A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monacor
http://www.hangszorobolt.hu/?showid=632&level0=10
ribbon magassugárzó 5200 Ft-ért, 4500-22000 Hz Smile
Válaszol
Ez a monacortól van. Egyébként szép lenne, ha valóban olyan lenne.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
hogy is nem jutott eszembe beírni a google-ba Sad
Válaszol
És a Monacor árlistában 5.140,- Ft.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
http://www.monacor.de/de/PDF/G/G1/G102250/G102250K.pdf

No comment.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Talán ez a topic áll legközelebb az átalakításon átesett dobozomhoz. Mivel a magas monacor, de a mélyközép tesla ezért ide tettem.

Szóval még december végén kezdtem el javítgatni, de "végleges" formáját nem rég nyerte el. A magas dt-74 típusjelzésű monacor dóm, a mélyközép pedig arn 5604-es tesla. Ilyenre sikerült átalakítás után:

[Kép: dscf4068gp5.th.jpg]

A mélyközép elég öreg ('86-os), ennek ellenére nem egy rossz darab. A magas sem olyan rossz, ami előnye, hogy ezzel viszonylag könnyedén össze lehetett hozni a mélyközepet. A hg 2,5-el nem igazán sikerült .forog. A doboz kb. 25,5 liter.
Válaszol
Szép, jó nagynak látszik így alulról fotózva Smile
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Nekem az ajtó és a rézkilincs tetszik. Wink Mondjuk azok nem a project részei, de akkoris. .??.

Válaszol
Hát igen, picit csalóka a kép. A teljes magassága 79 cm. A kilincs meg 127 centire van a földtől Big Grin
Válaszol
A Monacor RBT-95 frekimenete, elsőfokú váltóval (1 uF + 5 ohm sorbakötve, törésponti frekvencia 13.333 Hz):

[Kép: RBT-95_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

A gyártó javaslata szerinti 5 kHz-es másodfokú szűrővel a 3-5 kHz közötti púp csökkenthető, de a hangnyomás várhatóan 4 kHz-en már szintben lenne.
(A görbe 18 kHz feletti esése a hangkártya átvitele miatt van.)
Válaszol
Érdekes, mert a forgalmazó mérésén is kb ugyanennyit esik 20k-nál.

Válaszol
Biztos ők is az én hangkártyámmal mérték Smile

Azért náluk csak 7 dB az, ami nálam 20.
Válaszol
Hja ezek a beosztások....

Válaszol
Shalaffi én kíváncsi lennék, hogy miért nem szereted a monacor-t? Kíváncsi lennék a véleményedre, hogy te miket mérsz. Én azért találtam pár darab magasat, ami elég jónak tűnik. Feltéve, hogy hitelesek azok a grafikonok.

DT-99
DT-25N
DT-28N

HT-95PA
MHD-152
Válaszol
Hja monacor és a hitelesség. .zold.

Válaszol
sziasztok

Nagy érdeklődéssel olvasgatom a fórumot mert nagyon érdekes és sok infót lehet össze szedni nálam tapasztaltabbaktól.
Lenne egy olyan problémám ami nem tudom mitől van,remélem tudtok segiteni........mondjuk a hangszorók nem VT de remélem nem gond.
Adott egy doboz melynek méretei 100*28*22 bass reflex doboz D=10cm hossza 10 cm.
Vettem bele egy hangváltót amely másodrendű 2-2 tekrcs és kondi (3,3uF és 22uF a tekercseket nem tudom).
A két hangszoró egy sbx 2030 és dt-99.
A gondom az lenne hogy lenne egy-két zene stilus melynél a magas hangszoró torzit ,hogyan lehetne megszüntetni?
talán más hangváltó? nem tudom
mindent előre is köszönök
Válaszol
sziasztok
arra amit irtam nincs senkinek ötlete??
Válaszol
Nem egészen jó helyen kérdezed, van SAL téma is nyitva, de majd akkor áthelyezem oda. Ha egy 3,3.u.-val is torzít a dóm, akkor az a hangszóró rossz.

Válaszol
Elnézést............... Sad
Válaszol
szia shalafi66!

tudnál e segiteni a hangváltó elkészitésében?
a sbx2030 és a dt-99 hez nagyon megköszönném ,mert nem nagyon értek hozzá..........
Válaszol
Nem ismerem ennyire jól az sbx-et (mondjuk erre a feladatra alkalmatlannak tartom) és igazából a DT99-et sem, csak homályos emlékeim vannak. De ha 3,3.u.-val torzít az nem normális állapot. Mechanikai dolgokat néznék meg a helyedben, hátha levegő szökik a dóm mellett vagy nincs lezárva a membrán mögötti tér légmentesen.

Válaszol
köszi a segitséget!
A hangszoró és a hangdoboz közötti illesztetlenségre utalsz? "szökik a levegő"
-mit jelent az hogy az sbx alkalmatlan a feladatra? (tudsz e ajánlani jobbat?,saját hangszorót?-)
-mindkét magas torzit pedig vadonat új és nem mindig csak bizonyos hangoknál
-a membrán mögötti tér ezt nem igazán értem,ez nem zárt hangszoró,vagy dobozba kéne rakni?
bocsánat ha sok hülyeséget kérdezek d eez életem 2. doboza....Big Grin
Válaszol
Az sbx mint mélyközéphangszóró, hát hogy fogalmazzak finoman, nem jó ötlet, főleg ebben a méretben és ezzel a dómmal... A középtartomány nem létező átvitelére gondolok, és a rezonáns rossz diamikus viselkedésre.

A hangszórók elvileg zártak, de az ördög nem alszik, lehet hogy nem tökéletes a lezárás. ezt kéne finoman megnézni. És ha nincs légmentesen lezárva a doboz, mondjuk a hangszóró alatt, az is okozhat furcsa hangokat. Nem tudom innen kideríteni, esetleg a váltó bekötése.. Fogalmam sincs.

Ui: attól hogy vadonat új, még lehet hibás az a dóm.

Válaszol
köszi a válaszokat,ezeket megvizsgálom.arra is godoltam hogy egy külső kondival dobozon kivül is megnézem
mit javasolnál ,milyen mélyközéppel lenne jobb ez a dóm(viszont az a gond hogy a doboz elején már 20 as hangszorónak van kivágva)?
valami hazai?
Válaszol
hát talán a HA22 ami a H2000-től használható lenne.

Én is ajánlani akartam, hogy nézd meg csak egy kondival a dómot, Hátha.

Válaszol
szia
köszi ha lesz egy kis felesleges pénzem kipróbálom,hangváltóban tudnál segiteni (dt-99 dom és ha22)vagy már túl pofátlan vagyok.........
Válaszol
Sziasztok!
Van egy Denon házimozi erősítőm és szeretnék építeni hozzá hangfalakat, vagy venni.
Van egy Monacor katalógusom amiben hangfal építési tervek vannak minden ami az építéshez szükséges,ez a kis füzet segít.
Kérdéseim:
Érdemes Monacor hangfalat építeni,vagy inkább Sal (letölthető füzetet találtam ott is),vagy egyéb tipussal probálkozzak?
Vifárol is sok jót hallottam Magyarországon be lehet szerezni ezeket a hangszórókat?
Bármilyen megoldás érdekel válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
http://img88.imageshack.us/img88/8121/monacoryo1.gif
Válaszol
Kérdéseim:
Érdemes Monacor hangfalat építeni,vagy inkább Sal (letölthető füzetet találtam ott is),vagy egyéb tipussal probálkozzak?
Vifárol is sok jót hallottam Magyarországon be lehet szerezni ezeket a hangszórókat?
Bármilyen megoldás érdekel válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
------------

...hehe...és ide írtál... ?

...1 forintos ötlet : VIFA

csak el fogsz csdálkozni hány nulla van utána....

a többi felsorolt viszont egy 0....

...pedig csak 2-vel leírható...
pia nyer
Válaszol
Kedves balageone és Többiek!

Inkább Monacor, mint SAL.

Abban a füzetben nem sok konstrukció van, ráadásul már nem mindegyik hangszóró kapható, mert újabbak is vannak.
Mire kell?
Ez a fontos kérdés, van néhány olyan hangszóró amivel érdemes építkezni, még ha néhányan leszólják is azokat.
A Vifa még jobb, de még drágább és nehezen, vagy egyáltalán nem beszerezhető.

Üdv! SMA
Válaszol
balageone Írta:Sziasztok! Van egy Denon házimozi erősítőm és szeretnék építeni hozzá hangfalakat, vagy venni. Van egy Monacor katalógusom amiben hangfal építési tervek vannak minden ami az építéshez szükséges,ez a kis füzet segít. Kérdéseim: Érdemes Monacor hangfalat építeni,vagy inkább Sal (letölthető füzetet találtam ott is),vagy egyéb tipussal probálkozzak? Vifárol is sok jót hallottam Magyarországon be lehet szerezni ezeket a hangszórókat? Bármilyen megoldás érdekel válaszokat előre is köszönöm. Üdv. http://img88.imageshack.us/img88/8121/monacoryo1.gif
Ezek az előre kitalált dolgok nem igazán szimpatikusak nekem.. A monacor egyébként meglepődnél, de ugyanaz minmt a SAL, csak sokkal nagyobb méretekben. Ehhez képest én eléggé túlárazottnak tartom a hangszóróikat.

Válaszol
Akkor mit ajálatok ami elfogadható lenne házimozi célokra.
Vegyek,vagy építsek?
Magyarországon beszerezhető alapanyagokból,(vagy esetleg még Ausztria) használható leírásokkal.
Az erősítő Denon AVR 3802
A dvd lejátszó Denon DVD 900
Eddig JBL hangszórókkal ment de az nem volt eladó hozzá.
Válaszokat köszönöm.
Válaszol
Sziasztok!
Ismeri valaki a Monacor DT109 es vagy a DT105,vagy a DT 208 as dómokat. Véleményeket szeretnék róluk .Tényleg a sal kategoriájában vannak minőségileg ?Kérlek benneteket ajánjatok valamilyen gyártmányt ami hangilag hasonlít a vifa d25 dómra. Köszi
Válaszol
A Monacor dómok közül sokan szeretik és egész használhatónak tartják a DT99 tipust.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Igen, csak pont azért nem írtam ezt a tipust mert nem megy fel 18000hz fölé pedig sokan beépítik és elégedettek vele.Pl a DT280 as és a DT109 es 22000 ig megy,és elég lentről lehet indítani.
Válaszol
Sziasztok!

Ismeritek a Monacor SPX31 TB és SPX32 TB hangszórókat?
Milyen minőséget képviselnek? Ha van valakinek tapasztalata
velük, kérem írja meg.

Kalm!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég