Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- KeserűCukor - 2006. 06. 20.

Hi
Boccs ez szerintem nagyon gáz kérdés, de... :S
Mi az a VIFA meg DOM? .forog.

THX:
---ZoLee---

Hi!
Wolkens honlapja nagyon kira!
http://www.sal.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikkcsoport&pozicio=01.02.03.02 Ezek a kittek használhatóak valamire?
Ilyeneket nem tudnátok összeállítani Hangszóró2000 termékekből? És akkor ha lenne több fajta /sub, center.../, meg több teljesítményű /80-100W/, árral, rajzzal mellékelve, jól behangolva, akkor az ár arányában tudnánk válogatni..Smile Pl akkor én is összedobnék egy 5,1-et, ha tudnám mit mivel lehet egy ládába, lenne terv stb... szal csak építeni meg élvezni kell a kész munkánkatBig Grin
Amugy az a TL sub az milyen? Abból miért csinál mindenki kettőt?
És ez a tölcsér? Ez centernek jó? vagy mire használható?
Phuuu, már belekeveredek ebbe a rengeteg infoba... .ir. Eddig csak egy SUB-ot akartam, de most tele vok 5lettelBig Grin Amugy nem tom miért de én jobbnak láttam a Subok karakteresztikáját, amit shalafi csinált 4 összehasonlításra, mint a a Sal-okét... Valahogy egyenletesebben emelkednek, nem ugrálnak, na meg feljebbb is mennek... Aztán lehet hogy ez csak nekem tetszik, nem értek én annyira hozzá Big Grin
Amugy most néztem wolkens oldalát, és már értem nagyjából ezeket az fs, Qts hasonlókat Big Grin Akkor ez a 25ös braun jó subnak, de reflexnél mennyi legyen fs? Illetve az adatlapon VAS 160l körül van, de a terven meg 62 liter, ezek számítanak vagy el lehet szakadni az adatlaptól?
Most gondolkodtam milyen hatalmas is ez a 25cm .sokk. , a lakásban az összes Sub 15-ös, és kb 20-30 liter /persze ezek bolti házimozihoz vannakSmile/. Ez a 25cm nem sok? Vagy mekkora szobába ajánlott ekkora? Mondjuk én keveslem is ezeket kis dobozkákat, de ekkorával még nem találkoztam, ez a baj, hogy nincs mihez viszonyítani... Sad Egyszer úgy végighallgatnám az összes H2000 hangszórót, és utána talán tudnék viszonyítani... Mint erősítőnél is, letettem a kis 14Wos tda-t, aztán csak nézegetek mit tud, eddig ezekebn a reklámwattokban gondolkodtam Big Grin De azért a házi az sokkal több, vagyis nincs ráírva minden kamu szám, mint pl hifiken is, hogy 200-300W...
Ez mi hogy egy hangszórón 2 tekercs, 2*4ohm és akkor vagy stereo erősítő vagy kötöd sorba/párhuzamba? mi van ha csak egyet hajtok? Ez miért jobb, mint az egyeS?
THX:
---ZoLee---

- B.A.T. (II.) - 2006. 06. 20.

KeserűCukor Írta:Hi
Boccs ez szerintem nagyon gáz kérdés, de... :S
Mi az a VIFA meg DOM? .forog.

THX:
---ZoLee---

Hali! A VIFA az 1 dán hszórómárka. Egész jó cuccosokat gyárt, de az ára se semmi. Wink
A dóm az 1 hszórófajta. Nevét a membrán alakjáról kapta. Előnyös konstrukció, ami a minőséget illeti. Kis membránfelület jellemzi, ezért jó az iránykarakterisztikája. Részletező, (persze dómon belül is óriási különbségek vannak) kellemes hangja van. Magas, és középsugárzóknál is alkalmazzák. Pl. itt:

Magas: http://www.visaton.de/en/1/8/267.html
Közép: http://www.visaton.de/en/1/14/269.html

Ügyelni kell a megfelelő váltási értékekre, mert itt a kisebb membránfelület miatt hamarabb "koppannak" a hszórók. .kopp.

A SUB témával kapcsolatban annyit, hogy jó a HA 25 braun. (talán itt a H-2000-nél erre a célra ez a legjobb, sőt biztos, hogy ez....) Sok-e, vagy nem sok? Hát nézd, ez megintcsak olyan dolog, hogy valakinek már a 20 centis mély is sok, és megmarad a 2 utas 16-os, vagy dupla 16-os verziónál. Nekem pl. a 30-as mély sem tűnik soknak, sőt talán néha már.... .csitt.
De mit agyalsz ezen ennyit? SUB lesz belőle, szóval kell a membránfelület. Mélyre le kell menni, kell bele a kakaó, kell a 25. Látod, ilyen eccerű az élet, vagy talán mégsem? .foghijas.

- B.A.T. (II.) - 2006. 06. 20.

Dobozkonstrukciókról nagyvonalakban itt: http://web.axelero.hu/whiteful1545/
Fórumok/Hangszóró/III. rész

- Mócsing - 2006. 06. 20.

A TL szub , ugyanolyan szub mint a többi , csak jóval nagyobb , és mélyebre lehet vele menni . 1 is elég belőle .

- wolkens - 2006. 06. 20.

KeserűCukor Írta:Hi!
Wolkens honlapja nagyon kira!

Köszönöm. .oh.

KeserűCukor Írta:Amugy az a TL sub az milyen? Abból miért csinál mindenki kettőt?

Nem feltétlenül csinál "mindenki" két szubot, sőt az esetek nagy többségében egyet szoktak, a helyigény miatt. Ez igaz a TL-re is.

KeserűCukor Írta:És ez a tölcsér? Ez centernek jó? vagy mire használható?

A tölcsér funkciója a hangszóró hatásfokának javítása. Tölcséres dobozt inkább sztereó zenehallgatásra szoktunk használni, kivéve persze a szubtölcséreket, ezekből megint csak egy szokott épülni. Big Grin De még azt az egyet is inkább zenére, mint házimozira.
A tölcséres dobozokban általában szélessávú hangszórók szólnak, annak minden előnyével és hátrányával.

KeserűCukor Írta:Akkor ez a 25ös braun jó subnak, de reflexnél mennyi legyen fs? Illetve az adatlapon VAS 160l körül van, de a terven meg 62 liter, ezek számítanak vagy el lehet szakadni az adatlaptól?
Most gondolkodtam milyen hatalmas is ez a 25cm .sokk. , a lakásban az összes Sub 15-ös, és kb 20-30 liter /persze ezek bolti házimozihoz vannakSmile/. Ez a 25cm nem sok? Vagy mekkora szobába ajánlott ekkora? Mondjuk én keveslem is ezeket kis dobozkákat, de ekkorával még nem találkoztam, ez a baj, hogy nincs mihez viszonyítani... Sad

Házimozira szerintem még a 25-ös is kevés. Zenére elég.

- shalafi66 - 2006. 06. 20.

KeserűCukor Írta:Hi! Wolkens honlapja nagyon kira....
Nem rossz lap, jó h. van, de néha kicsit .-atlan. Tongue
Egyszercsak lesznek kit-ek (mondjuk nem Wattok szerint rangsorolva), de egyelőre nem kezdtem még bele. Vannak házimozis doboztervek is (ala Monaudio), de egy kicsit kaotikus az ügy, befejezetlen maradt, valósznű nekem kell(ene) kész tervekké formálni.
A többiek sokmindent leírtak már, én csak annyit tennék hozzá, h. a hangszóró Vas paramétere nem azt határozza meg mekkora az ideális doboztérfogat, szerepe van benne, de nem csak ettől függ. Smile A viszonylag egyenes átvitelű szub pedig nem mindenkinek tetszik. Van aki épp azt várja h. 35-40 Hz körül kiemeljen jónéhány dB-t ezt valóban nem tudják ezek a hangszórók.

- wolkens - 2006. 06. 20.

shalafi66 Írta:Nem rossz lap, jó h. van, de néha kicsit .-atlan. Tongue

Éééérteem ááám a céélzááást... .ok. Wink

Uff! Célzás? .puff.
Egyébként nekem semmi bajom vele, mondjuk vannak "érdekes" részek a lapon, idővel a te véleményed is biztos változik-átalakul pár dologról, vagy nem, mindegy így van ez jól. Azért jó a lap, mert fontos dolgokat mégis tisztáz az olvasó előtt, aki lehet, h. egyáltalán nem hallott még ilyesmiről. Különbenis az vesse az első köveket, aki mindenben tökéletes. Tongue A szendivcsed viszont még tetszik is. Big Grin Hja és szép a terítő is. Wink .zold.

ÓÓÓÓ
Ezt nem is tudtam, hogy a monaudio ennnyire profi!
Azt hittem ilyen kis ökölnyi házimozi hangfalakkal szúrják ki az ember szemétBig Grin, de ahogy látom ez nem az...
Ezek jó ládák... Gondolom ezen terveket nem hozzá(to)k nyilvánosságra Big Grin

Azt nem tudom, mennyire profik. Big Grin Félreértetted, nyilvánosságra hoznám, ha teljes volna, de csak doboztervek vannak tőlük egyelőre. Némelyik jó, van ami kevésbé... Sok munkám lesz vele, ha valami jót akarok kihozni belőlük. Egyébként a régebbi sorozataikban H2000 mélyközéphangszórót használtak. Amiket ők gyártottak-gyártanak, azt természetesen én nem publikálhatom, tervek alatt nem azokra gondoltam amit a honlapjukon látsz.

Hi!
Először is köszönöm az illetékeseknek a rengeteg hasznos infót, segítséget!
Köszönöm a linket!
Imádom az ilyen ismeretterjesztő, felvilágosító .zold. leírásokat.

- Ghee - 2006. 06. 23.

Sziasztok!

A HB13 tipusú középsugárzónál mit jelent az, hogy szögletes? És melyik az kép szerint?
Videoton Sonus C101-be kellene. A 1544-539-est rendeltem (HB13). Jól tettem vajon? Csak azért, mert a HB15 is ugyanilyen kódszámú (csak kerek! elvileg)... Valaki tudja a megnyugtató választ?

Köszi.

- shalafi66 - 2006. 06. 23.

Szia, a kosár ugyanaz, mint a mélyhangszóróknál, csak a középnél zárt. Tehát kívülről ugyanúgy néz ki a HB is, mint a HA13-15. Egyébként sztem nem ezek a legjobb középhangszóróink, sőt ezektől csak jobb van. De ha a méret kötött, akkor nincs mit tenni.

- Ghee - 2006. 06. 23.

shalafi66 Írta:Szia, a kosár ugyanaz, mint a mélyhangszóróknál, csak a középnél zárt. Tehát kívülről ugyanúgy néz ki a HB is, mint a HA13-15. Egyébként sztem nem ezek a legjobb középhangszóróink, sőt ezektől csak jobb van. De ha a méret kötött, akkor nincs mit tenni.

Ja. Nem nagyon akarom bántani a gyári konstrukciót, mert a hangváltó is rendesen meg van építve, össze van hangolva. Eddigi problémáim csak a kissé visszafogott, fátyolos magashang és a javított - ezáltal tönkretett mélynyomók. Leimpregnálták a habszéleket is (ezért cserélem inkább, mint újra javíttatom) ezáltal a rezonanciafrekije is felcsúszott a búgós tartományba, amit a szoba még erősít is. Iszonyatosan nem engedékeny ezáltal a membrán, fura hangokat emel ki, a frekvenciatartomány alsó részét folytja, természetesen. Remélem csere után megszünik!
A középsugárzó habszélei pedig kezdenek plazmatikus állapotba kerülni, ezeket a magassugárzókkal együtt cserélem (ezek még a régiek: 1544-590, gondolom csereszabatos a 639-el!?!), hátha jobban illeszkednek egymáshoz a Hangszóró 2000es cuccok (ezen már nem múlik a teljes felújítás). Remélem utólagos hangolásra nem lesz szükség a hangváltót illetően.

A középsugárzóra visszatérve én arra gondoltam, hogy az 539-es kódszámú középsugárzó létezik HB15/XXXX megfelelőjeként is és az "kerek" állítólag. Mit jelent ez nálatok? Nincsenek kiálló "fülei" a rögzítésre? Én a HB13/XXXX -nek megfelelőt rendeltem (ez is 539-es kódú!!!), ami állítólag "négyszögletes" - gondolom ennek vannak kiálló "fülei" a rögzítésre?!? Nekem ilyenre lenne szükségem, ilyet rendeltem Tőletek és remélem ilyet is kapok. Ha nem akkor lehet szó a visszaküldésről/cseréről?

Üdv. Ghee.

Ahogy mondtam, úgyanúgy van, mint a mélyhangszóróknál (HA):
HB13
HB15

Nos, az új hangszórók a régiekkel nem csereszabatosak, sokminden változott, de még mindeg ez van legközelebb az erdetihez. Azt nem merném állítani, h. az eredeti váltó egy tökéletes megoldás, a legtöbb doboznál sok hibát elkövettek a itt is. Egy új pontosan hozzáigazított váltóval sokkal jobb eredményt lehet elérni. De ha marad a régi, a magas szintjének beállítására valószínűleg akkor is szükség lesz. Érzékenyebb kb 4dB-lel a középnél.

- Ghee - 2006. 06. 23.

shalafi66 Írta:Ahogy mondtam, úgyanúgy van, mint a mélyhangszóróknál (HA):
HB13
HB15

Nos, az új hangszórók a régiekkel nem csereszabatosak, sokminden változott, de még mindeg ez van legközelebb az erdetihez. Azt nem merném állítani, h. az eredeti váltó egy tökéletes megoldás, a legtöbb doboznál sok hibát elkövettek a itt is. Egy új pontosan hozzáigazított váltóval sokkal jobb eredményt lehet elérni. De ha marad a régi, a magas szintjének beállítására valószínűleg akkor is szükség lesz. Érzékenyebb kb 4dB-lel a középnél.

Köszi, remélem a HB13-at küldik. A hangolást természetesen elvégzem, van szoftver is hozzá csak még annyi a problem, hogy a 1544-450-es (HA25) mélynyomóhoz nincsenek adatok (ez a lemezkosaras verzió)... vagy megegyezik a 451A-val (mert ahhoz van, csak az alukosaras).

Hasonló hozzá, de a -450 4 Ohmos verzió. Nincsenek adatok róla egyelőre, azért mert a jelenlegi formája nem végleges. Talán azzal lehet még baj, h. a 450 mágnesköre sokkal erősebb lett (~50%-kal), ezért 3dB-vel érzékenyebb, és már kevésbé vagy inkább alig illeszkedik a zárt dobozba. Úgy emlékszem, az eredeti az volt.

Ui: ha az elősző hozzászólásra válaszolsz, légysziv. ne idézd, fölösleges. Kössz.

- Ghee - 2006. 06. 23.

Jó rendben. Némelyik fórumon azt nem szeretik, ha nem idéznek, mindegy, nem teszem. : )

Ezt a 450-est a jelenlegi HA25/1034 (a weboldalon gondolom el van írva) helyett néztem ki egy régebbi katalógusotokból, gondolom az nincs elírva. Ez a doboz (amibe rendeltem:Sonus C101) zárt 98L-es két ilyen mélynyomó van sorba kötve benne. A mágnesük szinten elég brutál méretű, gondolom hasonló lesz - remélem. Pedig az adatok az esetleges hangváltóátalakításhoz jól jöttek volna... :|

Nincs elírva a lapon, itt vannak a legfrissebb adatok, a régi katalógusok elavultak már, azok több mint 15-20 éves méréseken alapultak, és természetesen azóta (hál'Istennek) sokminden változott. A 1034 már nem létezik, a 1634 a valós érték. Az első két szám ugyanis a mágnes erősségére utal, a légrésindukciót jelöli 1/10-ed Teslában. Ezért mondom, h. 50-60%-kal erősebb a mágnese, mint régen. És épp ezért nem tökéletes zárt dobozba, a nagy elektromos csillapítás miatt elég hamar esni kezd az átvitel. A HA 25-479M sokkal megfelelőbb lett volna a régi helyére. (Talán jobb lett volna kérdezni előbb.) Arról pontos adataim is vannak, átvitellel.

Az idézet nem gond nekem, csak például ha mobilról nézem a lapot nehéz nyomonkövetni.

- Ghee - 2006. 06. 23.

Még nem postáztak, gondolom korrigálhatom a rendelést vagy nem? Ma adtam fel és kedden van postázás.

Akkor a következőket rendeltem:

Magas: 1544-639
Közép: 1544-539
2db 4 ohmos sorba kötve: 1544-450 , de ehelyett akkor mit javasolnál, mert amit írtál az 8 ohmos és alu kosaras. A hangfalam előlapja pedig ki van marva az általam válazstott formára, tehát geometriailag nem illeszkedik.

Szeretném, ha tuti lenne, mert így nem olcsó muléatság ez.

Van 479 lemezkosaras, az A jelű az öntött alu. Az M a kompenzált mágneskört jelöli, de ha 4 Ohmos a hangszóró ez a +mágnes lehet, h. nem is kell. Holnap estére kiszámolom, melyik lesz jobb. Keddig még valóban ráér a dolog, csak akkor kerül postára.

Ebben az elrendezésben a középhsz a gyenge pont, persze a váltástól is függ..

A rendelést nálam e-mailben is módosíthatod, nem muszáj .telefon. -on.

- Ghee - 2006. 06. 23.

...ja még egy kérdés. A jelenlegi felkeményített habszélű 13 éves mágnesű mélynyomókhoz képest (ami 100 Hz-en erőteljesen emel) mire számítsak, hangzásban, karakterisztikában a fent említett hangszórótipusok társaságában - ha marad a 450-es tipus?

- Ghee - 2006. 06. 23.

Köszi, sokat segítenél vele.

Ennek a tipusnak elég bonyolult a váltója, még nem fejtettem vissza. Új korában elég kiegyensúlyozott volt némi szépséghibával. A mostani 1034-es mágnese nagyobbnak tűnik és a lengőtekercse is nagyobb átmérőre mint a 479-esé, ez nem gond? ...és 8 ohmos sajnos vagy az 503 a 4 ohmos megfelelője?

Ez nem gond (vagyis kisebb gond), a ha25-1634 épp a nagy mágnes miatt nem jó abba a méretű zárt dobozba. A kicsapos 250-es kevésbé terhelhető, de pont illeszkedik a dobozhoz. Itt a várható átvitel: [Kép: 451-479.gif]
A piros a 451 (f3=71,36 Hz) a kék a 479 (f3=48,71 Hz)lenne.

Neked viszont mivel 4 Ohmos kell a HA25-503-ra kell módosítanod, az a négy Ohmos változat.

- Ghee - 2006. 06. 23.

Ez a kis eltérés nagy eltérést eredményezne a valóságban?

A középsugárzó méretéhez is kötve vagyok és a jelenleg benne lévőnek már 1544-539 a tipusa, nem a régi számozású. A magasnál is ugyanez 1544-590, ehelyett rendeltem a 639-est. A Doboz zárt 98L: Magasság: 1100mm, Szélesség: 330mm, Mélység: 270mm.

Eredetileg akkor gyengébb volt a mágnes és a terhelhetőség volt a fő céljuk ezzel a dobozonként két 25 cm-es mélynyomóval (gyári érték 30 Hz-től indult, bár a karakterisztikáját sose láttam :? )

A fent beillesztett ábrát nem módosítja az hogy két ilyen mélynyomó lesz egy zárt dobozban (503-as)??

Ha módosítom milyen címre küldjem az emailt és mi álljon benne feltétlenül?

- Ghee - 2006. 06. 23.

Pont ilyen a doboz és a mélynyomók, csak a VIFA dóm és közép nincs benne sajnos. Sad
[Kép: sonoc100.jpg]

Amit az ábrán te kis eltérésnek látsz, az a valóságban elég nagy. Nézd meg az f3 pontokat, direkt kiírtam számmal is, és eleve két hangszóróval számoltam 98 literes csillapított dobozban. Az eredeti hangszóró más volt, mint a mai 450. Annakidején csak 88dB volt az érzékenysége ezért is duplázták a terhelhetőség mellett. A módosításhoz kell a neved címed és a shalafi66@hangszoro.net címre küldheted

- Ghee - 2006. 06. 23.

Most már minden világos. Küldöm a mailt. Köszönöm válaszaid.

- Ghee - 2006. 06. 24.

Shalafi!

Megérkezett a rendelésmódosító emailem?

- SMA - 2006. 06. 27.

Kedves Mindannyian!

HA25 "Braun"-t, HA22-599-et és HA18-620-at használ, vagy használt valaki?
Milyen, mi a véleményetek róluk?
Üdv! SMA

- shalafi66 - 2006. 06. 27.

HA18 - Mócsing, HorsePower: 620 Gilszkilabor: 595
HA25 braun - HorsePower: 672M baskiria: 671
HA20 - spexcel: 484P

- HorsePower - 2006. 06. 27.

Iggggen! Shalafi megelőzött. A 672-t még nem tudom milyen a héten próbálom meg. A 620/542 tetszik, erről már írtam véleményt a házimozi hfalaknál, bár azóta többet hallgattam. A 620-ast nem olyan nehéz jól ösaszehozni a hg 2,5-el. Én most szenvedek a Tesla arn 5604-essel ezzel már valahogy sehogy se akar összejönni a hg. A 620 mint mondtam nekem tetszik. Térleképzése nagyon jó (legalábbis sztem) egész megdöbbentő néha. A mélytartományba is szépen produkál, ami nem annyira tetszik benne, hogy a telt basszust kicsit kopogósan adja vissza, de nem vészes, meg lehet szokni. Középtartomány is jó. Nagyvonalakba ennyit tudok mondani, de az én véleményem nem annyira mérvadó, úgyhogy ne vedd kézpénznek. Mindenkinek más az ízlése. .foghijas.

- topeti - 2006. 06. 27.

HorsePower Írta:A 620/542 tetszik, erről már írtam véleményt a házimozi hfalaknál, bár azóta többet hallgattam. A 620-ast nem olyan nehéz jól ösaszehozni a hg 2,5-el.
Szia!
Milyen váltóval hoztad össze őket? Smile Meséljél már Big Grin Persze a megfelelő topikba.

- Mócsing - 2006. 06. 27.

A 620-as TL-ben nekem bejött . Egyáltalán nem érzem , hogy inkább a Tannoy-okat kellene hallgatni .