A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (nem épített, gyári)
csak 7.1 ??? Mi van ha jövőre kijönnek a 7.2-vel vagy netán 8.2-vel ??
Big Grin Wink
Üdv, Péter
Válaszol
Nagyjából semmi. 8)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Akkor emulálni kell.
Válaszol
Aha, már látom, akkor velem is azt kéne tenni, aztán én meg elhúznék nyaralni. .haha.

Válaszol
Kedves Mindenki!

Szép dolog az a 7.1 csatorna, de minek?!
Lehet, hogy a 70-es évek kvadrofóniájának a sorsára jut.
( Van pár profi cég, akiknek vannak akár 10-csatornás készülékei is, de nincs hozzá hanganyag. )
Nincs hozzá műsor, nem is igen lesz, mert ahhoz a filmgyártókat meg kellene nyerni, hogy ilyen sok csatornányi hangot felvegyenek és megfelelően rögzítsenek.
A 6.1-csatornás hang is elég kevés van, legfeljebb a filmek 20%-ban van 6.1-es hanganyag.
A többi "csak" 5.1-es, ez is bőven elég, pláne, ha tisztességes a hanganyag és van min megszólalnia.

Üdv! SMA
Válaszol
shalafi66 Írta:Aha, már látom, akkor velem is azt kéne tenni, aztán én meg elhúznék nyaralni. .haha.

...tehát 7.1 helyett egy hét...

...1-et értünk....
pia nyer
Válaszol
SMA Írta:Kedves Mindenki!

Szép dolog az a 7.1 csatorna, de minek?!
Lehet, hogy a 70-es évek kvadrofóniájának a sorsára jut.
( Van pár profi cég, akiknek vannak akár 10-csatornás készülékei is, de nincs hozzá hanganyag. )
Nincs hozzá műsor, nem is igen lesz, mert ahhoz a filmgyártókat meg kellene nyerni, hogy ilyen sok csatornányi hangot felvegyenek és megfelelően rögzítsenek.
A 6.1-csatornás hang is elég kevés van, legfeljebb a filmek 20%-ban van 6.1-es hanganyag.
A többi "csak" 5.1-es, ez is bőven elég, pláne, ha tisztességes a hanganyag és van min megszólalnia.

Üdv! SMA

---------------

...a muzsik tévén mutatnak többszáz négyzetméteres nappalikat...benne NAGY palikat...
oda kellhet néhány négyzetméter fröccs....
moziszogatás közben...

az 5.1 pionyerem is tud virtuális 6-ot...montam már papírerősítő-papíron majnem THX...
egészségemre ...thanxyu
pia nyer
Válaszol
Sziasztok!

Itt van ez az ONKYO részletesebben de engem leginkább a fenekéről készült kép döbbentett le!

http://www.axiomaudio.com/CESReview.html

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
http://www.onkyousa.com/images/products/Receiver/large/txnr1000r.jpg
Más:http://www.vincent-tac.de/pic/big/SV236front_3.jpg
Válaszol
Sziasztok!

Én már láttam ezt az erősítőt régebben és szerintem gyönyörű. Sok cég mintát vehetne róla.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Szép.
Anyagtemető.
Imával működik. ( Imádkozik a tulaj, nehogy elromoljon. )
Aki ilyent vesz, annak van még pénze bekábeleztetni a lakását, plusz 2-3000USD-ért és még futja mellé néhány hangsugárzóra is, legalább ugyanannyiért.
Valamiért én az ilyen készülékekben eleve nem bízok.

Üdv! SMA
Válaszol
Én annak tudnák örülni, ha pl. a DSP szabadon programozható lenne. Ha már digitális.
Válaszol
shalafi66 Írta:Aha, már látom, akkor velem is azt kéne tenni, aztán én meg elhúznék nyaralni. .haha.
Van valahol a közeletekben egy gyógyvizes medence. De ha nem akarsz büdös vizbe fürdeni, akkor
tudom ajánlani Polgárt, de ha a Balaton szerelmese vagy, akkor irány Siófok, Balatonfüred, stb. Smile

ui. Ezt majd tedd be az OFF-ba Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Nem teszem.

Válaszol
Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy holt tudnék viszonylag olcsóér japán tranyókat szerezni.Ugyanis a minap szert tettem egy Nakamichi 620-as végerösítöre Big Grin Big Grin Big Grin .Csak sajnos nem megy,mert valaki bedugta a kettöhúszba úgy,hogy a hátulján a 110V-os állásban volt a feszválasztó kapcsoló.......A táp is sérült,az egyik 39000uF!-os kondi "kifingta"magát.Ha valakinek van elfekvöben ilyen cucca,vagy tud ilyet azt kérem segítsen.
Elöre is köszönöm.
Ja,egyébként így néz ki
A legalsó Big Grin
///Szerk: Wagnerur (csak a linket javítottam használható állapotúra) 8)
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Szia!

A legtobb itthon kaphato tranyo sajna hamis, de ezt gondolom tudod Smile
Eleg sok topicban (mas forumokon) tema, hogy hol lehet "eredetit" venni.
Erdemes a neten az alaktreszkereskedok katalogusaiban szetnezni.
Milyen tranyók kellenének bele?
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Helló!
Azt hogy érted,hogy hamis tranyó?Szerncsére rátaláltam egy oldalra,ahol megvan az összes létezö japán tranyó adata,tehát tudom öket helyettesíteni,igaz(gondolom)így nem lessz meg a gyári minöségi specifikáció ergó nem lesz olyan kristály tiszta hangzás.A végtranyók 2-2 2SB600,és 2SD555.A "nagyobb"gondom a pufferkondi.Nemtom hol lehetne hasonló nagyságú(minöségű)kondit szerezni.Nézelödtem,de sehol se tartanak ekkora kapacitású és nagy fesz.-ű kondit.Ráadásul nemcsak a végek,hanem a meghajtók is gatyára mentek(elvileg,még nem méricskéltem ki öket).
Szerintem megérné rendbehozni ezt a "kis"jószágot.
Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
10 000uF beszerezhető még.

Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

Lehet ilyen szép nagy kondit venni, ha máshol nem, akkor az RS-Components-nél rendelésre.
Címük: Solamex Kft. 2601. Vác, Pf:114.
Tel: 06-27/315-881, E-mail: solamex@solamex.hu
BHC-Aerovox és egyéb nyalánkságok is kaphatók ott.
Az Uniós árakra tessék felkészülni. Smile

Remélem, van elég időd és "némi" szaktudásod a rendbetételéhez.
Sok minden tönkremehetett benne, az előfokok, korrektor, hangszín, meghajtás, végfok - persze, - táp, trafó(!).
Nem biztos, hogy egyszerű mérésekkel minden hibás alkatrész megtalálható, tehát fel kell készülni, hogy esetleg több alkatrész kell, mint amennyi benne van. Smile

( Én nem foglalkoznék vele, túl sok hiba lehet, ami bizony sokba is kerül és valóban, soha nem lesz olyan, mint újkorában. )

Minden negatív megnyilvánulásomtól függetlenül, sok sikert!

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves Fórumozók & Fész!

A 2SB600 tranyó valóban nem egy "nagy szám" SI-P 200V 10A 200W 4MHz
még kapható is ezzel a típusjelzéssel pl. HQvideo-nál. Viszont érdekes, hogy a párja 2SD555 SI-N 250V 10A 200W 15MHz némileg más paraméterekkel rendelkezik... (Lehet hogy valamelyik már nem eredeti így sem...)
Adatlapokat kell böngészni valóban, és megtalálni a lehető legjobb megoldást.
Hamis tranyó alatt azt értem hogy pl. van BD 160 és 450 forintért is...
Nyilván gyártó függő, de láttam már Toshiba / Onsemi tranyót is hamisat...
Keress rá a témára a terminálon, indexen, audiodiy-on. Érdemes
Válaszol
Sziasztok!
SMA:félreérthettél,csak a végfok van meg.Megnéztem:a trafó tökéletes,minden egyéb panel működik,csak a "Power Block"-on lévö összes félvezetö ment gatyára....szerencsére.A "kifingott"kondi is megy mértem,hogy milyen gyorsan veszít a feszültségéböl ha lekapcsolom(igaz terhelés alatt még nem),és nem is szivárog nem ad semmi hangot.kiszámolgattam és aLomex-nél néztem árlistát,az egész,mármint a két panel összes félvezetője kb.3500-ból kihozható,igaz BC,BD,és a vég pedig 2N-es tranyóval.Nembaj akkoris Nakamichi kooperáció Big Grin .Majd írok,hogy hogy sikerült.
Üdv.!
Ja,és köszönöm a biztatást!
Válaszol
Huu... :? .sir. összeraktam a két panelból egy jót(mégse ment minden teljesen gaytyára)Összeraktam,meg is szólalt.jó hangja van(volt).Meghallgattam elöfok nélkül(így csak max.35-45W lehet .Szólt is becsülettel.Na rátettem az Akai preampomra,és elkeztdem hajtani,és egyszer csak..CSATT....szépet villantSmileés milyen büdös volt.Frankón eldurrant benne egy tranyó meg szénnéégett egy ellenállat.egyelöre ennyi.aszonták a okosok ,hogy ha ebböl komoly (stabil)cuccost akarok akkor ne sajnáljam rá a lóvétSadDrága mulaccság lesz de akkor is megcsinálom.
Szevasztok
Válaszol
Tehát cáfolat látott napvilágot. Eddig úgy tudtam, hogy ezek a füsttől működnek, de most a fény is kijött, tehát az is kell hozzá. .forog. Kitartás Fész! :-)
Válaszol
Csináltam pár képet a "szörnyről":[Kép: 20070821005gw5.th.jpg]
[Kép: 20070821sa8.th.jpg]
[Kép: 20070821001lo6.th.jpg]
[Kép: 20070821004iy9.th.jpg]
[Kép: 20070821005do0.th.jpg]
Hamarosan járok pesten,és szerzek hozzá alkatrészeket.....csak tartanék már ott...
Sziasztok
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

Most, hogy látom a képen ezt az erősítőt, Én nem költenék rá, eladnám, vagy elcserélném, valami másra.
Ha mindenáron felújítod, akkor minkét csatornában az azonos alkatrészeket azonosra kell cserélni, hogy többé-kevésbé hasonló maradjon a két oldala.
A Nakamichi inkább a kazettás magnókban alakít jót....
Sok sikert!

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves SMA!
Hát én nem tudom,miért vagy annyira ellene,hogy megjavítsam.Szerintem Nakamichi-éknél hihetünk a gyári specifikációknak.Nem kell ráköltenem tízezreket,a feléből(ötből) meg tudom venni hozzá az összes Japán! tranyót.Ha készen leszz,és 100%-os,akkor miért adnám el.Valószínű,hogy jobban szól,mint bármelyik birtokodban lévő IC-s csoda.Haláltiszta 2*100W-8Ohmon.Kell ennél jobb,ennyi pénzért?
Üdv.!
U.I:az "IC-s csodát"ne vedd sértésnek Wink
Válaszol
Szia Fész & Mindenki!

Én szurkolok Neked, hogy sikeres legyen a restaurálás!
Azt azért ne hidd el, hogy a 300 Ft-os 2S / MJL tranyónak bármi köze van a japókhoz Sad Sosem látták a Toshiba, vagy az OnSemi gyárát... Még képen sem Smile Hajrá!!!
Válaszol
Azért van még köztük ami nem hamis. Hogy mennyi pénzért azt nem tudom. Általában a kisjelű paramétereik rendbenvannak nagyjából, csak nem viselik jól a terhelést.

Válaszol
Igazad lehet,hogy sok a hamis tranyó,de én amit néztem az Motorola gyártmány,és db.-ja 780Ft-körül van(persze a végtranyóknak,a meghajtók ennél szerencsére olcsóbbak,de nem 100Ft.Smileés még így is bennemaradok a kb.-i 5e forintos keretben.jövő héten meglessznek végre a cuccok.
üdv.!
Válaszol
Sziasztok!
Lehet nem fogok rohanni (annyira) alkatrészekért a Nakamichi-hez,mert most sikerült szereznem egy Luxman L-435-ös erölködőt. Big Grin Big Grin Big Grin .Persze nem müködött.De már szól!!!És mi volt benne rossz...egy rohadt STK ÍCÉ.Szerencsére a végtranyók(mind Toshiba )jók,hála a relés védelemnek.Egy STK 3102-es volt megdögölve a mi a meghajtést végezte.Szerencsére volt nekem itthon egy hasonló(még többet is tudó)STK 3122-öm.Kicseréltem és már szól is becsülettel.Rugdossa is rendesen a 25-ös kevlárokat Big Grin Néhány kép:
[Kép: 20070828mn6.th.jpg]
[Kép: 20070828001no3.th.jpg]

Van valakinek tapasztalata erröl az erölködöről?
Üdv.!
Válaszol
Én ezzel erősítek! Big Grin
Behringer crossover,2 db Castone CPA 500 B(közép-magas és kontroll) és 1 Jaytech 1600 a subnak!
Néha eleresztem a 18 nm-es szobában is! .haha.

http://kepfeltoltes.hu/070828/ER_SIT__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Amiből lekvárt lehet csinálni,abból pálinkát is!:-)
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

A Luxman jobb erősítőnek, mint a Nakamichi.
Üdv! SMA
Válaszol
Kedves SMA és Többiek!

Valóban nagyon szép hangja van ennek az erölködőnek.
SMA mintírtam ebben is egy STK ícé adta meg magát.Nemtom mért,de a most újonnan belerakott Ícé is nagyon forrósodik,gyárilag nincs bordán.Kérdés:érdemes lenne-e egy hűtőbordával "megálldani"?gondolom azért is mehetett tönkre az erösítö mert az ícé egyszerűen elolvadt.Azon filóztam,hogy valahogy rá kéne aplikálni egy bordát.jól gondolom?És hogy?Valahogy rá kéne fogatni,de sajna elég kevéske ott a hely.
Üdv.!
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

Nehéz megoldani, de mindenképpen az a jó, ha az alkatrészek nem melegszenek fel túlságosan.
Ha az IC-t két Alu-lemez közé lehetne fogatni, legalább akkora felületen, mint maga az IC, az már sokat segítene.
A működési biztonságot feltétlenül növelné a hűtés javítása.
( Profi erősítőkben ma ajánlott a max. +40fok alatti működtetés biztosítása, ez a stabilitás és a megbízhatóság záloga. )
Jól tervezett készülék nem is igen mlegeszik fel ettől jobban.
Üdv! SMA
Válaszol
Biztos, hogy nincs más gond? Annyiféle ok miatt melegedhet el egy stk.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég