A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (nem épített, gyári)
Sziasztok!

Van egy RA 6363-mas erositom, nagyon jol muzsikal, le a kalappal elotte, csak annyi balance tekergetesnel sistergnek, sercegnek a hangfalak.
Mi lehet a baja? Tudok vmit kezdeni vele? Arra gondoltam hogy rafujok egy kicsit WD 40-el.
Válaszol
Nem tudom, jó e ilyen szempontból a WD-40. A hagyományos kontakt-spray mindenesetre biztos jót tesz neki. Speciel az én Videoton RM5642 magnómnál (amiben azt hiszem ugyanolyan potméterek vannak, mint a te receiveredben) bevált a kontakt spray.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Ha csak poros, beválhat, de ha hiányzik az ellenálláspálya vezetőfelülete itt-ott, akkor... Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok! Jó régen jártam itt, de még élek Smile
Urak, egy nagyon fogós kérdésem volna: került hozzám egy szépséges Technics SC-EH560-as komponens mini-hifi, aminek az a szépsége, hogy ún. tri-amp, tri-wiring hangszórókimenettel bír. És itt jönnek az én fejfájásaim, nem erre vagyok berendezkedve....
A kimenetek rendre 6 ohmosak, és 36-12-12 wattosak.
Bennem két kérdés merült fel - mivel hangfalam nincs - hogy
a./ sima mezei hangfalat, 8 ohmosat miként lehetne rákötni? (nyilván nem egyszerűen...)
b./ építsek olyan hangdobozt, amiben 3, diszkrét hangszóró van, amik egyenként legalább 6 (inkább 8) ohmosak, és diszkréten kössem őket kimenetre?

Ahogy olvasgattam, vagy Hi-End, de inkább PA és autóshifi megoldások élnek ezzel a megoldással - mármint a bi/tri amp és wiring.
Ebben kérnék némi iránymutatást....
Üdv: Crockoo
Válaszol
felmerül bennem hogy jobb ha nem piszkálod Smile
Válaszol
(2013. 01. 05., 21:26)DMG Írta:  felmerül bennem hogy jobb ha nem piszkálod Smile

És az nem merült fel Benned, hogy nem piszkálni, hanem hallgatni szeretném? Big Grin.hehe.
Viccet félretéve, a kérdés annyi, hogy mellé konstruálni egy 3 utas, váltó nélküli trubadúrládát, és minden lengőtömeges elektro-akkusztikus fityegőt mély-közép-magas viszonylatban kötni az erőltető megfelelő kimenetére (erősítő 6 Ohm, hangkeltők 8 Ohm), vagy létezik olyan "összesítő", amivel sima, passzív váltós trubadúrládával kényszerházasságra vihető?
Válaszol
(2013. 01. 05., 18:10)Crockoo Írta:  A kimenetek rendre 6 ohmosak, és 36-12-12 wattosak.

Csak egy pontosítás először: Nem a kimenet 6 ohmos, hanem a gyártó 6 ohm-os terhelésre adta meg a max. teljesítményt. Gondolom a gyári hangszórók 6 ohmosak voltak. 8 ohmos hangszórónál a kimenő telj. kicsit kisebb lesz, de ez végül is lényegtelen. Ami gondot okozhat az erősítőnek, az a 6 ohmnál kisebb értékű terhelés.

Összesíteni a belső földelések, visszacsatolások miatt szerintem lehetetlen, a kényszerházasság nem tartana sokáig...Smile. Az is lehet, hogy csak "kamu triamp", valóban van benne aktív hangváltó? Ha valóban van benne, akkor csak a saját dobozával használható, ha nincs akkor végül is van 3 db sztereo kimeneted.
Válaszol
(2013. 01. 05., 23:06)csabesz Írta:  Az is lehet, hogy csak "kamu triamp", valóban van benne aktív hangváltó? Ha valóban van benne, akkor csak a saját dobozával használható, ha nincs akkor végül is van 3 db sztereo kimeneted.
Nos, ha ez tényleg így van, akkor ez nyalóka-téma lesz... hogy van-e benne aktív váltó jó kérdés, de az ha jól sejtem úgy fog kiderülni, hogy rákötöm random mondjuk a mélyre egy normál, váltós 2 utas hangfalamat, meghallgatok rajta olyan dalt, amit egy referencia rendszeren is, és ha kihallom a magasakat, akkor igazad van, és kamu tri amp, ha nem, akkor jön a nagyobbik gond...
De mondd, miért csak a saját dobozával lenne használható? Nekem ez azért nem tiszta, mert ugye az aktív váltós tri-ampnál a kimeneten már sávosan jön a HF jel, ergo a mélyen nem lenne szabad mondjuk egy 12 kHz-s jelnek jönnie. Ha én ezen kimenetekre egyenként 8 Ohmos hangszórót kötök, akkor miért ne lehetne jó? Nem kötözködni akarok, csak megérteni. Smile
Válaszol
Persze, végül is más 3 utas rendszerrel is használható, ha a hangszórók alkalmasak a frekvenciasávok lesugárzására.
Válaszol
az én tippem az hogy nincsen benne aktív váltó.
szóval ugyanúgy kell hozzá passzív váltót csinálni.
ennek is meglehet az előnye, de igazából nemsokat tévedek ha fikciónak nevezem.

blokk diagram szerint úgy fog kinézni hogy:
1. erősítő -> aluláteresztő passzív szűrő -> mélyhangszóró
2. erősítő -> sáváteresztő passzív szűrő -> középsugárzó
3. erősítő -> felül áteresztő passzív szűrő -> magassugárzó

pontosan ugyanannyira bonyolult mintha simán csak egy erősítőre terveznéd a váltót.
állítólag ezeknek a lényege az lenne hogy megakadályozza a hangszórók "egymásrahatását".
ennek biztos van értelme csak valószínültig nem jelentős a hatás annyira hogy érzékelni is tudjad.
Válaszol
Ez így még rosszabb terhelőimpedancia szempontjából.

Válaszol
állítható aktív váltóval talán még lenne némi értelme.
nem véletlen mondtam hogy jobb nem piszkálni Smile
Válaszol
Egyébként azt látom, hogy jelenleg is aktív szűréssel üzemel a gépezet. A szabályozható szűrő meg nem egy elegáns megoldás, és fölösleges is, ha nincs mi alapján beállítani.

Válaszol
de megeshet az is hogy van mi alapján.
de mégjobb ha csak sima stereo erősítőnk van 2 darab csatornával Big Grin
Válaszol
Inkább koncentráljunk az adott kérdésre.

Válaszol
Sziasztok

Van egy kissé módosított ea6383-as erősítőm.Az utóbbi időben csak mélyládát hajtott,most viszont rákötöttem két vidi hangfalat,és olyan negyed hangerőtöl kicsit feljebb már torzít a közép,ha nemveszem hangosabbra akkor szépen szól szóval szerintem nem a hangszórók a hibásak.Szerintem hangosabban kéne szólni torzításmentesen,esetleg okozhatja valamelyik kiszáradt kondi ezt a hibát?
Válaszol
s mit takar a módosítás ?
Válaszol
Hát már egy jóideje hogy csináltam...shala leírta a dolgokat énmeg újraépítettem a rommá égett végfokokat,nemtudom pontosan de eléggé túlméretezett tranyók,ellenállás tekercs helyett kerámiák,a kistranyók közül is cseréltem másra,áramkorlát kiszedve,nagyobb pufferkondik bár trafó sem ártana kicsit erősebb 2x4ohm sub eléggé húzta,akkor nagyobb bordák,hangfalcsatlakozó,bemenet ésmég pár apróság.

Ha érdekel esetleg:

https://picasaweb.google.com/117023050147707678245/VideotonEA6383SErositom
Válaszol
Ez.már nem is borda hanem dino-csontváz. Smile
Válaszol
Miért nemjó?
Válaszol
más erősítővel is ki kellene próbálni azokat a hangfalakat.
hátha kiszűrhető mi a ludas.
Válaszol
Wági csak a borda méreteire gondolt. Smile

Nem tudjuk, mekkora teljesítmény vehető ki belőle, azt meg kellene mérni.

Válaszol
(2013. 01. 19., 11:50)Flatlander Írta:  Miért nemjó?

Ha nem hűti a menetszél akkor, jobb ha függőlegesen állnak a bordák.Smile De nem hinném, hogy ez az oka a torzításnak.

Mérés nélkül csak találgatni lehet. Pl. lehet, hogy kicsi a szekunder feszültség, trafó nem bírja (kis VA értékű), pufferkondik. Szubnál a torzítás kevésbé zavaró, mint egy széles sávban üzemelő hangfalnál.

üdv
Válaszol
Jah,hát igazából azért van így mert könyebb volt felraknom,annyira nem melegszik ha jobban terhelve van oldalról hűti két venti.Kipróbálom másik erősítővel is hátha aztán átnézem hátha,lehet ráférne már egy teljes kondi csere is,meg megtekerni bele az új 400as trafót.
Válaszol
trafó is lehet, de az kevésbé tűnik nekem gyanúsnak.
Válaszol
Szerintem sem azzal lesz a baj,de amugyis cserélni akarom nagyobbra.
Válaszol
indokolatlannak gondolom, de nem az én dolgom.
régi trafó sorsa mi lesz?
mekkora a szekunder feszültsége, s hány VA (saccra) ?
Válaszol
Ezek 160W-osak, régen 24V körül volt, most talán 2*26 vehető le róla.

Válaszol
4ohmon azért jobban terhelve van,a kijelző fényereje is csökken szerintem egyértelműen a gyenge táp miatt,meghát a nagyobb az soha nem baj.
Válaszol
24-27 volt, hmm... lm3886 nak elvileg megfelel.
értelmes áron ha eljön az ideje lehet felvásárlom.
aztán lehet hogy örökre a polcon marad Smile
Válaszol
Rendben,de énsem tudom mikor lesz ez még Smile
Válaszol
Lesz abból 37V is, mire egyenirányítják.

A gond akár az is lehet, hogy a trafó-pufferek-végtranyók között túl nagy a vezetők soros ellenállása, hiszen van az útban nem kevés nyák és rézkábel is.

Válaszol
Egy ötlet - legalább is a tápprobléma kiszűrhető, műszer nélkül.

Felhangosítod az erősítőt, hogy torzítson, majd átkapcsolod monora vagy mono jellel vezérled. (lényeg, hogy mindkét csatorna egyformán szóljon) Megkérsz valakit, hogy tekerje balra vagy jobbra a balansz gombot. Ha csökken a torzítás, akkor valószínű hogy a táp a ludas. És persze állj messze a hangfalaktól.

Utána a szomszédnak fizetsz egy sört vagy ellapátolod előle a havatSmile
Válaszol
vagy a szomszéd fizet egy sört és lapátolja el a havat ha nem kíván minden éjfélkor erre kelni Big Grin

+- 37 volt nem gond. elbírja.
Válaszol
Smile Tudom. Még épp határeset 8R terheléshez.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég