A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszóró-, hangdobozjavítás, kérdések
Question 
Kedves Shalafi!

Egy régi (állítólag BEAG), de Videtonnak tűnő, 3 utas hangsugárzó, tönkrement peremű, elnyűvődött mély hangszóróit kéne újakra cserélnem. A doboz nettó űrtartalma cca. 16,6Liter, előlapi reflexcső kb. d=45mm×62mm, dobozban műszálas "vatta" található, lazán elhelyezve. Mindegyik hangszóró papír kónuszos, fényes alu porvédővel a közepükön. Doboz előtt védőszövet van. Keresztváltóban 2db légmagos tekercs található, 1db 470nF-os fólia kondi, 1db 3,3ohm 5Wattos ellenállás, és egy 3,3uF bipoláris kondi. A magas, és közép hangszórók működő képesek, csak a mélyeket szereltem ki: azoknak HA 16/1008 8ohm a típusjelölése.
Mindegyik hangszóró szélét egy műanyag dísz takarja (valószínűleg kerek kosarú típus is mögé szerelhető)...

Kérdésem: Az eredeti helyett megfelelő lenne a HA16-542 típusú hangszóró, vagy esetleg más típus inkább javasolt?
(Például valamelyik új hangszóró alkalmas lehet-e ebbe a dobozméretbe, érdemes-e ilyet beépíteni, jobb hang érdekében -főleg komolyzenére, ritkán rockzenére lenne-?) Valamint kell-e változtatni (reflexcső hangolása, keresztváltó, +mágnes), és ha igen akkor mit, és hogyan?

Képek: doboz elölről, keresztváltó fotó, keresztváltó feltételezett kapcsolása, mélyközép szemből, mélyközép hátulról, mélyközép típusa
Válaszol
Nem BEAG, ezek a harmadik generációs VT keretek. Fisher néven voltak ilyen színes változatok. Én úgy gondolom, elég lehet megjavítani a hangszórót, nem hiszem, hogy megéri ettől többet belefektetni. Smile A 17-es kosár nem fér el a keret mögé.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok!

Régebben már küldtem többször javításra hangszórót itt valakinek, (talán shalafi66??) csak egy új felhasználói fiókot kellett csinálnom így nem látom a régi üzeneteket.

Kérdesem az lenne, hogy tudna e javítani valaki egy autóba való 16cm-s (azthiszem) hangszóró szett (4db) peremeiet, mert nemrég egyéb okok miatt le kelett vennem a kárpitot és ránéztem a hanszóró peremére, és alig értem hozzá és máris repedt a habszél.

Előre is köszönöm!
Válaszol
Hangszórójavítással kapcsolatban itt kérdezz. Smile http://hangszoro.net/hangszorojavitas
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég