A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (nem épített, gyári)
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről?
http://www.avplanet.hu/V3
Válaszol
[quote="Giorgio"]Sziasztok!
Mi a véleményetek erről?

...ha reklámozod,akkor ROSSZ !!!!!

NIVS V3 csöves erősítőt 129000 ftért adják akciósan! És oda van írva, hogy 1 pár 40 ezerforintos hangfal ajándék hozzá. Persze a hangfalakat külön 40 ezerért meg is lehet venni!
Jól nyomják a fiúk! :lol!:kalmi79 [10.379]
Hozzászólás 2007 Sep 7
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:[quote="Giorgio"]Sziasztok!
Mi a véleményetek erről?

...ha reklámozod,akkor ROSSZ !!!!!

NIVS V3 csöves erősítőt 129000 ftért adják akciósan! És oda van írva, hogy 1 pár 40 ezerforintos hangfal ajándék hozzá. Persze a hangfalakat külön 40 ezerért meg is lehet venni!
Jól nyomják a fiúk! :lol!:kalmi79 [10.379]
Hozzászólás 2007 Sep 7
Nem reklámozom, hanem szeretnék ilyet.pont csak a véleményetek érdekel, megint pont.
Válaszol
Hello! Apám szerzett 1 Orion Orister 1015 ös oerősítőt. Megtudnátok nekem mondani hogy csöves, tranzisztoros vagy ic s erősítőről van e szó?
Előre is köszönöm!
Válaszol
kozsy Írta:Hello! Apám szerzett 1 Orion Orister 1015 ös oerősítőt. Megtudnátok nekem mondani hogy csöves, tranzisztoros vagy ic s erősítőről van e szó?
Előre is köszönöm!

Tranyós. Sokan szerették, nekem nem volt, nem is hallottam, de vsz. már elrepült felette az idő vasfoga .haha.

Beltartalom:
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/140orister/orister.htm
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Big Grin Ésmég sokan azt írják h az Orion jobbvolt mint a Videoton... :o Sztem a Videoton erősítőbe is hangfalba is jobbat csinált legalábbis szebbet az tuti.Sztem az Orion cuccok olyan "gagyik" voltak legalábbis ránézésre nagyon és sztem nem is szóltak olyan jól Smile
Válaszol
Csak óvatosan a szavakkal, nem tudom ki rakott kikapcsolhatatlan loudnesst az erősítőibe ... .no. .torz.
Válaszol
Big Grin gyakorlatilag az Orion ugyanezt csinálta, csak a hangdobozokba tette a szintén kikapcsolhatatlan lúdnesszt. Big Grin ilyen +15dB magasban, +10 mélyben a HS280-nál. Ennek ellenére 60Hz-nél vége volt.

Egyébként a VT-nél a lúdnessz csak a rádióerősítőkben volt jelen (pl 6363), és a he. szabályzó poti aktuális pozíciójától függően érvényesült.... tehát annyira nem volt butaság. Ennek még valami fizikai háttéralapja is van, mert a hallásunk hangnyomásszinttől függően változik...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ezt énis észrevettem hogyha bevan kapcsolva lúdnessz az kb fél hangerőig elég sokat jelent de az fölött mindegy h bevan kapcsolva vagy nem.
Válaszol
Mindez szép és jó ... lenne, ha minden zenét valamilyen szabvány szerint kevernének a stúdióban. Smile
A Fletcher-Munson páros közel félmillió emberen végzett kutatása eredményezte a következő görbéket amik az emberi hallás karakterisztikáját mutatják:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fletcher-Munson_curves
Érdemes figyelembe venni az SPL görbéknél, mert nem a mikrofonoknak készítjük a hangfalakat. Wink
A legjobb megoldás a tökéletesség felé egy süketszobás hallásvizsgálat de ez is megteszi egy fejhallgatóval:
http://www.phys.unsw.edu.au/jw/hearing.html
Válaszol
Hát pont ezért volt elfogadható a vidi-féle lúdnessz, ahogy a hangnyomás emelkedett, úgy csökkent a hatása. (emlékszünk a F.-M. görbékre... de azóta változott pár dolog...)

Válaszol
Az Orion SE260-ban is leszabályozódik ha be van kapcsolva. Az meg nincs előírva, hogy Oriont csak Orion hangdobozzal szabad hallgatni, ugyanígy a Videotonnál. .haha.
Válaszol
Orion hangdobozt a tapasztalatok alapján egyáltalán nem érdemes. Wink Ami átviteli hiba azokba volt építve azt semmilyen erőlködő nem szabályozza le...

Válaszol
Big Grin Akkor mégiscsak a Vidi volt a jobb?Mert a hangfalakra is sokan aztmondják h az Orion jobbvolt,de sztem még kinézetre is egy elég gagyi az egész.Mindegy én asszem egy kis ideig maradok a vidinél.Elég jól bírja napi olyan 6-8óárt megy 3-as hangerőn(igaz a gépen levan véve a hang)és így tökéletes szép a bassus is a magas is.De nagyobb hangerőn olyan 7-esnél már valami eléggé torzít lehet a hangfal kicsi vagymár az erősítő :? Big Grin
Válaszol
shalafi66 Írta:Hát pont ezért volt elfogadható a vidi-féle lúdnessz, ahogy a hangnyomás emelkedett, úgy csökkent a hatása. (emlékszünk a F.-M. görbékre... de azóta változott pár dolog...)
És rendkívül zavaró is volt az a loudness. Szerintem.
Válaszol
Mértvolt zavaró?Sztem nem az Big Grin
Válaszol
Wagnerur Írta:És rendkívül zavaró is volt az a loudness. Szerintem.
Persze. A loudpanellel mindenképp. Wink Az önmagában is loudnesszes.

Válaszol
Ízlések és ficamok Smile
Nekem speciel egyáltalán nem teccik egy vidi erősítő hangja sem.
Főként a már sokat emlegetett loudness miatt,és az előfok is elég gyengécske(asszem elég ratyi ic-volt benne).Persze mindenki rossz beidegződés okán(tisztelet a kivételnek)a hangszínszabályzó potikat öt órás állásba tekeri,és akkor aszongya arra,hogy no, kérem ez má'hifiSmileSmileSmile
Teljes "csinn-bumm".A zene akkor jó,ha az erőlködő nem vesz el,és nem tesz hozzá semmit.
Ezért hallgatok csöves erősítőt Wink Jó,jó ebbe is bele lehet kötni Big Grin
Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
A vidi erőlködőiben kikapcsolható a luodness (egy-két rádióerősítőben volt fixre rögzítve). Nélküle példásan egyenes átvitelük van, viszont tényleg nem tökéletes holmik (sok hibával büszkélkedhetnek, főleg a táp, az alap panel..). A régebbi 6383-ban még diszkrét elemekből épült a szabályzó, az újabb 6386-nál használtak TL071-es IC-ket. Annyira nem rosszak azok sem talán.

Válaszol
Persze, a panel elég fura ilyen szempontból. :-D Fész: Nem is tudom. Régebben vágytam a csöves hangra, de teljesen letettem róla. Ami tetszett már az éves fizetésem körül volt, a többi meg egy kicsit se jött be. Így maradok a rotel-nél.
Válaszol
Hát igen a minőségi csöves erősítők nagyon drágák...
Én megelégszem a 10W-os EAG erősítőivel,nagyon jó bennük a kimenőtrafó.
Akkor "hülyültem meg" mikor összehasonlítottam a volt Luxmanomat a csövessel.Ég és föld!
Bár mostanában kezdenek érdekelni a fetes dolgok,de az hogy építsek is egyet,az még nagyon távol van.
Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
A csöves dolgok téleg nemrosszak,bár inkább szép hangzásra mint erőre valók Smile Én még régebben csöves rádiókat építgettem XD és ha jól összevolt rakva erősítőnek is elég jóvolt,csak hát nemvolt valami erős Big Grin
Válaszol
Persze,a régi rádiókban SE (singel ended) kapcsolású erősítők voltak,tehát álltalában egy végpentóda volt(PL:EL 84),így csak 3-5Watt-ra voltak képesek.Ma is vannak redesen akik az se-re esküsznek,de mondjuk egy komolyabb csővel pl:300B.Csak az a cső újonnan kb:20E forint Smile
Ez egy trióda,és fontos még,hogy A-osztályban dolgozzon.Így még kisseb a teljesítménye(8-9W),de a hangja...
Fész
Válaszol
Ismerős cső ez az El84.... Big Grin Big Grin Én egy olyat is építettem két végcsöveset is asszem Ebl21volt mert volt itthon egy dupla kimenőtrafóm....Na ennek már azért volt is valamicske ereje Big Grin Big Grin
Válaszol
Megfelelő érzékenységű hangdobozzal(90dB<),az a pár watt is elég,hogy megfelelő szobahangerőt biztosítson.
Érdekes,hogy óckodsz az erősítő építéstől,ha van már annyi tapasztalatod,hogy csövest építettél.
Fész
Válaszol
Sziasztok! Esetleg vki tudna nekem mondani ezt-azt a Philips F4225-ös erősítőről? Mert nekem van itthon egy végfok hibás és most szeretnék rendelni hozzá IC-t. Nincs meg neki a transzformátora sem, de azt lehet visszatudnám szerezni, de ha nem akkor lehetne beletenni másfajtát? Köszi a segítséget! Smile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Hát de sztem a csöves erősítő teljesen más......Mert van it a szombszédba egy öregember aki régen nagy rádiós volt az vágja nagyon az ilyen dolgokat és ő is segíetett egy picit mikor csináltam....De ezt inkább csak úgy unalomképp csinálgattam... Big Grin
Válaszol
Megoldódott a problémám! Meg lett a régi trafója...
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Heló! Találtam padláson 1 BEAG ae 110/a típusú csöves erősítőt hangszórójával. Tökéletes állapotban (kicsit poros), működik. Mennyit érhet egy ilyen??
Köszi szépen

Jah, régebbi válaszaitokat is köszönöm!!!!
Válaszol
El ne add!!!!!!
nem kapsz érte anniyt amennyit ér. maxiumum eg gyüjtő adna érte szé summát ha okosan üzletelsz. De egy ilyet nemszabad eladni. földhöz csapnám magam ha ilyenen lehetne!!!!!
Ha rám hallgatsz szép állapotba hozod és megtartod!

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Helló!

A 110/A egy nagyon jó kis hangszererősítő.Havernak van egy ilyene+egy régen házilag gyártott hangfala.40cm-es beag szélessávú van benne.
Néha-néha elektroakkusztikus gityóhoz használja,fantasztikus hangja van.
Szóval ahogy vava mondta ne add el,hozd rendbe(ha kell),és később még sokkal többet fog érni.
Tudnál feltenni képet a hangfalról?Kíváncsi vagyok milyen.
Egyébként sztem. ha jó állapotú,akkor 25-30-at kapnál érte,de annál sokkal többet ér.
Üdv:Fész
Válaszol
Helo!
Köszi szépen a válaszaitokat!
Hááát, a hangfal nincs a legjobb állapotban, még aszthiszem apám csiált hozzá előlapot.(természetesen lessz 1 jobb hozzá) az erősítő pedig teljes mértékben jó, csak poros Tongue

http://kepfeltoltes.hu/view/080517/20080517560_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080517/20080517559_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080517/20080517558_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080517/20080517557_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080517/20080517556_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Még 1x köszönöm!!
Válaszol
Üdv minenkinek remélem jó helyre írtam, a következő anomáliával állok szemben. Adott egy Boschmann pch-2500fx 2 csatornás hidalható erősítő annak rendje és módja szerint összekötve a fejegységgel egy rca kábellel. Amint a fejegység beindítja az erősítőt ütemesen pár másodpercenként egy hatalmasat lök a hangszórón abban az esetben ha a fejegységre van kötve az erősítő, amint viszont átkötöm egy asztali dvd-re hibátlanul adja a basszust és működik. Ez vajon mi lehet?
Válaszol
Kela Írta:Üdv minenkinek remélem jó helyre írtam, a következő anomáliával állok szemben. Adott egy Boschmann pch-2500fx 2 csatornás hidalható erősítő annak rendje és módja szerint összekötve a fejegységgel egy rca kábellel. Amint a fejegység beindítja az erősítőt ütemesen pár másodpercenként egy hatalmasat lök a hangszórón abban az esetben ha a fejegységre van kötve az erősítő, amint viszont átkötöm egy asztali dvd-re hibátlanul adja a basszust és működik. Ez vajon mi lehet?

A leírtak alapján a fejegységből nem csak a zenei jel jön kifelé, hanem valami egyéb is kb. másodpercenként, amit az erősítő felerősítve a hangszóró kinyírására kíván felhasználni. Ezt csak egy szerelő tudja neked behatárolni, aki megnézi a fejegység kimenő jelét és az alapján kideríti milyen zavaró jel és honnan kerül bele. Ezt javaslom mielőbb tedd meg, különben kínyírja a hangszórót.

Nekem egy öreg asztali Siemens Casseiver gyilkolta a mélyhangszórókat időszakos pattogással és belengetéssel, de még csak félre van rakva, szerelőhöz még nem jutott el, így nem tudom mi okozta benne a hibát.
Válaszol
Sziasztok!
Keresek hazai forgalmazót aki ICEPower erősítőmodult árul. Köszönöm a segítséget.
halgató
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég