A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (nem épített, gyári)
shalafi66 Írta:ha már erőlködő és magyar, akkor az SE260. .zold. egyértelműen.
Monygyuk ez? Big Grin
http://www.vatera.hu/orion_se_260_sztereo_erosito_105893730.html
Nem ócsó az fix.. de ez a leírás elég meggyőző:
http://retronom.hu/node/4194
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Ahogy látom kicsit kéne vele szórakozni. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A felhasznált alkatrészekre gondolsz? Hát igen.. 84 óta fejlődött az elektronika.
Válaszol
hja, itt-ott bele kéne piszkálni.

Válaszol
Nekem van egy onkyo tx-7920 ha érdekel a belseje küldhetek pár fotót zupp87 amúgy egész jó hangja van viszont a mély kiemelése tényleg érdekes búgós mint ahogy fész mondta...
Válaszol
Hali

Nekem van egy Pioneer sx-525-ösöm 2000forintér vettem P Egyedül annyit alakítottam rajta, hogy a régi csatikat lecseréltem csiptetősre, meg a jelszintmérőbe tettem 2 ledet mert ami benne volt izzó kiégett.Egyedüli bajom vele, hogy mostanában elhallgat menet közben, ill. torzít is ha úgy gondolja, aztán ha bemelegszik akkor príma, valami forrasztásgond lehet, majd hazahozom és megvizslatom. Vélemény ?
A másik erőlködőm, amit azért vettem mert az előzőbe nem volt erőtartalék és sajnáltam is hajtani az "öregcsontot", na szóval az egy Pioneer A-66X, a hangzása nem olyan lágy mint a régié, viszont hangereje az van.Vétel után 3 hónappal sajna elkezdett az egyik oldal torzítani, aztán nagy nehezen 30perces hajtás után az megszűnt, ill. faterral belenéztünk és néhány újraforrasztás után sikerült kijavítani a hibát, de most meg azt játsza, hogy hidegen az kimenet alig ad le magasabb hangokat (csak nagyon gyengén) és olyan mintha a hangfal lenne a rossz de felcseréltem és kiderült, hogy nem. Szóval most ezt is meg kellene javítanom.de ha még csak ennyi baja lenne....A bemeneti jelfeldogozás közben is van valami baja, ugyanis néha magától elhallgat az egyik oldal, aztán ha kihúzom a jack dugót és vissza akkor megint szól egy darabig.
Ill. van rajta ugye az a panel ahol kiválasztom miről akarom a jelet megszólaltatni (AUX, CD stb.) ott is van valami bibije, mert ha azt piszlkálom elhallgat, megszólal recseg, és hiába fújtam be kontaktsprayvel.

Na szóval ezekről ennyit, nem fogtam ki jókat vagy nem tudom, de mindig van velük valami sz*rság...

Várom az ötleteket akinek volt hasonló problémája, köszönöm Üdv
Válaszol
hello!
volna egy yamaha rxv-795 rds erősítőm. van ezen 1 db coax digit bemenet és ezt szeretném kettéosztani hogy két coax digites eszközt rákötni, de hamar rájöttem hogy sima rca elosztóval ez nem fog menni mert akkor valamelyik eszköz sosem szól hiába nem jön rajta jel. hogyan lehetne ezt megoldani mert kicsit macerás állandóan felváltva ki be dugdosni hol az egyiket hol a másikat.
köszi!
Válaszol
Fész Írta:Én manapság 2*10W-ot hallgatok szobában a Prelu dobozaimmal és bőven elég.Ha kicsit meghajtom akkor érezni,hogy picit kevés,épp ezért épülget az új csöves erőlködőm 6L6GA-kal,pp-ben tudni fogja a 22W-ot AB1 osztályban.
Akár hiszitek akár nem,ennyi kakaó már le bírja szakítani a fejem.
Mostanság divat a wattok számával dobálózni,hogy miért "menő" azt nemtom,de mi legalább tuggyuk,hogy nem az a legfontosabb paraméter....
Volt mikor a 2*70W-os erőlködőmmel hallgattam zenét,de azt is max.20-25W-on hallgattam,szóval nekem nem kell még az 50W-se,hehe,sokkal fontosabb a kevesebb,de hallgatható! teljesítmény,nemde? Smile
Az SE 260 is szakít,de az egy nagy dromedár-nekem nem is teccik-- .haha.

Én sem használom a 7294eseket, maximum 20-25W-on szobában.. de már akkor is elég hangos.. csak van, hogy felhívnak telefonon, hogy Lacikám, jönni kéne a sörözőbe zenélni.. a főnök már szerzett be két nagyobbacska falat, de az erősítőt még mindíg én viszem.. és hát ott is hangos a 25W.. de ha egy kicsit hangosabb kell, az már 50W.. ha még egy kicsit hangosabb.. az már 100.. szóval én sem fogom az év minden napján kihasználni.. de az előbb leírtak miatt kell az erőtartalék.
Válaszol
Na ez lehet ellentétben áll az előző hozzászólásommal, ráadásul van tőle jobb is.. de nekem teecccik.. Smile
http://www.vatera.hu/videoton_ea_6383s_es_t_6303s_118394854.html

(Igazuk lehet sokaknak, akik azt mondják, hogy a Videoton igencsak adott a külcsínyre, mivel szerintem nagyon szép. Bár a HiFi magazint olvasva belsőleg sincs vele olyan sok gond.. a gyenge pontja állitólag a lemezjátszó-bemenet, nameg az, hogy maga az erősítő a 0,06%-os torzítást névleges teljesítménynél csak 8,5kHz-ig tartja, 80kHz körül ez már 0,7%.. nem tudom, 20k körül mennyi lehet neki.. Egyébként itthoni használatra szerintem megtenné nagyonis azzal a 2x30W-jával.. Smile)
Válaszol
Jáááááájjjjjj-óvakodj ezektől Wink

Ne tudd meg mit szo*tam egy ilyen erőlködő javítása közben.
(láttál már olyat,hogy a hangerőt tekerve fél állásig hangosodik,majd ugyanabba az irányba folytatva halkul.......fantasztikus gépek ezek..hehe
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Kicsit öreg már a frouresc. kivez. jelzője. Big Grin

Egyébként annyira nem gáz javítani, sztem teljesen alapmű, és félperc alatt átlátható kb. csak nem szabad sokat forrasztani, mert a nyák bizony elég ócska. A közkézen forgó vidik közül ez, meg a 7386 ami használható már. Utóbbi kiforrottabb, és kevesebb benne a hiba, de a B082-k elégé elrontják.

Válaszol
http://www.vatera.hu/videoton_ea_7386_s_es_rt_7300_s_118395608.html

mondjuk kinek van ennyi pénze..

ezaz ni. a tuner is nagyonnagyonnagyon. főleg a többi itthonihoz képest. Persze ki hallgat már rádiót ma...

Válaszol
Mondjuk én.. Big Grin

De nekem spec az EA6383S és az RT6303S sokkal jobban tetszik. Smile Smile Smile Még a 7386 és a 7300 ezüst kivitelénél is. Utóbbiak akkor már inkább feketébe. Lehet, hogy az kicsit régebbi.. és tekergetős a tunere.. de.. hát na.. Tongue A 6383S és a 6303S ábrázata szerintem nagyon el lett találva Smile Belülről meg a jóöreg Videoton felépítés fogad (amely engem a néhai RM5642-esem belsejére emlékeztet Tongue )
Válaszol
najó, ez azért nem így működik ám... most nézed, vagy hallgatod? .sokk.

Válaszol
Jóó na.. Tongue Én eléggé vizuális típus vagyok.. De azért, ha már egy erősítő vásárlásába invesztálok, előtte nem egy tipust fogok meghallgatni.. egyébként nem tervezek vásárlást, csak érdekességképpen tettem be ide Smile De ha módom adódik rá, szeretném mindkét szettet meghallgatni élőben is. De ha egyszer számbavehető erősítőm lesz, ahhoz nem a pénztárcámhoz, hanem az ismereteimhez és a szabadidőmhöz fogok nyúlni.. Tongue Ha a csütörtöki napot túlélem, akkor villamosmérnök leszek (elektronikai tervezés és gyártás szakirány, gyártás blokk), még ha néha vannak is hibák az elmélkedéseimben Tongue Amugy ált. egy villanymérnök-jelölt onnan ismerhető meg, hogy van saját építésű erősítője.. min. 1.. nos, a jelenlegi erősítőmnél max. a forrasztási és a NYÁK-készítési ismereteimet alkalmaztam Big Grin Ideje lenne már a többit is kamatoztatni.. minden egyes elem, részegység működését, méretezését elektronika órákon részletesen kitárgyaltuk.. elsőre jól működő komplex rendszer azonban tuti nem lesz belőle.. lásd tapasztalathiány, főleg tranzisztoros áramköröknél Tongue Ugyanis ha én építek valamit, BJT ill. FET alapú lesz.. Manapság már egész jó alkatrészeket kapni.. nade ez nem két nap lesz.. az is lehet, hogy egy év.. vagy kettő.. mire kiforrik az egész. Nade ezt csak úgy mondtam Tongue
(Apropo: a felsőoktatástól színvonal terén -megmondom őszintén- többet vártam..
És ezzel hogy ezt az egészet közöltem (hogy én mérnök leszek maholnap Big Grin), lehet lejárattam magam, mivel néha elég sületlenségeket írok.. de mint kiderült, ált. azért, mert nem gondolok/-tam bele dolgokba elég rendesen.. és mint az is kiderült, a sok gyakorlati tapasztalat nem mérhető össze egy könyvvel sem.. az egy dolog hogy egyszer megtanultam, hogy ha 2 éve nem kellett megterveznem mondjuk egy differenciálerősítőt vagy egy többfokozatú erősítőt.. Mondjuk ezek nagy részét megtervezik az IC-tervezők manapság.. az embernek nem kell ilyenekkel foglalkozni.. és ezt átveszi az oktatás is sajnos.. de ha ilyen hobbit választ az ember, akkor elő kell bányászni efféle dolgokat)
Válaszol
hello!
volna egy yamaha rxv-795 rds erősítőm. van ezen 1 db coax digit bemenet és ezt szeretném kettéosztani hogy két coax digites eszközt rákötni, de hamar rájöttem hogy sima rca elosztóval ez nem fog menni mert akkor valamelyik eszköz sosem szól hiába nem jön rajta jel. hogyan lehetne ezt megoldani mert kicsit macerás állandóan felváltva ki be dugdosni hol az egyiket hol a másikat.
köszi!
Válaszol
zupp87 Írta:Apropo: a felsőoktatástól színvonal terén -megmondom őszintén- többet vártam..

Más is. :|
Válaszol
dante05 Írta:hello!
köszi!
Nem mélyültem el a témában, de szerintem egyszerre csak egy eszközzel tud kommunikálni azon a digit bemeneten.

Válaszol
zupp87 Írta:Jóó na.. Tongue Én eléggé vizuális típus vagyok..
Big Grin attól még a 7300-ás tuner tényleg nem rossz. Ég és föld az előzőhöz verzióhoz képest.

Válaszol
A minap történt, hogy öcsémék bent jártak Miskolcon, és kellett neki a TDA-s erősítőm. Ugyebár ma este pótszilvesztereznek a sörözőben, és azért mégiscsak erősebb az, mint az Universumom. Erre mondtam neki, hogy akkor cserébe hozza be nekem azt ide a koliba. Megjegyzem, eddig a meglévő dobozban csak az MNC-ket zavargattam a VT2355-tel. Már akkor is kiderült, hogy brutális mélykiemelésre képes. De amint rákötöttem a hangfalamra, elállt a szavam. Ezelőtt volt, hogy rendesen meghajtottam már a HA 17-et a TDA-val, szegény már túl volt a lineáris kitérésen, de amolyan magas, japános, düccögős-búgós basszuson kívül nem kaptam mást. Ettől a szolid, alig 20W-os kis tranzisztorostól azt vártam, hogy majd hamar kifullad, és lőttek az eddigi hangoskodásnak. A francokat: az erősítőt határon dolgoztatva, mélyet pár decivel megemelve a hangszóró nem lépte túl a lineárist, viszont olyan erős és testes mélyeket adott ki magából a fal, amit még nem hallottam tőle. Mély szempontjából a legjobb hely a szobámban az ágyamon ülve van; eddig ott is csak ez a búgós, japános mély volt a jellemző. Most viszont -tényleg nem túlzok- majdhogynem leszakítja a fejem, és hallhatóan mélyebbre megy. Lehetséges, hogy a tranzisztoros magasabb damping-faktora okozza azt, hogy feleannyira leng ki a hangszóró, mégis sokkal erősebb és testesebb a hangja?
Válaszol
Nem tudom, de inkább vegyél fel sisakot vagy valami mást, nehogy tényleg leszakítsa a fejed .torz.
Válaszol
Nem kizárt!
Ha igazán jót akarsz akkor építsd meg a VF2-őt vagy a conduktort. Ha ez az erősítőd tetszett akkor ahhoz nemtom mit fogsz szólni.... Big Grin
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Íme egy vélemény a VF2-ről, és hogy-hogynem pont az én TDA-mmal van összehasonlítva:

"A TDA7294-et szerintem mindenki hajítsa ki a kukába! Nekem eddig 7294-volt de nem voltam megelégedve vele (nem éreztem benne az erőt, nem volt elég dinamika benne). A VF2-vel viszont nem lehet betelni. Most igaz csak egy csatorna van, meg házigyártmányú hangfal 80W-os SALhangszóróval, de egyszerűen fantasztikus erővel szól, ezzel lehet falat bontani.
Nagyon szép tiszta hangja van, a hangszóróból meg majdnem kiszállt a membrán egy erősebb basszuskor.
Ugyanakkora feszültségről jár mint a 7294, (2*35V), és sokkal nagyobb hangja van. Az erősítő elé viszont kel egy előerősítő,az mp3 lejátszó nem hajtja ki annyira, de számítógépről tökéletes."

Egyébként a membrán-kiszállásról: az EclipseII 30206-osokat anno hajtottam mindkét végfokról, az universummal is majdnem kiszáll belőle a membrán, még zárt dobozzal is. Ezzel szemben az 582-est nagyon jol meg tudja fogni a tranyós, mint ahogy már írtam is. Ja, és amúgy a VF2 alkatrészeit kíváncsiságból megnéztem az SOS-ben, nem valami hűdedrágák Tongue Azonban Az egyszerűsített bemenetű kapcsolásnál (amiben egyetlen NE5534-et használ), nem láttam offszet kompenzálást. Mert ugye az NE5532 belsőleg kompenzált, de az 5534 rendelkezik kompenzáló lábbal. És a HE-n egy srác írta, hogy offszetet mért a kimeneten. Szerintem nem árt azt az opampot offszetkompenzálni Smile
Válaszol
Én ezen nem akadtam fenn mert én mindig is dual mono kialakítás híve voltam így ezzel nekem nemvolt gondom
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
.forog.

Válaszol
Mindig addig szól jól valami, míg nem hallasz jobbat. .torz.
Válaszol
Ez igaz, viszont nem jelenti azt, hogy nem fogom megépíteni: táp adott (Trafó: 2x28V, 2x4.5A, Graetz, 2x10000uF), doboz adott, az alkatrészei pedig nem drágák, és mindezek mellett nem túl bonyolult kapcsolás. Legalább lesz tapasztalatom diszkrét elemekből felépített végfokkal is Wink Ugyanis szerintem hülyeség legelőször belevágni egy soktranzisztoros vagy sokfetes végfokba. Tongue
Többen írták, hogy a TDA-tól csak jobb lehet. Igaz, a TDA-t anno azért választottam, mert azt még kísérletezés közben is nehéz tönkretenni. A VF2 azért már érzékenyebb Tongue
Válaszol
PWM Írta:Mindig addig szól jól valami, míg nem hallasz jobbat. .torz.
Ez mennyire igaz! .torz.
A Rotel elkezd torzítani 1/2 hangerő felett. A Loudpanellel. A KEF-Q-val nem. Azzal szétszedi a lakást. .haha.
Válaszol
Én videoton végfokkal kezdtem pályafutásom .forog. Már nem elméxem melyik volt csak arra, hogy asszimetrikus volt a táplálása .forog.
Válaszol
6380 pl.

Válaszol
Köszi Shala az volt az. .haha. Hangzásra így utólag mondhatom nem volt valami nagy szám, de amikor építettem akkor tetszett. Az Orion Orister 1015-és lazán lenyomta hangminőségben. .forog.
Válaszol
Én egy nagyon régi philips táskarádió fejhallgató kimenetét használtam hangszóró meg hajtásra. Két dobozom volt. Az egyiket még apu csinálta annyi idősen mint én egy darab 10 centis valamivel és egy másik amit én csináltam lambériából. Több lyuk volt rajta mint a teaszűrőn de halál büszke voltam rá (ez kb 8-9 évesen). Majd jött egy no name auto rádió villanyvasút trafóról és 4700 uf MM kék kondiról és rádiót hallgattam csak. Majd kaptam egy másik autórádiót aminek volt aux bemenete amit persze discmanre kötöttem. A hangfalak maradtak. Majd megvettem első "komoly" hangfalpáromat. Orion Hs284. Majd egy Videoton EA6383S típust. És kaptam mellé egy velem egyidős asztali cd játszót. Ez sokáig megvolt. Majd Orion helyett másik Orion Hs280. Majd a Videoton erősítő NAD3020-ra változott. Most pedig az Orionok SHAL-ra változtak de a váltó még lesz alakítva :d

Röviden ennyi :d
Válaszol
http://zupp87.extra.hu/vidik.jpg
Véégre megszereztem Big Grin Igaz, az erősítő végfokhibás, a tunerből hiányzik a KF modul, de az enyééééééémek!!!!!!!! Big Grin Big Grin Big Grin
Válaszol
Jajjteszegény. Big Grin

Válaszol
Ezeket ingyen kaptam egyik műszerész ismerősömtől, így, hibásan, tegnap este Tongue És régóta kutattam már, akár hibásat is, mert köztudott, hogy ez a széria nekem nagyon tetszik.. és bár a végfokok úgy néz ki menthetetlenek (2 hét és 6pár végtranyó árán sem sikerült megjavítania a srácnak), szerintem remek kuckóul szolgálhat majdan valamelyik saját építményemnek (mégcsak véletlenül sem IC-s lesz Tongue). Lehet ezt sokan gyalázásnak tartanák.. én úgy hívnám: replika Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég