A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vifa
Doki, megvan az ajánlásom - bár így mérés nélkül, csak a fantáziámra támaszkodva nem ígérhetek semmit. Az általad elmondottak alapján én ilyesmit próbálnék:

mélyközép előtt a jel útjának megfelelően, 12db/okt
soros 1,8mH párhuzamos 6,8uF

magas előtt 18db/okt
soros 3,3uF, párhuzamos 0,420mH, soros 6,8uF, soros 1,5ohm.

Kb. erre gondolok most, próba, aztán szólj, hogy milyen lett! Smile
Üdv: spexcel!
Válaszol
shalafi66 Írta:És különbenis éljen a minimalizmus és a szélessávú hangszórók. .nyelv. Ez a mondat nem volt véletlen egészen....
Mert te az olyat szereted Smile
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Ui: ugye milyen szép a kézírásom? .tok. felér egy kisebb ajándékkal.
Azért nehogy egymásnak essetek itt a fórumon .puff.
.ordog. .bomba.
Üdv, Péter
Válaszol
spexcel Írta:Petiét is mértem, csak nem tudom, megtalálom -é... Pati, ha Neked megvan, linkeld már be légyszi! Smile
spexcel!

Nekem nincs meg semmilyen általatok mért adatlap a hangszóróimról.
Gyárival meg nem megyek semmire, nem tudom hogy az enyémek milyenek.
Két embernél is voltak már a hangszóróim, meg a doboz is, elvileg sokmindent méretetek rajta,
mégis csak az a két mérési eredményem van amit elküldtél, ezt linkeltem be tegnap.
De most tényleg!! Nem lehettek ilyenek..... nem hiszem el, hogy egy szerencsétlen
mérési eredményt nem kaptam. .sir. Arra vágytam, hogy legyenek lemérve a hszórók.

...
Üdv, Péter
Válaszol
Majd nekünkesel te, ha mi nem esünk egymásnak. .zold. Hozzám például ha nem csal a zemlékezetem nem csak a hangszórók miatt utaztatok. Wink NNa de mindegy is. Ez elvileg már magánügy sztem nem a fórumba publikba való t-ma. Emlékeim szerint azt igértem, hogy az új lapon a te hangszóróid is ottlesznek. Addig Erika, ha teheti sztem relaxáljon, vagy ha nagyon bántja a dolog engesztelésül süthetek neki vmi finomat. Wink [Kép: foz2.gif]
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Topeti: hé, tőlem váltót kértél. Smile Az többé-kevésbé meg is lett. .zold. Egyébként minden fenn lesz az oldalamon.

Doki: na kiprróbáltad már?
Válaszol
topeti Írta:....Ő pedig szegényem éjszakásból utazott velem alvás nélkül. Főleg őmiatta bánt ez az egész.
Mondjuk ez tényleg magánügy, de te is mész vele a női fodrászhoz? Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
...
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:....Aki nem ilyen az ezt lehet nem érti.
Dehogynem, régen én is úgy gondoltam, hogy egy pár két félből áll, de már tudom, hogy két egészből.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Viszont ketőben a fél is egész. Tongue

Válaszol
Hééé, ez itt a lovestory-fórum most? Big Grin
Válaszol
Vagy Katona Klári, mert a kettőben a fél az ő szövege. Tongue

Válaszol
Szerelem, szerelem, szerelem a Vifát a dobozba.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
cirrus Írta:Szerelem, szerelem, szerelem a Vifát a dobozba.
Én is szerelem, mégis csöpög...
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
spexcel Írta:Doki: na kiprróbáltad már?
Még nem. .forog. Wink ,mert egyrészt itthon sincs,másrészt azért a családot is köll néha "etetni". Big Grin Megaztán valami hasonlóval kezdtem a váltóját ennek a konfignak,ami úgy igen gyászosan szólt. .sir.
Üdv Doki!
Válaszol
pagrus Írta:
doki Írta:
pagrus Írta:Próbáld meg azzal a harmadrendűvel, amit nemrég feltettem.
Ezzel ne riogass! .bomba. Már megtettem:negatív. Sad Wink
Ha azzal is csicsereg, akkor a mélyközép lehet a ludas, vagy az kizárt?
Nem a mélyközép a ludas.Legalábbis ebben nem.
Üdv Doki!
Válaszol
Hajítsd már el azokat a hangszórókat. Wink Vagy, ha kell, megveszem tőled, aztán építek belölük vmit. Big Grin Nem értem, minek kell szenvedni, ha egyszer nem megy a dolog.

Válaszol
Doki, a hozzáállással van a baj... Így nem lehet váltót építeni, hogy "valami olyasmivel kezdtem". Petinek pl. nem tudom figyelted -e, egyetlen kondi értékének a minimális megváltoztatása rendbeteheti a dobozát...
Ezek után nem is tudom mit gondoljak a "meredek vagy nem meredek" vitáról... .forog.
Válaszol
shalafi66 Írta:Hajítsd már el azokat a hangszórókat. Wink Vagy, ha kell, megveszem tőled, aztán építek belölük vmit. Big Grin Nem értem, minek kell szenvedni, ha egyszer nem megy a dolog.
Má mé hajíttanám?Csávókának teccik,akinél "járódnak".Nem szenvedek már régóta velük.A jelenlegi formában szól a legjobban ez a hsz.páros,csak lehet többet vártam tőlük,mint illett volna.. Wink Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
spexcel Írta:Doki, a hozzáállással van a baj... Így nem lehet váltót építeni, hogy "valami olyasmivel kezdtem". Petinek pl. nem tudom figyelted -e, egyetlen kondi értékének a minimális megváltoztatása rendbeteheti a dobozát...
Ezek után nem is tudom mit gondoljak a "meredek vagy nem meredek" vitáról... .forog.
Lehet,hogy baj van a hozzáállásommal,de mivel nekem sem ez az első konfig,amibe belevágtam,és sikérált általam is elfogadható hangú hansugárzó(kat) barkácsolnom(nem tökkéletest,de nekem teccőt!),és ráadásul éppen az óccsóhanxórókategóriás műfajban,ezért bátorkodtam asztat hinni,hogy h2000-el is menni fog,ami elvben még lehetséges volna,de már nincs kedvem tovább kipróbálgatni újabb típusokat...
Sajna nekem nem jutott olyan hsz.kombináció,amivel ezt el tudnám érni.Evvan.De mivel optimista vagyok azé valamelyest,így ki fogom próbálni ismét a 12db/oktáv-18dB/oktávos variációt (majd ha lesz időm),konkrétan azt,amit idevéstél.Tudom azt is,hogy kicsi módosítás is jelenthet megoldást valamire,de az a gyanúm,hogy ezt csak hangszórócserével lehet orvosolni,tudod kéne egy normális magassugárzó. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Akkor nem értem minek kérdezgeted kb. negyedévente ugyanazt. Most akarsz valamit, vagy nem? Sajnos a várakozás/elvárás önmagában kevés, vmit tenni is kell általában a sikerért. Esetleg nem a Lancelot-féle hiba felé egyensúlyozol épp, miszerint "az a jó hangszóró, amihez véletlenül tudok váltót építeni"? Igaz még te nem jársz ott, hogy "de az a legjobb amihez nem is kell passzív alkatrész". Big Grin
doki Írta:kéne egy normális magassugárzó.
Te kérted a régi magasat. Big Grin

Válaszol
Mit is kérdezgetek negyedévente?Tán,hogy mikor lesz egy "normális" magassugárzó?Hát igen,erre várok.Van má?Hol?

szerk.:nem a régit kértem,hanem régi mágneskörűt,de nemrégre ki is derítetted,hogy a pillével(is) van a baj. .szia.
Üdv Doki!
Válaszol
Ettől jobb az új sem lesz, mint ami most van, csak más lesz. Szerintem épp elég jó így is, nem is a saját kedvemért küzdöttem végig az új dómot topeti, Wágner_úr és spexcel segítségével.

Egyébként a kérdés az volt: minek, nem az, hogy mit.

Válaszol
Nincs baj a pillével, csak egy másik korszak másféle alkatrészeivel készült. A mágneskör pedig elég régi, nem? Big Grin

Válaszol
shalafi66 Írta:...Esetleg nem a Lancelot-féle hiba felé egyensúlyozol épp, miszerint "az a jó hangszóró, amihez véletlenül tudok váltót építeni"? ...
Érdekes,azokra a h2000-nél "gyengébb" paraméterekkel bíró hangszórókra gondoltál,amiknek a méréseit nem rég publikáltad?Hát igen,"ultragagyikkal" megy,a "jókkal" meg nem megy.Háát tényleg baj lesz velem. .??.
Üdv Doki!
Válaszol
Nem gondoltam semmire, és semmi bajom, csak leírtam az eddig látottakat. Te emlegeted újra, de sztem nem kéne, hogy a TVM helyett neked legyen kisebbrendűségi komplexusod. Big Grin Azok a hangszórók olyanok, amilyenek, én nem tehetk róla, igazán nem is érdekel, ha nekik megéri ilyet gyártani, akkor semmi gond. Viszont ez már rég offtopik itt.

Válaszol
Na álljunk meg egy szóra!Nem emlegetek semmit sem újra,az egész "vita"onnan indult,hogy igencsak pislákoltam,hogy minek szenvedni negyedrendű szűrőkkel olyan hangszórókhoz,amihez alacsonyabb rendű váltóval hamarább célba lehet érni szerintem(is).Persze megtudtam,kihívás.Na meg később az is bejött a képbe,hogy a doki hozzáállásával is bajok vannak,és így tovább.
Néhány konklúzió:
-doki béna a hangfalépítéshez(lássd lancetotos megjegyzés),ezért nem tud megfelelő eredményt produkálni h2000-es kellékeiből.
-esetleg nagyok az elvárások,de akkor a tévéemekből se lehetne...
-vagy... Wink

ui.:legyen ontopik is:kerestetik egy magassugárzó a vifa m21wg akárhányasomhoz!Na ehhez (is) kéne az a hágémod,de ha az sem jobb,mint amivel rendelkezem. .zsepi.
Üdv Doki!
Válaszol
Hát evvan. .zold. sz@r az élet, meg egy két hanxóró, de ha nagyon kell, hátul a sufniban szoktam pszichoanalízist vállalni, és neked olcsón megszámítom. Smile

Válaszol
doki Írta:lássd lancetotos megjegyzés
Az nem megjegyzés volt, kérdés. Write only módban vagy?

Válaszol
shalafi66 Írta:...de ha nagyon kell, hátul a sufniban szoktam pszichoanalízist vállalni, és neked olcsón megszámítom. Smile
Ez az én hatásköröm szokott lenni. .bomba. .foghijas.
Üdv Doki!
Válaszol
shalafi66 Írta:Az nem megjegyzés volt, kérdés. Write only módban vagy?
Aham,de csak valamiről lezliszaki jutott eszedbe kérdésedbe belevonásügyileg,mellesleg felhomályosításképp eszközei(kreálmányai) nem az eseteim. Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
OK, még valóban nem hasonlítasz túlzottan rá, de ki tudja, mit hoz a jövő... .?.

Válaszol
Doki: nézz szét miket írtak mostanában a fórumon. Különösen cirrus hozzászólását ajánlanám a váltóakatrészes topicban. A másik, hogy a "sok alkatrész-kevés alkatrész" egy parttalan vita, uis az egyik erre jó, a másik arra. Törvényszerűen nem jobb az egyszerűbb váltó, de jobb lehet. Lesz az oldalamon egy új cikk, ott majd a csd is bizonyítja, amit meséltem. Azt meg igazán nem értem, hogy mit kínlódsz ezzel a két hagszóróval...én már pl. régen eltettem a preludiumokat, mióta megépült a doboz. (Ha többet vársz, akkor meg rossz (ár)kategóriában gondolkodsz - akkor viszont a tvm sem felelhet meg.)
Igazán nem kötözködésképpen mondom, de az a "nem sikerül véletlenül jó váltót építeni"-dologban lehet valami. .forog. Smile
Válaszol
doki Írta:Ez az én hatásköröm szokott lenni. .bomba. .foghijas.
Sic transit gloria mundi.... .kv.

Válaszol
Omnia vincit amor. (Aki szereti az Ominát, mindent legyőz.)
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég