A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszóró-, hangdobozjavítás, kérdések
nézd meg videoton dc 2050e.......... topikban Smile
én is ezzel küzdök,viszont ha nem vagy fanatikus akkor kb 10e forint körül lehet ilyeneket kapni ki tudja hogy megéri e hozzányúlni.
Válaszol
Sziasztok,

nem tudtok véletlenül videoton dc2550a tipusú 50 w hangfalpárhoz, a mély és a közép sugárzókhoz peremet

Köszi
Válaszol
De tudunk. A H2000-nél fehérváron folyamatosan kapható!
Válaszol
szia,

h2000 kft hez kaphatok egy telefonszámot, vagy mailcimet?

köszi
Válaszol
http://h2000.hangszoro.net/contact.html
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Üdv!
Lenne pár kérdésem, kaptam egy pár Videoton Hangfalat, szeretném megtudni a típusát, a következő típusú hangszórók vannak benne; mély - HA20/10KS, magas - HG2,5/1628. A másik, a két magas nem működik, lehet e kapni még ezt a típusú hangszórót vagy ha nem, akkor melyik típussal pótolható?
Válaszol
koncz86 Írta:Üdv!
Lenne pár kérdésem, kaptam egy pár Videoton Hangfalat, szeretném megtudni a típusát, a következő típusú hangszórók vannak benne; mély - HA20/10KS, magas - HG2,5/1628. A másik, a két magas nem működik, lehet e kapni még ezt a típusú hangszórót vagy ha nem, akkor melyik típussal pótolható?

Szia!
A mély alapján ez egy D 204-es Midimax lehet, de az gyárilag HG2,5/14 K dóm magassal volt szerelve. Viszont az elmúlt 30 év alatt esetleg azt már cserélték. Ez a dóm alapján a 80-as évek második felében történhetett, de majd a szakértőbb tudorok pontosítják, hogy miben is volt ilyen dóm anno gyárilag.
Egy kép esetleg segítene az azonosításhoz.
Valami ilyesmi a hátulnézet? (gondolom cimke nélkül, de úgy meg semmit nem ér ez a kép az azonosításhoz)
http://retronom.hu/index.php?q=node/11097
Üdv.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:
koncz86 Írta:Üdv!

Szia!
A mély alapján ez egy D 204-es Midimax lehet, de az gyárilag HG2,5/14 K dóm magassal volt szerelve. Viszont az elmúlt 30 év alatt esetleg azt már cserélték. Ez a dóm alapján a 80-as évek második felében történhetett, de majd a szakértőbb tudorok pontosítják, hogy miben is volt ilyen dóm anno gyárilag.
Egy kép esetleg segítene az azonosításhoz.
Valami ilyesmi a hátulnézet? (gondolom cimke nélkül, de úgy meg semmit nem ér ez a kép az azonosításhoz)
http://retronom.hu/index.php?q=node/11097
Üdv.

Szia!
köszi a választ, nem hasonlít az általad küldött képre, majd rakok fel képet, sötétebb színű, meg 8 Ohm-osak, most vettem észre h a két magas nem is ugyanaz, a mágnes az egyiknél kicsit magasabb, szóval biztos cserélve voltak.
Válaszol
koncz86 Írta:Szia!
köszi a választ, nem hasonlít az általad küldött képre, majd rakok fel képet, sötétebb színű, meg 8 Ω-osak, most vettem észre h a két magas nem is ugyanaz, a mágnes az egyiknél kicsit magasabb, szóval biztos cserélve voltak.

Szia!
Volt 8 Ohmos D 204 Midimax is (forrás: Sztrero rádiók szervízkönyve I. 33. oldal) A képnek örülnék, mert erről nincs jó képem, csak a micromaxról és a minimaxokról.

A magast még mindig nem tudom miből jött. a DC2550A-ban HG2,5/1638 van, a 28-as végű nem tudom miben volt gyárilag. De ezek egy pillecserével olcsón javíthatók. Nézd meg a honlapon a hangszórójavítás részt. A H2000-es pillével jobb is lesz, ezt mások is megerősíthetik.
Üdv.
Válaszol
Szia!
Volt 8 Ωos D 204 Midimax is (forrás: Sztrero rádiók szervízkönyve I. 33. oldal) A képnek örülnék, mert erről nincs jó képem, csak a micromaxról és a minimaxokról.

A magast még mindig nem tudom miből jött. a DC2550A-ban HG2,5/1638 van, a 28-as végű nem tudom miben volt gyárilag. De ezek egy pillecserével olcsón javíthatók. Nézd meg a honlapon a hangszórójavítás részt. A H2000-es pillével jobb is lesz, ezt mások is megerősíthetik.
Üdv.[/quote]

Szia!
Hova töltsek fel képet, ide lehet valahova? Közben megoldottam a magas problémát is, vettem két újat, gondolkoztam a pillecserén is, de annak darabja kb egy ezres, nem is tudom hol lehet kapni, ha meg postán küldöm a H2000hez úgy meg már elég sok, egy új hangszóró meg 2000Ft körül volt, mondjuk az újaknak alacsonyabb a mágnese, de hangzásba én nem hallok különbséget, de ha lesz rá alkalmam, megcsinálom a régieket.
Válaszol
Sziasztok!
Van nekem két HC 12/1018-as szélessávúm egy megboldogult RM5642S-ből. Elég ramaty állapotban vannak már szegények.. az egyik már akkor rossz volt, amikor hozzám került a magnó, a másiknak azonban nagyon szép hangja volt. Azonban annak meg beszakadt a széle, meg valamiért most már a pille többet enged kifelé sokkal, mint befelé. Milyen alkatrészei vannak a H2000-nek, amivel esetleg meg lehetne javítani? Gondolok itt a membránra, pillére, csévére (1/2" asszem).
Válaszol
12, vagy 12,5? Ha utóbbi, akkor nem nagyon érdemes javítással szórakozni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
HC 12. Egyébként sikerült szépen szétszednem sebbenzinnel.. a membrán erősen deformálódott volt már (nem szétszedés közben deformálódott), a pille még lehet használható, de az sem az igazi.. a cséve tökéletes állapotban van, és a porvédő is. A kosárnak sincs baja, nincs semmi fémes vakarék a légrésben, szóval az is tökéletes.
Válaszol
körperemes 12 centi átmérővel?

Válaszol
Füles kosaras, 12,8 centi külső átmérővel, 31mm átmérőjű fényes porvédővel, nem duálkónuszos.
Válaszol
Aha, az akkor 12,5.

Válaszol
Sziasztok!

Van két darab, DC2550A-ból kiemelt HB10/1018-am, teljesen szétmállott peremmel. Lehet ehhez habszélt kapni, vagy kukába vele? Azt látom, hogy 100 mm-es habszél van a H2000 kínálatában, de úgy sejtem, hogy ez mélyközéphez való. Igazából már HB10/427-esek vannak a helyén, nem fogom elsírni magam ha a kukát javasoljátok.Wink
Más (lehet, hogy ez itt OFF): Van valami konzerv megoldás hangváltóra ehhez a doboz- és hangszóró-kombinációhoz (DC2550A + eredeti mély + HB10/427 közép + eredeti dóm cserélt pillével)? Esetleg ha kicserélném a dómot HG2,5-463, vagy 464-re? Egyáltalán, normális dolog az, hogy a pillék folyton elfüstölnek a magasban? Ez már a harmadik garnitúra... .sokk.

Köszi előre is,
STP
Válaszol
stp Írta:Sziasztok!

Van két darab, DC2550A-ból kiemelt HB10/1018-am, teljesen szétmállott peremmel. Lehet ehhez habszélt kapni, vagy kukába vele? Azt látom, hogy 100 mm-es habszél van a H2000 kínálatában, de úgy sejtem, hogy ez mélyközéphez való. Igazából már HB10/427-esek vannak a helyén, nem fogom elsírni magam ha a kukát javasoljátok.Wink
Más (lehet, hogy ez itt OFF): Van valami konzerv megoldás hangváltóra ehhez a doboz- és hangszóró-kombinációhoz (DC2550A + eredeti mély + HB10/427 közép + eredeti dóm cserélt pillével)? Esetleg ha kicserélném a dómot HG2,5-463, vagy 464-re? Egyáltalán, normális dolog az, hogy a pillék folyton elfüstölnek a magasban? Ez már a harmadik garnitúra... .sokk.

Köszi előre is,
STP

Szia!
Van hozzá perem, lehet javítani (nekem most is van egy rendesen félrejavított, de azt nem ezen oldal képviselői követték el). Ezért ha a kukát célzod meg vele, akkor add meg a kuka címét és az időpontot Big Grin
Tehát az utóbbi esetben megfelelő anyagi ellentételezéssel én megmenteném őket az enyészettől.
A magasfüstöléshez csak annyit tudok hozzátenni, hogy ez jellemző ezekre a dobozokra, de azért nem mindegy, hogy hol áll a magas és a hangerő szabályzó sem. Amit "itt vettem" használtan, azokban is el volt szállva a magas, viszont 2006 áprilisa óta H2000 pille van és semmi bajuk azóta (csak szolídan vannak hajtva).
A váltómod-ról valami hozzáértő nyilatkozik majd.
Üdv.
Válaszol
Közép- vagy magashangszórókat szerintem nem érdemes igazán javítgatni, a Videotontól jobbak amiket a H2000 gyárt, csak a hangváltóban figyelni kell az érzékenységkülönbségekre, és utólag két soros ellenállással kompenzálni. Gyakorlatilag ezt lehet tenni a 2550-el is, a magashsz elé 3,3-4,7, a közép elé 2,2-3,3ohmos ellenállás. Így nem fog annyit füstölni sem, bár az meg főleg attól van, mert némi négyszögjel jut a magashszre.

Válaszol
Köszönöm szépen a segítséget!

Shalafi: Dómból 463 vagy 464-et javasolsz?

Házilagos habszélragasztáshoz nekem eddig mindenhol FBS-t ajánlottak (a mélyeket is ezzel javították), ezen a fórumon viszont sehol nem szerepel. Itt palmatexet ill. kétkomponensű ragasztót olvastam, ha jól emlékszem. Jó lehet az FBS? Igazából a mély már tíz éve egyben van az új habszéllel, bár az egyiket nem sikerült teljesen központosra ragasztania a szakinak.

A 1018-akat egyébként nem tervezem visszatenni a dobozba, csak gondoltam ne álljon itt fölöslegesen használhatatlanul. Még nem tudom mi lesz velük. Természetesen ha a "kuka" mellett döntök, mindenképpen szólni fogok! Wink
Válaszol
Nioncs mit köszönni. Big Grin Mivel a 2550 nagyrészt 8 ohmos, így csak a 464 lehet. Szerintem.

FBS-t soha nem használnék, de lehet, hogy van, aki képes dolgozni vele.

Válaszol
shalafi66 Írta:Mivel a 2550 nagyrészt 8 Ωos, így csak a 464 lehet. Szerintem.
Nahát, ez a kis apróság elkerülte a figyelmemet... Big Grin
Mármint hogy a 463-as 4 ohmos.
Válaszol
Hello nekem is videoton hangfalaim vannak és olvastam h a h2550-es hangszórót favorizáljátok.És az lenne a kérdésem h az télleg olyan jó. Annak papír membránja van és elég régi gyártmány . Nekem is az eredeti olyan volt- ami még megvan -de nem volt 1 nagy durarnás(igaz min 20 éves lehetett Big Grin). Meg a közép az 10cm átmérőjű és h valaki nem tud segíteni hol kapok hasonlót és pláne ilyen átmérőjűt.ÉS még 1 dologBig Grin valakinek nincs leírása Uher rg260 erősítőhöz.Előre is köszi a választ .
Válaszol
Bocsi a hangóró típusát elirtam HA25-451/50 és ez láttam h sokan dicsérik. .oh.
Válaszol
A mély és a közép is folyamatosan készül, mindíg van raktáron is.
Válaszol
Nem mindíg, nem is mindég, hanem mindig. Wink
Válaszol
Sziasztok.

Előkerült egy pár DC 2550A hangfalam.

AZ lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen hangszorót érdemes bele vennem?

Sajnos a közép,és a mély hangszóró peremek el vannak rohadva,ezeket kéne kicserélnem. Egyiknél ki lett cserélve a mély,de valami neve sincs márka. Csak annyi van ráírva hogy otto akusztika OA HA 25/8.
Házimozi erősítővel használnám. Olyat lehet-e hogy mindenből 6ohm osat veszek,és akkor úgy használom?

Köszi a segítségeket. Üdv
Válaszol
HA25/8-451-es az eredeti. Az otto akusztikás hangszóró nagyon rosszul sikerült kínai utánzat.
Válaszol
szaccos Írta:HA25/8-451-es az eredeti. Az otto akusztikás hangszóró nagyon rosszul sikerült kínai utánzat.

Köszi szépen. Már meg is rendeltem Big Grin
Válaszol
Ööh, az nem biztos, hogy jó lépés volt, mert ebbe a dobozba a jelenlegi H2000 hangszórók közül a HA25-479 jó, a 451 mostani állapotában nem működik jól az eredeti dobozban.

Válaszol
Hello! Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a Videoton DC 2550 A típusú hangfalaimat tarthatom fekve? Vagy ez károsan megterheli a legőtekercset?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Válaszol
Tarthatod fekve. De ne sokáig tartsd úgy, mert hamar elfáradhat a karod.
Válaszol
.haha.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Nekem nagyon izmos kezem van! 8)
Válaszol
Sziasztok!
Ilyen szerkezetet látott már valaki:

http://www.vatera.hu/nosztalgia_videoton_hangfalak_145919054.html
Azt írják rá, hogy D206 Elliptone és csak 1975-ben gyártották. Ennek sem a hangminősége miatt van értéke gondolom, hanem az egyedisége miatt.
Sajnos a vaterás link idővel elhalálozik majd.
Üdv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég