A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vifa
Hja, ez jó... Big Grin Jó sok Omniát kell benyomni, míg meglesz az igazi váltó... Big Grin
De igaz ez szó szerint is. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
spexcel Írta:...én már pl. régen eltettem a preludiumokat, mióta megépült a doboz. (Ha többet vársz, akkor meg rossz (ár)kategóriában gondolkodsz - akkor viszont a tvm sem felelhet meg.)
Igazán nem kötözködésképpen mondom, de az a "nem sikerül véletlenül jó váltót építeni"-dologban lehet valami. .forog. Smile
Akkor el vagy késve,mert a prelukat má majdnem tíz éve száműztem... .szia. És mivel a tévéem annak ellenére megfelel,hogy nem is felelhetne meg,így hát... .??.
Üdv Doki!
Válaszol
Amikor a prelukat szóba hoztam, akár fogadtam is volna, hogy ezt fogod írni. Ok, nekem ennyi volt. A Te dobozaid. Csináld meg, ahogy tudod. Csak tudnám, hogy minek kértél segítséget, ha ki sem próbálod.
És egyébként a prelukkal kapcsolatban: a B32 egy jó doboz, kb. egy világgal jobb, mint a B31. Ha kell, mérésekkel is bizonyítható, amit egy óvodás füle is meghall. Wink Nekem két nappal ezelőttig mindkettő volt párhuzamosan, volt időm kivesézni.
Egyébként ha a TVM megfelel, akkor a H2000 is meg kell, hogy feleljen. Mérted már azt a nyűves dobozt?
Válaszol
Ha tovább folytatjátok esküszöm, olyat teszek, mint még soha, becsukom a topikot.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
spexcel Írta:...
b32-őm volt. .nyelv. Nyugi van,majd mindennek eljön a zideje. .szia.
Üdv Doki!
Válaszol
Biztos. Csak nem szeretem az értelmetlen szövegeket.

Válaszol
Engem csak a segítő szándék vezérel... Smile Big Grin Doki nem hagyja, hogy segítsenek neki. Óvóóónééénniii... .zold.
Esküszöm veszek én is HA15 + HG2,5-öt, aztán építek neki egy váltót. Sajnos ez legközelebb tavasszal valósulhat meg, így sem férek a dobozoktól. Smile
Válaszol
Már útban vannak a Ha 15-öseim (ha a Shala és az égiek is úgy akarják), a HG 2,5-ösök meg már itt vannak. Ha lehet belőlük jó dobozt csinálni, akkor az ki fog derülni néhány héten belül. (Bár ha az oroszoknak sikerült egy jobb sorsra érdemes hallgatható minimonitort csinálni azokból a hangszóróikból (S 40), akkor sokkal jobb cuccokból miért ne lehetne?) Majd meglátjuk rövidesen.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Hát ez igazán jó hír. Smile Hátha megtörik az átok... .boszi.
Válaszol
Én már nem várok semmitsem. .csitt.

Válaszol
shalafi66 Írta:nem is a saját kedvemért küzdöttem végig az új dómot topeti, Wágner_úr és spexcel segítségével.
Apósom által készitett előlapokkal is készitettél méréseket?

spexcel te is készitettél mérést az inverz tölcséressel?

kiváncsi vagyok melyik szol jobban a "gyárinál" ami alatt azt értem ami előtt van a rács.
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Ettől jobb az új sem lesz, mint ami most van, csak más lesz. Szerintem épp elég jó így is,

Válaszol
Nem mértem, mivel csak a beépítés után ért ide az előlap. Nem volt kedvem szétszedni. Sad
Válaszol
Akkor hajrá! Smile Azért készültek, hogy teszteljetek velük. .oh.
Üdv, Péter
Válaszol
Mostmár késő, én már túlvagyok minden teszten, csak a gyártásra várok.

Válaszol
És hasonló lesz az új külalak ahhoz, amit tesztgyártottunk az apóssal?
Üdv, Péter
Válaszol
Több ötlet együttes felhasználása. Wink

Válaszol
Big Grin Helyes!
Üdv, Péter
Válaszol
Csak összehasonlítás képpen: http://www.hangszoro.net/help/jav/prelu/m21wg0908j.jpg , http://hangszoro.net/bass/ha22-598p.jpg
Ilyen jó H2000 terméke, ennyiért?
Fordítva biztos nem igaz...
Válaszol
Hát, eddig Klang és SMA kivételével (nem akarok megsérteni senkit) nem nagyon hallottam panaszt.
Válaszol
.udv. Mindenkinek!

Nem akarom elkiabálni a dolgot, de ha Isten is úgy akarja (Shala), akkor lehet hogy elkészül a héten a Vifa cuccból készült hangsugárzóim. Ha megkapom őket, akkor rakok fel 1 pár képet róla..
Aztán ha érdekel valakit megírom az igazságot

Üdv: Petja .ir.
Válaszol
petja Írta:Csak összehasonlítás képpen: http://www.hangszoro.net/help/jav/prelu/m21wg0908j.jpg , http://hangszoro.net/bass/ha22-598p.jpg
Ilyen jó H2000 terméke, ennyiért?
Fordítva biztos nem igaz...

Kérdés, hogy mikor készült az a Vifa (M21WG0908) hangszóró. Az idő múlásával csökken az indukció értéke.
Shala amágnes öregedése mit befolyásol a hangban? A mélyhangok gyengülnek, vagy ettől lesz beszakadás 100-500 Hz közt?
Üdv, Péter
Válaszol
Testing Page: http://206.13.113.199/ncdiyaudio/mark/Testing/testing.htm . Ez használható ...?

///szerk: shalafi66
pia nyer
Válaszol
Üdv!

Szereztem 2 db vifa hangszórót, de sajnos sehol nem találok róla használható adatot!
Ez a típusszám szerepel hátul a mágnesen: B16h85pr-01fw 6
És ez pedig a gumiszélbe van sütve: BC 143A
Ha valaki tud esetleg segíteni, annak nagyon megköszönném!

Képek a hangszóróról:

http://kepfeltoltesbcs.extra.hu/files/vifa11181212734.jpg
http://kepfeltoltesbcs.extra.hu/files/vifa21181212773.jpg
Válaszol
Hali, valaki tudja hol tudok MO-on ilyen hangszórót beszerezni ?!
ty
Válaszol
Szerintem sehol(hivatalosan). Sad
Üdv Doki!
Válaszol
PredatorNo1 Írta:Hali, valaki tudja hol tudok MO-on ilyen hangszórót beszerezni ?!
ty
Az a cég, akitől vásároltam, már nem foglalkozik vele, mert a kinaiak olyan feltételekkel szállitanak hangszórókat, hogy azt mondták, képtelenség... pl. magasat csak akkor küldenek, ha egy egész tálcával veszel, ami 16 vagy 20 darab.
Dánok bezzeg 2-3 pár magasat is küldtek... aztán vagy 2-3 éve elköltözött a gyártás kinába és ilyen lehetetlen feltételeket szabtak a ferdeszeműek. .gonosz.

Szerintem marad az ebay, vagy valami német/osztrák céggel kell rendeltetni, úgy biztos nagyobb az esély rá.

Nem könnyű !! Sad(
Üdv, Péter
Válaszol
16 dóm egy év alatt elfogy sztem. Valszeg ettől jóval többet kell venni, mert 16-ba még én is be tudnék invesztálni... Pedig....

Egyébként maradt még hangszórójuk a PL18-on túl, ami megérné?

Válaszol
shalafi66 Írta:16 dóm egy év alatt elfogy sztem. Valszeg ettől jóval többet kell venni, mert 16-ba még én is be tudnék invesztálni... Pedig....

Egyébként maradt még hangszórójuk a PL18-on túl, ami megérné?

szia

Fogalmam nincs, célirányosan 17-18 centis hangszórók közül választottam ki a nekem teszőt. A többit nem is nagyon néztem....

Amugy meg ha egy átlagos Vifa magas darabja 10-15ezer, ugyanez ScanSpeak-ből 35-50ezer pénz. De a scanspeak-ekből is csak egy "raklapnyival" lehet rendelni, ezért hagyták abba a hangszórókkal való kereskedést. Sad Minden hónapban volt 4-5 párnyi Scanspeak rendelés, és szinte mindegyik különböző hszóró volt. Na ezt szorozd meg 16-20-szal és megérted miért nem csinálják mert rájukrohadna csak Sad 1 év alatt hol tudnának egyféléből 16-20 párat eladni. Akár magas akár mély....
Üdv, Péter
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég