A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (nem épített, gyári)
shalafi66 Írta:Készen vannak a szélessávúid, ha elviszed itthagyhatod az erőlködőt. Persze ha addig tőlem jobbat nem találsz. Wink
Még jó hogy rámszóltak, hogy van itt egy nekem szóló üzenet. Pedig mindennap végigbogarászom párszor a fórumot az új beírások után kutatva, de ez nagyon kimaradt.
Amint sikerül megtudnom mikor jutok el arrafelé jelentkezem.
Erősítőt remélem nem kell vinnem, de egy pár hangszórót már összegyűjtöttem.
Az én erősítőm szerencsére egészséges, bár egy kondenzátorcsere biztos ráférne már. kb. 20 éves. Egy helyen van benne utólagos forrasztás, valamint a mély potit kicserélték egy fokozat nélkülire, most szereztem egy roncsot, amiből remélhetőleg visszacserélhetem majd.
A másik torony erősítője is jól működik (egy parajelenségtől eltekintve), csak esztétikailag kell rendberakni (valamely korábbi gazdának jobban tetszett házilagos feketén némi "kékfény" megvilágítással), valamint a kondenzátorok már abban is 20 évesek. A parajelenség: A hangfallal szól rendesen amint B-t is bekapcsolom A+B helyett semmi sem szól?
Amiben viszont biztosan szakértő ember kellene a tunerek, mert azok elég nyűgösek, de próbálkozom keresni valakit. Itt nem érzem előnynek Budapestet, vidéken SZVSZ hamarabb lennne rá szerelő.
Egy kérdés: Esetleg a magnódeckhez főkapcsolója nincs valakinek? (Unitra MDS432 220 Volt) Mert most az adta meg magát (amíg nincs, addig az erősítő kapcsolós ajzatából táplálom majd).
Válaszol
parajelenség sztem: A+B talán sorba vannak kötve

a kapcsoló nem isostat, vagy hasonló?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:parajelenség sztem: A+B talán sorba vannak kötve

Igen A és B sorba vannak kötve (a másik erősítőnél működik is a dolog), valamint a kapcsoló is isostat szerű.
A roncsból megpróbálom majd a másik kapcsolósort és ha az jó akkor átkerül majd.
Válaszol
shalafi66 Írta:parajelenség sztem: A+B talán sorba vannak kötve

Még jó hogy írtam, hogy jó mindkét erősítőm. Nos az egyik most már nem az Sad
Mail ment.
Válaszol
Üdvözlet.
Azt szeretném kérdezni, hogy benti erősítőmben cserélve volt a végfok, és most egy STK 465 van benne.
http://pdf1.alldatasheet.co.kr/datasheet-pdf/view/77308/ETC/STK465.html
Mit lehet ebből az adatlapból kiolvasni? Hány W-ot tudna?
Válaszol
tápfesz? egyébként +-28V-on 30W-nak látszik a kimentőtelj.

Válaszol
Hy!Egy olyan kérdésem lenne hogyha ugye pl az erősítő 8ohm-os és egy 4ohm-os hangszórót kötök rá akkor ugye a 4ohm-os hnagszóró nagyon leterheli az erősítőt és ezért nemjó....De mivan akkor ha pl az erősítő 4ohm-os és a hangszóró 8?Abból is lehet valami vagy az mindegy?
Válaszol
Flatlander Írta:Hy!Egy olyan kérdésem lenne hogyha ugye pl az erősítő 8Ω-os és egy 4Ω-os hangszórót kötök rá akkor ugye a 4Ω-os hnagszóró nagyon leterheli az erősítőt és ezért nemjó....De mivan akkor ha pl az erősítő 4Ω-os és a hangszóró 8?Abból is lehet valami vagy az mindegy?

A nagyobb terhelő impedancia kisebb áramot, kevesebb teljesítményt "vesz ki" az erősítőböl, kisebbet szól. Különösebb problémát nem okoz.

Pl. ha valami 4 ohm legkisebb terhelő impedanciával 30W, az 8 ohmra nagyságredileg a felét szólja. 16 ohmra a negyedét, stb...
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Értem szólval ha nagyobb hangszórót rakok rá akkor nincs semmi csak nemszól olyat mint kéne.... Big Grin
Válaszol
Sziasztok.
Ismét nálatok.Köszönöm a multkori segítséget az autós mélyláda kérdésben.Most egy másik szintén autós felhasználáshoz kapcsolódó lenne,de gondolom az alapjai/elv/ hasonlóak.
Szóvala Cd rádió jelsznit kimenete 8volt specifikáció szerint,kimeneti ellenállás max 50ohm.Ez egy ritka fejegység tipus mindegy de R.Fosgate.
Az erősítők bemeneti szintje 10-enyém 47kohm. eddig egy másik rádió
volt 5volttal kitőnően működtek.Most igazából az a gondom,hogy halk a rendszer,nem tudom kellően kiaknázni az erősítő teljesítményt ,mivel a jeszintet/gain/ a megfelelő illesztésre teszem,nem tekerem túl úgyis torzitana.Az erősítő többre is képes,és előzővel tényleg jó is volt.
Az átlagos cd rádiók/autós/ 500-800-1700 ohmosak többnyire.
Hogy kéne összehangolnom a két rendszert vagy keressek másik erősítőt?De az összes többi is 10kohmos.
Egyáltalán ez okozhat gondot,vagy rossz helyen tapogatózok?
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Minden a mágnes körűl forog, csak észre kell venni!
Válaszol
[quote="PÍT"]
Az átlagos cd rádiók/autós/ 500-800-1700 Ωosak többnyire.

---ez is szép,de mi ez a 8V 50 ohm ?

...mi ez hegesztőgép,mer az valóban csak zümmög...?!

...az erősítők 0,5-5volt bemenetűek.
ehhez kell kimenőjelet találni...ha 0,8v-ot adsz az 5v-osra,akkor halk lesz.
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:[quote="PÍT"]
Az átlagos cd rádiók.

Szia!
Köszi a választ.Gondoltam itt kapásból jönnek a válaszok,...ezekszerint
nehéz ügy.

Na amit én tudok.Minden gyártott magnóhoz az adatlapon feltüntetik a kimeneti jelszintet x volt, valamint hogy mennyi a kimeneti ellenállása
ami itt 50ohm.Na a kérdés ugymond azért kérdés mivel felfedeztem ez az átlag cdmagnók alatt van 10% ez az érték,vagyis különleges.Ami most azért is
különleges,mivel kb 3db magnó van a világom/amiről tudok/ ami 6.5 volt feletti kimeneti jeszinttel rendelkezik.
Tehát mégegyszer a cdrádió 8voltos,Rockford Fosgate rfx9420
köszi,ha tudsz segiteni.
már mondták használjak illesztőtrafót,ha tudnám mire,és miért?
Válaszol
Szia!
Próbáld ki: letekered az erősítőt a legkissebb erősítési szintre, majd ez után a magnót maxra állítod, és ekkor beállítod az erősítőn a kivánt max hangerőt. Ha nem oldódik meg a promlémád, keresd meg a QAutóhifistúdiót annak idelyén ők forgalmazták Rokit.
halgató
Válaszol
szilagyi Írta:Szia!
Próbáld ki letekered az erősítőt .
Szia.
Köszi válaszod.Látszik hogy vágod a témát,hajszálpontosan igy van be állítva.De sajna én specckó többet várnék tőle,mivel előtte egy 2voltos JVC-vel nagyon ütős volt még hangerővonatkozásban is.És el is megyek a Qahstudióba is, mivel szeretnék ezt azt,remélem a MIklósék nem felejtették el a márkát és tipust.Eddig csak a fájós lábam akadályozott ebben.Most ott tartok hogy megpróbálom a hangerőszintet úgy biztosítani hogy leteszem két ohmra,+kirpóbálok egy másik erősítőt hátha szivesebben dolgoznának együtt. )
üdv.
Válaszol
Háááát.. Ha, úgyis otthon vagy, látogass el erre a honlapra http://web.t-online.hu/whiteful1545/ találsz illesztésről értekezést+számítást. Lehet hogy pár darab ellenálattal megoldódik a gondod.
halgató
Válaszol
Helló!
Tud valaki nekem küldeni Videoton 6380s "Cleopatra" kapcsolási rajzot?
kozma_bb@freemail.hu
Előre is köszönöm!!
Válaszol
kozsy Írta:Helló!
kozma_bb@freemail.hu
Előre is köszönöm!!

mail ment
remélem tudod hasznát venni, mert külön a modulokról nincs rajzom csak a végfokról
Válaszol
kozsy Írta:Helló!
kozma_bb@freemail.hu
Előre is köszönöm!!

Szia!
Ha a végfok kevés, akkor írd meg melyik rész kell. A Sztereo rádiók szervízkönyve II-ben 36 oldalon át tart a tárgyalása, ami kell belőle azt beszkennelem.
Üdv.
Válaszol
Remélem elég lesz a rajz, amit 16-án küldtem. .haha.

Válaszol
Hali mindenki! Tervezem autós erősítő vásárlását, és a monacor által forgalmazott Carpower 4.600-at néztem ki magamnak. Szerintetek tudásban hol van a hasonló árkategóriás erősítőkhöz képest? 45 ezer forint. Gondolok itt infinity 475a, egy kicsit drágább harman-kardon ca470. köszi
Válaszol
Én személy szerint infinity-t vennék. A Harman Kardont nem is tudtam hogy már autóba is gyárt (látvány)erősítőket. .oh.
Az Infinity már régi jó nevű cég aki gyártott pár olyan dolgot ami úgy mégis csak valami és nem egy tucat termék.
Amúgy a rendszered többi fel mi? Mesélnél kicsit?

Amúgy az általad említett márkát még csak hírből hallottam de szólni még nem. Megoszlanak róla a vélemények. De szinte mindenki azt mondja hogy inkább a mai elektronikus zenére való. Nagy brutális mélyek és átlag közép magas tartomány. Pont ezért oszlanak meg a vélemények mert nem mindenki szereti ezt a hangzásvilágot.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
A rendszer többi eleme: dls 16,5-ös mélyközép-magas komponens szett mind a 4 ajtóban, és egy CDE-9872RM Alpine fejegység. eddig erről mentek a cuccok, csak most már jó lenne egy kicsit jobb minőségben megszólaltatni őket. Egy ismerős azt moindta, hogy az infinity és a monacor hangzásvilága nagyjából megegyezik, csak azért a monacornak kb kétszer akkora a teljesítménye, így később szub hajtására is használhatnám. Szerinted jobban járok az infinityvel? Tényleg jókat mondott a srác a monacorról.
Válaszol
Én elhiszem hogy jókat mondott róla. Amíg nem hallottam addig nem alkotok véleményt róla. A rendszered többi tagja nem rossz. Sőt! Az átlagnál némileg kifinomultabb. Milyen zenét szeretsz?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hy!A kérdésem azlenne h az ea6386 előfokját valahogy lehetne használni?Szval valahogy kivezetni egy külső végfokra?Mert erősítőt most nemakarok venni simán a végfok meg olcsóbb és erősebb is és sztem ennek az előfokjával jólenne,csak meg-e lehet oldani h rálehessen kötni?
Válaszol
végfok panel kettes láb.

Válaszol
Ő....Na majd megnézem és visszatérek a témára ha már megvan a végfok!De legalább már tudom h működne.....Köszi
Válaszol
Am szted eléglenne egy 2X200w-os végfok(4ohm) 2db ha 31-hez?
Válaszol
2*100 is elég
Válaszol
Aha.... Big Grin Azért ha lessz jóárba 2x200-as akkor inkább azt,majd kiderül milyen lessz Big Grin
Válaszol
Ha ki tudja vezérelni(nem hiszem),akkor 200W-tól,(nagy hangerőn,potik teljes öt órás állásban),porráégeti azt a hsz-tSmile
Nem kell akkora.Sztem praktikusabb lenne,ha beleépítenéd az EA saját dobozába a végfokot.
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Áhh nemakarok itt építgeni meg stb,meg akkor trafó is kéne meg stb....Meg nemmuszály azt full maxon hallgatni h megölje szegény hsz-eket.
Válaszol
Fész Írta:Ha ki tudja vezérelni(nem hiszem),akkor 200W-tól,(nagy hangerőn,potik teljes öt órás állásban),porráégeti azt a hsz-tSmile
Nem kell akkora.Sztem praktikusabb lenne,ha beleépítenéd az EA saját dobozába a végfokot.
Sokkal hamarabb égeti meg a HA31-ek lengőcsévéjét az eredeti 35W-os erőlködő mikor torzítva leadja a max. teljesítményét mint a 2*200W-os ha csak 2*100-on üzemel.

Válaszol
Hogy-hogy?Ezt nem értem.A torz 35W gyilkosabb,mint a tiszta 100W?
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Torz zenei jel effektív teljesítménye akár meg is haladhatja a szinuszost, viszont a torzítatlan zenei jel effektív teljesítménye a csúcsteljesítmény kb 5-25%-a (zenefüggő).
Azaz 35W > 100W * 25%....
Válaszol
Aham, itt jön a képbe a crest faktor.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég