A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Láttam, olvastam, hallottam, kérdeznék, véleményem van.
Wagnerur Írta:Itt és itt pontosan nem olyan mint az a probléma amit itt leírtam? Illetve hoagyan oldották meg? Tehát nem feltétlenül kell a két hangszórónak egy síkban lennie? .sokk. Esetleg még az előlappal sem?
Lehet álszentnek tűnik ez az egész a részemről, de akkor sem értem. Gondolom ezek valamilyen jól kiszámított húr mentén helyezték el a hangszórókat. A magas felépítése amúgy is érdekes.
Ha nem lesz nagy tiltakozás, marad a köríves előlap tervem. Csak az kb 30%-al drágítja az egészet. Big Grin (mire kész lesz, szerintem simán beleszaladok 100000-be. .oh. 8)
------------------------
azeri-ozero...ezer tó...buktató

http://vip.tilb.sze.hu/~wersenyi/Ak_Szemle1.pdf

...ez... csak !...a bejövő hang...

[Kép: terhall027.gif]
terhall0
http://mek.oszk.hu/00500/00552/html/
Wersényi György: A térbeli hallás
pia nyer
Válaszol
Ez nekem kínai, bár elég sok magyar szó van benne. .sokk. Talán éppen ezért nem is értem, mi köze ahhoz amit írtam. Hol van benne a válasz akár egy kérdésemre is? Mi az a HRTF vagy mi a bánat? És miért a bejövő hang most a lényeges? Mondjuk nálam az lesz a kimenő? .telefon. Kérek segítséget. Felhívom anyámat.
Válaszol
Wagnerur Írta:Ez nekem kínai, bár elég sok magyar szó van benne. .sokk. Talán éppen ezért nem is értem, mi köze ahhoz amit írtam. Hol van benne a válasz akár egy kérdésemre is? Mi az a HRTF vagy mi a bánat? És miért a bejövő hang most a lényeges? Mondjuk nálam az lesz a kimenő? .telefon. Kérek segítséget. Felhívom anyámat.
----------------------

riasztásra jó...
pia nyer
Válaszol
A hangsugárzók hangminőségét alapvetően határozza meg a kabinet, nemcsak akusztikai méretezésével, de tehetetlenségével, merevségével, elcsatolásával is. A VR-4jr esetében a kívánt izolációt a doboz fizikai kettéválasztásával oldották meg, tehát valójában egy szabályos paszszív szub-szat rendszerrel van dolgunk. Mindkét ház erőteljesen merevített, két és fél centi vastag MDF lapokból áll, melynek belső felületét speciális filcréteg borítja. A jókora méretűre szabott mélyládában két db saját fejlesztésű, 18 centis hangszóró dolgozik, membránjuk poli-laminált, csillámmal kevert cellulóz. Külsőre közönséges basszreflex egységnek látszik, ám a közel 8 centi átmérőjű, szivacsréteggel bélelt reflexnyílás mögötti belső teret valójában háromkamrás transmission-line rendszerben rendezték be, a hatékony hibrid megoldás segítségével elért 23 Hz-es alsó határfrekvencia önmagáért beszél. A vastag talapzat leszerelésével töltőrekeszhez férhetünk hozzá, amely ólomsörétből úgy 22 kilónyit befogadva tovább stabilizálhatja a hangot. A láda tetején kialakított fészkekbe illeszkednek a középmagas doboz keménygumi kúplábai, melynek időfázis-illesztés okán megdöntött előlapján 18 centis középsugárzó (csillámmal oltott cellulóz-acetát kónuszát a kerámiákban is használt kötőanyag szilárdítja) és egy 25 mm-es (háromrétegű polimerbevonattal borított) selyemdóm csipogó foglal helyet.
Albert von Schweikert elgondolása szerint a hangsugárzó legfőbb feladata az eredeti akusztikus környezet reprodukálása, tehát gyakorlatilag az eseményt rögzítő mikrofon inverzeként kell működnie.
--------------------

jól adja vissza a vadászpuska hangját...

[Kép: von_sweikert.jpg]
von_sweikert
pia nyer
Válaszol
Üdv! SMA

http://www.pvconsultants.com/audio/frdgroup.htm
FRD C The Baffle Diffraction Simulator is a design program and education tool for predicting Baffle Diffraction Response and Baffle Step Gain in Closed Box Systems. It includes Multiple Driver Radiation Models for Piston and Ribbon Devices as Individual, MMT, MTM and small line arrays groupings, on three, four, and five sided Baffles with Sharp, Beveled & Rounded Edges. Program outputs Response Charts, Diagrammatic Layouts and Frequency Response Data files and maintains an extensive example design library with a session librarian capability.onsortium
pia nyer
Válaszol
http://www.silcom.com/~aludwig/Loudspeaker_construction.html
Loudspeaker construction

Diffraction

See an animated cartoon on diffraction (107 kb. last time I tried this it worked with Firefox and Internet Explorer, but not with Netscape). Diffraction from the front panel and cabinet edges can have a bad effect on stereo imaging because the time-delays of the diffracted sound are more often than not right in the critical region for direction sensing (see discussion on source location). When I did my initial measurements on my tweeter, I measured it mounted flush with the face of the test panel, and mounted with the rim extended about 1/4" above the surface, as illustrated in the cartoon. I was surprised (this project was full of surprises) at how much this changed the frequency response. Without flush-mounting, there was a 5 dB dip at 7 kHz that completely disappeared when it was flush-mounted. A 5 dB dip means the diffracted sound was only down 7 dB relative to the direct sound. This could really be troublesome. Again, the message is quite clear: mount all drivers flush with the front panel. As discussed in the section on my music room, I eliminated edge diffraction by eliminating the edges. In the last few years diffraction has begun to receive the attention it deserves, and manufacturers are rounding edges to reduce diffraction effects. Thanks to Hartmut Vogt for pointing out the example of the spherical enclosure designed by Susan Parker. Be aware, though, that rounding edges only reduces diffraction, it doesn't eliminate it. The terracing introduces a new set of edges. I tested several design variations. The first design had the terraced regions in horizontal bands. The edge diffraction from these bands came straight into the intended "sweet spot" and caused very noticeable ripples in the frequency response. The chevron-shaped design that can be seen in the photograph of the front panel (92.5 kb) is a direct crib from the stealth fighter design. By angling the edges downward, I directed the sound diffracted from the edges downward into the carpet and away from the "sweet spot." The slope from one terrace level to another is a gradual 27-degree incline. This blunts the edges and reduces the diffracted energy. The combination of these two techniques essentially eliminated diffracted sound in the vicinity of the "sweet spot."
pia nyer
Válaszol
Kedves pionyer és Többiek!

Ha magyarul lenne, hamarabb megérteném. Smile
Elméletileg igaz, korlátozott feltételek között, meg persze az adott mérési eljárással feldolgozva az eredményt.
Mondhatnám, hogy "egyedi" eredmények a leírtak, de az elmélet talán helyes, bár elég nyakatekert némelyik levezetésük és nem teljesen logikus. Vannak ellentmodásos adatok a leírtak között és aki nem gyakorlott, annak kemény fejtörést okozhat, hogy melyik a helyes út.
Üdv! SMA
Válaszol
http://www.suranyihifi.hu/blog_shower.php?id=4
Láttátok ezt? .zold.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
ebben az lehet a poén, hogy a ládához válasszák a hangszórókat? .sokk.
Válaszol
Sztem nem ez benne a legnagyobb poén. De mindegy.

Válaszol
Szerintem úgy az egész egyben a poén.
Válaszol
Én érzem a poént Sad .sir.

Mind1 ha már elkezdtem azt a próbálkozást akokr jutok már valameddig.
De teljesen jogos az amit a PAPÍR lásáról írt sztem. Bár a hangkeltéses magyarázat hát hogy is mondjam pórias kicsit nem?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Big Grin
Válaszol
SEAS Írta:Szerintem úgy az egész egyben a poén.
Sztem ez közelít a helyes megfejtéshez. Wink

Vava, rád bevallom nem is gondoltam a papíros dolgok kapcsán. De most nehogy depresziós légy emiatt, olyan alapon, hogy rád már senkise gondol. Wink

Válaszol
Nem leszek Smile
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Nem tudom hányan fogják vinni átalkíttatni a S*L-os ládájukat.xD
Válaszol
Az egészben az tetszett a legjobban, hogy az MDF nem rezeg. (Valami ilyen volt a végső konklúzió.) Mit mondhatok erre? :-D Kérem kapcsolja ki. Szerk: azért javítom. Szó szerint ezt írta:
Surányi úr Írta:3: MDF:

Ez egy nagyon finom
faforgácsból készített, nagy
nyomáson préselt és ragasztott fa
lap. Az MDF-re jellemző, hogy
nagyon merev, nem kelt
rezonanciákat
Válaszol
SEAS Írta:Nem tudom hányan fogják vinni átalkíttatni a S*L-os ládájukat.xD
nvoice? .sokk. .forog.
Válaszol
Wagnerur Írta:Az egészben az tetszett a legjobban, hogy az MDF nem rezeg. (Valami ilyen volt a végső konklúzió.) Mit mondhatok erre? :-D Kérem kapcsolja ki. Szerk: azért javítom. Szó szerint ezt írta:
Surányi úr Írta:3: MDF:

Ez egy nagyon finom
faforgácsból készített, nagy
nyomáson préselt és ragasztott fa
lap. Az MDF-re jellemző, hogy
nagyon merev, nem kelt
rezonanciákat
-----------------------
...nem is értem ?!

dávid iboly életére esküszőm.hogy legföllebb a léc rezeg...
az mdf nemhogy nem kelt,de keletlen....

...surányi hifim van...papírerősítő...papíron 5x80 watt hifi...hihi...
pia nyer
Válaszol
Na én meg ezt nem értem teljesen. Az rendben, hogy papíron, de rezonanciája minden anyagnak van. Csak annak mértéke és milyensége a kérdés.
Válaszol
Wagnerur Írta:Na én meg ezt nem értem teljesen. Az rendben, hogy papíron, de rezonanciája minden anyagnak van. Csak annak mértéke és milyensége a kérdés.

---------------

..trefa mocca vidámság...
itt nyilván nem az atomok önmocorgásáról van szó...azmá mélyaudió...

persze a reklámszöveg úgy marhaság,ahogy van...

...node...szó esett már arról,hogy a bútorlap is csodákra képes,ha nutolva és ragasztva nem csak ősszecsavarozva...viszont macerás
pia nyer
Válaszol
Szerintem shalafi egyáltalán nem azért linkelte be azt az oldalt, hogy komolyan vegyétek Smile

Minél merevebb valami, annál kevésbé kelt rezonanciákat: eleve baromság. Ha van egy üres szobám, nagyon merev (akár beton) falakkal, akkor az csengeni-bongani fog. Ha egy kisebb üregem van, pl. egy hangszóródoboz, annak a rezonanciái is annál nagyobbak lesznek, minél merevebbek a falai. Ha az MDF-ből készült doboz(ba zárt levegő) nem rezonálna, akkor abból nem lehetne bassz-reflex dobozt készíteni.
Válaszol
[quote="fdsa"]Szerintem shalafi egyáltalán nem azért linkelte be azt az oldalt, hogy komolyan vegyétek Smile

Minél merevebb valami, annál kevésbé kelt rezonanciákat: eleve baromság.
----------------------

http://hangmester.hu/o_tan_allat1.html

Egy kis terem, melyben érthető okok miatt nem az akusztikai tulajdonságok, a mérvadóak, elég félreértést szülhet a zenekar megszólalását illetően. Türelmesebb csapatok tojástartókkal vértezik fel főhadiszállásukat. Tény, hogy hallható változást tud produkálni, de közel sem annyit amennyit a körülötte lengedező mende-mondák állítanak. Egy próbateremnek nem süketszobának kell lennie, de a csupasz falak, egy kis helyiségben borzasztó hatást tudnak produkálni. Visszaverik a hangot. Ez még nem főbenjáró bűn, de méreteiből fakadóan a terem ún. saját hangjai a közép tartományba esnek. Ez könnyen felismerhető, hiszen ezekre a frekvenciákra „elindul” a próbahely, jóval hangosabbnak tűnik egy két zenei hang. Ez egészen a mély-közép tartomány búgásától, a közép magas csattogásig (csörgő-visszhang) tarthat.

Sajnos a hangszerek zenei információkat hordozó tartománya pont ide esik (tisztelet egy két kivételnek). Ha ezeken a körülményeken nem változtatunk, sok-sok próba után elég téves hangzás fog kialakulni a fejünkben. Olyan ez mintha egy nagyon rosszul beállított felszerelésen hallgatnánk zenét, és ezt a rosszat szokjuk meg. (Sajnos ez is tény: otthon elég hihetetlen motyókon és körülmények között hallgatnak azok az emberek zenét, akik ezzel foglalkoznak.
pia nyer
Válaszol
http://www.referenceaudiomods.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=NOB_C37_C

Na, ez az igazi High-End titka!

Szerk.: elütöttem magam Sad
Válaszol
Ez megjavítja a recsegős potit is!? .haha. .torz.

Nagy az Isten állatkertje, és mi sem gondozók vagyunk....
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
[quote="BalekAlak"]Ez megjavítja a recsegős potit is!? .haha. .torz.

---------------

...nem ! ebben kell tartani...recsegőtartó
pia nyer
Válaszol
Jó lenne ez, de van rajta valami lakkréteg. Na azt le kell szedni. Az alsó felét papírral kell szigetelni, a felső rész pedig a fekete filc áldozatai közé kerül. Kezitcsókolom. Amúgy az a fütyi, ami úgy ágaskodik ki belőle . . . na az találta ki a placebo bogárkát. Én kérek elnézést. 8)
Válaszol
Sziasztok!

Alabbi konyv egy PDF-kent kerult a kezembe.
Akit erdekel, privatban. 7M az egesz, 174 oldal.

"The Audiophile Loudspeaker Anyone Can Build" by Gene Healy
Válaszol
Kedves BalekAlak és Többiek!

Nekem elküldhetnéd, az E-mail címemre.

Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!
Tudom sokaknak egyértelmű, nekem nem!
Mi a különbség 4 vagy 8 ohmos hangfal között? Miért van ?
Nekem most egy yamaha rx 450-em van, rá lehet-e kötni 4 ohmosat?
Miért változik a az erősítő torzítása? Hallható-e?
Köszönöm!
Gio
Válaszol
Szia!

Roviden:

A kisebb impedanica adott vegfokbol nagyobb aramot vesz ki.
Ezt nem mindegyik birja. A nagyobb kivett teljesitmenynek koszonhetoen novekszik a torzitas is bizonyos mertekben.

A Te erositod adatlapja itt (a hasznalati utolso lapja):
http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/english/AFR/RX450.pdf
Ez alapjan terhelheto 4 ohmmal, es DIN 50W teljesitmeny mellett 0,7% THD-t ir az adatlap...

Ha netan MP3-at hallgatsz, ezt eszre sem fogod venni
Wink
Válaszol
szia!
Nem nagyon hallgatok mp3-at, inkább eredetiket, vagy flac-ből kreált audiókat!Ezeknél hallható-e vmi?
És miért vannak akkor 4 ohmos hangfalak?
Üdv:Gio
Válaszol
Ok! En is lossless-ben utazom Wink

Azzal semmi baj ha 4 ohmos a dobozod. Kepzelj el mondjuk egy D'Appolito-t ahol a ket 8 ohmos melykozep parhuzamosan van kapcsolva, az maris 4 ohm. Onmagaban a nagyobb terheles (kisebb impedancia) teljes kivezerlesnel sem jelentosen (legalabbis nem nagysagrenndel) noveli meg a torzitast.

Szerintem nem hallod meg hogy a THD az epp 0,7% vagy 0,3%.
Es nyilvan altalaban nem 2x50W-al zenelsz otthon.
Az atviteli lancban vannak ennel a 0,7% THD-val rendelkezo erositonel gyengebb lancszemek is... szerintem .oh.

Tehat az adatlap alapjan nyugodtan hasznalhatsz 4 ohmos dobozokat is.
Egyebkent nekem AX-550RS-em van, ha mar Yamaha.
Válaszol
miaz a lossless ? .oh.
Válaszol
Mócsing Írta:miaz a lossless ? .oh.

Kedves Mócsing!

Az , amit a multkoriban letoltottel tolem Wink
vesztesegmentes tomorites

kis info, es programok :http://avlossless.extra.hu/
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég