A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Láttam, olvastam, hallottam, kérdeznék, véleményem van.
A 620 sima egyenes TL-ben nem sokat hozna, de szűkülővel a Qts-hez megfelelő keresztmetszettel elfogadható, lásd Mócsing dobozát. Ez nem ellentmondás. SMA eddig sokmindent állított már, nem biztos, hogy minden úgy van ahogy ő képzeli. Panaszaidat az elméletekkel kapcs. nyútsd be az AES-hez, vagy ha visszább megyünk az időben, akkor a hangszóró helyettesítő képének alkotóihoz. Igazából nem érdekel, hogy mit hiszel el. Smile A kérdésre válaszolva mindegyiket hallgattam már. (Ez itt féligmeddig .off. volt.)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hasonló közönséges választ vártam. :?
Szerintem kicsit próbáld meg visszafogni magad, mert egyre nagyobb visszatetszést váltasz ki.
Nem offolok tovább, ha gondolod töröld ki, hisz Te megteheted!
Válaszol
Nem engem kell szeretni. Elég, ha szimplán jók a hangszórók. A válaszomban semmi közönséges, vagy sértő nem volt, mindössze ezt gondolom. Majd áthelyezem a megfelelő topikba. Törölni nem tudok, csak ha te kéred. Ha meg tudtad mit válaszolok, minek kellett kérdezni? Big Grin

Válaszol
Léva Írta:(pl. SMA állította, h szerinte nem túl terhelhető jazz-nél a 620, szerinted viszont igen, holott ő hallgatta)
Eszembejutott valami, Vadász HT150-ese elég volt szobahangerőn Jazzre? Vagy a sonido 160-as mélyközép? Valószínűleg igen. Akkor minden bizonnyal a 620-as hangszóró is megfelelő. Akár túl is teljesíti. Talán ebből is látszik, hogy miért nem szeretek SMA írásainak túlzott jelentőséget tulajdonítani.

Válaszol
Már nem emlékszem pontosan, h mekkora dobozban van/volt SMA 620-asa.
Esetleg a túl nagy doboz miatt nem terhelhető?
Válaszol
Dobozról nem volt szó. Szerinten doboz nélkül nézte. És az övé 2006 szeptemberi, arra ez vonatkozik: http://hangszoro.net/laci/forum/a18-620n.jpg a szélessávú membránjával készült az a sorozat.

Válaszol
Ennyire befolyásolná a doboz , a terhelhetőséget ? Nincsenek ilyen probéámáim .
Válaszol
A mechanikait mindenképp. Nem mindegy, hogy szabadlevegőn van a hangszóró vagy dobozban. A TL pl. nagyon jól csillapítja a membrán mozgását igen széles tartományban.

Válaszol
Kedves Léva és Többiek!

Az a 620-as, amit kipróbáltam, a 634/M-nek készült dobozba ( 20l, reflex ) került be próbára.
Erről írtam, amit írtam, azt továbbra is fenntartom.
Más kérdés, hogy az Én rendszeremben nem úgy szólt, ahogy az elvárható lett volna, de nem is csoda, hiszen nem az a hangszóró volt az, ami az adatlapján szerepel.
Mint ez kiderült és shalafi66 is megírta, - nyilván ezen okok miatt nem bírta azt, amit elvileg bírnia kellett volna.

Nem kell azt elhinni, hogy amit írok, azt megtapasztaltam, megmértem és mellesleg, értek is hozzá.
A véleményem írtam meg egy késztermékről, ami történetesen nem felelt meg a specifikációjának.
Üdv! SMA
Válaszol
Nagyon sok neves, vagy annak tartott gyártónál, (pl. Beyma), ekkora eltérések általánosak, és elintézik annyival, h. gyártási szórás.. A 2006 szeptemberi 620-as hangszóró terhelhetősége lényegesen nem tér el a sorozattól. Elektromosan és mechanikailag is ugyanannyi nagyjából.

Válaszol
Passzívokról raksz fel néhány adatlapot? Vagy megtudhatunk némi információt róluk?

http://www.hardwareanalysis.com/content/article/1789.6//
Hardware Analysis - Build your own 10" subwoofer, a detailed how-to - Enclosure design
[Kép: 11488.gif]
pia nyer
Válaszol
http://www.cd-konzert.com/Produkte/Evenus.shtml
venus high end loudspeaker
[Kép: V-base-Santos.jpg]

kagyló,vagy búgócsiga kell,a többi nem probléma.
pia nyer
Válaszol
Épitett Visaton is egy ilyet. Akik letesztelték, nem voltak elragadtatva a hangjától.
Sőt "nagyon érzéketlen, hajtani kell sok-sok Wattal hogy szóljon" volt a legnagyobb
ellenérv rá. Ja és mesélték, hogy nem tudták eldönteni honnan szólnak a zenészek,
nem pontos a szinpadi elhelyezés. De már rég olvastam, de nagyjából ilyeneket irtak róla.
Szóval szép meg egyedi, különleges de nem biztos hogy a hangja is lenyűgözne Smile
Üdv, Péter
Válaszol
pionyer Írta:http://www.cd-konzert.com/Produkte/Evenus.shtml
venus high end loudspeaker

kagyló,vagy búgócsiga kell,a többi nem probléma.

Idézet:This implies that the ideal reproducer of the original spatial information would be a pair of headphones. The second-best alternative would be a completely directional loudspeaker system. From this perspective, an omnidirectional speaker might well qualify as the least desirable music transducer, for the one thing all omnidirectional loudspeakers do is bring the room into play as a greater part of the reproduction system.
Tehát az eredeti tér-információt fejhallgatóval lehet visszaadni. A második legjobb megoldás a teljesen irányított hangsugárzó.
Az omnidirekcionális sugárzók a legkevésbé kívánatosak, mert a lehallgató helyiség ezeknél módosítja leginkább a hangzást.

…Jules Coleman
julesc@ultraaudio.com
Válaszol
Tehát az eredeti tér-információt fejhallgatóval lehet visszaadni. A második legjobb megoldás a teljesen irányított hangsugárzó.
-----

szerintem a fejhallgató arra jó,hogy agyunk gond nélkül elfogadja az 5.1-et...

anno dominó komoly vitáim voltak,hogy az a sztereó amikor bal oldalon szól az énekes,a másikon a dob...ugyanis valóban voltak ilyen kislemezek.

egyszerűen nem voltak képesek a két hangszóró között hallani a hangot...igaz nem is nagyon volt-kristálypickup korrszak.
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:kagyló,vagy búgócsiga kell,a többi nem probléma.

Valaha kipróbáltam egy ilyen konstrukciót, de gyanítom nem mindegy milyen hangszórót használunk hozzá. Nekem elsőre nagyon tetszett a hangja főleg a teresebb megszólalás miatt. De később miután próbaképp visszaállítottam az erdeti elrendezést, akkor döbbentem rá, hogy mennyi részlet eltűnt a középhangokból amiatt, hogy nem szemből sugárzott a hangszóró. Valamiért a szétszórt hang nem volt olyan mint a közbvetlenül a membránról érkező.
Üdv, Néhai!
Válaszol
pionyer Írta:Tehát az eredeti tér-információt fejhallgatóval lehet visszaadni. A második legjobb megoldás a teljesen irányított hangsugárzó.
-----

szerintem a fejhallgató arra jó,hogy agyunk gond nélkül elfogadja az 5.1-et...

anno dominó komoly vitáim voltak,hogy az a sztereó amikor bal oldalon szól az énekes,a másikon a dob...ugyanis valóban voltak ilyen kislemezek.

egyszerűen nem voltak képesek a két hangszóró között hallani a hangot...igaz nem is nagyon volt-kristálypickup korrszak.
Fejhallgatóból a középről jövő hangokat mindig fentről, kicsit hátulról, de a fejemen belül lokalizálom. Léteznek olyan kvadrofon fejhallgatók, amelyekben oldalanként két-két betét van, ezekkel valószínűleg hallható a hangforrás távolsága is, de ilyenhez még nem volt szerencsém.

Az X.1-es rendszereket gagyinak tartom, mert abból indul ki, hogy a mélysugárzó a legdrágább, ezért megetetik a felhasználót, hogy a mély hangok forrásának irányát úgyse hallja, elég abból egy is. Ha ez igaz lenne, akkor az ősember kihalt volna, mert nem tudta volna megállapítani, hogy merről jön a medve Smile

A sokcsatornás, sávonként külön felvett felvételeknél - ha egyes hangszereket/énekeseket kizárólag csak a bal- vagy jobboldalra tesznek a végleges sztereó hangképben - engem zavar ez a túlzott lokalizáció. Sajnos egyes Beatles lemezek is ilyenek Sad
A műfejes sztereofónia lenne a jó megoldás, az fejhallgatón jól szól, hangszórón viszont pocsékul.
Válaszol
néhai Írta:Valaha kipróbáltam egy ilyen konstrukciót, de gyanítom nem mindegy milyen hangszórót használunk hozzá. Nekem elsőre nagyon tetszett a hangja főleg a teresebb megszólalás miatt. De később miután próbaképp visszaállítottam az erdeti elrendezést, akkor döbbentem rá, hogy mennyi részlet eltűnt a középhangokból amiatt, hogy nem szemből sugárzott a hangszóró. Valamiért a szétszórt hang nem volt olyan mint a közbvetlenül a membránról érkező.
Ez egy irányított sugárzó hangnyomásgörbéje, amely a hangenergiát félhenger alakban viszonylag egyenletesen teríti szét. A hangszóró tengelyben mért átvitele egyenletes, viszont az impedancia növekedése miatt egyre kisebb teljesítményt vesz fel az erősítőből. Ez az ellentmondás azonban sajnos nem azt jelenti, hogy nő a hangszóró hatásfoka a frekvenciával, hanem csak ugyanazt az energiamennyiséget egyre szűkebb tartományba sugározza szét, nyalábol.
A nyalábolás megszüntetése miatt szintén a középhangok csökkenése figyelhető meg:

[Kép: KTL_SPL_070508_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Válaszol
Az X.1-es rendszereket gagyinak tartom, mert abból indul ki, hogy a mélysugárzó a legdrágább, ezért megetetik a felhasználót, hogy a mély hangok forrásának irányát úgyse hallja, elég abból egy is. Ha ez igaz lenne, akkor az ősember kihalt volna, mert nem tudta volna megállapítani, hogy merről jön a medve Smile

---------------
amikor még volt hifi adás a magyar urh-án...
----szép ez...
a bartókon volt az orion tuner klikkquad-hs280...
a petőfin hátul sztereó táskarádió...4 hangszarós rendszer
és el voltunk ájulva...quadró...hi !

tehát ebben kettőt értünk...2x2 néha 5
pia nyer
Válaszol
...egy igazi kétszarvú viking...
hangok a CARMENtőből...nem autómentő...

BIZET,mongya félájultan az egyik zenekedvelő a meghallgatáson...
minnyá hozom,monnya a háziasszony,csak ezt a részt még meghalgatom-ojan szép...

http://homepage.mac.com/tlinespeakers/FH/download/harvey10-plans-030107.pdf
harvey10-plans-030107.pdf (application/pdf objektum)
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:BIZET,mongya félájultan az egyik zenekedvelő a meghallgatáson...
minnyá hozom,monnya a háziasszony,csak ezt a részt még meghalgatom-ojan szép...
Azér' nem ártana kicsit franciául is tudni a félájult zenekedvelőknek, legalább kiejtésileg Sad BIZET=> "BIZÉ", de azért értjük a viccet Smile
Válaszol
Szóval irányított hangsugárzó frekvenciamenete a magassugárzó tengelyében (magenta görbe) és 36 foknyira (sárga bögre):

[Kép: KTL070512_SPL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Válaszol
SMA Írta:Én úgy tudom, hogy a híres-hírhedt Nautilus az TL, vagyis labirintus-hangsugárzó.
Esetleg reflex és labirint keveréke.
Nem adnak semmilyen bővebb információt erről, ami pedig az interneten kering róla, nem fedi a valóságot teljesen.
Mindenesetre elég jól néz ki. Smile
Üdv! SMA
SEAS Írta:Én néztem képeket, de sehol sem láttam, hogy reflexcső vagy egyéb nyílás lenne rajta. A kábelek a talapzat alján jönnek, ki de ott a levegő már nem tudna kijönni.
HAJDINJAKLABS » Kha mo - interpretation of Bojan Hajdinjak Explorer
pia nyer
Válaszol
Kedves pionyer és Többiek!

Ha nem nyitott a doboz, akkor zárt-labirintus.
Ugyanolyan, mint a sima zárt doboz, csak így jobban néz ki.
Nem nehéz jobb hangú hangsugárzót építeni ettől.
Nem is a hangminőségével, hanem inkább a kinézetével nyert.
Üdv! SMA
Válaszol
Ui: az előlap döntés nem rossz ötlet, ...csak meg kell hozni a döntést...

http://www.pmillett.com/jx92s.htm
JX92S MLTQWP speaker
a manus a mamuszban járó mélyhangokat szereti,és nem a lépészajt...
viszont lépésről lépésre mindent megmutat...a cat5 vezetékig mindent.[Kép: jx92_fr_graph.GIF]
pia nyer
Válaszol
SMA Írta:Nem nehéz jobb hangú hangsugárzót építeni ettől.
Nem is a hangminőségével, hanem inkább a kinézetével nyert.
az új 3 millás dobozokban a vízszintes elemek oválisak...itt csak hosszanti van

a horvát gyerekeket tkp. példának hoztam...szerintem egy családtag dolgozott a dániai gyárban...a vákumos ragasztás ezt bizonyítja és a kisszériás koppintást...

úgy jártunk,mint a rendőr a vázával...nézdmá selejt,felül nincs nyílás,alul meg lukas.... [Kép: c6.jpg]
pia nyer
Válaszol
Talán a külön szubos megoldás könnyebb, de ott a 25-ös mélyekhez mindenképp aktív szűrő kell.

http://www.timn8er.com/vintage_theater_seats.htm
Vintage Theater Seatshttp://www.timn8er.com/bass_shakers.htm
Bass Shakers

ez köll a népnek - megrázó élmény...

[Kép: BassShakerW1.jpg]
BassShaker
pia nyer
Válaszol
Vettem egy hangszóró-építőszettet, csak az a problémám, h nemtudom h milyen házat érdemes építenihozzá! H pl. milyen fából, hol legyenek a hangszórók, meg h legalábbis mekkora legyen az egész! Aki tud, légyszi segítsen! Köszi szépen!
Válaszol
Konkrétan? .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
Szia!

Szükség lenne a hangszórók pontos típusára, és ha nem túl "egzotikus" lehet hozzá adatlapot találni. Ha nincs, vagy netán nem valós, akkor mérni kell.

Doki is ezt érti a konkrétabban alatt Smile Remélem Wink
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Kétutas zárt; ajánlott ház térfogat 5 l; sasszé elrendezés: 1 x SpeaKa 8-10 /1 x SpeaKa Ht 60-80.

Ezt a készletet vettem meg! Nem azért kell, h falakat döntögessekvele, mert tudom h ez nem arra van....
Azért vettem, mert érdekelt, h ha nagyobbakat szeretnék csinálni, akkor tudnék-e, és mert ez eggy jó alap! Szeretnék hobbi szinten foglalkozni ezzel a témával, és próbálok mindenhonnét tanulni... Csak kicsit nehéz úgy, h nincs senki ismerős aki tudna segíteni, ugyhogy max. az internetre hagyatkozhatok... Ha tudtok olyan dolgot, amiből sokat tudok tanulni, légyszi aztis írjátok le! Köszi!
Válaszol
Szia!

Ennyit találtam ez alapján:
http://www.fotexnet.hu/sid000171/page/item/218812/speaka_epitokeszlet_1

Sajnos ezzel az a baj , hogy a doboz tervezéshez szükséges minimális paraméterek sincsenek megadva, tehát sokra nem megyünk vele Sad
Ezek a hangszórók az "egzotikus" (ismeretlen) kategóriába tartoznak...
Tudom, hogy már megvetted, de vsz jobban jártál volna, ha előbb kérdezel itt a fórumon...

Javallom elolvasás céljából letölteni:
http://hangszoro.net/download/hangdobozepites.djvu
progi hozzá: http://hangszoro.net/download/DjVuSolo3.1-noncom.exe

A mostani, ismeretlen paraméterű hangszórókkal "találomra" összerakot doboz is szólni fog, ha nem is jól de fog! Kedved ne veszítsd!!!

Az én első dobozom is rettenetes volt Smile
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
OK! Köszi szépen! Egy viszonylag kis dobozt fogok összerakni, remélem azért jólfog szólni! A következőnél előbb a TI véleményeteket kérem ki, és csak utána vágok bele Big Grin Big Grin

Nagyon kíváncsi vagyok már rá h milyen lessz!Big Grin

Ezek mik amiket küldtél? Mert a gépem nem tudja megnyitni! Mivel nyissam meg? Köszi!
Válaszol
Wagnerur Írta:DjTaRsY: Neked egy xxxxxxx kell. Azok terhelhetősége úgy 500W-ról indul, bár nagyon rég néztem milyen kínálatuk van. Legutóbbi teszt amit olvastam róla, egy 1000W-os 3 utas volt. Kétlem, hogy belátható időn belül lesz hasonló hangszórókészlet a H2000 kínálatában. Persze megcáfolhat Lala. :-)
///Moderáltam magam. 8) .oh.

...3 út dániában....a kályhá...kapcsolószekrénytől indul....

http://www.hifi4all.dk/forum/forum_posts.asp?TID=37880&PN=0&TPN=2
HIFI4ALL.DK Forum: Haugaard’s - Nu med vintage

[Kép: 2006-04-03_210924_IMG_2.jpg]
2006-04-03_
pia nyer
Válaszol
honyike Írta:OK! Köszi szépen! Egy viszonylag kis dobozt fogok összerakni, remélem azért jólfog szólni! A következőnél előbb a TI véleményeteket kérem ki, és csak utána vágok bele Big Grin Big Grin

lépésről lépésre...deszkamodell....

http://www.troelsgravesen.dk/OBS.htm
Open baffle study,
pia nyer
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég