A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB-erősítő
Sziasztok!

Nem akartok szuberősítőket gyártani? A jelenlegi hazai felhozatal eléggé silány (M'N'C) vagy drága (SAL) vagy keveset tud (Castone főleg, de SAL és M'N'C sem sokkal jobb).
Válaszol
Szép feladat volna. Smile

Egyelőre nincs tervben. Jelenleg a mérésekre koncentrálok. De igérem, végiggondoljuk a lehetőségeket.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
subvoice
Az SAF az árához képest szerintem igen a toppon van,a PRO szériáról nem is beszélve...Videoton maradjon csak a hangszóróknál,elérhető áron ök sem tudnának erősítőt gyártani mert csak akkor olcso ha kinában gyártatják de a vidi elfogult,kina kilőve...
Válaszol
Autósra nem is mertem gondolni, ez soha nem volt a vidi területe (szerintem Subvoice sem erre gondolt). De otthoni témában biztos, hogy összehozható jó, jó áron.

Válaszol
Hát az MNCnél meg a SALnál meg nincs túl sok szobai erősítő...
akkor vegyük példának a SAL PRO 280-at.Minöségileg az már elég jó és igy kerül kb 25ezerbe hogy kinában gyártatják...akkor valyon ti mennyiért dobnátok hasonlót?És akkor a szobaiba trafó is kell...
Válaszol
Hmm, Vidi erősítő újra? Big Grin Big Grin
Érdekes lenne!
Válaszol
bypoffy:
Nem értem, hogyan jöttek képbe az autós erősítők, kell a nyavajának egy k+1. autós márka.

Egy jó szuberősítőnek szerintem a következőket kellene tudja:
- 100W/4 ohm körüli teljesítmény, normális táppal (~200W), magas dampinggal
- Aluláteresztő szűrő (legalább 12 dB/oktáv) 40-120 Hz
- Állítható basszusemelés (akár nyák oldali trimmerrel vagy DIP kapcsolókkal), 20-40 Hz és 0-6 dB
- Subsonic szűrő (esetleg állítható, 20-40 Hz)
- Fázis fordító kapcsoló
- Vonalszintű sztereó bemenet

A jelenlegi hazai kínálat mindegyikéből hiányzik az állítható bass boost. Enélkül nem lehet kisméretű, mégis mélyre menő szubot építeni. A gyári dobozokban is alkalmaznak (néha nem is kevés) mélyemelést (azért olyan kicsik).

A fent felsorolt képességekkel rendelkező erősítőket Németországban 150 euro körül árulják, a tengeren túl pedig 120 USD környékén dobálják a nép után. Én azt sem bánom, ha Kínából jön, csak tudja azt, amit szeretnék. Egy 30-35.000 Ft körüli ár egy ilyen tudású erősítőért szerintem teljesen elfogadható lenne.

A SAL vagy (pláne) az M'N'C fórumán teljesen felesleges lenne felvetni a kérdést.
Válaszol
Én azért hoztam fel azokat az erősítőket mert ők Kinában gyártatják éls igy is van áruk!Szerinted akkor a vidi itthon valyon mennyiért rakatná össze???Hát szerintem a kétszereséért...vagy ök maguk nekiállnak este forrasztgatni 6 kávé társaságában???
Meg irtad hogy 150 euro...szerinted ök 37 ezerért majd összeraknak jó cuccot???azt megnézem...
Válaszol
Egyelőre ez a téma kicsit utópisztikus. .oh. Visszatérünk még rá. Igérem. De most túl sok kérdés vetődne fel szerintem ezzel kapcsolatban. Komoly munka volna, ahogy már emlíettem, egy ilyen project.

bypoffy Írta:Hát szerintem a kétszereséért...vagy ök maguk nekiállnak este forrasztgatni 6 kávé társaságában???

A hangváltókat is kézzel forrasztjuk, bár az egész más jellegű munka. A hangszórók szerelése is munkaigényes folyamat. És a régi erősítők (EA sorozat), is hasonló módon készültek.

Válaszol
Elhiszem hogy súlyos meló lenne..azért mondtam hogy gyárat tuti nem fogtok üzemeltetni mert akkora tételben nem vennének szerintem,kézi munka meg kib*szott macerás lenne,ott akkor jobban meg kellene fizetni a munkaerőt...no meg a fél millás fölötti erösitöket szokták kézzel szerelni Smile
nemde?
Válaszol
Ahogy a hangszóróknál is, igen kevés európai gyártónál készülnek akár kézzel a hangszórók. Tongue
A nagy és költséges munka a fejlesztés volna...

Válaszol
Én nem azért írtam, hogy holnapra aztán legyen tízféle szuberősítő. ;-) Csak egy ötlet volt (talán passzolna a profilba). Ha nem lesz belőle semmi, én azt is elfogadom és nem lesz rossz véleményem a cégről. :-) Egyértelmű, hogy nem egyszerű a döntés, sokat kell számolni és még az is kijöhet, hogy nem éri meg.
Válaszol
Előfordulhat... Ráadásul a számok után míg elkészül egy prototípus, és mire abból sorozat lesz, az sem egyszerű folyamat. Smile

Válaszol
http://www.videoton.hu/hun/testing.html
Talán nem kell kézzel szerelni Tongue
Válaszol
Igen, csak a VT Holdingnál a kis mennyiség olyan 100 db körül lehet. Big Grin

Válaszol
Admin Írta:Igen, csak a VT Holdingnál a kis mennyiség olyan 100 db körül lehet. Big Grin
Hangszoró 2000-nek van egyáltalán valami köze még a Videotonhoz? Videoton márkanevet használhatja a Hangszoró 2000 is?
Válaszol
Igazi kapcsolat nincs a két cég között, a "Videoton" márkanevet sem használhatjuk hivatalosan, de ez egy érdekes helyzet, mert a VT összes hangszórós szabadalma mára érvénytelen már. Smile

Válaszol
Admin Írta:Igazi kapcsolat nincs a két cég között, a "Videoton" márkanevet sem használhatjuk hivatalosan, de ez egy érdekes helyzet, mert a VT összes hangszórós szabadalma mára érvénytelen már. Smile

Ez tényleg érdekes, szerintem nincs olyan, aki Hangszóró 2000 -et, mint "márkanevet" használná a cég hangszóróira. Csak úgy simán Vidi.
Válaszol
Én is sokáig kutakodtam suberősítő után, de lehetetlen M.o.-on beszerezni. Végül a Conradból rendeltem meg, bár alapvetően óckodom a conrádos cuccoktól. 30.000 forintér cserébe az alábbit kapod:
100/150W @ 8/4ohm
2A-os olvadóbiztosíték(?)
300W-os táp(?)
Itt valamelyik adat nem stimmel, vagy csak én nem tudtam leolvasni a biztosítékot.
3.3kg
automata bekapcs, fázisfordítás, stb...
Háát elég könnyű, ráadásul Fu Ju márkájú kondik díszelegnek benne, de abból legalább méretes fajta. Ha kell beszúrok képeket az erősítőről, ill. a belsejéről. A conrad honlapján nincs rajta. 40.000-ér már 520W-os táppal is meg lehet rendelni, ennek a 300W-os teljesítménye 4ohmra teljesen reális.
Válaszol
Monacornak is van hasonló erősítője. Smile

Válaszol
Én alapvetően a bass boostot hiányolom mindegyikből. Sad Conrad cuccok sohasem a jó ár/érték arányukról voltak híresek. Azért egy képet megnéznék róla. Wink
Válaszol
Admin Írta:Monacornak is van hasonló erősítője. Smile

Annak az ára talán még annyira sem reális, mint a SAL erősítőnek.
Válaszol
odaver82 Írta:Én is sokáig kutakodtam suberősítő után

Asszem megvan. 300518-13 a rend. száma? Ebben mondjuk van bass boost, csak fix, 32 Hz-en kb. +6 dB. Mondjuk itt legalább van normális specifikáció. Az egyételműen látszik belőle, hogy melyik országban készült. Wink

Ránézésre ezek a Conrados erősítők ugyanannak tűnnek, mint amiket a Parts Express is árul. Mellesleg a Parts Expressnél van egy olyan plate amp is, ami ránézésre megegyezik az M'N'C nagyobbik erősítőjével. Kár, hogy részletes adatok nincsenek róla. Sad - szerk. Megnéztem mégegyszer, mégsem pont ugyanolyan, csak nagyon hasonló.
Válaszol
Most, hogy szóba került, már kíváncsi lettem, éés tényleg 80e pénz körül van a kisker ára... .haha.

Válaszol
Megelőztél Subvoice. Sajna én nem találtam meg a német conradon az erősítőt, így arról se tudtam, hogy 32Hz-en van egy 6dB-es emelés. Ha ezt tudom, akkor nem 31Hz-re hangolom a ládám. Kíváncsi leszek így a hangjára, nameg arra, hogy meddig bírja majd ezt az sqp3050. Érdekes, hogy a kiemelésről még a kézikönyvben sem írnak. :x
Bár az adatlap mindent leír, tettem fel képet a belsejéről.
http://odaver82.tar.hu/2005_0821Image0085.JPG
http://odaver82.tar.hu/2005_0821Image0087.JPG
A képek este 11 magasságában készültek, a háttér ezért nem túl fotogén. .oh.
Válaszol
Csak nekem nem jelennek meg a képek?
Válaszol
Hmm egyedül a df hiányzik az adatok közül. Jókor nézek utánna a dolgoknak. 8)
Válaszol
Odaver, nem jól linkelted a képeket, de nem is baj, mert ilyen méretben úgysem hagytam volna benn a fórumban. Smile
Ha nem baj, belejavítottam a hsz-be.

Válaszol
Ennyi pénzért lehetne benne toroid is. Viszont per pillanat a ficsöröket tekintve még ez a legjobb ezért az árért, ami itthon kapható. Az, hogy a kiemelés a hangolási frekin van nem annyira gáz, végülis itt a cső dolgozik, csak a szélzajjal lehetnek problémák (nomeg esetleg túl dübögrős lesz a doboz).
Válaszol
odaver82 Írta:http://odaver82.tar.hu/2005_0821Image0087.JPG
A képek este 11 magasságában készültek, a háttér ezért nem túl fotogén. .oh.

Hááát... maga a láda leginkább újrahasznosított akkumulátorhoz hasonlít. De legalább nem fog kárt tenni a drága pamlagban, ha felrobban az aprócska elkó...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ha kipukkadnak viszem gariba van rá 2év de nemhiszem, hogy ez megtörténne. Csak házimozira használom. Amúgy te mekkora és mennyi kondit raknál egy ekkora erősítőbe? Csak úgy kíváncsiságból kérdem, mert én elég analfabéta vagyok ehhez.
Válaszol
Szerintem ekkorák elégségesek bele. Nem fog kipukkanni Smile
Válaszol
odaver82 Írta:Ha kipukkadnak viszem gariba van rá 2év de nemhiszem, hogy ez megtörténne. Csak házimozira használom. Amúgy te mekkora és mennyi kondit raknál egy ekkora erősítőbe? Csak úgy kíváncsiságból kérdem, mert én elég analfabéta vagyok ehhez.

Csak abból indulok ki (de a kép ebben megerősített) hogy mostanában minden úgy van méretezve, hogy csak az éppen futó divat egy-két évét szolgálja ki - úgyis újat kell venni függetlenül attól hogy jó-e még vagy kipurcant. A kondi méretek is csökkennek, érdekes módon a feszülségtűrésük (ami rajta látható) nem. Pedig a szigetelőanyagok fizikája a tudomány mai állása szerint nem változott... Ebből adódik, hogy az az élettartam rovására fog menni. A garit biztos kibírja (talán) arra vigyáznak - a nevesebb cégek.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ez talán mégsem igaz ebben a formában, gondoljunk a Mechanikai Művek szép kék elkoira... Nem hiszem, hogy a ma gyártott 5000h, LowESR kondik rosszabbak lennének, éés a méretük, mégis legalább 30%-kal kisebb. Smile

Abban viszont van igazság, hogy a Remix fóliakondiktól jobb poliésztereset nehezen lehet ma találni...

Különben a két kisebb elko NP, így valahol a hangváltó részben tevékenykednek... Wink

Válaszol
Szevasztok.

2 éve épitettem az első szub végfokomat az előzőekben leirt tapasztalatok miatt. a piacon fellelhető vicc kategóriáju cuccok miatt.
3 tipust készülünk piacra dobni. 100w 200w ill 300w sinuszos teljesitménnyel.illetve igény esetén ,duplatekercses hangszóróhoz ezek 2 csatornás változatát.jelenleg a prototipusok tesztelése folyik.
Néhány tulértékelt hangszoro már be is dobta a törülközőt a nem reklámteljesitmény hatására.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég