, nem hiszem, hogy gond lenne vele.

Válaszol
Értem, és mennyibe kerül ez a hangszóró? Képet tudnál róla linkelni? És, hogy tudom én megvenni? Csakmert én Budapesten lakom és ahogy néztem a bolt az Székesfehérváron van.
Válaszol
Köszönöm a választ!

A javítást csak Ti tudjátok elvégezni, vagy házilag is megoldható. Ebben az esetben rendelnék alkatrészt hozzá. Így nem kéne odautaznom. Esetleg postán menne a dolog?
Válaszol
A provédőt elvileg te is ki tudod cserélni, ha kéred, postázzák az alkatrészt az üzemből.

Válaszol
Buda Írta:Értem, és mennyibe kerül ez a hangszóró? Képet tudnál róla linkelni? És, hogy tudom én megvenni? Csakmert én Budapesten lakom és ahogy néztem a bolt az Székesfehérváron van.
Nincs róla képem, pesten az árwill szokott készleten tartani H2000 hangszórókat.

Válaszol
Hát az árwill oldalán nem találtam ilyen hangszórót.
Válaszol
Nem tudom, Te illetékes vagy-e, egy pü-ben megrendelhetem Nálad? Mennyibe fog kerülni?

shalafi66 Írta:A provédőt elvileg te is ki tudod cserélni, ha kéred, postázzák az alkatrészt az üzemből.
Válaszol
Buda Írta:Hát az árwill oldalán nem találtam ilyen hangszórót.
Aham épp nincs nekik. Másik megoldás: az üzemből elküldik postán, ha kéred.

Válaszol
Orion Írta:Nem tudom, Te illetékes vagy-e, egy pü-ben megrendelhetem Nálad? Mennyibe fog kerülni?
Nálam is lehet, de inkább az árlitsán, és az adatlapokon szereplő telefonszámon. .nyil.

Válaszol
shalafi66 Írta:
Buda Írta:Hát az árwill oldalán nem találtam ilyen hangszórót.
Aham épp nincs nekik. Másik megoldás: az üzemből elküldik postán, ha kéred.
És mennyibe kerül a posta? És a hangszóró?
Válaszol
Üdv! Hol találom ezeket?

shalafi66 Írta:
Orion Írta:Nem tudom, Te illetékes vagy-e, egy pü-ben megrendelhetem Nálad? Mennyibe fog kerülni?
Nálam is lehet, de inkább az árlitsán, és az adatlapokon szereplő telefonszámon. .nyil.
Válaszol
A kis nyílra kattintva....

Válaszol
Köszönöm Smile

shalafi66 Írta:A kis nyílra kattintva....
Válaszol
Üdv mindenkinek!

Szert tettem 2db DC2550a hangfalra.
2db közép és 1 pille cserével már kezd egészen szépen szólni.
1. kérdés:
Az előlap tartó "tiplit" be lehet szerezni??
Az elöző gazdája nem sokat hagyott meg belőlük.

2. kérdés:
A hangfal belsejében nincs "paplan" (vagy nem tudom, hogy mi a neve).
Ez probléma??

3. kérdés:
A hangfal paraméterit tartalmazó cimkét be lehet szerezni??
(Arra a kis táblára gondolok a mélly és a közép hangszoró között)

Egyenlőre ennyi.

Választ köszönöm előre is.

További szép napot! Smile

u.i: Bocsánat ha nemjó helyre írtam. Most írok ide először,
Válaszol
Igen olyan kis rögzítőt lehet venni,és igen kell bele a hangcsillapító anyag....Sőtt inkább nagyon kell bele!
Válaszol
Szia jancsi000!

Először is üdv a fórumon.

A kis táblát maximum másik használtról tudod beszerezni. A hangszóróselyem tartó keret tiplijeit 40ft/db áron a h2000-től megtudod rendelni. Érdemes lenne kicserélned a váltóban a kondenzátorokat.
És igen kell bele "paplan". Amúgy csillapító anyagnak hívják Smile
Veszel egyszerű háztartási vattát és a falakra körben felragasztod majd szét húzkodod. És egy kicsit közéjük is tegyél jól széthúzva. De túlzásba ne vidd!

Bármi kérdésed van fordulj nyugodtan hozzánk Smile

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
vava Írta:Érdemes lenne kicserélned a váltóban a kondenzátorokat.
Miért?

Mivel zárt doboz, a vattát (ha tényleg vattát használna) ne az oldalfalakra, inkább lazán kitölteni vele a dobozt. Ha szükséges, gézbe lehet tekerni, akkor nem hullik szét.

Válaszol
Látom megelőztél Shala! Én is épp ezt akartam írni, hogy a zárt dobozba nem kell ragasztgatni, meg érdemes gézbe tekerni. Smile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Üdv mindenkinek!
Köszönöm a tanácsokat.

Hogyan tudom megrendelni a tipliket???
Válaszol
Itt van egy árlista és van rajta tel.szám is , de Shalanak is leadhatod a rendelésed! Smile

http://h2000.hangszoro.net/download/H2000kisker.pdf
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Üdv!
Köszönöm szépen a segítséget.
Válaszol
jancsi000 Írta:Üdv mindenkinek!

Szert tettem 2db DC2550a hangfalra.
2db közép és 1 pille cserével már kezd egészen szépen szólni.
1. kérdés:
Az előlap tartó "tiplit" be lehet szerezni??
Az elöző gazdája nem sokat hagyott meg belőlük.

2. kérdés:
A hangfal belsejében nincs "paplan" (vagy nem tudom, hogy mi a neve).
Ez probléma??

3. kérdés:
A hangfal paraméterit tartalmazó cimkét be lehet szerezni??
(Arra a kis táblára gondolok a mélly és a közép hangszoró között)

Egyenlőre ennyi.

Választ köszönöm előre is.

További szép napot! Smile

u.i: Bocsánat ha nemjó helyre írtam. Most írok ide először,

Szia!
A 3. kérdésre még nem kaptál választ, bár ez egy mellékes rész csak, de a teljességhez az a cetli is hozzátartozik. Ha kell, akkor az irodában ráborítom a hangfalat a szkennerre és már csak egy jó nyomtató kell a matrica előállításához.
Üdv.
Válaszol
Hali!

Egy DC2002A hangsugárzóban kellene mélyközepeket cserélnem (a mostaniak nem eredetiek és felemásak is). A ha20-484-est néztem bele. Ez jó választás, vagy valami más kellene bele? A 20 centis hsz.-eket (484, 569) lehet papír porvédővel is kérni? Válaszotokat előre is köszönöm.
Válaszol
Összesen kétféle 200mm-es hangszóró létezik, a 484 és az 569, több választási lehetőség nincs. A 484 hasonlít legjobban az eredetire.

Válaszol
Köszönöm a gyors választ. A porvédős dolog megoldható? Ez plusz költség ha jól gondolom.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég