Hangszóró2000 fórum
SAL - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: forum.hangszoro.net (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Fórum: Más gyártók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Téma: SAL (/showthread.php?tid=20)

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

- Dres - 2007. 01. 10.

[quote="greenhorn"]nincs kezdőknek valami amiben megkapaszkodhatnak

igen pont ezt éreztem, amikor kb 2 -2.5 -2.51 éve el akartam indulni a hangdobozolással... mnc-s tervekre támaszkodtam (meg a salos füzetre) mnc-s hsz-ekkel ez nagyon szomorú belátom, de már azt hiszem ('úgy hallom') egy sokkal jobb útra tértem .nap.

- shalafi66 - 2007. 01. 10.

[Kép: b300gq5.th.gif]
Itt a hangszóród átvitele Benya, sorosan kapcsolva a csévéket. Mindjárt széjjelszedem.

- trillu - 2007. 01. 11.

Sziasztok Van egy AHX 2530-asom és abból szeretnék valamilyen mélynyomó féleséget kihozni. egy kissebb házimozi-hoz kellene de egy kis ifjúsági klubba egy kb 20 25 négyzetméteres helységbe. Milyen Ládát ajánlotok?
Zárt vagy Reflex? És mekkora legyen? abszolút kezdő vagyok a témában. Kérlek segítsetek nem akarok a hasamra ütni csinálni egy dobozt utánna meg hallgatni a szörnyű végeredményt.

- topeti - 2007. 01. 12.

shalafi66 Írta:Talán ennyire nem kell félteni a nagycsaapos ha22-t. 60W-ig elfogadható a membránkitérés.

És az említett sal-ok vajon mennyit birnak? (jól gondolom, hogy 1620-asokról van szó?)

- SMA - 2007. 01. 13.

Kedves trillu és Többiek!

Inkább passzold el ezt a jószágot és vegyél helyette egy HA31-et, ez jobban használható.
Olvasd el, miket írogatunk itt a fórum-oldalakon.
Üdv! SMA

- trillu - 2007. 01. 13.

Kösz, majd legközelebb olyat veszek, viszont akarok még két hangfalat készíteni, egy kétutas dobozhoz milyen hangszórókat ajánlotok? nektek van nagyobb tapasztalatotok mint nekem, és a fórumra is csak a vásárlás után találtam rá, sajna. Sad

- cirrus - 2007. 01. 13.

Az attól függ. (és akkor ilyenkor szokott egy normál halandó gutaütést kapni). De tényleg attól függ. Mesélj, mit, hol, hogyan, milyen hangosan szeretnél rajta hallgatni, mivel hajtanád meg!

- greenhorn - 2007. 01. 15.

Shala, vagy valaki aki illetékes a témában! Szeretnék kérni, ha lehet SAL SPA hangszórókról, főleg a 25-ös meg a 40-esről hitelesnek tekinthető T/S paramétereket, esetleg frekimenetet, ha lehetne! Nagyon szépen köszönöm előre is ha valaki tud segíteni!

- SEAS - 2007. 01. 15.

Szerintem az éppen nincs.

- shalafi66 - 2007. 01. 15.

Valaki a sal fórumon is keresett ugyanilyen témákat, ott épp most válaszoltam. Onnan te is kiolvashatod, hacsak nem egyezik kettőtök személyazonossága. Smile

- greenhorn - 2007. 01. 16.

Így van Shala, köszönöm szépen az adatokat itt is meg ott is Wink

- csabesz - 2007. 01. 22.

Szia Shalafi és mindenki!

Mindap kiszetem az egyik dobozomból egy SAL SBX1320-as mélyközepet. Mivel már régóta furdalt a kiváncsiság, hogy mekkora lehet a hsz induktivitása, gondoltam megmérem.
Ugyanis a SAL az adatlapon 1,75 mH-t ad meg. Szerintem ez túlzás... Annál is inkább mert az impedanciagörbéből (ami szintén az adatlapon van rajta) 812 uH-t számoltam ki.
Mivel nem hiszek senkinek ezért én is megmértem és 5kHz-en 900uH-t mértem, ami elég közel van 812uH-hez. Ez utóbbi lehet a valós érték.
Most nem értem, hogy akkor a SAL miért ad meg ilyen adatokat? (bár ezt tőlük kellene megkérdeznem) Tudom a hsz induktivitás is frekifüggő, de ennyire?
Előre is köszi a válaszokat!

- GI - 2007. 02. 09.

bypoffy Írta:Akkor most ti is téves adatokat közöltök meg nagy az eltérés Smile
SAL meg nem ad téves adatokat szerintem..

Hát a sal "mérések" olyannyira hihetők, hogy egy adatlapon bellül megcáfolják önmagukat.
A legfeltűnőbb hogy a görbén és az adatlapon az Fs értéke más szokott lenni, mindezt 1 pdf-en bellül persze. Baromi érdekesek. Nagyon tudnak valamit, aki mérte nobel-díj várományos.

- shalafi66 - 2007. 02. 09.

Nana! .no. Ezügyben ne nálam reklamálj. Big Grin

- csabesz - 2007. 02. 16.

Nem is reklamációnak szántam ).

- shalafi66 - 2007. 02. 16.

.hm. Én meg egyáltalán nem neked válszoltam.

Kalandom:ahx-16-os+mnc 33612(autós magassal) - nvoice - 2007. 03. 06.

Sziasztok!
Hétvégén kicsit ráértem és kicsit játszottam a ahx-16-osommal Smile.A játék az itthon fellelhető magasak és pár kondi segítségével játszódott.De nem igazán akart összeállni.És előkerültek a az autós mnc magasok(33612) a fiokból egy 8mikros kondi segítségével ilesztve egész jól együtt játszott az ahx-el.Bár hozzáteszem hogy 10mikros volt a terv, de akkor nem volt kedvem szórakozni vele Smile.A láda kezdetben egy zárt 20literes láda volt ami később reflexé alakult Smile.Előjöttek a mély hangok rögtön.A vége ez lett hogy egész délután halgattam,tesztelgettem.És tetszett bár még vannak hibái de kipróbállom majd a 10mikrossal,másik magassal hátha segít!Majd jelentkezem hogy mi lett a vége.helo

- csabesz - 2007. 03. 09.

shalafi66 Írta:.hm. Én meg egyáltalán nem neked válszoltam.

Bocs elnéztem.

.zsepi.

- shalafi66 - 2007. 03. 09.

.gonosz. Szörnyű hiba. .zold. Megbocsáthatatlan.

Re: Kalandom:ahx-16-os+mnc 33612(autós magassal) - pagrus - 2007. 03. 17.

nvoice Írta:Sziasztok!
Hétvégén kicsit ráértem és kicsit játszottam a ahx-16-osommal Smile.A játék az itthon fellelhető magasak és pár kondi segítségével játszódott.De nem igazán akart összeállni....
Most én is játszottam SBX-1620-asokkal, amik szerintem nagyon hasonlóak lehetnek a tiedhez. A gyári adatokkal ellentétben a Qts 1 körül van, ezért zárt dobozba tettem, nekem meglepően jó hangú hangfalat sikerült összehozni így vele. Fotókat és mérést itt találsz róla:
http://diyaudio.barjak.net/sal/index-sal.html

- cirrus - 2007. 03. 17.

Örülök a legújabb sikerednek PAGRUS, és gratulálok!

- pagrus - 2007. 03. 17.

cirrus Írta:Örülök a legújabb sikerednek PAGRUS, és gratulálok!
Köszi! .udv. Hát még ha hallanád is! Big Grin

- shalafi66 - 2007. 03. 17.

-Halleluja testvéreim. És igen újra csodát tett az úr, és kinőtt a lába, és szalad hegyen-völgyön át, már az üveghegyeken túl jár, ott ahol a kurtafarkú kismalacot most szolgálják fel a hétszépségű királykisasszonyak némi csengőbarack-befőtt kiséretében. Wink .zold.

- fdsa - 2007. 03. 17.

shalafi66 Írta:-Halleluja testvéreim.
Mit vagy úgy oda?
Lehet, hogy én meg H2000 hangszórókkal jobb ládát csinálnék, mint pagrus a SAL-lal Smile

- shalafi66 - 2007. 03. 17.

fdsa iróniáról hallottál már? Különben csak úgy eszembejutott és leírtam, hogy miért, azt nem tudom most megmagyarázni.

- fdsa - 2007. 03. 18.

Irónia? Az egy gyönyörű ország, kedves, humoros emberekkel. Nekem is a második hazám Smile .szia.

- shalafi66 - 2007. 03. 18.

Ez nagyon jó volt. Big Grin

ahx - nvoice - 2007. 03. 20.

Sziasztok!
Azthiszem mostmár meg kéne valahogy mérnem azt a fránya ahx-et mert nem akar jobb lenni Sad
Nem tudjátok kaposváron ki tud méricskézni?helo

ahx - nvoice - 2007. 03. 21.

Javítom kaposvár és környékén és pécsen ki tud esetleg nekem bemérni egy két szórót?kösz

- topeti - 2007. 04. 28.

Sziasztok,

Munkatársam nevében irok. Riasztó hangszórót keres. Egy ilyen riasztót vett:
Vezeték nélküli riasztó AM500
A gondja az, hogy a ház külső falára szerelt hangszóró viszonylag kis hangerőn riaszt, a szomszédjainál már halkan hallani.
Lakásban nincs gond a hangerővel, de az utcán és a szomszédnál már halkan hallatszik (110dB/m).
A műszaki dokumentáció utolsó oldalán szerepel néhány infó. ( többek közt piezo szirénák hangereje: 2 x 110 dB )
Gyanitom, hogy ez 1 méteren mért hangerő 1W teljesítmény hatására.
A külső hangszórót szeretné minél érzékenyebbre cserélni.
Hogy a külső hangszóróra mekkora teljesítmény jut, azt nem tudom, de ha fontos, megméretem vele a vezeték kapcsain lévő feszültséget.
Két riasztó szerelhető hozzá, az egyiket a ház falára, a másikat a lakáson belül kell elhelyezni.
Nem számit, hogy egy előre bedobozolva árult hangszórót ajánlotok, vagy egy "csupasz" piezót.
Szerintem egy 130dB érzékenységű piezo megfelelne neki a célra Big Grin
Tudnátok ajánlani egy nagyon érzékeny, hangosítási célra kifejleztett piezo magasat?

köszönjük.

- shalafi66 - 2007. 04. 28.

Ide nem az kell (hangosítós piezo). A 110dB a max. hangnyomás egy bizonyos frekin.

- topeti - 2007. 04. 28.

Van egy vagy két oylan hangszóró, ami 130dB-t is tud Smile Kérdés, hogy hiteles-e az infó vagy kamu.
Majd holnap belinkelem, most már alszok. Ha tudsz mondani egy irtó hangos piezót kivele Big Grin
Jóéjt.

- Mócsing - 2007. 04. 29.

Tudni kellene a sziréna legmélyebb frekvenciáját , mivel a piezo nemkedveli a mélyhangokat .

- shalafi66 - 2007. 04. 29.

Sztem itt piezos dologgal még mindig nem lehet előrejutni. 93dB fölött nehezen teljesítenek még naagy tölcsérekkel sem. Akor lehetne emelni az érzékenységük, ha nagyon beszűkítik az iránykaraktert. Sztem ha tényleg ekkora hangnyomás kell, dinamikus, tölcséres-nyomókamrás driverrel kell próbálkozni. Viszont sztem 110dB fölé azok sem mennek.

- SMA - 2007. 04. 29.

Kedves topeti és Többiek!

Lehet, hogy tud 130dB-t, de nem 1W-al, ilyen nincs.
Jó magassugárzó, tölcséres-nyomókamrás, persze, ez tud kb. 106-108dB-t.
Elvileg van olyan is, ami 112dB-t tud nyomni, de nem kereskedelmi cikk, ez már majdnem 100%-os hatásfoknak felel meg. .!.
Esetleg valamilyen PA-kézi hangosbeszélő tölcsére a hangkeltő elé, minél nagyobb, annál jobb.
Talán a Conrad 8x9"-es PA magasa, olcsón használható megoldás lehet, ez kb. 104dB-t tud, elvileg, riasztónak jó lehet. ( Az átvitele az. )
A jelenlegi kis-piezok, a riasztóhoz árult jószágok, inkább zavaró hangúak, mint jók.
Üdv! SMA