A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (nem épített, gyári)
Sziasztok!
Ms gond nemigazán van vele,csak a bemenetválsztó rakoncátlankodik(tudjátok ilyen kék sínszerűségben tologat egy fémszálat,úgy húzogat egy soklábú tolókapcsolót)Azzal lesz még egy két köröm.Nemtom mitől melegedhet,az összes végtranyó,mint megtudtam ki lett cserélve vadi újakra(akitöl szereztem nagyon ért ezekhez,csak nem volt kedve szórakozni vele,nem is igazán érdekelte,Ő mondta,hogy a hibrid ícé rossz és azt cseréljem ki.Szerinte is borda kell rá.
közben találtam rá bordát:egy jobb minőségú(rossz)sz.gép tápból,pont jó lessz rá.
Egyébként tényleg nagyon szép,tiszta hangja van.
Shala: na mit szólsz a hangszóróhoz?Pár napja küldtem privit,meg emilt,miért nem válaszoltál?
Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
válaszoltam.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
hello volna egy nagy gondom!
van nekem egy yamaha ax-496 stereo erősítőm. az a gondom hogy ha a számítógépről akarok jelet küldeni az erősítőnek akkor nagyon zajos a jel zúg mint állat fél hangerőn de ha dvd lejátszóról csinálom akkor teljes hangerőn semmi. viszont ha kihúzom a tv-ből a antenna kábelt megszűnik a jelenség és minden tökéletes. Furcsa mert a tv és az erősítő nincs közvetlen kapcsolatban mert antenna a tv-be scarton ki a dvd lejátjóba a jel onnan az audio kimeneten az erősítő. teheát így és ha a dvd lejátszót lehuzom az erősítőről akkor is megszűnik a zúgás. vettem már zajszűrős elosztót nem értem vele semmit. két dolgot tudok leföldelni. az erősítőt és az antenna elosztót. panelban lakom nekem ezt javasolták. csak azt nem tudom, hogy a földelést sorosan vagy párhuzamosan csináljam?
remélem tudtok segíteni!
Válaszol
Szia!

Foldhurok... A kabel-tv jelet kell galvanikusan levalasztani, mert az a scarton - dvd rca-n keresztul odajut az erositohoz.

Lehet kapni kis F csatlakozos izet is, de ha jol tevedek, van vmi kondis megoldas is par forintert, erteket viszont nem tudom a kondiknak.
(Az lenne a lenyeg, hogy a TV savba mar nem pofazzon bele, de galvanikusan levalasszon ugye...) Nalam okosabbak is vannak itt, szolnak ha hulyeseget irtam Smile

Amugy a "soros" es "parhuzamos foldelest" nem ertem .forog. .sokk.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Izolátor, és nem F csatlakozós.
Válaszol
Van "F" csatlakozós is: http://www.antelektro.hu/kpi2001c.htm
Válaszol
Akkor lehet választani.
Válaszol
Nekem a beltéri csinált földhurkot . Régi TV-ből származó hasonló bigyóval tudtam meszüntetni .
Válaszol
Vettem földhurok leválasztót 1900Ft-ért, bekötöttem a tv elé és nem meg. A plafonon vagyok, viszont egy kicsit csillapított. Úgy hogy, le fogom földelni még az erősítőt vagy az antenna elosztót. Ez van.
Válaszol
dante05 Írta:Vettem földhurok leválasztót 1900Ft-ért, bekötöttem a tv elé és nem meg. A plafonon vagyok, viszont egy kicsit csillapított. Úgy hogy, le fogom földelni még az erősítőt vagy az antenna elosztót. Ez van.
Ha az antenna kihúzásával jó volt, a leválasztóval meg nem, akkor az a leválasztó 1900-ért nem jó leválasztó.
Válaszol
dante05 Írta:Vettem földhurok leválasztót 1900Ft-ért, bekötöttem a tv elé és nem meg. A plafonon vagyok, viszont egy kicsit csillapított. Úgy hogy, le fogom földelni még az erősítőt vagy az antenna elosztót. Ez van.
--
ha magad elé teszed a papírra írt fogadalmat,hogy nem iszol sört...és utána megiszod mégis ...

csak a tvbe megy kábel ?
magnó...dvd felvevő nyema ?
pia nyer
Válaszol
Szokott ilyenkor menni még a tv-tuner kártyába is, esetleg a kábel-modembe. Ezek felett meg úgy át szoktak siklani.
Válaszol
sziasztok,kérdeznék egy állatot : romlik-e a hangzás ha 1 ízzót kötök sorban a hangdobozzal .sokk. .forog.
védelem céljából.
Az élet nem habostorta.
Válaszol
és még 1 kérdés unitra whs 110 erölködő megér 6500 ropit?
Az élet nem habostorta.
Válaszol
lewy Írta:sziasztok,kérdeznék egy állatot : romlik-e a hangzás ha 1 ízzót kötök sorban a hangdobozzal .sokk. .forog.
védelem céljából.

---------

szoktak ledet...allllegalább szines....
vagy olvasni akarsz ?

dióda egyenít,kondit tölt...méretezett relé leold

de mire jó ez,mer szép...?

...a hangzás az csalóka,de a hangkép az mindig csak romlik...tehát a digitálisan előállított templomi hangzás a süketszobában felvett zenét áhitatossá teszi...
penig csak ámítás....
pia nyer
Válaszol
[quote="lewy"]és még 1 kérdés unitra whs 110 erölködő

Post 16 Lut 2005 15:33 Re: Tuning wzmacniacza Unitra WSH-110
Witam!
Posiadam WSH-110 i troche z nim walczylem pod katem tuningu ale jakosciowego.
Wzmacniacz ma moc wyjsciowa 2x20 W ale na 4 omach, na 8 bedzie mniej.
U mnie pomogla wymiana kondensatorów w zasialniu i wyjsciowych (na 4700), oraz wszystkich w koncowkach i w przedwzmacniaczu (troszke lepsze basy).
Niestety, ale z racji konstrukcji samej koncowki mocy nie wiele da sie zrobic.
Ja wymienilem tranzystory koncowe na 2SD551 (8zl/szt), sterujace dokladnie sparowalem i dokladnie dobralem reztstory (56 albo 68 om wlaczone w szereg z tranzystorami sterujacymi). W sumie troche sie poprawilo, ale bez rewelacji, poza zasilaczem nie warto sie dalej bawic.
najlepszym rozwiazaniem to wymienic konc. mocy na zasilane napieciem symetrycznym ale to sie wiaze z wymina transformatora.

megér 6500 ropit? ---

végtranyó ,ellenállásés kondicsere...a korszerűsítés ára...
pia nyer
Válaszol
Te érted az egész szöveget ?
Válaszol
Mócsing Írta:Te érted az egész szöveget ?
Miért, Te nem?
Figyelni kellett volna az oroszórán, akkor már a felét értenéd. Big Grin
Válaszol
Kedves lewy és Többiek!

Nem éri meg.

Romlik a hangzás az izzós sorbakötéssel, főleg a dinamika csökken, pedig az lényeges.
Az izzó egyébként lomha jószág és e-miatt, a védelmi képessége is gyenge, vagyis lassú.

Üdv! SMA
Válaszol
fdsa Írta:Figyelni kellett volna az oroszórán, akkor már a felét értenéd. Big Grin
Érdekeltségi körömből kifolyólag ,valamikor sokkal többet értettem . Igaz nem erősítőről volt szó .
Válaszol
köszönöm mindenkinek.
Az élet nem habostorta.
Válaszol
SMA Írta:Kedves lewy és Többiek!

Nem éri meg.

Romlik a hangzás az izzós sorbakötéssel, főleg a dinamika csökken, pedig az lényeges.
Az izzó egyébként lomha jószág és e-miatt, a védelmi képessége is gyenge, vagyis lassú.

Üdv! SMA
Mélysugárzó védelmére nem alkalmas, mert 50 Hz-en még bőségesen kimérhető, hogy az izzószál ellenállása változik a feszültség pillanatértékének megfelelően.
Magassugárzó védelmére viszont már alkalmas, a Bose használja is ilyen célra.
Válaszol
sziasztok atyaistenek! szeretnem megkerdezni hogy hallottatok a dual cv 1260 A erositorol valamit?,ha igen akkor jo vagy rossz?
Az élet nem habostorta.
Válaszol
lewy Írta:sziasztok atyaistenek! szeretnem megkerdezni hogy hallottatok a dual cv 1260 A erositorol valamit?,ha igen akkor jo vagy rossz?
Bár a konkrét típust nem ismerem (legalábbis számról nem ismerős), a Dual erősítői, amiket hallgattam kicsit zajosnak tűntek. Ha komolytalan az ára, egy próbát megér.
Válaszol
Beszereztem egy Rotel RA 820AX-t. Most úgy tűnik elég jól fog muzsikálni, de lehet az újdonság varázsa. :-D Elég nyitott és kiegyenlített. Most hirtelen ennyi. Szerk: Továbbra is a varázsa alatt állok. lp: Szép tér, az ének egész más dimenzió. Donna Summer szinte megrendítő lett pedig ... :-D Billy Cobham pedig mindent felülmúl. Hihetetlen részletesség, bár a Spectrum nem a jobb lemezek közé tartozik minőségre. cd: még bántóbb a hangja. Tolakodó és lélekteken. Mozart Egy kis éjji zenéje egyenes katasztrófa. Az Egy kiállítás képei sétái (Promenade) inkább menetelések lettek. A Négy évszakból a Tél jó. Igazán hideg. :-D Talán kevés ide a Yamaha 583-as lejátszó. Szerk: 593-as. Bocs.
Válaszol
Azért poénosnak találom, némelyik erősítőben olyasmi teljesítményű DSP van, mint, mondjuk a processzor a gépemben: http://www.analog.com/processors/sharc/overview/benchmarks/index.html
Válaszol
Nekem csak egy kérdésem lenne! Van egy ilyen erősítőm, és az 1ik oldal csak halkan szól.... Mit tudok csinálni vele? Meg amikor a hangerőt állítom, elég csúnyán receg! Kontakt-srét neki, vagy valami más megoldás is van? Köszi Gábor
Válaszol
Hello, van egy UNITRA WS 432-es erősítőm, elromlott, kiveri a biztosítékot, ha újat rakok bele, akkor azt is... Mi lehet a baja? Mit ajánlotok, itt budapesten hova vigyem, aki olcsón megcsinálja, de ért is hozzá, nem csak összemacskálja, mert nekem tetszett ennek az erősítőnek a hangja.
Válaszol
honyike Írta:Nekem csak egy kérdésem lenne! Van egy ilyen erősítőm, és az 1ik oldal csak halkan szól.... Mit tudok csinálni vele? Meg amikor a hangerőt állítom, elég csúnyán receg! Kontakt-srét neki, vagy valami más megoldás is van? Köszi Gábor
Milyen? Ha nem fiatal, inkább a csere a jobb megoldás. Mondjuk ALPS-re.
Válaszol
horvlas Írta:Hello, van egy UNITRA WS 432-es erősítőm, elromlott, kiveri a biztosítékot, ha újat rakok bele, akkor azt is... Mi lehet a baja? Mit ajánlotok, itt budapesten hova vigyem, aki olcsón megcsinálja, de ért is hozzá, nem csak összemacskálja, mert nekem tetszett ennek az erősítőnek a hangja.

Szia!
Van hozzá kapcsolási rajzom ha kell, szerelőt nem tudok sajnos ajánlani, eddig három embernél próbálkoztam a környéken a régi technikáimmal, de egyszerűen tragédia a hozzáállás, ha találsz valakit , akkor oszd meg velem is. Írok mailt. Ne próbálgasd, mert csak nagyobb lesz a baj.
Üdv.
Válaszol
Szerintem keress valami oregebb, butykolos radioamatort....
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
BalekAlak Írta:Szerintem keress valami oregebb, butykolos radioamatort....

És olyan vajon hol terem? Lehet, hogy magamat kellene kiképeznem a szerelésre. Ifjú koromban sajnos kihagytam az MHSZ rádióamatőr szakkörét. Mostmár látom, hogy hiba volt.
Válaszol
Általában akik tudnak ilyet csinálni sem csinálnak. Mondjuk elszórakozik vele 5-6 órát, óránként 1e-ért plusz az anyag. Na ki fog fizetni egy 20 éves, nem is feltétlenül túl értékes erősítő javításáért 10e-t? Szerintem senki. .oh.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:Szia! Van hozzá kapcsolási rajzom ha kell, szerelőt nem tudok sajnos ajánlani, eddig három embernél próbálkoztam a környéken a régi technikáimmal, de egyszerűen tragédia a hozzáállás, ha találsz valakit , akkor oszd meg velem is. Írok mailt. Ne próbálgasd, mert csak nagyobb lesz a baj. Üdv.
Készen vannak a szélessávúid, ha elviszed itthagyhatod az erőlködőt. Persze ha addig tőlem jobbat nem találsz. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
SEAS Írta:Azért poénosnak találom, némelyik erősítőben olyasmi teljesítményű DSP van, mint, mondjuk a processzor a gépemben: http://www.analog.com/processors/sharc/overview/benchmarks/index.html

Szerintem ez mára teljesen általános. (400-as DSP)
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég