2015. 09. 14., 14:25
Oldalak: 1 2
2015. 09. 14., 15:02
Ez most hangszórónként 4 / 8db, vagy összesen ??
ha darabonként, akkor mindegyiket egymáshoz képest taszítva??
(van esztergám, ha kell felpaszírozok rá konzollal annyit hogy nem megy bele a dobozba..
)
A képen amúgy TVM kontra HA22, vagy TVM kontra TVM+mágnes? Vagy TVM+mágnes, zárt kontra reflex?
Kezdek kiégni...
ha darabonként, akkor mindegyiket egymáshoz képest taszítva??
(van esztergám, ha kell felpaszírozok rá konzollal annyit hogy nem megy bele a dobozba..
)A képen amúgy TVM kontra HA22, vagy TVM kontra TVM+mágnes? Vagy TVM+mágnes, zárt kontra reflex?
Kezdek kiégni...

2015. 09. 14., 15:22
A normális a HA22, ami sz@rul szól (+8dB kiemelés), az a TVM.Két opció van, mindegyik hangszóróra egy darab 72*18mm-es mágnest ragasztasz taszításban (ez 4db). A másik, amit nem is kellett volna említenem, mindegyik hangszóróra két darab 72*10mm-es mágnest (összesen 8db), ezeket egymással vonzásban, a mágneskörre taszításban. Inkább legyen az első variáció, attól nem lehet kiégni.
2015. 09. 14., 15:48
Félre értettél, nem haladja meg a képességeim a 2db mágnes, csupán nem volt tiszta hogy összességében gondolkozol-e, mert én nem 
Ha tudnád hogy mások (értetlen emberek....) idiótaságát oldom meg napközben munka gyanánt, megértenéd miért égek ki délutánra..
Köszönöm a segítséget!

Ha tudnád hogy mások (értetlen emberek....) idiótaságát oldom meg napközben munka gyanánt, megértenéd miért égek ki délutánra..

Köszönöm a segítséget!

2015. 09. 14., 16:31
Áh, nagyon remek, hogy sikerült átvinni az információkat.
Kitartást a munkádhoz.
És nincs mit, nagyon szívesen.
Kitartást a munkádhoz.
És nincs mit, nagyon szívesen.2015. 12. 07., 18:13
Sziasztok! Most regisztráltam a fórumra, hogy elújságoljam, Nekem is sikerült beszereznem egy Toccata -t. Az egyik közép szét van esve, mert az autóban hazaszállítás közben az autóban hallottam, hogy zörög, mintha a mágnes lenne szétesve. A membránt körülbelül 1 mm-t lehet benyomni és keményen felütközik. Az egyik magas be van nyomva, de ezt szerintem vissza tudom nyomni, ha szétszedem. Az egyik hangfal műszakilag hibátlan én nem vagyok egy vájt fülű szerintem szépen szól.HA tudok segíteni a hangfalam meghallgatásával fel tudom ajánlani. Budapestre elviszem, igaz elég kevés szabadidőm van. Viszont keresek valakit, aki a középhangszórómat, vagy akár a párjával együtt megjavítja. Pár hónapja egy Altus F4 párat sikerült beszereznem, Aamivel nagyon meg vagyok elégedve.
Köszönöm! Sziasztok!
Köszönöm! Sziasztok!2015. 12. 09., 21:48
(2015. 12. 07., 18:13)dioo Írta: [ -> ]Sziasztok! Most regisztráltam a fórumra, hogy elújságoljam, Nekem is sikerült beszereznem egy Toccata -t. Az egyik közép szét van esve, mert az autóban hazaszállítás közben az autóban hallottam, hogy zörög, mintha a mágnes lenne szétesve. A membránt körülbelül 1 mm-t lehet benyomni és keményen felütközik. Az egyik magas be van nyomva, de ezt szerintem vissza tudom nyomni, ha szétszedem. Az egyik hangfal műszakilag hibátlan én nem vagyok egy vájt fülű szerintem szépen szól.HA tudok segíteni a hangfalam meghallgatásával fel tudom ajánlani. Budapestre elviszem, igaz elég kevés szabadidőm van. Viszont keresek valakit, aki a középhangszórómat, vagy akár a párjával együtt megjavítja. Pár hónapja egy Altus F4 párat sikerült beszereznem, Aamivel nagyon meg vagyok elégedve.Köszönöm! Sziasztok!
Szia!
A magasat nem tudod visszanyomni, csak tönkretenni.
Tudom mert saját káromon tanultam meg. Az impregnált anyag merev és el fog törni.
(Egy új H2000-es membrán szállítási sérülését próbáltam naivan eltüntetni anno...)
Valahol olvastam egyszer, hogy üveggolyón vasalással javítja valaki, de ez a része passz.
Majd nálam hozzáértőbb ír rá okosabbat.
A közepek javítására ott a hangszórójavítás oldal a honlapon:
http://www.hangszoro.net/index.php/javitas
Mielőbbi sikeres javítást és utána jó zenehallgatást.
Üdv.
Oldalak: 1 2