A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Láttam, olvastam, hallottam, kérdeznék, véleményem van.
Akkor +6 ha a felvett teljesítményt is duplájára növeled.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ha két hangszórót párhuzamosan kötsz, akkor a teljesítmény automatikusan 2× -es, te is tudod.
Válaszol
De ha erre hivatkozol azért nem árt hozzátenni a magyarázathoz.

Válaszol
Kedves Flatlander és mindenki!

Visszaolvastam jópár hozzászólást,de nem tok rájönni,h. mit is akarsz.
Kezdődik a gitárhanxóróval,és most a végén meg ez a tölcséres magas...
Jézus.Így nem lehet hangfalat építeni.kérlek ne érts félre,de ez azért durva.
Hangfalat nem építünk rétegelt lemezből,mert nem elég merev,főleg nem ekkora hangxszóróhoz.A gitárkombókat szokták(sőt kötelező)abból építeni,mert oda pont kell az,hogy berezonáljon a doboz,és adja azt a dögös "huppogós" hangját bizonyos frekiken.
Azt olvasom h. nem teccik az"ütős" mély.Hát pont ezért se rétegelt lemezből építkezz(1ébként drágább is jóval,mint a pozdorja).Normális legalább 19mm-es bútorlapokból építkezz vagy persze mdf-ből.lényeg,hogy merev legyen a doboz,ha kell akkor merevítések is kellenek.Akkor jó a doboz fala ,ha úgy "kong",mint ha az odal szélét kopogtatnád.
Ízlések és pofonok,de szvsz otthonra nem való piezzo.Az nem hifire van.Az arra jó,hogy a bucsuban,v. házibuliban valami recsegjen.Ez a saját véleményem,meg lehet támadni Smile
Másolj le egy gyári dobozt,vagy halgass shalára és jó lessz az a 80 valahány liter.Szép nagy lessz ám! Smile
Sok sikert!
Üdv:! Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Nah am a gitárhsz. csak azért kerül szóba mert volt itthon,és volt egy doboz is és csak beleraktam....Mert azért a combo-ba semmit nem szólt,meg abba rossz az erőlködő tehát minek haggyam abba.....És igen azlessz h lemásolok egy dobozot(mégpedig a dcr3090-ét)...Piezot meg csak azért akarok mert az aránylag jól is nézne ki.....Egy ekkora dobozba sztem elég vicces lenne fölül egy "kis" dom....És sztem a rendes doboz az pozdorjábol lessz....Ez csak azért rétegeltlemez mert ez már volt.....És 1,9-es lessz végig az eleje pedig 3-as.....És ha muszály akkor merevítve is lessz.....Am azt én nemmondtam h nemtetszik az ütős mély...nincs azzal semmi bajom,csak így nem a legjobb h bassz nincs semmi hozzá...... Big Grin
Válaszol
Vki tudna segíteni kicsit az unibox nevű programban ?Ty
Válaszol
DCR3090-et elég nehéz lenne lemásolni. Hangszórót nem találsz olyat, hangváltót meg mindenképp teljesen újat kell.
Válaszol
Shala azmondta még mikor azt akartam venni h abba jó a ha31.....Akkor ha pont akkora dobozt csináltatok az csakjólessz....Hangváltó az persze nem vidi lessz.....istenmencs Big Grin
Válaszol
Akkor ez csak mélyláda lesz?
Válaszol
Visszatérve a 2 hangszóró kontra 1 hangszóró dologhoz:

Vegyünk egy egyszerűen számólható és megérthető példát. Van egy 1V-ot szolgáltató ideális feszültséggenerátorunk (mondhatni egy ideális erősítőnk), valamint két 1 ohmos impedanciájú hangszórónk, tegyük fel, 90dB-es érzékenységgel. Ha párhuzamosan kötjük őket, akkor az eredő impedancia 0,5 ohm lesz; ennek hatására 2A-es eredő áram fog kialakulni. Kirchof csomóponti törvénye értelmében az egyes hangszórókon 1-1 A áram fog folyni; a rajtuk eső feszültség a prhuzamos kapcsolás miatt megegyezik: 1V. Tehát: az egyes hangszórókra jutó teljesítmény: 1-1W, amely hangszórónként 90dB-es hangnyomást produkál. És akkor itt jön be az, hogy van két egyforma hangnyomású hangforrásunk egymás mellett, amely összességében 3dB-lel nagyobb hangnyomást eredményez, azaz 93dB-t.
Na most növeljük ateljesítményt 2x akkorára, azaz a kimeneti feszültséget gyök kettőre, vagyis 1,41V-ra (ugyanis kiszámolható úgy is a teljesítmény, hogy P=U^2/Z, vagyis feszültségnégyzet osztva az impedanciával, tehát ha az impedancia állandósága mellett akarjuk a teljesítményt megkétszerezni, akkor a feszültség négyzetét kell megkétszereznünk, vagyis a feszültséget gyök kettővel kell szoroznunk). Ohm törvény: 1,41V/0,5ohm=2,82A eredő áram. Ekkor hangszórónként 1,41A áram fog folyni, és rajtuk 1,41V feszültség fog esni.. gyök kettő x gyök kettő az kettő, vagyis a hangszórónkénti teljesítmény 2W lesz. Ebből származó hangnyomás: hangszórónként 93dB, összegződve 96dB (a fentiekben leírtak alapján).
Most nézzük meg, mekkora a hangnyomás, ha csak egy hangszórót kötünk erre az 1,41V-ra: 1,41V/1ohm=1,41A; 1,41V*1,41A=2W: megduplázódott a teljesítmény, tehát az 1W-on mért 90-hez képest 93dB lesz a hangnyomás. Látható, hogy e között és a 2 hangszórós rákapcsolás között (természetesen már az 1,41V-ra emelt feszültség, ennek következtében az első bekezdéshez képest dupla bepumpált teljesítmény mellett) 3 dB különbség van. És ezt a duplázgatást folytathatnánk még sokáig. Nem tudom mit mutat a tapasztalat, de az Ohm és a Kirchoff törvények, valamint zajvédelmi tanulmányaim ezt az eredményt hozzák.

Bocsi, hogy megint teleszemetelem a topikot, csak azért írtam le ezeket, hogy ne mondja senki, hogy nem gondoltam át azt a 3dB-lel emelős beszólást Tongue
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Kicsit túlbonyolítottad. P=U^2/R ha R feleakkora P a duplájára nő.

Válaszol
Igen.. azt asszem meg is említettem.. ott a végén, amikor összehasonlítottam a 2 párhuzamosan kapcsolt hangszórót azzal az esettel, amikor csak egyet kötünk ugyanarra a jelszintre szimplán. viszont akkor sem 6dB az a növekedés.. emiatt vezettem végig. Lehet hogy marhára kusza, és ezért nehéz megérteni.. de szerintem annyira nem
Válaszol
Az összteljesítmény megduplázódik párhuzamos kapcsolásnál, viszont az egy hangszóróra jutó teljesítmény megmarad annyina, amennyit szimplán vesz fel egy hangszóró.. (KCST)
Válaszol
Egységnyi feszültségen két hszt párhuzamosan kapcsolva +6, egységnyi teljesítménynél +3.

Válaszol
Kicsit hülye kérdés de nemlehet valamivel a 4ohm-os hsz-ből 8 ohm-ost csinálni tekercselés nélkül?
Válaszol
Egységnyi feszültségen a replusz miatt fele lesz az impedancia az eredetinek, kétszer akkora áram eredőben.. viszont mivel a 2 hsz impedanciája egyforma, a hangszórónkénti áram fele az eredőnek.. és mivel a hangszórókon továbbra is egységnyi a feszültség a párhuzamos kapcsolás miatt, elméletileg ugyanakkora teljesítmény jut egy hangszóróra, mint szimplán, ennek megfelelően egyenként ugyanugy ugyanolyan hangnyomást produkálnak... lehetséges, hogy az akusztikai résznél elbóbiskoltam? mert szerintem ez villanytanilag rendben van, amit leírtam, akárhogyan is számolgatom.
Válaszol
De oké.. akkor fogadjuk el Big Grin csak az a baj, nem értem, miért +6.. nade mindegy.. nem vitafórum ez Smile
Válaszol
Ha a két hangszórót egy rendszerként kezeled, +3 a dupla membránfelület miatt, +3 a kétszerakkora felvett teljesítmény miatt.

Válaszol
Igen.. az akusztika (még) nem az erősségem.. de akkor megnyugodtam.. nem elég, hogy elcsesztem egy bimbózó kapcsolatot egy kedves csajszival, tönkrevágtam a laptopom hangkártyáját méricskélés közben.. csak az hiányzott volna, hogy kiderüljön: villamosmérnöknek is alkalmatlan vagyok Big Grin Ájm szó hepi Big Grin
Válaszol
remélem ezt a szerencsesorozatot nem a fórumnak köszönheted. Big Grin

Válaszol
Nem.. mindkét dolog a saját kapkodásom miatt volt.. de hát a saját hibáiból mindíg jobban tanul az ember Tongue
Válaszol
Annyit megtudtam h kössek sorba 2db 4ohm-os hsz.t és akkor 8ohm lessz...Ha valami kisebb teljesytményű 4ohm-ost kötök hozzá az úgy jó?Vagy ha egy 4ohm-os magas hszt?
Válaszol
Két azonos hangszórót köthetsz sorba.

Válaszol
Aham....Akkor már 4ohm-ossal nem is lenne jó,h úgy jöjjön ki a 8ohm?:S:S
Válaszol
Mi a baj a 4Ohm-mal??
Akkor lehet(van)értelme összekötni,ha a két hsz azonos minden tekintetben(legalábbis papíron)
Mély+magas sorosan?Hogy gondoltad?
Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Az a baj h erőlködő 8 ohm hsz pedig 4ohm.....És jólenne megcsinálni vhogy a hsz.t 8ohm-ra.......
Válaszol
Melyik hsz-ről van szó?
Nem lehet"megcsinálni",újra kéne tekerni 8 ohmra.
Egyébként szvsz az erőlködődnek bírnia kéne a 4 ohmot,még ebben a rohadt melegben is.Ha nagyon melegszik mérni kéne a nyugiáramot,és utánállítani.
szerencsére nekem nincs gondom a melegedéssel,bőven 100 fok fölött van,csak most nem hiányzik a meleg Big Grin
Fész
Válaszol
A gitárhsz-ről....Am a 8ohm-os sal-lal elég jól bírja hőfokba is elég nagy hangerőn kb már 1 órája hallgatom....de a 4ohm-osnál eléggé melegszik.....Am kb mennyire melegedhet max aminél még nemlessz baja?Most olyan 30-40fokra saccolom kb a bordát.....Meg a nagytrafó is elég meleg azért,de kézzel lehet még fogni.... Big Grin
Válaszol
Hát igazából,akkor sztem gyűjts,és vegyél majd 8 ohm-os hsz-eket.
Magasra visszatérveConfusedztem nem szabad spórolni azon sem,mert igaz drága egy komolyabb dóm,de klasszisokkal jobann szól,mint a s*l-os piezzo.
OFFConfusedhala,megtaláltalak iwiw-en,he-he Tongue
Válaszol
Azlessz majd....csak addig jólenne ezt is használni Big Grin A piezo csak azért került szóba mert jobban mutatna sztem egy nagy dobozba egy olyan mint egy kis dom....

Énis megtaláltam Big Grin Big Grin
Válaszol
Hali most csinálom meg a régi bassreflexmélyládámat elegáns kinézetűre, bár a két horfülellel elég érdekes ezt mondani rá, no mindegy, a kérdésem az lenne hogy mivel a hangfal néhol el van méretezve glettet kéne használnom, a kérdésem hogy milyet ajánlotok, ill erre öntapadós tapétát szeretnék tenni amit szintén nem tudom hogy honnan milyet, akinek van tapasztalata irja le köszönöm !
Válaszol
Mennyire van elméretezve a doboz? Ha nagyon, akkor érdemes lenne egy kis "faanyagot" tenni a résekbe. Ha nem olyan vészes akkor elég bele vmiféle kitt. Mestertapasz vagy fakitt. De több rétegben érdemes használni, mert be fog száradni. Vannak gyorsan száradó anyagok, azt érdemes venni. Aztán csiszolás és portalanítás. A tapéta alá érdemes vékony faragasztó filmet felvinni, mert általában a széleinél nem szeret odaragadni a tapéta. De így faragaccsal elég jól megtapad és azon még tudod mozgatni is a tapétát, ha esetleg légbuborék maradna alatta, aztán jól rásimítani és hadd száradjon. S lehet érdemesebb külön az oldalakra ráragasztani a tapétát, s nem egyben, aztán óvatosan megcsiszolni az éleit. Nem lesz rossz! Kb. ennyi.. Smile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Nem vészes az elméretezés, csiszolással kopmenzálom majd nagy részét, oké akkor a széleket körbekenem ragasztóval, nem egyben akartam hanem külön az oldalakat !
Köszi az infókat !
Válaszol
Hali

Haladok a mélyláda felújítással ) Ha kész rakok fel képeket, 2 napja csinálom ...)
Válaszol
8) Várjuk.. Mondhatni tűkön ülünk. Wink

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég