Szavazás: Ez vonz engem. Vagyis a kezeim, ha megl
2.
1.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
[Eredmények]

A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tükröm-tükröm... (a szépségről)
1.[Kép: termek881274yo8.th.jpg] 2.[Kép: 22319794pd7.th.jpg] 3.[Kép: arn226071wy5.th.gif] 4.[Kép: 566uv9.th.jpg] 5.[Kép: g101340atp0.th.jpg]
6.[Kép: kp027er6.th.jpg] 7.[Kép: nice20beer20koozieqp7.th.jpg] 8.[Kép: heinekendu4.th.jpg] 9.[Kép: nvtelen1af5.th.jpg] 10.[Kép: 672tn3.th.jpg]
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hali Shalafi!

Igazán örülök hogy a téma ennyire felbolygatta a fórumot,de úgy gondolom hogy mindehez az kellet volna ,hogy a teljes szöveget idézd:

Értsd meg a vevő pláne ha kezdő ,bemegy a boltba és kér egy dögös 200W -os hszt. Az eladó felkinál neki egy H2000 által gyártott 200-ast, és egy Mnc ceasar 200- ast-szerinted melyiket választja?! Szerintem az utóbbit, őt nem érdeklik a Tsp paraméterek! Tudom azt mondod ez becsapás,de szerintem nem az,ő maga döntött a vétel mellett és valőszínü nem is tudnád lebeszélni róla! Nagyon fontos a racionalitás,de eladni tömgével csak esztétikus dolgokat lehet!
Nekem a braun a rücskösségével együtt is tetszik, de kellene egy másik braun amalyik nem rücskös amelyik a
Quadlipinek tetszik- igy remélhetöleg mindketten megelégedett H2000 rajongók lehetnénk!

Úgy gondolom igy teljes a kép! Nem jó hogy bármelyik fórumon olvasod a Hangszóró2000 vagy elődjének
nevét- csípőből tűzelsz! Fáradhatatlanságodat tisztelem, tisztelem az elkötelezettségedet termékek iránt, de Te ezt a csatát egyedül megnyerni nem tudod! Ehhez reklám kell, és új külső- persze minőséggel együtt akkor biztos a kiérdemelt hely. Én Neked drukkolok ,de hidd el ez is kevés!

üdv Klang
Válaszol
Nem értünk egyet, és főleg nem értesz engem (ez nem baj,nemis kell), én más rendszer szerint gondolom a jövőt. Smile

Válaszol
shalafi66 Írta:Ehelyett inkább egy kicsit át kell nevelni az emlegetett réteg egy részét...
Nekem ez a sympathic-us Wink
Válaszol
Én a hetesre szavaztam , természetesen a bot miatt .
Szépség - Ha külcsíny alapján kellene választanom , MNC és SAL . Szépségben verik a H2000 -et . Láttam átlagos vevőt hangszórót vásárolni ,természetesen ő is a SAL-t vette. A rücskös papír membrán pl. biztos hogy akusztikailag jó , viszont nem valami szép .
Jó ez a topic , hosszutávon biztos lessz valami eredménye a sok kritikának. Régebben azon nyammogtam miért nincs tisztességes cimke a hangszórók hátulján . Akkor Shalafi leállított , mondván nincs realitása .
Viszont mostmár szerepel a tervekben . / ha jól emléxem /
Csak ötlet : az új logóról , cimke tervről is meg kellene szavaztatni a népet .
Válaszol
Mócsing, eltévedtél, ez itt igaz, hogy fórum, de nem az ókori róma. Big Grin

Kérdeznék valamit. A sárga kevlár hangszóró felülete sima?

Válaszol
Csak 1 tipp: Szerintem már az is nagyon sokat segítene, ha az új oldalon sokkal jobb minőségűek lennének a hszórókról készült képek! Ez szinte ingyenes, és a befolyásoló képessége nem elhanyagolható.... .??.
Válaszol
Ahhoz kéne egy jó fényképezőgép. Shala még mindig telefonnal készülnek a képek? Sad
Üdv, Péter
Válaszol
.tok.

Válaszol
Nézzétek már meg a vifánál milyen gyönyörű képeket látni. 8) A nókiám szebbeket készít néhanap.

Válaszol
Hali Shalafi!

shalafi66 Írta:Nézzétek már meg a vifánál milyen gyönyörű képeket látni.
- talán hagyni kéne a Vifát a pocsék képeivel és ide
remek képeket tenni!

A tárgyfotózás külön szakág a fotózáson belül.

Üdv Klang
Válaszol
Ötletekből nincs hiány. Sajnos, vagy nem sjanos, de mind annyira nyilvánvaló hogy még én is látom-láttam, magamtól is. Smile

Válaszol
Mócsing Írta:Régebben azon nyammogtam miért nincs tisztességes cimke a hangszórók hátulján . Akkor Shalafi leállított , mondván nincs realitása. Viszont mostmár szerepel a tervekben.
Mócsing, régebben azt írtam, hogy egyelőre nincs valóságalapja. De mint nagyonsokmindenről az életben, erről is azt gondolom, hogy egyszer mindennek eljön az ideje. Smile Így vagy úgy.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nézzétek már meg a vifánál milyen gyönyörű képeket látni. 8) A nókiám szebbeket készít néhanap.
Szerintem hamar megtérülne egy valamire való fényképezőgép ára, és különben is.... Csak azért, mert a VIFA képei nem a legjobbak, a H-2000-esek még lehetnek azok! Nem kell a rossz szokásokat megtartani, meg kell mutatni a konkurenciának! .puff.
Ja, arról nem is beszélve, hogy azokat az embereket, akik külső alapján vásárolnak hszórókat nagy mértékben befolyásolhatja az ilyen jellegű minőségjavulás! Aztán, ha megveszik a hszórót, akkor rájönnek, hogy az jó, jobb, mint a kínaiaké!
Pl. lehetne így is segíteni az "átnevelést"! Wink
Válaszol
Na, hát nem hinném hogy a H2000 fényképezőbe invesztálna. Lacit meg ugy túlfizetik hogy szerintem ő se vesz mostanába.
( shalafi, nyugodtan töröld a hsz-t ha megsértek evvel valakit. )
Üdv, Péter
Válaszol
Omnia mutantur, nos et mutamus is illis. Smile Esetleg ez illik még ide: "artes omnes perdocet paupertas". Smile Mindkettő nagyon igaz.

Válaszol
Azért figyelemreméltó, hogy a topic még 24 órája sem létezik, és mennyi hozzászólás érkezett.

Remélem, mindenki számára egyre jobban érződik az, hogy senki sem csesztetni akarja a H2000-et, hanem a saját (és saját körének) tapasztalatai alapján ötleteket adni, véleményt alkotni. Ha úgy tetszik, íme az interaktív piackutatás!

Számomra az érződik a hozzászólásokból, hogy többen a szívükön viselik a céget, és építő jelleggel szólnak. Sokak önérzetének jót tenne, ha a H2000 elfoglalná a piacon a neki járó helyet.

Azért elég nagy kincs a cégnek, hogy van 1 olyan Adminjuk, akitől minden sz*rt meg lehet kérdezni, és max. fél napon belül válaszol is (csak ezt is elég kevesen tudják, mert nem tudatják velük). A jó minőségű, részletező fényképek meg sztem is elvárhatóak már.

Lehet, hogy félreértem az előző hozzászólásodat, de az hogy ne telne 1 digi fényképezőre...
Válaszol
Olvasgatva az előttem szólókat. és több dolog is eszembe jutott. Szerintem az esztétikus, amit a túlnyomó többség szépnek talál. Szerintem igen is, fontos az esztétika akármennyire is azt mondjátok, hogy a tartalom a lényeg. A 21. sz.-ban ilyen üzletpolitikával hosszútávon fennmaradni lehetetlen. Aki ezt nem hajlandó felfogni az, saját bőrén lesz kénytelen megtapasztalni. Mind, ahogy napjainkban, pl. esztétikus csomagolás nélkül sem lehet szinte semmit eladni. Várhatunk persze arra, hogy majd a termék eladja magát, de ugye tudjuk ez nem így van. „Ehelyett inkább egy kicsit át kell nevelni az emlegetett réteg egy részét” Ezt tényleg komolyan gondolod? Nem a vevőket kell átnevelni, hanem olyat gyártani, amit megvesznek! Az esztétika néha csak apróságokon múlik, nem mindig pénzkérdés.
Válaszol
Quadlipi Írta:Szerintem az esztétikus, amit a túlnyomó többség szépnek talál.
Biztos igazad van, talán ezért vezet a hangszórók közül a braun? Big Grin Én soha egy szóval sem írtam, hogy ezek a hangszórók ne lennének esztétikusak, szerintem ez egyáltalán nem igaz. Némelyikük árkategóriáján bőven túlmutat ebben is. Az "átnevelést" természetesen idézőjelben fenntartom. Nem a közönség szintjére kell lesüllyedni, hanem fel kell emelni magadhoz. Smile

eclipse, lesz itt minden, ha eljön az ideje, azt akartam az idézetekkel kifejezni. Nem voltam érthető? Lehet. Big Grin Nem először fodul elő. De most bevallom kicsit szűkszavú vagyok ebben a témában szándékosan, nem szeretnék .pia. előre a medve bőrére.

Válaszol
Lássunk tisztán: az MNC és a SAL legfeljebb gyengének mondható tömegtermék. Vásárlóik nem a képzett (vagy legalább tájékozott) tervezőkből, ill. DIY-fanok közül kerülnek ki. Tény és való, kell a marketing. (Ezt én tudom csak igazán, higgyétek el.)
Azon azért gondolkodjunk már el, hogy kinek mi a szép? Mert hogy pl. a méltán híres scan-speak nem a csili-vili designről híres, hanem a képességeivel kápráztat el, az nyílvánvaló. Hogy egy marketinges fogalommal éljek: kérdés, hogy melyik piaci szegmens a cél? Mert ugye az a fontos, hogy nekik legyen szép.

Továbbá, hogy egy közhellyel éljek: "nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát"... Azaz nehogy a szépségen áldozzunk már fel jó hangszórókat, csak hogy szebb legyen Kis Pistának, aki most ugrott be hangszórót venni életében először...
Sokkal inkább nevelni kell és terjeszteni a kapcsolódó "tudományokat". (és ugye esztétikai nevelés is létezik) Hátha legközelebb Kis Pistának már nem a SAL lesz a "szép". Wink Mert ugye (a'la shalafi):
Omnia mutantur, nos et mutamus is illis - Minden változik, s velük változunk mi is!

ui.: elnézést minden Kis Pistától, nem személyeskedni akartam .zold.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Idézet:Az "átnevelést" természetesen idézőjelben fenntartom. Nem a közönség szintjére kell lesüllyedni, hanem fel kell emelni magadhoz.
Ez így már kb. rendben van. Azt én se mondtam, hogy ne lenne közöttük esztétikus darab, de azt fenn tartom, hogy apróságokkal sokat lehetne javítani az eladhatóságukon. Az idézetek nem voltak érthetőek, mivel nem tudok latinul. Ha meg ki akarsz velük fejezni valamit, akkor érdemes azt Magyarul tenni. 1 Mivel a többség nem beszéli ezt a nyelvet. 2 Mert esetleg valaki felvágásnak gondolja. 3 Mert elég szép a Magyar is.
Válaszol
Véleményem szerint a valóságban sokkal szebbek ezek a hangszórók, mint ezeken a képeken! Ezért hangsúlyozom a jó minőségű képek fontosságát! Ne rejtsük már el a hangszórók szépségeit! .morcos.
Válaszol
eclipse_2004 Írta:Lehet, hogy félreértem az előző hozzászólásodat, de az hogy ne telne 1 digi fényképezőre...
Ezt kérdezd meg shalafitól, előre boritékolom a válaszát.
Üdv, Péter
Válaszol
Egy időben nekem jó szórakozásnak tűnt megtanulni pár idézetet. Bocsánatot kérek. Big Grin Egyébként meg: http://treck.hu/google/ Ez aztán magyar volt. Wink

Peti a választ most nem találnád el. Big Grin

Válaszol
shalafi66 Írta:"artes omnes perdocet paupertas".
Artes omnes perdocet paupertas. A szegénység minden mesterségre megtanít. (Plautus).

Az előző idézetet spexcel már megfejtette.
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Peti a választ most nem találnád el. Big Grin
Mi a MANÓ? HURRÁÁÁ!!
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Egy időben nekem jó szórakozásnak tűnt megtanulni pár idézetet. Bocsánatot kérek. Big Grin Egyébként meg: http://treck.hu/google/ Ez aztán magyar volt. Wink
A googlet én is tudom használni, és + is találtam az idézeteket, nem is erre utaltam.
Válaszol
shalafi66 Írta:Mócsing, eltévedtél, ez itt igaz, hogy fórum, de nem az ókori róma. Big Grin

Kérdeznék valamit. A sárga kevlár hangszóró felülete sima?
Az elejét nem nagyon értem . A hátulja - a kevlár sem síma , útálom is kellőképpen . A rücskös papír látványa nem tetszik , a hangjával kapcsolatos véleményemet meg ismered .
Válaszol
Quadlipi Írta:A googlet én is tudom használni, és + is találtam az idézeteket, nem is erre utaltam.
Akkor ezt is egyfajta újdonságként érdemes felfogni. Az nem baj, ha tudod, hogy van ilyen szállóige, vagymi. Smile

Mócsing gondolom érted a párhuzamot, az ókori fórum, és a mostani közt. Én csak arra gondoltam, hogy ez itt mégsem egészen ugyanaz, és különbenis te írtál szavazásról. Big Grin Vannak sima felületű hangszórók is, például PP membránnal. A papír ilyen volt és lesz, míg a világ, s még hét nap. Wink

Válaszol
A sokszínűség jegyében engedtessék meg, hogy egy eretnek véleményt is hozzáfűzzek a diskurzushoz. A világ egyik legrondább hangfalát birtoklom, minden angol teszt kiemeli, hogy kitűnő, de nagyon ronda. (AN-E, ha valakit érdekel keresse meg) Ha ráteszem a fekete "selymet" még elmegy, de hallgatni egyedül szoktam. A hangszórója is ronda, de elég különleges. Engem a hangja érdekel, ezért vettem meg. Szerintem egy audiofülnek nem a külcsín az érdekes. Egyébként ezek az újabb H2000-es hangszórók meg kimondottan megleptek, mert egész európai pofájuk van, én ha ránézek az MNC-re, SAL-ra, akkor elkezdek émelyegni, mivel azonnal hallom azt a hangot a lelki füleimmel amit produkáltak. (Ez most az őszinte vallomás volt, én is átestem rajtuk, mint a gyerekbetegségen.)

A cég iránti szimpátiám jeléül felajánlom Shalafiéknak, hogy professzionális képeket készítek a hangszóróikról, ellenszolgáltatás nélkül, ha igénybe kívánják venni ezt a lehetőséget, mivel a szakmám a fotografálás.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Nagyon köszönöm, félek, hogy kissé nehézkes lenne, de meggondolom. Mindenképp. Cirrus a két WM61-re igényt tartasz még?

Válaszol
Természetesen, ha megszerezted őket, ha még nem az sem baj, tudok várni. Viszont a Pagrusnak küldött magassugárzók felkeltették az érdeklődésem, főleg hogy az enyéim kicsit sánták, mint tudod.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Tudom, de megoldás-ügyben nem értekeztünk még. Inkább keress mailben, ne itt folytassuk. Okt. 27-én megyek a kapszulákért, addig még akár jelentkezhet is valaki, ha akar, hogy neki is kell egy WM61.

Válaszol
Én vevő lennék arra a gazdátlan kapszulára.
Válaszol
cirrus Írta:Egyébként ezek az újabb H2000-es hangszórók meg kimondottan megleptek, mert egész európai pofájuk van, én ha ránézek az MNC-re, SAL-ra, akkor elkezdek émelyegni, mivel azonnal hallom azt a hangot a lelki füleimmel amit produkáltak. (Ez most az őszinte vallomás volt, én is átestem rajtuk, mint a gyerekbetegségen.)
Osztom Cirrus barátunk véleményét, Én hasonlóképpen vagyok ezzel! Többek között ezért sem tudtam az 1-es, és 2-es számú versenyzőkre szavazni!
De, azért kérlek Shalafi, a szavazatom maraddjon inkognitóban! .hehe.
Köcce! .udv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég