A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DC2080
Van nekem egy régi DC2080-as hangdobozpárom. Régi problémám hogy halkan nagyon szépen szól, viszont már úgy fél hangerőnél (kb.20W) randa összemosódott hangokat hallat. A hangszórók újakra lettek cserélve, de ez sem segített. Tettem a dobozba hangelnyelő szivacsot, egy kicsit jobb lett, de nem az igazi. Ha van valaki aki nálam okosabb írja már le hogy mi lehet a baj! Erősítőnek egy régi AIWA XA-003-at használok. Már arra is gondoltam hogy talán ott lehet a baj.
Válaszol
szerintem mindenkepp probald ki masik erositovel is, mielott barmit csinalnal. nem tudom, mekkora es milyen az az erosito, de az erositok is kepesek durvan torzitani ahogy kozelitesz a maximalis kivezerleshez (foleg regebbi cuccok), hiaba birna meg a hangszoro. masik kerdes hogy mit nevezunk felhangeronek. gondolom az erositot tekeref fel hangerore, es azt veszed alapul, ami korant sem biztos hogy megfelel a hangfal terhelhetosegenek.
Válaszol
No igen! Az említett DC 2080-as terhelhetősége 40/50 Watt. Az erősítő 8 Ohm-nál 2x40W-ot ad le. Az említett fél hangerő(kb.20W) az erősítő hangerőszabályozó potméterének fél állását jelenti. Lehet hogy az nem a teljesítmény fele?
Válaszol
PZS Írta:....Lehet hogy az nem a teljesítmény fele?
Lehet bizony, ha a bemeneten nagy jel van. Ha pl. 100 V-os jelet küldesz be és a poti lineáris, akkor 50 V jut az erősítő bemenetére Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Szeretném felújítani a címben szereplő hangsugárzókat:
-a mélyhangszóró pereme teljesen szétporladt.
A ) újraperemezés
B ) teljes mélyhangszócsere - melyik hangszóró megy bele a H2000 kínálatából ? (lehet naivan azt hiszem hogy találok pont olyat ami passzentosan fúrás és faragás nélkül belemegy)
A keresztváltó - kondenzátorecsere?
terminál és kábelcsere.
A középhangszóró és magashangszóro szerintem még nem csereérett.
Válaszol
A habszél-csere viszonylag biztos meoldás (legegyszerűbb, legolcsóbb), mert a ma gyártott standard hangszórók közül egyik sem jó a régi 20 liter körüli zárt dobozokba. A kosaruk tökélertesen passzol, de nem videoton hszek szóval a T-S paramétereik nem. Egyedi gyártásban lehet olyat készíteni, ami megfelel. A doboz belső hasznos térfogata azért érdekelne.
Az 1,9-es dóm és a 427-es közép lehet hogy jók még (ezért csak halkan említem, hogy ma azokból is készülnek jobb változatok).
A váltó érdekes dolog, látni kéne, mielőtt bármit is írnék.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
köszönöm a tanácsokat, ha időm engedi non-desktruktív boncolást alkalmazok a dobozon, és természetesen fotodokumentálok.
Válaszol
Nagyon szívesen. Várom.

Válaszol
Sorry, valami miatt félrenéztem, a Videoton doboz jelölésén. A hangsugárzó típusa: VIDEOTON DC 2012 A
[Kép: vid1.jpg]
[Kép: vid2.jpg]
Válaszol
Aham. Végüllis ugyanazt tudom ajánlani, új hangszóró egyedi gyártásban, vagy a régi javítása, mindkettő megoldahtó, te döntesz.

Válaszol
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a DC 2080-ban gyárilag milyen típusú mélyek vannak? Köszi előre is.
Válaszol
Üdv!

Kellene egy kis segítség, jó tanács. Keresgéltem de nem találok kielégítő választ, hát felteszem a direkt kérdést.
Mivel lenne célszerű helyettesíteni egy HG-1,9/1308 dóm sugárzót a topic címét adó ládában?
Ha jól értettem ezt a típust már nem lehet beszerezni, ezért kellene valami csereszabatos darab...
Előre is kösz.

Lala
Válaszol
A jelenlegiek közül a 443 rajzszámú hangszóró az, ami a régivel megegyező zárófedéllel készül. Ettől hasonlóbbat nem tudok én sem.

Válaszol
Lala Írta:Üdv!

Kellene egy kis segítség, jó tanács. Keresgéltem de nem találok kielégítő választ, hát felteszem a direkt kérdést.
Mivel lenne célszerű helyettesíteni egy HG-1,9/1308 dóm sugárzót a topic címét adó ládában?
Ha jól értettem ezt a típust már nem lehet beszerezni, ezért kellene valami csereszabatos darab...
Előre is kösz.

Lala

Szia!
Amatőrkét beledumálva, (ha az eredeti állapot fontos)
Most is van a vaterán pl:
http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendszer/videoton_hangfal_dom_magas_hangszoro_2db_8ohm_1441720187.html HG1.9_8Ohm
Csak az előlapot kell átcsavarozni.

Láma kérdés, de miért nem kerül megjavításra pillecserével?
Üdv.
Válaszol
Köszi a hozzászólást.
Azért nem javíttatom mert én még Lámább vagyok mint Te..ddd.
Egyébként megnéztem a vateras linket, nekem 2 db kell...és nem fontos az eredeti állapot. Az a fontos, hogy jól szóljon.
Válaszol
Köszi a gyors választ shalafi66.
Az jó, hogy a zárófedél stimmel de az átviteli tulajdonságai meg az egyéb paraméterek szempontjából is megfelel a 443 -as? Sajnos a régihez nem találok adatlapot sehol sem.
Ezt az újat esetleg kell illeszteni egy ellenállással? Ha igen akkor milyen értékűt javasolsz? Az eredeti sugárzók egy gumiszerű anyaggal voltak beragasztva a hangdobozba, ez mi célt szolgált? Rezgés ellen volt?
Megrendeltem két 443 -at az email címeteken.
Válaszol
Az nem az én címem, de minden bizonnyal feladják, legközelebb kedden. Lehet, hogy kell soros ellenállás, meg kell hallgatni, hogy jobb neked, 1,5-3,3 ohm között érdemes keresgélni.

Válaszol
Ok, kösz. Feladták, kaptam visszaigazolást. Majd meghallgatom és kikísérletezem hogy jobb.
Válaszol
Üdv mindenkinek!

egy DC2080-as hangfalpárt szeretnék felújítani mivel a peremek elporladtak a mély és közép hangszórókon. Láttam is hogy ehhez van kapcsolat megadva szóval ezzel nem lesz gond. Viszont ha már szét van szedve felmerült három kérdés:

1- a közép hangszóró miért van fordítva bekötve? (gondolom direkt mert mindkettőben így volt)
2- a benne lévő kondenzátorok elektrolit kondik? Állítólag azokat érdemes kicserélni de nem tudom azok-e, és olyan jól össze van rakva ha nem muszáj nem szedném szét a hangváltó részt. Képet csatolok, plíz help!
3- a belső vezetékeket (a magas kivételével) érdemes-e vastagabb/vmi profibb madzagra cserélni? Vagy ezen a minőségi szinten ez még nem fontos.

Előre is köszi

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Üdv!
Remélhetőleg szándékos a középhangszóró fordított fázisú bekötése, valószínűleg ez helyes is a másodrendű szűrés miatt. Biztosan jobb, mintha azonos fázisban szólna. A kondenzátorok Remix fóliák, nagy bajuk nem lehet. A mélynél lehet vastagabb huzalt használni, pl. 1,5-es MKH vezetéket.

Válaszol
Köszönöm!
Válaszol
Nincs mit, nagyon szívesen.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég