A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tangband
Légy üdvöz itt nálunk !
Válaszol
Én innen vettem a hangszórókat, de az első hozzászólásban is benne van: http://www.tempomusic.hu/index2.html

Arra fel kell készülni, hogy csiszolni kell - sokat, a hangszóró belső részénél az előlapot szélesíteni illik. (bár marógéppel szép az élet) A ragasztáshoz egyszerre a két doboznál a végén már 22 gyorsszorító lett felhasználva. Ahogy mondta mesterember az mdf felületkezelése érdekes feladat. Csavarozáshoz én előfúrtam, és nem bántam meg a hangszóróknál. Valamint a full elektronikát építettem meg, imedancia javítóval. Ha elölről kezdeném nem ilyen hangfalcsatit vennék, hanem amilyen a gyárin is van. Reflexcsövet is rendes egyenest a mostani helyett...

A magas és a középhangok szépek tiszták, a mélyek meg ahogy más is írta vannak, de nem kiemelkedőek. Persze Loudness-el ... .foghijas. Lényeg, hogy elektronikával és járatással megérkeztek 1 nap késéssel. Plusz amit észrevettem, hogy basszust feltekerve az erősítőn azok a mélyek jönnek elő, amik eredetileg is halkak. .ut. Hamarosan megírom a készítés menetét, hátha megelőzhetek bizonyos készítési hibákat másnál. .oh.

Mindenki azt kérdezi és "ez hány wattos? S egy szélessávú így szól? Nem hiszem... "
Válaszol
Képeket is kérünk! .szia.
Válaszol
Egyenes az a cső, csak szűkülő, de ez látszik a rajzon is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Egy kis útmutatás mindig jól jön! .taps.

Kérdeznék

Ha találnék olyan hangszórót ami mélyebre megy mint az eredeti tb:
Akkor egyenes arányban lejebb menne a mély frekim a lehendő lancetta dobozban?
És ha raknék magas sugárzot a dobozba?
Mert lehet , hogy ami mélyebre megy az már nem lesz anyira széles sávú.
Vagy ez igy már teljesen hülyeség?
Válaszol
Kábel cserével jó a hangja, egy kissebb fajta útmutatót pedig kiraktam az oldalamra. Remélem nem lett annyira rossz. .??.
Válaszol
.szia.
Válaszol
- Mixa - Írta:.szia.
Szép munka!
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Én is gratulálok! Egy szép világos színű furnér jól nézne ki rajta. Ha ez az első dobozod, és ilyen szépen sikerült, akkor az is menni fog. Szerencsére nincsenek túl nagy felületü oldalai, és ez jól jön furnérozáskor. Gratula. Még valami eszembe jutott. Van egy
kifejezetten hozzá való hangfal kábel tippem. VDH Magnum. Úgy tudom már nem gyártják, de használtan talán még beszerezhető. Kifejezetten dús mélytartománya van ennek a kábelnek, ami talán jót tenne ennek a kis hsz.-nek. Belső kábelnek is jó volna.
Válaszol
Szép kis doboz. Nagyon tetszik. .ok. Remélem az enyém is ilyen szép lesz!
Bár az enyébe nem eredeti tb. hangszóró lesz, mert ahoz most nincs "kedvem".
Jól megcsináltad az oldalt is. Gratula! .taps.
Válaszol
Mi lesz helyette benne?

Csak érdekel, mert én úgy tudom erre a hangszóróra tervezték a rezonátorokat, a kialakítás (előlap) a magashangok miatt ilyen. Elektronika is direkt ehhez a hangszóróhoz van, bár nem akarok hülyeséget mondani, de az átvitel egyenetlenségeit "simítja".

Különben a Nadel-nek köszönhetően kezd megváltozni a zenei ízlésem. .sokk. Úgy a klasszikus ill. nyugodt letisztult zene irányában.

Jáááj most nézem: van den Hul kábelek, kapni lehet őket, több típusban is. pl.: Satsystems-nél, hifimarket.hu-n, de az áruk. .aaa. Unokaöcsém már kizavart a világból egyszer a 6000Ft-os RCA kábelekkel... No lényeg, hogy hangfalakon belülre kéne csak 2,5 méter, akkor az asztalra 1 m és még az erősítőtől való távolság. Ekkor van az asztalon középen az erőlködő, hát egy 10-esből szűken úsznám meg ezt a hangfalkábelt. Persze azt már tapasztaltam, hogy sokat számít. Azért köszönöm az ötletet.
Válaszol
Idézet:én úgy tudom erre a hangszóróra tervezték a rezonátorokat
Ez nem valószínű, inkább a csőben létrejövő nemkívánatos F3 és F5 (vagy F5 és F7?) frekvenciájú rezonanciák csillapítása a cél, ezek pedig hangszóró-függetlenek.

Talán inkább F5-re és F7-re lehetnek hangolva a rezonátorok, F3-at a hangszóró pozícionálásával is lehet csökkenteni.
Azért furcsa, hogy annyian utánépítették, de senkinek nem jutott eszébe ezt megvizsgálni...
Válaszol
Mármint ezzel a hangszóróval vagy amúgyis?

Hmm, érdekes mégtöbb csillapítóval szó szerint fülbemászó lett a hangja. :? Szerintem ezzel még játszogatok egy kicsit.
Válaszol
Kis philips hangszórót teszek bele úgy néz ki. Mérete stimmel az eredeti TB -al. Csak erre meglepő modon 50w terhelhetöséget irtak. Szerintem lehetetlen. Bár van rajta tekercs hütő furat és egy rövid idöre már mertem adni neki kb. 40w azt birta simán.
Viszont nincs hozzá adatlap .gonosz.
Válaszol
Segitsetek

Készül a lancetta és az érdekelne ti mennyi csillapitó anyaggal boritotátok a doboz belsejét mert láttam már több féle verziot is.
A jelenlegi verzióban a doboz hátsó fele van végig burkolva, és a két oldal lapja az alsó kocaka alakú nyilásig. Én puha 1.5 cm vastag szivacsot használtam.
Mit gondoltok jó lesz igy? .?.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég