A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (nem épített, gyári)
Lehet, hogy az admin megszünteti, vagy átsorolja máshová, azonban talán nem ártana ilyen sem.
Főleg, hogy én most éppen egy ilyen beruházás előtt állok.
Tehát: Pioneer? Yamaha? Kenwood? Teac? Sherwood? Harmann-Kardon? Panasonic? NAD?
Mi a jó? Kinek, mi az ami fontos szempont egy erősítő választásakor?
Üdv: Crockoo
Válaszol
Ezek közül egyik sem,ha a hangminőség az elsődleges.(esetleg nad3020).
Üdv Doki!
Válaszol
Sziasztok!

Én is a NAD-ra gondotam vagy ha még belefér az árakba akkor CREEK vagy HEED.
Ezek közül leginkább HEED!!!!!!!! Nagyon f****k nagyon szépek és ami nekem hatalémas szempont magyar gyártás és egy hihetetlenül normális fazon a tulaj és mérnök.
De nekem NAD 3020 van és csak ajánlani tudom.
üdv:vava

///szerk: shalafi66
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Ha már szóbajött a heed,érdemes Huszti Zsoltot megkérdezni,hátha van még elfekvő hta30-a. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
CSak újat akarsz venni? Amúgy mit hallgatnál rajta?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
cirrus Írta:CSak újat akarsz venni? Amúgy mit hallgatnál rajta?
Úgy látom megint elmentetek a HiEnd irányába Smile
Igazából én egy egyszerűbb, általános otthoni erősítési célokra szeretnék venni erősítőt.
Túlzott igényeim nincsenek, kb 6 éve volt egy Pioneer A115-öm, annak a hangja tetszett a legjobban eddig. És ugye nincs is rá többszázezer forintom....
Szóval szeretnék itthonra venni, ha tudja az 5.1-et nem baj, ha csak sima stereo, az is jó.
Válaszol
Akkor sztem maradj a NAD 3020-nál! Erre a célra ennél jobbat 40 000 ft-alatt nem fogsz találni. És ha későb elkezdenéd komolyabban is a hifit akor ez a legjobb kezdő alap. De ez az én véleményem.
üdv: vava

és midnenkinek nagyon boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket kívánok!
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hát,ha nem kell a jó cucc,akkor találomra is választhatsz. Wink De ha esetleg kevésből meg szeretnél úszni egy hájendre is hajazó vackot,akkor nyugodtan nyaggasd HZs.-t azzat a hta30-al! .telefon.
Üdv Doki!
Válaszol
Akkor most tényleg, és komolyan: amiben én gondolkodom, az tulajdonképpen egy belépő szintű 5.1-es erősítő. Pl Kenwood KRF-V5090, vagy az 5100, Yamaha RX-V357, vagy 359, vagy Pioneer VS-X415, esetleg még JVC, abból még nem tudom melyik.
Shalafi szavaival élve a "minimál koncepció" érvényesül. Smile
Csak ugye mond mindenki mindent, mert van ahol a Kenwoodot istenítik, a Yamahát szidják, valahol pont fordítva.
És emiatt vagyok bajban. Egy biztos: a mostani erősítőm egy mezei Technics SA EX120, én ezzel elvagyok, ha ilyen hangzást produkálnak az előbbiek, akkor nekem már jó.
Mivel nem igazán vágyom audiofil cuccra, az ár-érték a legfontosabb szempont. (nem titkolom, így voltam a hangfalammal amit építettem és elégedett vagyok a végeredménnyel- kivéve a váltó... :| )
.pia.
Válaszol
Ha a pénztárcád megengedi, akkor saját tapasztalat alapján a Harman-Kardont javasolnám, mert ott egy picivel az átlag feletti minőséget kapsz, régebbi néhány konkrét darabja, (ami az Ebay-on mindig előfordul) pedig benne van a low-budget audiofil cuccok csoportjában. Persze az örökzöldeket se felejtsd ki! (NAD, Cyrus, Denon, Creek, egy-két Marantz)
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
A kisebb sorozatszámmal ellátott RXV Yamahákat nem ajánlom (357, 359). Valami eszméletlen pocsék hangjuk van sztereóban. A Kenwood-ot meg a Pioneert nem hallottam még de nagy valószínüséggel nem jobbak mint a Yamaha. Sajnos ebbe a kategóriába nem fogsz olyat találni ami jó sztereóra. Arra kell egy másik. Esetleg ha Yamaha inkább a 457 vagy a 459, amit érdemes lenne meghallgatni, de nem tudom mennyit akarsz rászánni. Lehet hogy szét kellenne nézni használt cuccok között is, hátha van valami jó ajánlat. Én is szeretnék venni egy házimozi erősítőt, de még én se találtam meg az igazit. Két típust találtam elfogadhatónak, aminek az ára még nem vészes, de nem minőségileg már nem olyan rosszak. Az egyik a Yamaha RXV-659, a másik pedig a Harman/Kardon AVR-235 lenne.
Válaszol
Vegyetek 1803-as Denont, annak a sztereó hangját dicsérték. Persze mindig vita volt,
hogy melyik jobb családon belül, a Marantz 4400-4500 vagy a Denon 1803.
1804-ről már azt olvasni mindenfelé, hogy jobb a házimozihangja a 1803-tól, viszont a sztereója gyengébb.
Most legyetek okosak Smile
Üdv, Péter
Válaszol
HorsePower Írta:A kisebb sorozatszámmal ellátott RXV Yamahákat nem ajánlom (357, 359)
Na igen, és tudtommal a 357-es Yamahák könnyen beadják a kulcsot, sok romlik el. Gondolom a 359 szinte ugyanaz, csak frissített firmwarrel.
Létezik a Pioneernek egy sima, mezei stereo erősítője, az A209R, ami még elfogadható lenne. És tud két pár hangfalat is megszólaltatni.
A Kenwood -elvileg- rokonságban áll az egykori Technicsekkel, mert olyan végfokokat használnak (legalábbis a belépő modellek esetében), mint amit a Technics használt amíg a Pana ki nem vezette a piacról. Illetőleg az 5100D modell tudása, paraméterei kíséretiesen emlékeztetnek a Technics egyik házimozis modelljére.
Mondjuk ezen nem csodálkozom.. ismerve az ottani iparszerkezetet...

Tehát nálam perpill a Kenwood áll nyerésre. EQ-jára panaszkodnak ugyan, de egy Beri-keverő ezen segít Smile
Válaszol
Szia!

Én 2 éve ugyanígy voltam. Akkor a yamaha rx-v457, vagy a Denon Arv-1705 között kellett választanom.
A Denon nyert! Tudásban egyformák, de több csatlakozója volt, és nekem szebb is. Akkori ára 75000 ft volt.
A http://www.hazi-mozi.hu össze is tudod hasonlítani a most futó példányokat. Vagy http://www.netdepo.hu. Ez elég jó támpont a vásárlás előtt.
Ebben az árkategóriában (~80000 ft) a Denon a király. Viszont ne itt vásárolj, mert drága. Meglepetésemre a Denonom a Médiamarkt-ban volt a legolcsóbb akkor(westend). A surányihifi ma még akciózik a karácsonyról visszamaradt termékeiből.Nézd meg a honlapját. Ha használtat akarsz 1 tipp:www.apronet.hu
Válaszol
Az egyik kollégám árult a multkor Denont , megkérdezzem milyen és mennyi ?
Válaszol
Mócsing Írta:Az egyik kollégám árult a multkor Denont , megkérdezzem milyen és mennyi ?
Köszi, de pont került az ügy végére: Pioneer A-209R
Egyrészt amire kell, arra bőven megfelel, másrészt keretem most csak ennyi volt és használtat nem igazán szerettem volna.
Régen már volt egy hasonló, az A-115 volt. Az bizonyított, jó volt és már bánom, hogy el lett passzolva.
Az újnak tetszik a hangja, a H2000-nek jó hangja van vele.
De a hangváltót cserélem. Igaz, az másik topik lesz. Smile
Válaszol
Szia!

Arra kérlek, ha még nem vetted meg a Pioneer-t, hogy jól gondold meg. Ne köss kompromisszumot, mert később megbánod...
Inkább gyűjts még egy kicsit, és vedd meg amit szeretnél! A sztereo erősítő nem házimozi erősítő.
Bocs hogy megpróbállak lebeszélni, de én már jártam ebben a cipőben...
Válaszol
Én meg ha veszek egyszer házimozi erősítőt, mindenképp megtartom a sztereót.
Hallgattam már házimozin sztereót .sir.
Üdv, Péter
Válaszol
OF,OFF,OFFF
Nem reklám . Közérdekünek szánom .
A fentebb említett kolléga látott csöves erősítő hirdetést ,38000 HUF .
PP ,6L6 .
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Hol, milyen, sztereo?
Érdekelne, ha többet is tudsz róla közölni.

Még mindig keresek EA211-es csöves erősítőt, ez a régi BEAG gyártmánya, sztereo, ECL86-os csövekkel és jó kimenőtrafókkal. (Lehetőleg originál érdekel )

BUÉK Mindenkinek!
Üdv! SMA
Válaszol
SMA.
Beszéltem a kollégával . Megkeresi a hirdetést . Később beszélek vele újra,és holnap megírom a fejleményeket . .szia.
Válaszol
Decemberi HiFi Piac-ban jelent meg a hirdetés , T: 20/918-8766 .
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Köszönöm!

BUÉK!
Üdv! SMA
Válaszol
HY SZERETNÉK VENNI EGY HK 135-ÖS ERŐSITÖT, VAN VALAKINEK ILYEN?? MI A TAPASZTALAT RÓLA MEGBIZHATÓSÁG HANGMINŐSÉG, ZENÉNÉL, FILMNÉL, HANGERŐ KÖSZ. .pszt. .kv.
Válaszol
Megéri megjavíttatni egy Orion Orister 1015-öst? A négyből csak az egyik csatorna (vagy mi az nem értek hozzá) szól
és a hátulján ott is a közepén, a csatlakozók felett a szellőzők és a muanyag burkolat találkozásánál egy olyan 2-3 centiméteres kör ki van olvadva. Ez mire utalhat?? a Válaszokat előre is köszönöm.
Válaszol
Valaki hallott már Korsun KS-99/Dussun DS-99 erősítőt?

Úgy tudom kb 150 ezerbe kerül mo-n, de egy forgalmazót sem találtam még ha jól emlékszem, esetleg ha valaki tud mondani forgalmazót/szubjektív véleményt megköszönném.

Azért tetszik, mert kevés elko van benne, nincs rajta egyáltalán balance/hangszín, toroid trafó, hosszított tengelyű poti, viszont csak egy pár hangsugárzó csatlakozó van rajta, az sem néz ki túl jó minőségűnek.

A Dussun előlap designja elég here a Korsunéhoz képest Sad
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Hihetőek-e a paraméterek: http://www.gryphon-audio.dk/content/product.asp?ProductID=4
Válaszol
2*1500W trafó
trafó veszteség 10%-------->tisztán van kb 2*1350Watt
A osztály úgy tudom kb 40%-os hatásfok----->2*540Watt ami max ki tud jönni belőle, ez már a 2 Ohmos 2*600Wattot sem takarja be, nemhogy az 1 Ohmos 2*1100-at.

Mondjuk azt nem írják oda, hogy folyamatos vagy dinamukus-e ez a teljesítmény, de gondolom folyamatos, mert a 2*150-el kezdik, ami a felsorolásban is benne van, egy erősítőt pedig általában a folyamatos teljesítményével szoktak reklámozni.

Ettől függetlenül dinamikában biztosan tudja ezeket, mivel elég durva pufferje és tranzisztor arzenálja van hozzá Smile
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Marci Írta:Valaki hallott már Korsun KS-99/Dussun DS-99 erősítőt?

...még nem...

http://www.delta-audio.com/Krell-Clone.htm
DELTA AUDIO - Krell-Clone KSA-50 II

http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=31077
diyAudio Forums - Krell KSA 50

pcbhttp://home.ca.inter.net/~lloyd.maclean/Krell/MAINBD.pdf
MAINBD.pdf Actually the KSAS-100 Mk-2 is very different than the KSA-50 Mk-2. The addition of cascoded pre-driver stages and multiple drivers for the output stage. Also MOSFETS thrown in as CSS .... its not at all like the KSA-50 except for the input stage. Krell sold many more KSA-100's than KSA-50's so It couldn't have been a bad amp. The KSA-80B that I owned was far more complicated than KSA-100 MK-2 and sounded excellent!
pia nyer
Válaszol
Hello.
Hogyan tudom lemérni, hogy az erősítőm mennyi teljesítményt vesz fel a hálózatból?
Ha a fizika tanulmányaimra visszagondolok, akkor úgy csinálnám, hogy a 220-as dugónak csak az egyik villáját dugnám be, majd az áramerősségmérő egyik végét a 220-ba, a másikat pedig a szabadon maradt villára illeszteném, azaz az áramkörrel sorba kapcsolnék egy áramerősség mérőt. A mért áramerősség értéket beszoroznám 220 volttal és az a felvett teljesítmény...
Jól gondolom? Légyszi segítsetek.
Köszi.
Válaszol
horvlas Írta:A mért áramerősség értéket beszoroznám 220 volttal és az a felvett teljesítmény...
Jól gondolom?
Nem feltétlenül. A hálózati feszültség ma 230 V, de ez csak kis eltérést okozhat.
Nagyobb eltérést okozhat a felvett áram szinuszostól eltérő formája, illetve az, hogy a műszer ennek hatására mit jelez ki. Az egyenirányítás és pufferelés miatt a hálózatból csak a szinusz csúcsainak idején egy impulzus formájú áram folyik, ezt viszonylag hitelesen csak hődrótos árammérővel lehetne mérni.
Válaszol

Úgy tudom kb 150 ezerbe kerül mo-n, de egy forgalmazót sem találtam még ha jól emlékszem, esetleg ha valaki tud mondani forgalmazót/szubjektív véleményt megköszönném.

Azért tetszik, mert kevés elko van benne, nincs rajta egyáltalán balance/hangszín, toroid trafó, hosszított tengelyű poti, viszont csak egy pár hangsugárzó csatlakozó van rajta, az sem néz ki túl jó minőségűnek.

A Dussun előlap designja elég here a Korsunéhoz képest Sad

Szia!

Nekem van egy dussun ds-99, szerintem árához képest jó, akkár meg is halgathatod nálam.
Jah és eladó ha érdekel:80-90E-ft körűl.
Üdv
Válaszol
Nekem Korsun KS-99 erősítőm van Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Akkor megmérem a hálózati feszültséget és annyival szorzom be. De végül is az elmélet akkor jó?
Nekem csak egy multiméterem van itthon, olyan módszert mondjatok amihez csak ez kell.
Az előző hozzászólásból ítélve, akkor nem is gondoltam olyan rosszul.
Akkor így hozzávetőlegesen meg lehet határozni?
Válaszol
Sziasztok!

Ezt találtam most a "friss" hírek között Hátha érdekel valakit.

Az Onkyo kihozta a világ első 7.1 csatornás, THX-es erősítőjét, ami méltán a cég jelenlegi zászlóshajója. Nézzük miket tud egy rövidítésözön formájában: THX Ultra2 badge, HDMI (High-Definition Multimedia Interface), i.LINK (IEEE1394) digitális portok, THX Surround EX, DTS 96/24, Dolby Pro Logic IIx, és sok más. Ha nem lenne elég, akkor jó tudni, hogy upgradelhető flash memórával bír, így még egy darabig követni tudja az új enkódolási technológiákat.

http://img103.imageshack.us/img103/3851/onkyotxnr1000swh5.jpg
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég