A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Láttam, olvastam, hallottam, kérdeznék, véleményem van.
Sziasztok.(Kezdő vagyok ,úgyhogy bocs ha "egyértelmű" dolgokat kérdezek)
Láttam valamelyik újságban olyan hangváltókapcsolást (2 utas) amelyben a mély 6dB/okt a magas meg 12dB/okt meredekségű szűrőkkel van megoldva.
Ezek szerint akkor nem muszály egyforma meredekségűeknek lenniük?
Nem okoz ez semmilyen hallható problémát?
Általában a magas hsz-eknek nagyobb az érzékenységük igaz?Tehát ezeket szokás illeszteni a mélyhez.
Akkor gondolom, ha fordított a helyzet(mert biztos van ilyen is) akkor a mélyet kell illeszteni a magashoz.
Igaz az a megállapítás,hogy a szűrőkben alkalmazott tekercsek ellenállása nem lehet nagyobb az alkalmazott hsz ellenállásának 10%-ánál?(Tudom,hogy le van írva 1000x, de itt a tapasztalatokra vagyok inkább kiváncsi) Big Grin
Válaszol
Nem a szűrők elektromos átvitele (bode) a lényeg, hanem a hangszórók-doboz-terem akusztikus tulajdonságaival együtt kialakuló átvitel. Így maguk a szűrők a legtöbb esetben másfélék a mély és magashangszórónál, sőt, még a töréspontjuk is máshova esik.

A hangnyomásillesztés nem szokás kérdése, kb. kötelező. De mélyhangszórót nem lehet ellenállással csillapítani. Kivételt képeznek a soros tekercsek, de ezek DC ellenállását sem csillapításra használjuk, sokkal inkább a T-S paraméterek változtatására.

Nincsenek ilyen kőbe vésett szabyálok hogy 10% meg hasonlók, csak rendszerben kell gondokodni, a hangsugárzót egészként kezelni, és így kialakítani a neked megfelelő kompromisszumokat.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszönöm az érdemi hozzászólást.
Egyébként úgy gondolom,hogy az a jó ami nekem tetszik igen,
de valamit mindig lehet találni egy rendszerben ami nem az igazi...szóval akkor marad a tanulás meg a kísérletezés. .ok.
Válaszol
Azért a tetszéssel igen veszélyes terepre lehet tévedni...

Válaszol
A következő kérdésem volna:

Hozzájutottam 2x3 db hangszóróhoz, ingyenesen, kéz alól. Annyit lehet tudni róluk, hogy autókba való beépítéshez készültek. Viszont semmiféle címke nincs rajtuk, ami az ellenállást és a teljesítményt feltüntetné, ill. a két legkisebben - kb. 5 cm átmérőjű - (gondolom a csipogó)8 Ohm szerepel. A két közepes méretű kb. 10 cm átmérőjű, a két legnagyobb pedig kb. 13-14 cm átmérőjű.

1. Meg lehet-e állapítani valamilyen egyszerű műszerrel is, mekkora teljesítményűek és mekkora ellenállásuk van?
2. Ezekből melyik-melyik lehet? A közepes esetleg a közép vagy esetleg ilyen kombinált, a legnagyobb esetleg a mély?
3. Lehet-e ezekből viszonylag egyszerűen két hangdobozt csinálni, vagy ez elég felejtős téma?

Köszönöm előre is a válaszokat!
Válaszol
Teljesítményük nincs, de terhelhetőséget mondok ránézésre, impedanciára a digitmultival mérhető DC ellenállásból lehet következtetni, a többi pedig ezután eldől.
Ha autós hszek, akkor legfeljebb zárt vagy hátul nyitott dobozban működnek elfogadhatóan, hogy átvitelre nézve mennyire használhatóak, azt kb. szintén el lehet dönteni a membránból ránézésre.

Válaszol
Csinálok majd róluk egy-egy fényképet hátha tudsz segíteni. Köszönöm!
Válaszol
Shalafi!

Kutatgattam mindenfelé, és egy fórumban láttam, hogy ott is hozzászóltál. Tele vagyok kérdésekkel, bár érzem, hogy ezek már nagyon szakmai kérdések, de hátha szívesen válaszolsz, válaszoltok rá!

Már több helyen is láttam, hogy az új textilperemet lekezelik valami kenőanyaggal, ami a felvitelekor még fehér színű. Gondolom száradás után már nem annyira látszik fehérnek. Mi az az anyag, és miért kell bekenni vele a textil peremet?

Perem ragasztásához megfelelő a palmatex, vagy érdemes beszerezni más ragasztót?

Mivel érdemes a pillét ragasztani?

Milyen rugalmas ragasztó anyagot használnak a kivezető szálnál ahogy a membránhoz ragasztják?

Tekercseléshez milyen huzalt, és honnan érdemes beszerezni?

Rengeteg kérdésem van még, de egyelőre ezek foglalkoztatnak leginkább.

Köszönöm!

Peti
Válaszol
'De mélyhangszórót nem lehet ellenállással csillapítani'
ez... azért véletlen sem igaz. köss már sorba egy mélyhangszóróval egy 10Ks ellenállatot Big Grin
átfogalmaznám:
nem praktikus és kerülendő méyhangszórót soros ellenálással csillapítani.
Válaszol
Tothp, nem nagyon tudok ezekre válaszolni, általában nem kaphatók kis mennyiségben, kiskereskedelemben azok az alapanyagok, amiket a hangszórógyárak használnak. Valamivel biztosan lehet helyettesíteni, de én nem szoktam.

Vagy 10 éve én is használtam még palmatexet, mindenütt kapható, és ragad, a többi csak igények kérdése.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég