A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB-erősítő
Mikor? Hol? Mennyi? Big Grin
Válaszol
balu2 Írta:Néhány tulértékelt hangszoro már be is dobta a törülközőt a nem reklámteljesitmény hatására.

Csak nem mnc vagy/és sal? Tongue
Válaszol
Elkészült a doboz. Ami érdekes, hogy az erősítő nincs légmentesen lezárva, ezért a hűtőbordánál, illetve a kezelőszerveknél szuszogott, de ezt sikerült kiküszöbölnöm tömítőanyaggal. Eddig elégedett vagyok vele, bár a doboz nagyon brummog, valszeg a reflexcsővet be kell tömnöm.
Válaszol
Egy flakon purhab valószínűleg elég lesz. Csak le kell vágni a felesleget.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
én is vettem egy ilyen sal mély erősítőt, eddig jónak tűnik, én is szétkaptam egyből, és meg voltam elégedve a látvánnyal.
Válaszol
Elégedett vagyok az erősítővel, órákig tartó kínzás után is csak kézmeleg. Eddig megérte a pénzét.
Válaszol
baskiria Írta:én is vettem egy ilyen sal mély erősítőt, eddig jónak tűnik, én is szétkaptam egyből, és meg voltam elégedve a látvánnyal.

Vajon miért írtam annak idején hogy SAL amikor MNC-t akartam? Big Grin Nem tudom. A lényeg, az erősítő remekül üzemel. A Partsexpress Dayton márkanéven forgalmazott erősíői között megtalálható a kisebb MNC is meg a nagyobb is.
Válaszol
Nem mérted esetleg, hogy a nagyobb M'N'C-ben van-e bass boost?
Válaszol
subvoice Írta:Nem mérted esetleg, hogy a nagyobb M'N'C-ben van-e bass boost?
Láma kérdés:Mit tesz az a bizonyos bass boost?
Üdv Doki!
Válaszol
Ez tényleg kérdés? Emel XHz-en YdB-t... Neem? Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ez tényleg kérdés? Emel XHz-en YdB-t... Neem? Smile
Konkrétan,és miért fontos ez?
Üdv Doki!
Válaszol
Talán azért lehet fontos, mert ha az adott tartományban, már esik a mélyláda átvitele, ki lehet emelni, hogy közelítsen az egyeneshez.
Subvoice például olyan erősítőt szeretne (vagyis régebben olyat akart), aminél mindezt ő szabályozza, mondjuk 20-40Hz-ig és 0-6dB-ig. Smile

Válaszol
Pontosan arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az X és Y értéke. Wink

Van egy dög hangszóróm, ilyen paraméterekkel, hogy 19Hz/180l/0,49. Ha az erősítőben lenne egy 30 Hz/6 dB emelés (hasonló erősítőknél egyébként ez az emelés tipikusan megvan), akkor 30 literes ládában prímán dolgozna. Kis láda, nagy hang. .torz.
Válaszol
subvoice Írta:Pontosan arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az X és Y értéke. Wink

Van egy dög hangszóróm, ilyen paraméterekkel, hogy 19Hz/180l/0,49. Ha az erősítőben lenne egy 30 Hz/6 dB emelés (hasonló erősítőknél egyébként ez az emelés tipikusan megvan), akkor 30 literes ládában prímán dolgozna. Kis láda, nagy hang. .torz.

El kell, hogy keserítselek: a tipikus frekvencia 45 Hz.
Válaszol
Autósoknál igen, sub plate amp-eknél inkább 30-35 Hz szokott lenni (attól függ, mekkora teljesítményű és mekkora hangszóróhoz tervezték).
Válaszol
subvoice Írta:Autósoknál igen, sub plate amp-eknél inkább 30-35 Hz szokott lenni (attól függ, mekkora teljesítményű és mekkora hangszóróhoz tervezték).
Ezeknél úgy van,hogy van két tekerentyű,az egyikkel a kiemelés helyét,másikkal a mértékét lehet állítani?Ha igen,akkor mik ezek az értékek,mekkora meredekségű az emelés?...Vagy konkrét hangszóróhoz méretezik,és akkor ki tudja?
Csak azért kérdezgetek,mert felmerült bennem egy(két)aktív szub építése,mert hentereg nálam két sbx20-as,az meg másra úgy se jó.
Üdv Doki!
Válaszol
Az áltag szuberősítőben fix szokott lenni a kiemelés helye és mértéke is, ezt jobb helyeken az adatlapon megadják (pl. +6 dB 32 Hz-en). Ez egy EQ-s jellegű kiemelés, tehát nem lepkekarakterisztikájú, mint a hangszín.

A drágább és nagyobb tudású erősítőknél (amiket Mo.-n nem kapni) szokott előfordulni, hogy potival állítható a kiemelés helye és mértéke.

Németországban pl. ilyesmi a kínálat.
Válaszol
balu2 Írta:Szevasztok.

2 éve épitettem az első szub végfokomat az előzőekben leirt tapasztalatok miatt. a piacon fellelhető vicc kategóriáju cuccok miatt.
3 tipust készülünk piacra dobni. 100w 200w ill 300w sinuszos teljesitménnyel.illetve igény esetén ,duplatekercses hangszóróhoz ezek 2 csatornás változatát.jelenleg a prototipusok tesztelése folyik.
Néhány tulértékelt hangszoro már be is dobta a törülközőt a nem reklámteljesitmény hatására.
Ez a projekt befulladt?
Válaszol
Ha érdekel valakit:
Wharfedale Powercube 8+
47 990 Ft helyett 39 350 Ft (http://www.hifimix.hu)
200 mm 100W
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Találtam egy újabb szuberősítő lelőhelyet. Link Kép Leírás De ebben nincs benne a táp, viszont normális minőségűnek tűnik, főleg, hogy magyar. Ja, és ez kit (Nem a Knight Rider-ből Big Grin ). Ehhez, ha készítünk egy tápot, amit ezen az oldalon alkatrészenként megvehetünk, még akkor is olcsóbb, mint a szalos szarok. Az oldalon rendelésre készítenek bármilyen torroidot is.

Szerk: Itt viszont mégolcsóbb, és talán innen indult.
Lex
Válaszol
http://w3.enternet.hu/urbanda/egyseg.html Talán innen jobb lesz 6500,-ért megvenni. Wink
Ennek is csak egy baja van, nincs kiemelése...

Válaszol
A leírásban a 2.oldalon a 2. ábrán 30 dB-en indul a görbe. Ez a bemenethez viszonyítva van?
Lex
Válaszol
Lex Írta:A leírásban a 2.oldalon a 2. ábrán 30 dB-en indul a görbe. Ez a bemenethez viszonyítva van?
Iggen, ennyi a feszkóerőködése,naggyából. Wink Illetve ha jól értelmezem,akkor inkább 27dB.
Üdv Doki!
Válaszol
Úgy látom kicsit leállt ez a topik. Most, hogy már tud(unk/ok) NYÁK-ot készíteni érdemes volna egy szuberősítőt összerakni. Két részre bontanám a feladatot. Az első és egyszerűbb a végfok rész. Ezt egy vagy két TDA 7294-ből gondoltam megvalósítani, mivel ez van itthon. Kettőt lehet hídba kötni, akkor 150W-ot ad le, de ekkor 8 Ohmnál kisebb hsz-t nem lehet rákötni.
A második feladat az előerősítő, ami a topik elején olvasható feltételeknek kell megfeleljen, de legalább a következőknek:
- line szintű bemenet,
- hangerő állítás,
- automatikus be/kikapcsolás, lehetőleg 220-as oldalon, hogy a táp ne menjen folyamatosan.
- vágási frekvencia állítás,
- fázis kapcsolás, de jobb a fokozatmentes 0-180 fok.
A bass-boost-ot nem tartom feltétlen szükségesnek, de ha nem túl bonyolult megoldani, akkor jöhet.
Esetleg mindezekre nincs cél IC?
Lex
Válaszol
A belga Velleman is gyárt mindenféle kiteket, talán szub-erősítő is van köztük. Ha jól emlékszem, a Thököly út - Dózsa György út sarkán volt valami képviseletük, talán érdemes náluk is érdeklődni. Hirtelenjében ezt az árlistát találtam

http//www.permanent.hu/Velleman/kitek/avh.html
Válaszol
Én meg hirtelen nem találtam rajta egy szuberősítőt se.
De mint írtam, nem kitet szeretnék, hanem normális áron összehozható normális minőségű szuberősítőt, előfokkal, táppal, amit bárki meg tud csinálni és jól működik. Egyszer kell kifundálni, utána már olyan, mint a Méricske, csak össze kell pakolni.
Lex
Válaszol
Terminálon próbálkozz sztem, ott több használható elme összefut, mint itt. Én pedig nem érek rá most ilyesmit kitalálni. Big Grin

Válaszol
Nem rád gondoltam, tudom, hogy el vagy foglalva és én is jobban örülök, ha a hangszórókkal jutsz előrébb, mert azt senki nem csinálja meg helyetted. szuberősítő ügyben, meg csak segít SMA (bár ő most itt vendégeskedik Smile ), meg subvoice, meg wolkens, és h_jozsi, meg mindenki, aki tud segíteni. Big Grin
Mi kitaláljuk, gyártok hozzá panelt, és összerakom, Te adsz hozzá néhány elpukkasztható hsz-t. .hehe.
Lex
Válaszol
Lex Írta:szuberősítő ügyben, meg csak segít SMA (bár ő most itt vendégeskedik Smile ), meg subvoice, meg wolkens, és h_jozsi, meg mindenki, aki tud segíteni. Big Grin
Mi kitaláljuk, gyártok hozzá panelt, és összerakom, Te adsz hozzá néhány elpukkasztható hsz-t. .hehe.

Én csak könyvből vagyok okos .oh. , nézz körül Eliott oldalán:
http://sound.westhost.com

Itt van például signal auto power on, de sok más okosság is.

Fokozatmentes fázisállításról subvoice mesélt mostanában.
Válaszol
Terminálon érdemes kérdezősködni tényleg.
Amúgy nem bonyi ilyen előerősítőt összetenni. Sima műveleti erősítős alapkapcsolások. Én terveztem egyet az autós végfokomba. Annak lehet állíani a bemenő jelszintjét tetszés szerint, aluláteresztő szűrő van benne 60Hz-től 210Hz-ig, valamit egy subsonikus szűrő ~20Hz-re hangolva. De ez külön az erősítőhöz készült, szóval egyből van invertált kimenet is a hídkapcsolás miatt, illetve az aluláteresztő szűrőt is ki lehet iktatni az áramkörből.
A nyák 2 oldalas smd, és valami külön spéci potihoz lett csinálva, szal azt nehéz lenne felhasználni. A rajz meg eagle-ben van meg, de abból senki se fejt meg semmit..
Válaszol
Nesze semmi fogd meg jól!
Most csak nyálcsorgatónak írtad ezeket, vagy segíteni is akarsz?
Dobj fel egy kapcs. rajzot (Minden progi tud képbe exportálni), vagy valami használhatót! Vagy egy hivatkozást, vagy bármit.
Lex
Válaszol
Ha lesz időm összeállítok egy rajzot, de belinkelem majd az enyémet is.
1-2 napon belül várható.
Azt mond meg, hogy mekkora lehet a max bemennő jelszint amplitudója, valamint a vágási frekvenciákat. Fázistolásból csak átkapcsolóssal tudok szolgálni. A bass boost meg teljesen lényegtelen, megfelelően kell méretezni a bemenő jelhez.
Válaszol
Yamaha RXV459 LFE kimenet: 4 V/1.2 kΩ.
Lex
Válaszol
Hello!

őőő, Tulajdonképpen mi a különbség az rxv457, és rxv459 között??
Válaszol
1 év.
Lex
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég