A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Láttam, olvastam, hallottam, kérdeznék, véleményem van.
Hello! Érdeklődni szeretnék, hogy van egy autóerősítőm Magnat Traxx 300. Ehhez szeretnék egy mélyládát építeni Ki mit javasolna hozzá? Paraméterek: # Frekvenční rozsah - 5 - 100.000 Hz
# Harmonické zkreslení - < 0,02 %
# Max. Výkon do 4 Ohm - 2 x 150/1 x 400 Watt
# RMS Výkon do 4 Ohm - 2 x 75/1 x 200 Watt Az autó egy VW Jetta (2) kalaptartóban van 2 Pioneer 3 utas hangszóró fejegység Sony Xplod cdx-mp40. Kábelezési segítséget is szívesen fogadok. Remélem jó helyre írtam.
Válaszol
sziasztok szeretném megtudni hogy a zárt mélynyomó dobozok a jobbak
vagy a bassreflexes.
Válaszol
Szia!

Attól függ.....
ha kisebb teljesítménnyel és hangszóróval akar mély tartományt elérni akkor reflex ha igényesebb vagy és igazán "szép" mélyeket szeretnél akkor zárt.

Na meg ez attól is függ hogy az adott hsz amit választottál az melyikbe alkalmas.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Akkor én is értetlenkednék. Ezek a soros ellenállások hány Wattosak legyenek? 5W? 10W?
Mert gondolom a teljesítmény / ellenállásértéknél nem mind1, hogy pl 5W / 1Ohm talán 1dB-t csillapít. De ha 10W-os, akkor ez hogyan változik? Erről pls kicsit okítsatok ki.
Üdv: Crockoo
Válaszol
Hy!A mély hangszóróhoz hogy tudnék valami jó váltót csinálni?Mert a gyári vidi elég rossz.......Milyen tekercs és milyen kondi kell hozzá?És hogy kössem be?Mert most kicsit olyan mintha csak mély lenne de a bassus elfogyna belőle.....
Válaszol
Üdv! Flatlander
Nem hiszem, hogy a gyári váltóban alulról korlátozták volna a mélyfrekvenciákat.
"... olyan mintha csak mély lenne de a basszus elfogyna belőle ... "
.sokk. .?. - ez így elég nevetségesen hangzik, arra gondolhattál, hogy nem üt úgy.
Inkább nézz körül az erősítőben, mert lehet, hogy nem hajtja ki rendesen; ha nem akarsz másikat venni akkor rakj bele még , vagy cseréld ki a pufferkondenzátorokat.
Válaszol
Hy!Az erősítő tuti jó és jól is szól másik hangfallal,és mikor ebbe a hangfalba tettünk próbára egy másik váltót akkor ez is jól szólt,de ezzel az eredeti vidivel elég siralmas.....
Válaszol
Sziasztok, egy komplett nyitott projekt:http://invitel.hu/renesjanos/orion_0.html
Azérz a költségvetése sem piskóta, mind amellett hogy sk kell elkészíteni. Plussz némi szakmai jártasségot is igényel.
halgató
Válaszol
[quote="szilagyi"]

...a doboz mikrofonozása a 3. út---

http://soundlightcrew.uw.hu/cikkek.htm#HANGFALTERVEK
Hangosításhoz segítség, Szakirodalom
pia nyer
Válaszol
Hy!Ma találtam a padláson egy 75cm magas,44cm széles és 42cm mély dobozt....Nem kókány meg semmi olyan téleg hangfalnak való.XD Nah a kérdésem azlenne h ez elég lenne a ha31-nek 2db csővel?És ha így csniálnám mekkora hosszú cső kéne bele?
Válaszol
Flatlander Írta:Hy!Lécci segítsen valaki!Ha építek egy dobozt 2db ha31-el kb 120cm magas 40cm széles és 40cm mély,nemtudom h ez kb hány liter kb 130-140.Ez jólenne a 2hsz.-nek?Mert nem akarom elválasztani a 2hsz-t ha nem muszály...Előre is köszi Smile

Az nem kb. ennyi vagy annyi hanem egyszerűen kiszámolod, hogy hány köbcenti, gondolom legalább 19mm es anyaggal dolgozol
Számolás :

116,2cm (120-3,8 )*36,2 (40-3,8 )*36,2 (40-3,8 ) = 152273,128ccm=152,273 liter
De abban egyet értek hogy nem jó ha ugyanolyan széles mint mély ! .oh.
Válaszol
Ezt nem vettem sehonnan ez egy gyári vidi doboz csak 2x-esére novelve Big Grin
Válaszol
Azt enm neked irtam azt az arányokra írtam ! Neked meg ott a számolás vagy te is ki tudtad számolni ?
Válaszol
Nah összeraktam csak próbára a talált dobozomat és tettem bele egy 60w-os gitarhsz.-t!És hát..húúúúúúú Marha nagy a bassa még így is ....Ha ezt megépítem nyáron ha31-el az valami kegyetlen lessz Big Grin Big Grin Big Grin
Válaszol
Én mért nem találok ilyeneket ? P .torz.
Sok sikert hozzá !
Válaszol
Flatlander Írta:..húúúúúúú Marha nagy a bassa még így is ....
.haha.
Válaszol
Nah..nemválaszol senki a kérdésemre? :? :?

De lehet hagyom ezt a gitár hsz.-t mert ugysincs mégegy :? De elég kegyetlenül szól ha nyáron megcsinálom ha31-el ez valami nagyon durva lessz xdxdBig GrinBig Grin
Válaszol
Am van a doboz oldalán valami régebbi célból egy ovál szerű kör...Aztmost úgyhagytam és így marha nagyot szól de nem valami szép így XD

Ha lefedem és rakok bele reflexcsövet akkor valyon fog ekkorát szólni mint így egy sima lyukkal?

És am ez a hsz.4ohm-os..erősítőm pedig 8......De akármennyit hallgattam inkább a hsz.kezedett olyan leégett szagod adni az erősítő pedig semmit se melegedett,így lehet vmi baja az erősítőnek?Úgyhogy az erősítő kb csak fél hangerőn van max
Válaszol
Általános iskolai ismeretem alapján a fele akkora ellenálláshoz, dupla akkora áramerősség tartozik, ami már elég ahhoz, hogy hazavágja az erősítőt. Nekem a fesszabályzóm(?) szállt el. 6Ohmot bírt elvileg, és a HA15 4Ohm-okkal kiakasztottam.
Válaszol
Aham....De elvileg ha csak kisebb hangerőn van akkor ha minden igaz nemokoz semmi bajt Tongue Mert ha valami nagyon nem stimmelne akkor sztem eléggé melegednie is kéne.....
Válaszol
Enyémen én teát melegítettem XD
Válaszol
Az valyon miértvan hogyha rákötöm a 4ohm-os hsz.-t az erősítőre akkor bírja rendesen nem is melegszik de há rákötöm a másik oldalra még a rendes 8ohm-os hangfalat akkor melegszik....De külön-kölün nemmelegszik csak ha mind a kettő szól :?
Válaszol
Ezt nem tudom honnan kéne tudnunk miért melegszik az erősítőd ) Ha nem tetszik tegyél rá egy coolert, vagy ne kötögess rá olyat amit nem szeret !!!!
Válaszol
De az a fura hogy az erőlködő 8ohm-os!ha rákötök 1db 8ohm-os hangfalat akkor nem is melegszik megy rendesen.Ha rákötök 1 4ohm-os hangfalat akkor is megy rendesen.De ha rákötöm az egyik oldalra a 8 a másik oldalra a 4ohm-os hangfalat akkor melegszik....Ez a furacsa XDXD Big Grin
Válaszol
Vki tud valami leírást vagy FAQ-ot linkelni a rexlexdobozokról ? Előre is köszi
Válaszol
Nah összeraktam rendesen a hangfalat ahogy majd a ha31-el is lessz....Csak aztnemtudom milyen hosszúra állítsam a 65mm-es reflexcsövet?Sztetek mennyire kéne?
Válaszol
Tényleg mikor lesz már kész a ha31-gyel a dobozod, mert már elég rég készülsz rá? Meg már néhány dologba belekezdtél és semmi látszatja! Wink Én már azóta 3 dobozt is megépítettem.. Smile Már állványt is építettem ezekhez, s így sokkal jobban szólnak. WinkSmile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
wolfsburg Írta:Tényleg mikor lesz már kész a ha31-gyel a dobozod, mert már elég rég készülsz rá? Meg már néhány dologba belekezdtél és semmi látszatja! Wink Én már azóta 3 dobozt is megépítettem.. Smile Már állványt is építettem ezekhez, s így sokkal jobban szólnak. WinkSmile

Hát ez jókérdés....Mert a gépembe is megadta magát 1-2 dolog és most azokat kelle cserélnem,és ez miatt most eléggé elcsúszott a dolog...Sztem nyáron megyek dolgozni és utána megveszem a cuccokat és megcsinálom,úgyhogy sztem nyáron lessz csak belőle valami! Big Grin De most így h volt ez a doboz meg ez a gitárhsz.ez is jóvolt kis "dobozépítgetős,kiserletezős dolognak".De legalább már tudom h fog kinézni ha késszlessz Big Grin Big Grin És hátt ő....marhanagydöglesz XDXD
És sztem 2db magas lessz benne mert így még "szép" is lenne...De most így összedobva is eléggé nagyot szól....Nincs nagy basszusa inkább üt,de olyan fájósan,és most inkább kicsit zenekari hangfal hangja van...Úgyhogyha összerakom ha31-el 2db hg2.5-el és 2csővel meg a doboz is csináltatok rendesen akkor sztem azzal elleszek egy darabig attól nagyobb nem is kell most egyenlőre mert akkor már erősítőcsere is kéne.Azt majd megcsinálom rendesen nem csak összedobom h ha egyszer megcsinálom nelegyen vele semmi gond! Big Grin Meg mostanában a videoton-sal hangfalamat csinálgattam,és már annak is elég tűrhető hangja lett szval az már kész.Lehet nincs látszatja de amiket csináltam az sokat jelentett hangzásba! Big Grin Most így a sal és gitárhsz-ós hangfal elég jól elvan együtt,kis hangon legalább a sal ad basszust,a másik pedig szépen adja a beszédet és magast Big Grin Big Grin
Válaszol
Flatlander Írta:És sztem 2db magas lessz benne mert így még "szép" is lenne...

Azt nem tudom, mennyire lenne szép, de úgy legalább a hangját elronthatod vele. A HA31 kétutasban sem a legjobb elképzelés, és ezen a két darab magas sem segít.
Válaszol
SEAS Írta:
Flatlander Írta:És sztem 2db magas lessz benne mert így még "szép" is lenne...

Azt nem tudom, mennyire lenne szép, de úgy legalább a hangját elronthatod vele. A HA31 kétutasban sem a legjobb elképzelés, és ezen a két darab magas sem segít.

Akkor h lenne jó a ha31?Magas nemérdekel már annyit szívok velük h már nagyon unom...Kap egy 300w-os piezót és kapjabe Xd Big Grin Big Grin
Válaszol
Flatlander , nem tudom olvastad-e de a ha-31esnek adatlap szerint 510 liter kell S A másik amin meglepődtem hogy a 20asnak 77l, de a 25ösnek már 238 l SS ezen meglepődtem kicsit !
Válaszol
Hmm...ez furcsa mert nekem Shala aztmondta h a ha31-nek 80 literes doboz kell.....Most akkor mivan?Ezért megy el a kedvem mindig tőle.... H egyszer eznem jó egyszer az....Egyszer jó így másszor meg aztmondják nem.....Már nemtudom mivan akkor.....Shala szerint a dcr3090 dobozba jó a ha31.Megfogom és fullra lemásolom azt,csak annyi h nemlesz benne közép,és a cső is rendes lessz benne...Sztem ennek így jónak kéne lennie
Válaszol
Hmm olvasd el az adatlapját : http://www.satel.hu/product.php?product_number=59-12-002
Ha jól tudoma a VAS jelzi, a kívánt térfogatot literben, de ha shala mondta tuti úgy van, nem vitázom vele Smile
Válaszol
A 80Lbiztos elég hozzá, nyugodj meg! Ha nagyobb a doboz mélyebb az alsó határ, de kevésbé terhelhető. Ezért inkább kisebb doboz és több jelet tudsz neki adni. Tongue Neked meg ahogy tudom számít a hangerő... Smile
Válaszol
Akkora térfogatban megy le annyira ami ott van 16Hz! Vagy nem, de az biztos! Smile Wink
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég