A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Láttam, olvastam, hallottam, kérdeznék, véleményem van.
Hát számít végüls,már amennyire megbirom hajtani ea6383-acskámmal Big Grin Big Grin Meg ha lemásolom a dcr3090 dobozt az sztem jólessz...Némi módosítás és kész is.... Big Grin
Válaszol
A tiéd hány literes wolf ? Ha jól tudom a VASad 46 liter, amit én akarok az már 77l, adok neki 77-et abból meg lejön a hagszóró meg a merevítők stb !
Válaszol
Az enyém 34L-es üresen és tudja a 40Hz-et!
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Nekem ha kb 80liter lessz a láda szted mennyire fog lemenni? Big Grin
Válaszol
Flatlander Írta:Hát számít végüls,már amennyire megbirom hajtani ea6383-acskámmal Big Grin Big Grin Meg ha lemásolom a dcr3090 dobozt az sztem jólessz...Némi módosítás és kész is.... Big Grin

A 30W-tal meg tudod hajtani, de szerintem a hangerő nem lesz elég sok, mert az az erölködő hamar betorzít és így a hsz-t is kinyírhatod vele.
Válaszol
Értem akkor inkább alatta kell tervezni jó 10-15 literrel, na megyek jóéjt !
Válaszol
Flatlander Írta:Nekem ha kb 80liter lessz a láda szted mennyire fog lemenni? Big Grin

Attól függ hova hangolod, meg milyen lesz a váltó benne.
Válaszol
Hát ha fog olyat szólni mint a 60w-os gitárhangszóróm akkor az már nekem elég....Nemtudom mért szól vele ekkorát,lehet h azért mert 4ohm-os a hsz. Big Grin És szted 1v2 csőt tegyek bele.65mm-est akarok bele...Csak lehet h 1nél lenne szélzaj ami nagyon zavaró....Bár nemtudom most a dobozomba 1db van és nincs szélzaj pedig a gitárhsz. nyomja a levegőt rendesen..Akkor lehet eléglessz csak 1db?
Válaszol
Lehet. A gitár hsz-ek általában érzékenyebbek is. Nekem van egy pár salos gitár hsz-em, amit azért vettem meg régen, mert érzékenyebb, meg jobban lehet terhelni, de amúgy meg egy rakás sz*r! Szobai 3 utas dobozban van, de nem is használom, a váltót is kivettem belöle, hogy majd jó lesz alkatrésznek. Inkább szétdúrom azt a váltót és felhasználom hasznosabb dolgokra! Tongue
Válaszol
Lehet...De nekem elég jól szól ez a kb20éves gitárhsz.És még váltó sincs benne csak simán...De inkább bassza lenne mint ütne mert marhára ütősen szól ami hosszabb idő után elég rossz Big Grin Nah akkor sztem csak majd 1 csövet rakok az új dobozba....De ha 2-t raknék bele azzal ellehet rontani a hangját?Mert 2-vel még jól el is lehet rendezni 1 azmeg elég furán néz ki alul...Meg ha 2 magasat raknék bele az mértnem lenne jó?Közbe számolgattam kicsit és hát nemlessz egy olcsó dolog ez a 2hangfal...Olyan 30-40ezerbe biztos benne lessz :S :S :S Kép
Itt egy kép a hangfalról XD Am mi ennek az anyagnak a neve?Mert a rétegelt lap az nem ilyen,vagy ez is az csak ez levan még"fóliázva" is? A kép elég rossz minőségű mert a gépbe lemerült akku és kézél is csak a rosszab teló volt Tongue
Válaszol
Hááát erröl elég nehéz megmondani, hogy milyen anyagból is lehet.. Smile
Válaszol
PredatorNo1 Írta:Flatlander , nem tudom olvastad-e de a ha-31esnek adatlap szerint 510 liter kell :S A másik amin meglepődtem hogy a 20asnak 77l, de a 25ösnek már 238 l :S:S ezen meglepődtem kicsit !

Szia, amit olvastál, az a Vas paraméter, aminek a neve térfogat egyenérték és közvetve befolyásolja a doboz méretét. Mint a háromutas topicban írtam, így nagyon káosz lesz a dobozépítés. Keres rá a fórumon a Klinger szóra, találsz egy linket (Mócsing írta). Azt olvasd el! Ha ez nagyon nem világos, akkor másolj le egy kész 2 utas dobozt, Az is nagyon szépen fog szólni!
Ha azt akarod, hogy jó mélyei legyenek, válassz egy bass-reflexet, ha inkább hangszeres zenét hallgatsz akkor inkább a zártat javaslom. A zárt előnye, hogy a kisebb eltérésekre kevésbé érzékeny.
Vigyázz, kétféle 20-as hsz van, az egyik bassreflexhez, a másik zárthoz való.
Válaszol
PredatorNo1 Írta:Hmm olvasd el az adatlapját : http://www.satel.hu/product.php?product_number=59-12-002
Ha jól tudoma a VAS jelzi, a kívánt térfogatot literben, de ha shala mondta tuti úgy van, nem vitázom vele Smile
A Vas-nek semmi köze hozzá. Az a felfüggesztés engedékenységének megfelelő engedékenységű bezárt levegő térfogata. A HA31-nek az én méréseim szerint 83 liter körüli a legnagyobb használható térfogatú doboz, valahova 30Hz környékére hangolva, legalább egy 80mm-es átmérőjű csővel. Így lesz az alsó határfrekvencia 38Hz körüli.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
njzs Írta:Ha azt akarod, hogy jó mélyei legyenek, válassz egy bass-reflexet, ha inkább hangszeres zenét hallgatsz akkor inkább a zártat javaslom. A zárt előnye, hogy a kisebb eltérésekre kevésbé érzékeny.
Vigyázz, kétféle 20-as hsz van, az egyik bassreflexhez, a másik zárthoz való.
A jó mélyátvitel helyesen méretezett b-reflex dobozban, megfelelő hangszóróval nem zárja ki a jó impulzusválaszt.

Válaszol
Flatlander Írta:Hát ha fog olyat szólni mint a 60w-os gitárhangszóróm akkor az már nekem elég....Nemtudom mért szól vele ekkorát,lehet h azért mert 4Ω-os a hsz. Big Grin
Lehet, hogy azért, mert 100Hz-nél van egy jókora rezonáns kiemelése abban a dobozban.

Válaszol
Flatlander Írta:Meg ha 2 magasat raknék bele az mértnem lenne jó? [...] Am mi ennek az anyagnak a neve?Mert a rétegelt lap az nem ilyen,vagy ez is az csak ez levan még"fóliázva" is? A kép elég rossz minőségű mert a gépbe lemerült akku és kézél is csak a rosszab teló volt Tongue
Mert ha elég távol lenne a két magashsz egymástól, akkor frekvenciafüggően itt-ott kioltások lehetnének, kusza fázisvizsonyok.. Az az anyag lehet bútorlap, sima pozdorja, csak két oldalán fóliázott.

Ui: ha már mindenképp két magas, akkor is inkább egymás fölé. Bár ha piezó lesz, akkor úgyis mindegy.

Válaszol
shalafi66 Írta:A jó mélyátvitel helyesen méretezett b-reflex dobozban, megfelelő hangszóróval nem zárja ki a jó impulzusválaszt.
Így korrekt, de félek, egy kezdőnek ez nehéz feladat. Én biztos elvesznék, ha a három utas váltóm mellé még a reflexcsövet is hangolnom kéne Smile .
Válaszol
Idézet:A második az ekvivalens térfogat, rövidítve Vas. E paraméter előrevetíti, mekkora dobozba kell építeni a hangszórót, illetve mekkora érzékenység várható.

Ezt subvoice oldalán olvastam szerintem elég egyértelműen írja le, és nekem azt sugallja hogy : ekkora dobozt csinálj neki !!!
Most én elhiszem, hogy nektek igazatok van, de akkor most ez van rosszul megfogalmazva ?
Egyébként már döntöttem azóta a 2 utas reflex mellett ha olvastad a hsz-eimet, és a doboztervet és másolom, de egy kicsit változtatok rajta, csak pár litert, meg egy két légterelőt amit itt javallottak.
Elaárulná valaki hogy melyik ha-20as való reflexbe meg melyik zártba ? (de jó lenne most a holnlap .gonosz. )
Válaszol
Előrevetíti alatt azt kell érteni, hogy ettől is függ majd mennyi lesz a megfelelő doboztérfogat, illetve az érzékenység. Tehát jól van az fogalmazva, csak rosszul érted. Senki sem írta, hogy a Vas=a doboz nettó hasznos térfogatával.

Látom hogy másolsz, csak nem értem, hogy mit és miért.

Válaszol
Pl alapból amit subvoice csinált az zárt, de írta hogy át alakítható rexlexre, + nem akarok bele cd-cone-t, annak vas=31 l, a ha20nak meg 77 l. Ezért akarom kicsit megváltoztatni a méreteket, bár nem sokkal.

Magyarul hiába tudom a vas értéket csak onnan tudhatom meg hogy mekkora doboz kell neki ha valaki más megmondja vagy én próbálgatom ?

Akkor elmagyaráznád egyértelműen,shala ha szépen megkérlek hogy mire jó a VAS pontosan ? mért van literben megadva, ha még irányt sem ad hogy mekkora ládában érzi jó magát ?!

Másik hogy az egyik ha-20as qts 0,597, a másik meg 0,541, megint subvoice honlapjára hivatkozva, ezek zártba valók !? Vagy itt is csak "előre vetít "?
Válaszol
PredatorNo1 Írta:Magyarul hiába tudom a vas értéket csak onnan tudhatom meg hogy mekkora doboz kell neki ha valaki más megmondja vagy én próbálgatom ?
Így van, de ez természetes. Elvileg ha tudod mit akarsz és rendelkezésre állnak a pontos T-S paraméterek, akkor jó közelítéssel számolható valamelyik program segítségével a dobozméret és a hangolás. Mielőtt esetleg félreértenél, természetesen nem a program találja ki az értékeket, csak segít kiszámolni.

Válaszol
A Vas?
shalafi66 Írta:a felfüggesztés engedékenységének megfelelő engedékenységű bezárt levegő térfogata
A többi T-S paraméterrel együtt Qes, Qms, lehetővé teszi hogy előre kiszámold viszonylag pontosan az adott hangszóró mélyátvitelét valamilyen dobozban.

A Qts sem mindig ad tökéletes választ, hogy milyen doboz lesz jó, nem lehet a hangszóró T-S paramétereit felboncolni, külön-külön nézni, csak egyben az egészet. Sőt néha még ez sem elég, ismerni kell a hsz lengőrendszerét felfüggesztését, hogy megtaláld a helyes dobozméretet.
Jelen esetben az egyik HA20, a kiscsapos csak zártban működik, a másik elvileg se ide, se oda nem jó, de még b-reflexben hozza a leginkább elfogadható eredményt (kb. 40 liter nettó térfogatú dobozben).

Ui: még valami, a subvoice doboz másolásával így nem sokra jutsz, váltóterved pl. még mindig nem lesz, és mivel alapjaiban változtatod, egészen más lesz a Te hangsugárzód mint az övé.

Válaszol
Sztem am fóliázott rétegeltlapból van ez a doboz Big Grin Sztem a doboz is majd ebből lessz 1.9-es végig csak az előlap sztem 3-asból Big Grin Hát ha egymás fölé tenném a 2 magast az elég csúnya lenne és hát a kinéztre is kell adni valamennyit...ezért akarok csak piezót bele mert azzal elég jól meglehetne csinálni Big Grin És am egy 80literes dobozba akkor 1 v 2 csövet tegyek?(65mm-es)
Válaszol
Piezot is csak egymás fölé illik. 65mm-es csőből kettő kell legalább.

Válaszol
Deh a piezó az van 20cm hosszú és abból elég 1db is Big Grin Akkor jó a 2 cső legalább azt jól el is lehet rendezni alul Big Grin
Válaszol
Úgy tudom akkor tesz ki egy piezo 2 dómot (hangnyomásban persze), ha 3dB-lel nagyobb a piezo érzékenysége. Viszont at én sem tudom pontosan, hogy egy nagyobbacska tölcséres piezonak mennyi. Mert írnak róla eztazt a forgalmazók, akiknél lehet kapni, csak nem tudom, az az érték mennyire hiteles.
Flat, diszkódoboz lesz? Vagy hangosításra? Mert akkor én a helyedben beruháznék egy ring sugárzóra. Bár azokat sem tudom, hogy szólnak, és mennyi a valós érzékenységük. Speciel amit találtam, az a Monacor HT-95PA, aminek állítólag 101 dB az érzékenysége, de hogy ez a valóságban mennyi.. azt nem tudom. De ha tényleg 101, akkor az ő 40W névleges teljesítményén is tud elég nagyot szólni Smile És szerintem szebben, mint egy piezo.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Nem disco lessz csak itthonra.... Big Grin És azért akarok valami téleg "durvát" már mert unom h nincs olyan hangfalam amit ha kell meg is lehet küldeni igazán...Ring sugárzó..hmm.....Majd meglátom ha belefér a költségvetésbe Big Grin Mert ha meglessz majd akkor már lassan kell valami erősebb erőlködő vagy ha marad ez akkor veszek hozzá valami jó végfokot!
Válaszol
Oké értem, most bíbelődök a uniboxxal, de valakinek (valami shalához hasonló agynak ) ) Ellenőrizni kellene ha kész vagyok .
Most akkor melyik HA-20 való rexlexbe "inkább" ??HA-20-484-el számolok, most amekkora szerecsém lesz pont a másik )
Csak még nem tudom a rexlexcső átmérőjét sem...az meg kell hozzá. Meg elég érdekes értékeket ad ki a grafikon.
.forog.
Válaszol
zupp87 Írta:Úgy tudom akkor tesz ki egy piezo 2 dómot (hangnyomásban persze), ha 3dB-lel nagyobb a piezo érzékenysége.

Az erősítő azonos potméterállása mellett 6 dB, és ez nem csak erre az összeállításra vonatkozik.
Válaszol
Én úgy tudtam (zajvédelemből), hogy ha két egyforma hangerejű hangforrást egymás mellé pakolunk, az eredő hangnyomás 3dB-lel nő. Erre alapoztam. Lehet, hogy tévedtem?
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Nem tévedtél, tényleg +3. De kétszerolyan hangosnak inkább a +6-ot halljuk.

Válaszol
Milenne ha tölcsére dom-ot raknék bele?
Válaszol
Sokba kerülne és nem biztos hogy jól szólna )
Válaszol
Hát nem olcsó az biztos.....Akkor marad a piezó...valami magast csakfog adni Big Grin Smile
Válaszol
Szerintem két hangforrás 6 dB-lel ad nagyobb nyomást, mint egy (ha koherencia érvényesül, ez adott esetben, két magassugárzó esetében -dB is lehet).
20·lg(2)
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég