Szavazás: Ez vonz engem. Vagyis a kezeim, ha megl
2.
1.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
[Eredmények]

A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tükröm-tükröm... (a szépségről)
1.[Kép: termek881274yo8.th.jpg] 2.[Kép: 22319794pd7.th.jpg] 3.[Kép: arn226071wy5.th.gif] 4.[Kép: 566uv9.th.jpg] 5.[Kép: g101340atp0.th.jpg]
6.[Kép: kp027er6.th.jpg] 7.[Kép: nice20beer20koozieqp7.th.jpg] 8.[Kép: heinekendu4.th.jpg] 9.[Kép: nvtelen1af5.th.jpg] 10.[Kép: 672tn3.th.jpg]
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Más. Emlékeim szerint a 451-hez te ragaszkodtál a kosara miatt, nem én ajánlottam, csak leírtam, hogy mire képes. Smile
A braunt viszont tényeg ajánlgattam volna, csak akkor még nem akartál doboz-előlapot faragni. Smile Még most látom, hogy átszerkesztetted az előző hozzászólásod. Mindjárt utánaszámolok a dolgoknak.

Válaszol
h_jozsi Írta:Aszér horgásszik hátha horrogra akad vallaki... .ok.
Eszety Pepsi popsi. .hehe.
Nem, nem. Pepsi punci .!.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
shalafi66 Írta:Testes porvédőről is most hallottm először (nem a borra gondoltál véletlen? Big Grin). A porvédőnél viszont tényleg nem az esztétikum a fő szempont, hisz részben az határozza meg a felső-közép tartomány átvitelét, az iránykaraktert. Egyébként ezeknek a kéréseknek már most is megfelel néhány hangszóró. Smile
Nos, kedves barátom, te kérdeztél, én válaszoltam. Smile Te dobtad fel a labdát, én meg mindt laikus felhasználó válaszoltam.
Ez az én meglátásom, de azzal tisztában vagyok, hogy egy hangszórónál a külcsín és belbecs nincs mindig köszönő viszonyban egymással. Lásd a kínai csodabogarak. De ha én azt látom egy mélyhangszórón, hogy gumi- vagy habszéle (amit én membránszélnek írtam) vaskos, és aporvédő sapi testes, akkor bennem az a kép rajzolódik ki, hogy a hangszóró elég jó hangnyomást tud produkálni, gondolom a vastag szél az a nagy kitérésre enged következtetni, a sapi méretéből pedig a nagy, jó átmerős csévére következtetek. De mondom, ez egy laikus vásárló képe. Smile
És igen, minden egyéb információm nélkül pl a ha 15, vagy 16, és a Braun nekem "ezt mutatja".
Természetesen azért jöttem ide, néha idiótát kérdezni, mert érdekel, hogy egy hsz mitől jó, mitől érzéketlen, egyebek. A fülem azért jó, és szeretek tiszta, dinamikus hangokat hallani, amihez hsz-t választani -mivel saját káromon rájöttem- nem a termék képe alapján lehet. De azért nekem ez fontos. Smile
Remélem nem hari, tényleg nem titeket akarlak fárasztani, ezt a területet most kezdem megismerni.
A Braunt meg igen, céloztál rá hogy valóban jobb lenne, én meg aludtam rá. Smile
Várom válaszod/javaslatod, hogy abba a szerencsétlen 42-es b-reflexbe mt tegyek. Még esetleg infó: reflex nyílás: 2-27 cm, 9 centi mély.
.szia.
Üdv: Crockoo
Válaszol
Válaszolok a megfeleő helyen. .nyil. SUB topik. Azért szerintem a membrán felfüggesztésének nem szabad a biztonságostól sokkal nagyobb kitérést engedni, hogy véletlen balesetknél lehetőleg ne sérüljön a hangszóró. A lineárisnál sokkal nagyobb membránkitéréseket úgysem szívesen hallgatunk. Hja, és egész nyugodtan lehet a tíz centis pv. alatt 25-30mm-es cséve is. Big Grin Sőt egy 50-70mm-es lengőcsévét is lehet 30-50W-osra készíteni, ez még nem garancia semmire. Számtalan ponton lehet elrontani egy hszt.

Válaszol
Hali!

Mégegyszer a szavazásról! Shalafi szerinted a szavazók között mennyi a KEZDŐ ???!! .monokli.
Ezt Egy Forgalmas üzletben kellett volna a cégnek megtenni sokkal korábban!
Udv Klang
Válaszol
Egy üzletben pont ugyanezt nem lehet megtenni, mivel például én nem vagyok ott. Smile Húú de nagyképűen hangzott. Big Grin Másrészt ezek a dolgok amikről te beszélsz tényleg nem tartoznak csak a cég munkatársaira. Ez a szavazás arra pont jó, amire kitaláltam.

Válaszol
De nagyon köszönöm a részvételt, a hozzászólásokat mindenkinek, és továbbra is szívesen várom a szavazatokat, észrevételeket mindenkitől, akár kezdőktől is. Ez a topik egyelőre regisztráció-mentes, vendégként is lehet szavazni, hozzászólni.

Válaszol
shalafi66 Írta:Egy üzletben pont ugyanezt nem lehet megtenni, mivel például én nem vagyok ott. Smile Húú de nagyképűen hangzott. Big Grin Másrészt ezek a dolgok amikről te beszélsz tényleg nem tartoznak csak a cég munkatársaira. Ez a szavazás arra pont jó, amire kitaláltam.
Régi munkahelyedre el kéne vinni a képeket és szavaztatni a vásárlókkal, mint közvéleménykutatás Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Köszönöm az ötleteket igazán, de ezeknek a nagy része nyitott kapukat dönget. [Kép: mace_rune.gif]

Válaszol
shalafi66 Írta:.....Ez a szavazás arra pont jó, amire kitaláltam.
Heinekent fogtok forgalmazni? .pia.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Vagy dolgozó hölgyeket bottal a kézben? .boszi.

Válaszol
Idézet:És inkább a szép keret alatt legyen a ronda perem, mint keret nélkül egy nem túl szép perem.
Idézet:A rücskös papír membrán pl. biztos hogy akusztikailag jó , viszont nem valami szép .
nekem az tunik szepnek, ami ellatja a funkciojat (mar ha ismeretes a funkcioja). lehet hogy bizonyos esetekben bizarrnak hat, de ugy szep.

Ha a H2000-nek lennének "designosabb" hsz-i, gyanítom, hogy többet és drágábban tudna eladni (term. jó T/S paramérekkel).
itt tenyleg a piaccal van a baj, nem a termekekkel. a piac nagyresze nem hozzaerto, es nem kerdez hozzaertoket, elvegre nem olyan ordas nagy osszegrol van szo. autoknal meg lehet nezni, senki (ok, biztos van nehany kivetel) nem azert vett/vesz suzukit mert annyira tetszik neki, de ekkora osszegeknel azert mar kikeri a velemenyet az ismeroseinek.
Válaszol
Sokan lehet azért vesznek dizájnolt hangszórót, mert szép nagy piros/fekete felirat van a membránon, és ha felnyitják a csomagtartót lehet mutogatni... Sajnos ilyenből van sok.
Aki hozzáértő, tudja mi az a T/S, ő nem a külsőt fogja előnyben részesíteni. Belőlük meg kevés van. Sad
Üdv, Péter
Válaszol
PEdig az autók nagy részét a külsü alapján veszik meg az emberek. Nagyon sok ember van aki megijed a műszaki paraméterektől. Az értelmesebje azért megkérdezi valamelyik hozzáértőnek mondott haverját nagyobb vásárlás előtt.
Válaszol
Nagyon fontos a külcsíny , az emberek 80-90% annak alapján veszi a hangszóróit . Meg a kapott körítés alapján . Láttam ilyen vásárlót , szinte fájt . Természetesen SAL-t vett... .ut.
Válaszol
nem tudom, engem a hanyinger kerulgetett anno a zoldperemes hangszorok lattan pl., pedig akkor meg vajmi kozom nem volt t/s parameterekhez.
mondjuk eloszor egy autoszerelo ismerosomnel lattam oket, aki nagyon szep KOCKA dobozokat gyartmanyozott nekik, ugy meretezve, hogy kenyelmesen elferjen egyik oldalan a 25centis hangszoro. kesobb vett melle egy par 30centiset. kitalaljatok milyen dobozba tette oket? D ofkorz nem maradhatott el a legnagyobb piezotolcserse amit lehetett olcson kapni, megtoldva egy tizenX centis szinten zoldperemes sallal ami a kozeptartomanyt lett volna hivatott tamogatni... (aztan kepzeljetek el mindezt egy trabantba begyurve... ket doboz a csomagtartoba, egy "kozepmagas" az utasterbe, hatso ules bal oldalan rogzitve valami drottal. egyszer utaztam hatul, nem kivanom senkinek.)
Válaszol
Sziasztok!

Én egy olyan kérdéssel fordulnék leginkább Shalafi- hez, ami már többször felvetődött itt a fórumon is...
Szóval ez a dolog a hangszórók kinézete... Már 2007-et írunk, és a legtöbb hangszóró még mindig úgy néz ki, mint 20 évvel ezelött. Nem kellene már valamit változtatni ezen? Itt nem a minőségről beszélek,(én is ezekből a hangszórókból építettem kettő hangfalamat) hanem azért ha mindenki a őszinte akar lenni, akkor nem mondhatjátok, hogy ha már valaki arra adja a fejét, hogy épít egy hangfalat, akkor már nézzen is ki valahogy...Nem gondolok olyan baromságokra, mint a rózsaszin hangszóró...De ha már valaki több órát rászán egy hangfal elkészítésére (én kb 60 órát szántam a hangfalaimra, valódi fúrnér, viaszolva) akkor neki a hangfal nem "csak" egy hangfal lesz, hanem a lakása , szobája legfőbb "dísze" is...Szóval várható e e tekintetben valami változás?
Válaszol
Mi a kifogás a jelenleg a hangszórókkal kapcs. esztétikai szempontból? Én nem hinném, hogy úgy néznek ki, mint 20 éve. Van olyan amelyik hasonlít, de egy nagy részük kicsit sem.

Válaszol
Majdnem minden "bolti" hangdobozt keretre feszített (stb...) "hangszóróselyemmel" árusítanak. A világ legnagyobb márkáit is. Tudom, hogy módosítja a hangot, de nem olyan számottevően, mint amennyire lelkes építő-barkácsoló kollégáink lelkivilágát birizgálja a nem 100 %-os esztétikai élményt adó hangszórómegjelenés. Valljuk be, ez is szubjektív, mert a hangszórómembrán pl. nekem is a feketét jelenti. És szerintem igenis vannak kimondottan gusztusos darabok is a választékban - bár igaz, hogy egy jó görbe százszor többet ér számomra egy csili-vili felületnél és egy szuper hangszórókeretnél. Szóval a megfelelő anyagszerkezetű hangszóróselyemmel, és a megfelelő helyen alkalmazott 0,5-1 dB-s magasemeléssel minden esztétikai kérdés a hangszórók megjelenésével kapcsolatban másodrendű problémává alakítható. (Szerintem a feleségek is Whiskast vennének - akarom mondani előlapos hangdobozt látnának szívesen a nappaliban. Persze, ha még nem váltak el az elszántan barkácsoló férjüktől.)
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Na szóval...

Gondoltam, hogy megvéditek a H2000 hangszóróit...De..., Én nem azt mondtam, hogy ezek a szórók nem jók, és én nem értékelem jobban egy adott hangszóró hangját, mint a kinézetét. Egyszerüen csak ha van két közel azonos hangszóró, akkor igenis az esztétika számít. És igen a hangszóró legyen fekete, de az már nem mindegy, hogy milyen keretet kap..Vagy vegyük példának a HG 2,5 magasat..Egyszerüen ronda! Persze nekem is ez van beszerelve, mert jól szól...Na mindegy..Ezek szerint nem lesz mostanában változás?
Válaszol
bikabeka Írta:Egyszerüen ronda!
Miért? Épp ezt kérdeztem az előbb:
shalafi66 Írta:Mi a kifogás a jelenleg a hangszórókkal kapcs. esztétikai szempontból?

Válaszol
Persze a szépség és az esztétika elég szubjektív fogalom, de ha már a HG 2,5 -nél vagyunk, akkor vegyük a dóm előtt lévő rácsot (aminek nem a funkcióját vitatom). Nézzetek meg egy Celestion, vagy egy JBL hangszórót (hogy ne a legjobbakat említsem). Ott is van "rács" ami ugyan azt a funkciót látja el, mégsem ennyire "bumfordi". De már te is említetted (Shalafi), hogy dolgozol egy másik(szebb?) HG 2,5 -en. És a fórumban is felvetődött már az előlap csere gondolata.. Szóval én nem rosszindulatból írom amit írok, hanem mert nektek is talán jó lenne, ha a hangszóróitok olyanokhoz is eljutnának, akiknek a külcsíny is számít. Főleg azért, mert ha több hangszórót adtok el több pénz jut a fejlesztésre (ami meg nekem jó), és nem a SAL vagy az MNC nyúlná le a magyar hangszóró eladás javát....Lehet azt is mondani, hogy ha nem tetszik vegyek más hangszórókat, de ár-érték arányban nem találok a H2000-nél jobbat..
Válaszol
Hja, lesz másféle zárófedél a 2,5-es dómhoz, de a jelenlegi változattól valószínűleg sokkal jobb nem lesz a hangszóró (erre talán nincs is szükség), inkább csak szebb, és könnyebben váltható.

Válaszol
Remek...Mint már írtam, nem is a minőséggel volt gondom...Mostanában kicsit belemélyedtem ebbe a témába, és nagyon sok szép hangszórót láttam. Ezért kicsit felidegesítettem magam azon, hogy minőségileg nagyon gyenge hangszórók a kinézetükkel adják el magukat, míg ti (H2000) nem igazán foglalkoztatok ezzel...Manapság nem elég a minőség, a marketingre is kell adni.
Szóval bocs ha okoskodásnak tünt a véleményem, de iritált, hogy a kinézet miatt sokan leszolták a H2000 -et, és gondoltam ha erre felhívom a figyelmet, nem lesz gond.
Válaszol
Várj, akkor még mindig él a kérdésem, melyik hangszóró nem néz ki elfogfadhatóan, és miért? A 2,5-es magason kívül, mert ott már tudom, hogy a diffúzor nem tetszik.

Válaszol
Hát legyen....
A hg 2,5 már lett említve. A mélyekkel az a bajom (HA 17, HA 25 Braun), hogy a "negatív" ketetre nem lehet kapni egyszerű szép takatókeretet. Persze ott a HA 18 normális kerettel, de az meg negatív habszéllel van.
De azért van olyan is amiben alig találok kivetni valót. Itt van például a HG 1,9. Itt ha nagyon szőrösszívű akarok lenni, akkor a csavarokat cserélném ki. A többi szép egyszerű. Vagy ott a HA 22. Vele sincs semmi bajom....
Szóval tényleg nem akartam "kötekedni", de az észrevételek mindig segítik a fejlődést....

Ja, és a csomagolásról nem is beszéltem. A SAL is képes dobozba rakni a hangszóróknak nevezett izéit, és neylonba csomagolva, adatokkal (igaz nem valóssal) ellátva árusítani. Erre a H2000 ráteker egy kartont és hali...
.morcos.

Dióhélyban ennyi.
Válaszol
bikabeka Írta:Hát legyen....
A hg 2,5 már lett említve. A mélyekkel az a bajom (HA 17, HA 25 Braun), hogy a "negatív" ketetre nem lehet kapni egyszerű szép takatókeretet.
a H2000 ráteker egy kartont és hali...
.morcos.

HA-17 rendelhető 620-as kosarával, nem én vagyok az egyetlen aki már ilyet kért és kapott, igaz várni kell rá. De megéri Smile
Na jó, van az "egyedi" felár, ami valljuk meg őszintén, okos üzletpolitikára vall .ordog.
Azonban nem megy rá a gatyád, és azt a felárat bőven megéri.
A HA-25 meg talán a 27-es kosarában lenne még jó, de majd Shala megmondja, hogy lehetséges-e.

Ami a kartont illeti: na igen, egyik oldalon jogos hiszen minden terméket részben a csomagolás ad el, de gondolj bele: kevesebb csomagolóanyag, kevesebb hulladék. És kisebb költség!!!
A H2000 amúgy sem azt a fajta közvetett értékesítést választotta, ahol a polcon lévő doboz és a reklám adja el a terméket, mert aki H2000-et vesz, az rendel, vagy céltudatosan tudja mit keres, erre meg bőven elég a jelenlegi csomagolás.
Őszintén: aki vásárolt már tőlük, mit nézett? A kartont, vagy ami benne van. Mert meg mernék rá esküdni, hogy amint a kezetekbe vettétek a cumót egyből kiszedtétek a kartonból. Erre fölösleges költeni....
szerintem... de biztos lesz olyan aki máshogy látja.
Válaszol
Még vmi: ami a hsz-ek megjelenését illeti, akinek nem tetszik, ajánlanám az enamel-festékeket. Modellezők körében jól ismert, sok levegővel fújva a felületen azonnal köt, vékonyan is szépen fújható, esetleg kenhető ecsettel.
Bár azt nemtom, hogy a hsz hangzásában és "lelkivilágában" okoz-e vmi változást egy ilyen beavatkozás.

És még ez kikívánkozik belőlem: még régebben egy ismerősöm épített egy dobozt magának. A SAL SA-szériás mély melett tette le a voksát, mert az milyen baromi jól néz ki. Mondani sem kell, hogy sub-ba lett a hsz, arccal lefelé. Kétévente egyszer ha látja, amikor kiveszi a helyéről. De a design volt a legfontosabb... Big Grin
no comment!!!!! .pia.
Válaszol
A braunhoz nem kell külön keret, szóval ezt a problémát nem értem. A 170mm-es hangszórók is negatív habszéllel készülnek, mint a 180-asok de van hozzávaló műa. keret is. A negatív rilnis membránszél sztem épp annyira esztétikus, mint a pozitív; de most tényleg mi a különbség, csak annyi, hogy az egyik a kosárból kiemelkedik, a másik belesüllyed, és mellé van még néhány jó tulajdonsága, amiért kár volna kiselejtezni. Végül a csomagolás. Papírdobozt veszel, vagy hangszórót? Big Grin NNa jó ez túlzottan cinikus volt, de én úgy állok a dologhoz, hogy inkább fordítom a mágnesre, vasanyagra, egyéb alkatrészekre a szép paírdoboz árát.

Válaszol
Igen, igen, igen. Igazatok van. Én csak egy olyan véleményt mondtam el, ami túlnő az undergrund hangszóróeladáson. De nem hiszem el, hogy ti még nem jártatok úgy, hogy építettetek egy hangfalat, és nem "csak" a hangzásban gyönyörködtetek, hanem fétisként nézegedtétek e "végeredményt"?!
Válaszol
Igen, csak közben próbálom kideríteni, miért nem szépek a hangszórók. Smile Eddig két ilyet találtunk, a diffuzor, és a negatív habszél. Ez a háromutas pl. egész szép (és sztem. nem csak a doboz miatt...): Smile
[Kép: dscf3542lu3fb1.th.jpg]

Válaszol
bikabeka Írta:Ja, és a csomagolásról nem is beszéltem. A SAL is képes dobozba rakni a hangszóróknak nevezett izéit, és neylonba csomagolva, adatokkal (igaz nem valóssal) ellátva árusítani. Erre a H2000 ráteker egy kartont és hali...
.morcos.

Dióhélyban ennyi.
Szia

1.
Dióhéj az J.

2.
AVControlt hivd fel, kérdezd meg hogy árulták a Vifa, Peerless hangszórókat.
Én láttam, hogy jöttek a gyárból. Szinte semmivel sem volt különb, mint a H2000-es "csomagolás".
Ugyanolyan alakú kartonpapírba volt hajtva az egyik legdrágább Vifa hangszórójuk,
mint amit a H2000 árul. A magasnak nem volt külön doboza, mivel 10db magasat
küldtek egy habszivacsban, és rád volt biva, hogy viszed őket haza sértetlenül...

3.
Csavar... én vettem D fejű TORX fejű csavart, az nagyon szép. Fényes, nem mattfekete.
Eleinte fura volt, de nekem tetszik, mert jól feldobja a fekete hangszórókeretet.
Üdv, Péter
Válaszol
Na most e kettő közül nekem az első jobban tetszik, igaz ők is "kartonbahajtogatnak".

http://img178.imageshack.us/my.php?image=arn188081hg8.gif

http://img251.imageshack.us/my.php?image=620lt7.jpg

És egy laikust a külső meg tudja fogni. Ahogy Crockoo is írta...Biztos sokan jártak így, és nem csak az ablakon kidobott pénzről van szó, hanem azokról, akiknek ezáltal el megy a kedvük a hangfalépítéstől.
Válaszol
Még csak annyit szeretnék, hogy ne olyan nagyon nagy esztétikai hibákra gondolj Shalafi. Csak amolyan kis idegesítőkre, ami beleül az agyadba és addig mocorog ott, amig el nem mondod ezt az illetékesnek. .telefon.
Hátha egy kis idő elteltével nem "csak" azt mondod, hogy "ez tök jó", hanem azt, hogy ez "tökéletes".

Ebbe építettem bele a HG 2,5 -est

http://img119.imageshack.us/my.php?image=cserjp5.jpg

Ezek szerint az agyam is beleférne egy dióhéjba .kopp.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég