A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (nem épített, gyári)
Nah újra él a vidi erőlködő Big Grin Igaz egy 6363 végfokával és csak 1db van szval csak monoba de ez is valami ideiglenesen jó Big Grin
Válaszol
Ezt egy másik fúrumon találtam, lehet hogy kipróbálom, szeretném kikérni a ti véleményeteket is. vidi 6383ról van benne szó:

Idézet:Volt egy ijen erősitőm régen.Buliztunk vele és tönkrement a végfok.Elvittem egy villamos haverhoz javitani.Aszt monta hogy gyárilag alulméretezett a végfok ic mert 52voltos max a táp meg 48voltos és igy mindig közel csúcson üzemel a tranzisztor amit nembir sokáig.Vettem bele bd243c és bd244c jelű végtranzisztort ezek 90 voltot is birtak.Nagyonszép hangjavolt és nagyon erős birta az egésznapos terhelést bulit meg minden.A 130-as nagyvidibe szétszaggatta a membránt.Montam a havernak hogy mégnagyobb tranyókat akarok.Aszt mondta a meghajtó fokozat ekkorára van tervezve de ha meghagyjukuk ezeket és darlingtonba rákapcsolunk még négy tranzisztort akkor bikább lesz.Ekkor belekerülta nagy bd249/250 darlingtonba és télleg birta a kiképzést.2 db 130-as vidi meg 2db s-90-es hangfal ment róla sokáig egyszere.
Válaszol
Nem ezek a fő problémái sztem. BD911-912-vel szokás javítani.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Namost,attól,hogy kapott plusz 2 db tranyát,attól nem lessz bikább,max nem hal meg olyan könnyen a végtanyó,ha baj van,de a meghajtók ugyanúgy kinyiffanhatnak,ezálltal a vég tranyó is.Szóval.....
Ergo "nagyobb" tranyóval nem lessz több watt Wink
hogy is van a táp? +- mennyi?
Ugyanis,ha netalántán +-50V,akkor olyan típusú tranzisztort kell választani ami legalább 100V-ot bír!!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
A 6363 2*35V, most, hogy a hálózat emelkedett 230-ra.

Válaszol
Ez számomra is egyértelmű, hogy nem lesz több wattos , de ha a 4 ohmot elbírja akkor ugye fele az ellenálás mint a gyári, vagy is hangosaban fogy szólni egy kicsit, ha 4 ohmos hangfalat kötök rá, vagy nem? az én esetemben 2-2 8hmos párhuzamosan.
Válaszol
Nem, mert az áramkorlát változatlan.

Válaszol
Meg a táp sem bírná sokáig ha az áramkorlát nem lenne. Wink
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Sziasztok. Akadt egy erősítő (vagymi) amit nem tudok micsoda. Egyik ismerősöm kapta a cuccot, de nem tudom mi ez. Kérlek nézzetek rá, és segítsetek kideríteni, mi ez, mire használták, és mire hazsnálható.
Képek (nem én készítettem):
http://noob.hu/07/1011/DSC01083.JPG
http://noob.hu/07/1011/DSC01081.JPG
http://noob.hu/07/1011/DSC01079.JPG
http://noob.hu/07/1011/DSC01080.JPG
Köszi Smile
Válaszol
100V-os cucc, hangoskodásra való, ott, ahol ehhez megfelelő rendszer van kiépítve.

Válaszol
Tranzisztoros? Big Grin
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Üdv.
Nem értek hozzá, ezért felétek fordulok.
A végfokom elkezdett búgni eléggé. Először búgott, abbahagyta, de most újrakezdte, és folyamatosan búg. A trafó a ludas, de hogy? Mit tegyek? Mi lehet a baj?

Abbahagyta. Lehet túlmelegedett?
Válaszol
ez így kevés.milyen a trafó,szerelhető,milyen vasmag,stb...ha tudod,húzd meg a csavarjait
régóta használod és most kezdett el búgni?ha igen led meg az egyenirámyítást ill.a puffereket,ott is lehet vki ludas
Válaszol
jahh,és mi búg?maga a trafó,vagy a hsz-ekből jön?ha a hangfalból akkor a puffer lehet kiszáradt pl.
Válaszol
Én arra gondoltam a vasmag lemezei talán. Holnap meglesem. Trafó búg
Válaszol
Első nekifutásra szét se szedd az erőlködőt!!!!
Mérd meg a hálózati feszt! Nálunk rendszeresen leesik 200V alá és olyankor minden elkezd búgni a lakásba. A elműt párszor kihívtuk de mindig azt mondják ez normális. Kössz......

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Üdvözlök mindenkit!
Szeretném a segítségeteket kérni hogy hol lehetne megnézni 1 Phillips F4225-ös erősítőnek kapcsolási rajzát?
Előre is köszönöm!
Válaszol
Helló DXi13

Találtam valamit egy oldalon lehet jó lesz neked...
Válaszol
Hello Narancs1234 elküldenéd a honlap címét?
Előre is nagyon köszönöm!
Válaszol
nincsen honlap cím nehezen találtam meg egy 1.5 gb os torrent között volt
Válaszol
feldobtam neked data.hu ra itt a letöltő link

http://data.hu/get/821842/F4220.pdf.html

feltéve ha ez jó...
Válaszol
sikerült letölteni ? :o
Válaszol
Nekem igen Big Grin
Válaszol
Ha érdekel honnan jött a dolog ajánlom ezt az oldalt nektek ajándékba:

http://solct.ath.cx/tracker/account.php

8)
Válaszol
THX!
Nem tudom, hogy DXi13 foglalkozik-e még a témával?
Válaszol
Sziasztok!
Vki tudna ajánlani egy olyan oldalt ahol lehet 1
100kohm-os sztereo 1/3 és 2/3-nál csapolt potmétert ami panelra beültethető?
A válaszokat előre is köszönöm Wink
Válaszol
Igen és köszönöm szépenWink
Nagyrészt a fateromnak kellenek a cuccok én csak úgymond közvetítő vok...Big Grin de rem nemsoká én is érteni fogok az elektronikáhozSmile
Válaszol
Erről mik a vélemények?

http://www.vatera.hu/onkyo_tx_7630_stereo_erosito_105679409.html
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
És ez hogy tecc? Smile
http://www.vatera.hu/nagy_onkyo_torony_107724221.html
Mert nekem naggyon.. első kézhezkapottfizetésem kétharmada el van költve, ha valaha megkapom Big Grin
Válaszol
Hmm,hát te tudod.
Én ennyi pénzt biztos nem adnék ki ezért a toronyért,több felesleges elem is van benne(pl a deck).
A másik,hogy ne lepődj meg a loudness-es hangján,ha ki van kapcsolva akkor is csak"búgatja" a hangfalakat,tipise "japán basszus" amitől még a hátamon is feláll a szőr,brrrr.De ne legyen igazam.Eddig nem találkoztam olyan japán erőlködővel(ebben a kat.-ban),ami nem búgott volna.(más kérdés,ha az ember belepiszkál és élből kihagyja az egész"elejét",úgy talán még hallgatható is).
Szerintem ezért is az egyik leghallgathatóbb erősítő a régi magyar Orion kis erősítője az SE 1025(talán jól írom),mert abban magyar előfok van,brutál hangszínnel(ami nagyon fatya)és japán véggel,egy sanken gyártmányú ícce.Figyelem!a 1025B,az más abban már nem íc-s vég van,hanem vmi szutyok kapcsolás.
Válaszol
ha már erőlködő és magyar, akkor az SE260. .zold. egyértelműen.

Válaszol
Végülis ez csak érdekesség.. szerintem nem fogom megvenni Tongue Amúgy a deck nem felesleges, legalábbis számomra.. megrögzött magnófan vagyok.. Big Grin
Egyébként mégiscsak az lesz, hogy továbbfejlesztem az erősítőmet. Az előerősítőt mindenképp le fogom cserélni. A végfokIC tipusa szerintem marad.. csak épp 4 darab lesz, 2-2 hídban, így elég kicsi torzítással fogja tudni remélhetőleg a 100W-ot a majdani falakhoz(ami szerintem kell is, mivel a baffle step miatt 240Hz felett az alap 89dB-ből hatot még csillapítani kell - lemodelleztem edge-vel Tongue). 1kHz-en 0,01%, 20kHz-en 0,1%-os torzítása lesz 100W-on.. ami lehet nem túl jó, mármint a 20k-s adat. De szerintem 20-30ezerből nem találok olyan véget, ami ezen a teljesítményszinten ezt tudja. Vagy mégis?
Lehet elég lenne egy 2x50W-os is, szobába.. 2x20W-on azok se nagyon torzak Tongue De én szeretem ha van erőtartalék, a sokszínű felhasználás miatt.
Válaszol
Én manapság 2*10W-ot hallgatok szobában a Prelu dobozaimmal és bőven elég.Ha kicsit meghajtom akkor érezni,hogy picit kevés,épp ezért épülget az új csöves erőlködőm 6L6GA-kal,pp-ben tudni fogja a 22W-ot AB1 osztályban.
Akár hiszitek akár nem,ennyi kakaó már le bírja szakítani a fejem.
Mostanság divat a wattok számával dobálózni,hogy miért "menő" azt nemtom,de mi legalább tuggyuk,hogy nem az a legfontosabb paraméter....
Volt mikor a 2*70W-os erőlködőmmel hallgattam zenét,de azt is max.20-25W-on hallgattam,szóval nekem nem kell még az 50W-se,hehe,sokkal fontosabb a kevesebb,de hallgatható! teljesítmény,nemde? Smile
Az SE 260 is szakít,de az egy nagy dromedár-nekem nem is teccik-- .haha.
Válaszol
Annyit még hozzátennék,hogy mostanság a minőség a módi nálam,és főleg LP-ket hallgatok,szal bocs zupp,hogy leszóltam a magnózást,az is szép hóbort...ajánlom,próbáld ki a régi orsós-technikát,nagyot fogsz nézni .haha.
Válaszol
Egyébként.. én sem szeretek, sőt utálok a wattok számával dobálózni.. szobába bőven elég a 10-20.. én a baffle kompenzáció miatt akartam a több teljesítményt.. de belegondoltam.. eddig meg mindig mélyhangkiemelést használtam.. szóval ugyan ott vagyok Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég