Szavazás: Ez vonz engem. Vagyis a kezeim, ha megl
2.
1.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
[Eredmények]

A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tükröm-tükröm... (a szépségről)
1.[Kép: termek881274yo8.th.jpg] 2.[Kép: 22319794pd7.th.jpg] 3.[Kép: arn226071wy5.th.gif] 4.[Kép: 566uv9.th.jpg] 5.[Kép: g101340atp0.th.jpg]
6.[Kép: kp027er6.th.jpg] 7.[Kép: nice20beer20koozieqp7.th.jpg] 8.[Kép: heinekendu4.th.jpg] 9.[Kép: nvtelen1af5.th.jpg] 10.[Kép: 672tn3.th.jpg]
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hali!

Annyit fűznék csak a hangszóró csicsázáshoz, hogy értelmes ember nem azt nézi, hogy hogy néz ki a hsz, hanem, hogy hogy szól. De ha meg lehet oldani, hogy ne romoljon a hangminőség, és valaki megfizeti a felárat, akkor miért ne? Én is megfizetnék egy piros-fehér hsz-t, ha nem lenne rosszabb tőle a hangja. De szó nincs arról, hogy ez alapján választanék márkát, vagy típust. Elhatároztam, hogy csak minőségért adok pénzt, akár milyen színű. A szín csak feláras extra lenne, ha lenne.
Attól még, hogy valami színes, még nem biztos, hogy komolytalan, és ha az is, miért kell komolynak lennie? Elég ha jól szól. Szerintem...

Valaki kifogásolta valamelyik magas sugárzó külsejét. Régen volt egy Westra hangszóróm, aminek a formája amellett, hogy jó kinézetet adott neki, a hangjára is jó hatást gyakorolt. (Megegyezett egy Tesla magassal, csak a takaró műanyag volt más, és jobban szólt.)
Valahogy így nézett ki (3dsmax + Flash): http://vvdt.atw.hu/dom.jpg
Szerintem nem lenne hülyeség ilyet (vagy hasonlót) gyártani, de ez csak egy ötlet.

Üdv.: Bici

ui.: miért nem tudtam képként betenni, pedig az útvonal stimmelt... ??? standard-ba tömörítettem, paint shop pro-val...
ui2.: hangszóró formatervezést vállalok... Big Grin
Válaszol
bikabeka Írta:Na most e kettő közül nekem az első jobban tetszik, igaz ők is "kartonbahajtogatnak". http://img178.imageshack.us/my.php?image=arn188081hg8.gif http://img251.imageshack.us/my.php?image=620lt7.jpg És egy laikust a külső meg tudja fogni. Ahogy Crockoo is írta...Biztos sokan jártak így, és nem csak az ablakon kidobott pénzről van szó, hanem azokról, akiknek ezáltal el megy a kedvük a hangfalépítéstől.
Jó, hát én továbbra sem értem a problémát. Ismerem a TVM hangszórókat közelről is (itt és most nem szeretném értékelni, h. milyenek). A régi képek a H2000 hszekről egy nokia 7260-al készültek (ez itt a reklám helye), szóval nem tökéletesen tükrözik a valóságot. Ugyanaz a hangszóró amit fentebb belinkeltél, ilyen ha normálisabb géppel készül a kép róla:
[Kép: p1050035hc4.th.jpg] [Kép: p1050036mw0.th.jpg]

(Ui: időközben a habszél le lett bontva... ezért vannak ragasztó maradványok a kosáron.)

Válaszol
Ha ilyen széllel készülnének a mélysugárzók valóban dögösebbek lennének, de sajnos ebből csak ez az egy van Sad
Válaszol
Szóval így néz ki most a HA 18- as? Hmm... Talán beújítok kettőt. Hol lenne érdemes vágni a HG 2,5 -tel?
Válaszol
Azért a habszél és a keret közé, még beférne egy takarógyűrű..... .ehes.
Tudom, telhetetlen vagyok...
Válaszol
Endeavour Írta:Ha ilyen széllel készülnének a mélysugárzók valóban dögösebbek lennének, de sajnos ebből csak ez az egy van Sad
Hmmm, attól lesz dögösebb, mer a széle púpos, és nem huplis.... :?

Válaszol
Ezekkel a H2000-es kosarakkal az a "baj", hogy amint az előbbi 3 utasnál láttuk, sülyesztve szépek. Szóval annyira nem lehetetlen a dolog, csak ügyesen kell forgatni a felsőmarót Smile
De ugye vannak magamfajta emberek is, én pl azt tartom esztétikusabbnak, ha a hangszóró pereme kiemelkedik a doboz síkjából. És mivel én direktbe nem is tettem elé maszkot, így pl nekem a 634 a széria kosarával ezért nem felet meg.
De mint írtam, Shalafiék nem zárkóznak el az egyedi megoldásoktól.
És amit a csomagoláson lespórolnak, azt visszakapod a vevő utógondozásán.
Pl én hol kaptam volna kész megoldást váltóra??? Nem egy uni-váltóra gondolok, hanem arra, hogy Shalafi vette a fáradságot és megtervezte. Azért mert én nem voltam rá képes (tapasztalat és kellő ismeretek hiányában)
Igen, ezek olyan dolgok ami miatt nem lehet a céget a többi piaci versenyzővel említeni.
Bár némi marketing még nem ártana, alapjaiban viszont egyedülállóak.
Üdv: Crockoo
Válaszol
bikabeka Írta:Szóval így néz ki most a HA 18- as? Hmm... Talán beújítok kettőt.
A 620-as hsz membránja mindig is így nézett ki, csak ez nem látszik a régi képeken. Ezt próbáltam elmagyarázni. Viszont tévedés történt, ez gumiszél, és nem hab, és ilyen hangszóróm most még csak nekem van: http://hangszoro.net/bass/ha18-620f.jpg

Válaszol
Hát meg arra gondoltam még hogy ez mintha vastagabbnak tűnik ez a szél, de lehet hogy csak rosszul látom.
A másik meg a színe, ez a fekete szerintem jobban passzol a membránhoz mint a szürke, de igy is elég jól néznek ki megszokás/ízlés kérdése.
Valóban jobban nézhet ki ha a pereme kiemelkedik a doboz síkjából, de ez már megint egy másik kérdés, én ezt annyira észre se vettem csak most gondolkodtam el rajta.
(én csak a látványt tudom kihasználni a hangját nem sajna Sad )
Válaszol
Nagyobb mechanikai kitérést engedélyez valóban, amire a 620-nál semmi szükség.
Endeavour Írta:(én csak a látványt tudom kihasználni a hangját nem sajna )
Ez mit akar jelenteni? Smile

Válaszol
Hát tudod még a DC2002-es dobozokba vettem/rendeltem lét HA-20 ast de ebben a ládában így nagyon nemszólnak jól, új váltó is kéne hozzá mert mondtad hogy ekkora térfogat elég lenne neki ha jól van váltva.
idézőjelbe kellett volna tennem a "kihasználni" szót, mert nézegetni szeretem Smile
Válaszol
Igen, közben visszaolvastam, hogy miket írtál eddig. A hangszórók nem videotonok, így nem is ugyanolyanok, mint régen, túl erős a mágnes, túl jók elektromosan a régihez képest. Abban a dobozban laposan eső átvitel mellett ér el 60-70Hz közöti (már nem emlékszem pontosan) f3 pontot, és ha a váltóból kimaradt még a baffle step kompenzálás is, akkor eléggé mélyhiányos lesz a hangsugárzó végleges átvitele.

Válaszol
Szerintem alapvetően nem a negatív széllel van hiba, hanem ilyesmi:
http://img261.imageshack.us/img261/6024/620vf0.jpg
Nem az a baj, hogy van varrat, hanem az, hogy látszik.

Egyébként a mélyek közül a 15, 18, 22, 27 jó keret, a többi vagy nem, vagy nem ismerem. A füleseket leváltanám.
Válaszol
Hibás hozzálállás. Azok a fülek nem látszanak a keret mögött.
Ok, kevés ragasztó került a kosár és a habszél közé, de ez nem gyártási alapkövetelmény, jó esetben nincs ott a többi hangszórón, ezen az egyen épp ottvolt. Big Grin

Válaszol
Ha csak ez a két hangszóró létezik ilyen formában, és rajtam kívül másnak is tetszik ez, és valószínű te is azért csináltad, mert ez jobb, akkor miért nem ilyen a többi is? A ragasztó eltakarást pedig egy "takarógyűrűvel " el lehetne fedni (lásd TVM). Na az már közelítene a tökéleteshez...
Válaszol
Árnyalatokkal jobb csak. A jelenlegi forma is nagyon jó.
bikabeka Írta:akkor miért nem ilyen a többi is?
Milyen? Minden hangszóró nem lehet egyforma... Részemről befejeztem a témát, és valószínűleg áthelyezem innen a megfelelő topicba, mert közel két nap alatt nem voltam képes leszűrni a lényeget. Harmadjára írom, a 620-as hangszórók ilyenek, mint a képen, a membránszél kivételével. Az gumi helyett hab, és negítív rilnis.

Válaszol
NNa még egy utolsó... Félreértések elkerülése végett, ilyen most a 620-as (gyorsan készítettem egy képet):
[Kép: p2070165fd1.th.jpg]

Válaszol
OK. Akkor most a komoly véleményem. Nem hiszem el, hogy nem lehet kivenni, mit is akartam közölni. Nem kell személyes támadásnak vélni, ha valaki felhívja a figyelmet olyan dolgokra ami talán jobbá tenné a H2000 –t. Ha veszek egy autót, lehet benn bármilyen jó motor, ha az ajtó felett besüvít a szél.. Persze ezt én ki tudom javítani egy új tömítő szigeteléssel (ha értek hozzá), de ( ha nem ) nem biztos, hogy elviszem. És szerintem már nem abban a korban élünk, amikor azt kéne elfogadni, hogy „ez van”. Ha egy hangszórón látszik a ragasztó, akkor a vásárló azt is gondolhatja, ha már a külseje ilyen elnagyolt, akkor a belseje (ami nem látszik) milyen lehet. Én azt is elhiszem, hogy csak az az egy ilyen hangszóró volt, és azt is, hogy a honlapon lévő fénykép rossz minőségű. Ez esetben akkor talán ki kéne cserélni a képet, mert mint itt is szerepelt, ezek a hangszórók nem a bolti polcokon találhatók, hanem a neten nézhetünk utána. Akkor oda rakjátok a legjobb képet!
Maradok továbbra is H2000 vásárló…
(valószínű kettő 620-as)
Válaszol
Bici Írta:Hali!
Annyit fűznék csak a hangszóró csicsázáshoz, hogy értelmes ember nem azt nézi, hogy hogy néz ki a hsz, hanem, hogy hogy szól. ....
És ha egy iparművész-designer nézi? Az nem lehet értelmes ember?
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Biztos nem ez volt az egyetlen a sok év alatt, ahol a ragasztó rossz helyre került, biztos lesz is még ilyen eztuán is, de ezt a hibát nem a technológia okozza, hanem emberi tényezők. Tehát változtatni is az utóbbin kellene, és nem az alketrészeken. Egyébként változásokat egyik téren sem igérhetek, ez jelenleg a maximum, amire képesek az üzemben dolgozók.

Ui: ezeket a "hibákat" (már ha azok... inkább apró esztétikai problémák) mindenki látja (így én is) nyilvánvalók, tehát tényleg nem értem, hol is a közlés információtartalma.

Válaszol
Legutóbbi kép máris jobb. Szélesebb lett a szél?
Válaszol
Nem, mindigis ilyen volt.

Válaszol
Értem. Valószínűleg optikai csalódás .sokk.
Válaszol
pagrus Írta:És ha egy iparművész-designer nézi? Az nem lehet értelmes ember?

Szerintem tök mindegy, hogy képzett design-szakértő valaki, vagy nem, ha a kinézetet fontosabbnak tartja egy hangszóró esetén, mint a hangminőséget, akkor kétségeim vannak a szellemi képességeit tekintve. Persze, lehet fontos valakinek a külső, mint ahogy nekem is az, de ha a hangminőség, vagy az építési minőség rovására megy a jó kinézet, akkor inkább legyen ronda, de finom! Big Grin
Én, speciel, csináltam a hangfalamhoz egy fekete hálós előlapot, mint amilyen a gyári hangdobozokon van, és így már tök mindegy, hogy hogy néz ki a hsz.
Mellesleg én is grafikai területen dolgozom, és lenne nem kevés ötletem, hogy hogy lehet egy hsz szebb, de nem vagyok profi szakértője a hangszóróknak (csak átlagos villamosmérnöki szinten), úgyhogy nem szólok bele a szakértők dolgába.
(De fenntartom az ajánlatomat a készítők felé, hogy szívesen tervezek hsz formákat, ha megkérnek rá. Big Grin)
Apropó, Shalafi: Lehetne valaki a h2000-től a konzulensem, mert a hanszórókról és hangdoboz építésről írom a diplomamunkámat... Vállaljátok?
Válaszol
Ezt inkább privátban mailben, msnen, szkájpon, stb...

Válaszol
Bici Írta:....ha a kinézetet fontosabbnak tartja egy hangszóró esetén, mint a hangminőséget, akkor kétségeim vannak a szellemi képességeit tekintve.....
Márpedig a legtöbb nő így van ezzel, és persze megteheted, hogy az ő szellemi képességeiket is kétségbe vonod, de az emberiség fele belőlük van Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Magyarországra vonatkoztatva 52% körül.

Hangváltó témában kereslek .nyil.
Válaszol
Idézet:Márpedig a legtöbb nő így van ezzel, és persze megteheted, hogy az ő szellemi képességeiket is kétségbe vonod, de az emberiség fele belőlük van

Bemegy egy nő a boltba.
- Jó napot kívánok, hangváltót szeretnék venni.
- Kezit csókolom Kisasszony, milyet parancsol?
- Sárgát.

LOL!

Na, komolyra fordítva a szót: Szerintem inkább a hangdobozt kell szépen megépíteni, és előlapot csinálni hozzá, de ez az én véleményem, nem biztos, hogy mindenki egyet ért vele. A nőket pedig nem nézem le azért, mert a külső fontos nekik, de elég kevés hölgy épít hangfalat, legalábbis én eggyel sem találkoztam, pedig "sok" Kandós lányt ismerek.

Shalafi: jövő héten kereslek email-ben.
Válaszol
Nem csak a nők .

Bici Írta:Bemegy egy nő a boltba.
- Jó napot kívánok, hangváltót szeretnék venni.
- Kezit csókolom Kisasszony, milyet parancsol?
- Sárgát.
.
OFF
Autóvétel előtt kérdeztem az asszonyt milyen autót vegyünk ? Fehéret ...
Válaszol
Miután elkészült a háromutas hangdobozom, és először látta a nővérem, az első dolga az volt, hogy megigazította a haját a tükörfényes előlapba. .haha. Wink .ok. .monokli. De ezután azért a hangszórókat is megdícsérte Big Grin És mind H2000-es ami benne van.

Sőt volt olyan, aki - a sokak számára nem igazán tetszetős - füles 326-os közepet csodálta. Igaz ez egy módosított változat negatív porvédővel, de akkor is jó példa arra, hogy mindenkinek más az ízlése.

Szóval ebből azt akartam kihozni, hogy ne ragadjunk le a saját elképzeléseinknél, hanem vegyük alapul másokét is. Például nekem nem tetszik annyira az 542-es inkább a 620-as, de van olyan aki meg teljesen bele van bolondulva az 542-be. És a két hangszóró lényegében ugyan az hangra, mégis teljesen más küllemre. Az egyéb esztétikai hibák, mint például a ragasztó szétfolyás szerintem szót sem érdemel, mivel nem gyakran fordul elő.
Válaszol
Legyetek kedves elhinni, hogy ez NEM!!! a Shalafi bűne. ő valószínűleg ilyen munkát nem adna ki a kezéből, és azt is valószínűnek tartom, hogyha rajta múlna, akkor ilyen esztétikai hibák nem hagynák el a gyárat.

http://img470.imageshack.us/my.php?image=dscn3185bky0.jpg

shalafi66 Írta:...a hibát nem a technológia okozza, hanem emberi tényezők. ... ez jelenleg a maximum, amire képesek az üzemben dolgozók....
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Igen, bocsásson meg a világ, de a ha 31 habszélét csak így lehet elvágni jelenleg. Gondolom hatalmas esztétikai probléma, és biztos funkcionális gondokat is okoz, a hangszóró sem működik megfelelően ilyen membránszéllel. Helyesen idéztél abból, amit összehordtam fentebb, valóban ez jelenleg a legtöbb, ami emberi ésszel elvárható a munkatársaktól. Én meg nem vagyok szent, ugyanúgy hibázok, mint más.

Válaszol
shalafi66 Írta:Én is a kilencesre szavaztam, a St. Andrea borok nagyon jók. .pia.
Akkor itt az ideje, hogy megkóstold a 2005-ös Merengőt. Hehe Tongue Amúgy a sörre szavaztam. A többi meg . . . a nőm vaskosabb, hangszóróm laposabb, . . . :-D
Válaszol
Engem könnyű rávenni...

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég