Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- shalafi66 - 2006. 07. 26.

A határidő a rendeléstől függ. Ha van raktáron, a következő postával elmegy. A hangszórók árát inkább utánvétellel szokás rendezni, az utalás csak a nagyobb tételben vásárló viszonteladóknál működik. A kedvezmény az, h. nagyker áron kapod meg a hangszórókat. Pillanatnyilag nincs friss árlistám, így pontos összeget nem tudok.

- cirrus - 2006. 07. 26.

Kedves Shala!
A magasok közül a 4 ohmosnak nem szebb a frekvenciamenete? Ha úgy is faragni kell a váltóval (plusz L-paddal) akkor valószínűleg már szebb lesz a 4 ohmosé, mivel nekem ha 3Khz-nél illesztettem a HG 2,5-öt (1628-464) a HA 16 542-vel akkor egy 3-4dB-s behorpadás jött ki jó fázisnál a keresztezési frekvencia környékén. Ez talán nem lesz a 4 ohmosnál, mert annak így szemre egyenletes a lefutása, nincs benne az a bicsaklás (vagy nem olyan erős). Vagy rendeljem meg mindkettőt, és kísérletezzek? Ez sem nagy gond. (apropó, mi van a magas modjával, elhalt?)
Érdeklődtem korábban a legszebb hangú mélközép iránt. Jól választottam a Ha 16-542-est?
Várom válaszod, és akkor email-ban írom a megrendelést.

Ez a legszebb hangú kérdés érdekes dolog. Nem is nagyon tudok válaszolni rá. Smile Nos nem egészen a lapon közölt átvitel az érvényes a mostani hangszórókra, még nincs kész az aktuális HG2,5-hez az adatlap. De általánosságban a 4 Ohmosnak szebb az átvitele és a felső határfreki is kicsit magasabb.
A HG2,5 mod részemről nem csak mod. Egy teljesen új hangszóróról van szó az pedig sok időt igényel. Nem lehet csakúgy kikáltani, h. ez a legjobb megoldás, indulhat a gyártás. Ilyenkor nem szabad sietni, jól meg kell gondolni mindent.

Ui. sztem jó fázisnál nincs az x-frekin esés vagy kiemelés. Smile Úgy kell alakítani a váltót.

- cirrus - 2006. 07. 26.

Helló Shalafi!
Elment egy email a megrendeléssel, nézd meg légyszi, és írj, ha így oké.
Köszi!

- cirrus - 2006. 07. 26.

Apropó: a hangszórók melletti frd és zma fájlokkal a boxsim-ben terveztem váltót, a görbe és az értékek akkor most aktuálisak, vagy ezek még nem az újak?

Ahogy írtam, a HG2,5-nél nincs egészen rendben a dolog. A többinél nincs gond. Kivéve ahol a régi mérések vannak kint, de ezt jelölöm külön.

- spexcel - 2006. 07. 26.

Újra és újra leírom, így most is: az adatlapon szereplő frd és zma egy magas esetében sem teljesen mérvadó, (ahol a doboz nem befolyásolja ugyan az impedanciamenetet, de a doboz alakja, ill. akár egy 1mm-es hiba a driver süllyesztésében a frekimenetet igen!), de egy mélyközép esetében már kimondottan...hmmm...merész dolog ezekre hagyatkozva modellezni. A mélyözepeknél a doboz teljesen megváltoztatja az impedanciamenetet (IS), így még körülbelül sem kapunk jó eredményt. Wink
Ezt nem kioktatásodra mondom, inkább a simek védelmében. Wink

A mérések az iec lapba épített állapotot tükrözik. Smile Én sosem mondtam, h. ez alapján kell modellezni. Egyébként a doboz az impedanciamanet induktív részén elég keveset változtat. Néhány plusz rezonanciát épít bele, de a lényeg nagyjából ugyanaz. Ami lényegesen módosul az a rezonancia pont körüli rész valahol 50-150Hz között. Smile

- spexcel - 2006. 07. 26.

Igen, és még az impedancia emelkedésének meredeksége 1kiló fölött... Ahol a keresztezési frekvenciák tanyáznak. Wink

- Tamás - 2006. 08. 08.

Üdvözlet!
Van a fateromnak 1 pár Orion Boleró HS-501-ese. Csak az a probléma velük, hogy ahangszórók széjjel vannak szakadva bennük. Aziránt szeretnék érdeklődni, hogy van-é lehetőség a Ti hangszóróitokból azokat pótolni, tehát hogy illenek-e bele azok a hangszórók, amiket Ti gyártotok. Na, ezt jól megbonyolitottam .aaa.
ÉÉÉÉÉÉÉÉs ha vannak ilyenjeitek, akkor kellenek-e bele új keresztváltók is. Bocs, h. ilyen magától értetődő dogokat kérdezek, de még eléggé új vagyok a témában, szal még át tudtok vágni :?
előre is köszi a segitséget. Üdv:Tamás

- SEAS - 2006. 08. 08.

Talán Shalafi tudja javítani.

- shalafi66 - 2006. 08. 09.

Talán meg tudom javítani, de nem hinném, hogy érdemes, ismerve a HS501-et.

Akár a H2000 hangszórókból is fel lejhet újítani, de akkor új váltó is kell. Előre gyártottal sem lesz rosszabb az eredeti állapotnál, de ha valami jobb eredmény a cél, akkor nem lehet megúszni a fülelést, váltóhangolást.

- k-sonix - 2006. 08. 11.

Üdv!

Nemrég hozzájutottam 4 db H2000 hangszóróhoz (ismerőstől kaptam). Típusa: 1544 502, gyártási idejük 2006.01.- hó. Szeretnék nekik dobozt építeni, de adatokat sajnos sehol sem találtam hozzá (itt a honlapon sincs fent) Sad .
Shalafi, van adatlap, vagy mérés erről a típusról? Milyen dobozt lenne érdemes építeni nekik?

Előre is kösz!

- shalafi66 - 2006. 08. 11.

T-S szinten így alakul:
Name: ha20-502
Type: Standard one-way driver
Company: H2000
No. of Drivers = 1
Fs = 37,020 Hz
Qms = 2,709
Vas = 77,691 liters
Cms = 1,043 mm/N
Mms = 17,718 g
Rms = 1,521 kg/s
Xmax = 3,5 mm
Xmech = 6, mm
Sd = 229, sq.cm
Qes = 0,549
Re = 3,5 ohms
Le = 0,207 mH
Z = 4, ohms
BL = 5,126 Tm
Qts = 0,457
no = 0,692 %
1-W SPL = 90,55 dB
2.83-V SPL = 94,14 dB

- k-sonix - 2006. 08. 11.

Köszönöm, ez gyors volt Smile !

- shalafi66 - 2006. 08. 11.

Csak azért nincs még adatlapja, mert az átvitelt nem mértem le eddig.

- k-sonix - 2006. 08. 12.

Az átvitelre is kíváncsi vagyok, úgyhogy várok türelmesen .kv.

Egyébként 3 utas rendszerben gondolkozok: hangfalanként 2 mély sorosan + HB 12,5 közép + HG 2,5 magas. (szerk.: megfordult a fejemben, hogy talán 2utasban is használható lenne... vagy ez már túl merész gondolat .?. .pszt. )

TL-ben mennyire lenne használható az 502-es?

üdv: k-sonix

- shalafi66 - 2006. 08. 12.

A két utas megoldás is járható. Csak a középtartománya kicsit rezonáns a PE porvédő miatt (megjegyzem, gyátja a H2000 papírral is). TL-hez nem lesz jó valószínű, ahhoz túl erős a mágneskör. Egy kicsit zárt dobozhoz is magas az EBP (=67), 25 liter körül lenne használható kb. 70Hz f3-mal. Viszont b-reflexhez meg ez így kevés. De a kopenzált mágneskörű változat paraméterei így alakulnak:

Name: ha20-502m
Type: Standard one-way driver
Company: H2000
No. of Drivers = 1
Fs = 36,9 Hz
Qms = 2,456
Vas = 78,2 liters
Cms = 1,05 mm/N
Mms = 17,72 g
Rms = 1,673 kg/s
Xmax = 3,5 mm
Xmech = 6, mm
Sd = 229, sq.cm
Qes = 0,469
Re = 3,5 ohms
Le = 0,207 mH
Z = 4, ohms
BL = 5,537 Tm
Pe = 55, watts
Qts = 0,394
no = 0,807 %
1-W SPL = 91,22 dB
2.83-V SPL = 94,81 dB

Ebből már talán lehet b-reflex, 35-40 literes dobozban, mondjuk fb=43Hz, akkor f3=47

- greenhorn - 2006. 08. 16.

Üdv!

Nem biztos, hogy témába vág, de ennél alkalmasabbnak egy topicot se találtam, hogy beírjam a mondanivalómat.
Szóval még faternak voltak régi vidi hangfalai, és azóta nekem azok "A" hangfalak. Nem írom be milyen márkájü hangszórókból építettem itthonra hangfalat, mert off lenne. Smile Wink
Szóval a lényeg hogy nézegettem a H2000 cuccokat, mivel a mélyládám erősítője jobb létre szenderült egy hosszúra nyúlt házibuli után, ezért úgy döntöttem hogy lecserélem az egész mély-rendszert. Szóval nézegettem itt a cuccokat, és kicsit csalódtam, mert nem igazán találtam olyan hangszórót ami ha kell akkor megállja a helyét filmezés, és zenehallgatás közben egyaránt.
Igazából jó ez, hogy a h2000 minőségi hifi vonalra állt rá, de nem tudom, én biztos vagyok benne, hogy egy igazi SUB hangszóró beillene a cég arculatába. Lehetőleg 30 centis, nagyobb terhelhetőségű, esetleg dupla tekercses, a jelenlegi hangszórókon lévőnél szélesebb peremmel. Gondolom ára is lenne, de egy ilyen minőségi, papíros SUB minden pénzt megérne. Csak egy kis gondolat szösszenet volt, ha probléma hogy beírtam akkor az admin majd kimoderálja. .forog.

- shalafi66 - 2006. 08. 16.

Üdv. A jelenlegi hangszórók megfeleőnek tűnnek (a 30Hz-es f3 sztem egészen jó, és emellett a kész rendszer impulzusválasza sem romlik el), egyelőre nincs terveben újabb mélyhangszóró. A mostaniak közül is bármelyik elkészíthető dupla lengőcsévével, de ennek szinte csak annyi jelentősége van, hogy univerzálisabban használható a 2*4 vagy 2*8Ohm impedancia miatt. A membránszélek pedig szinte minden esetben nagyobb kitérést engedélyeznek, mint az Xmech. érték, nem azok jelentik a max. membránkitérés korlátját jelenleg.

- greenhorn - 2006. 08. 16.

hát még annyi jelentősége is van a dupla lengőtekercsnek, hogy nekem pl olyan erősítőm van ami két csatis, és nem lehet hidalni. egyébként 30 hz-ig a frontjaim is lemennek, persze csak olyan 25-30 ms-os csoportkéséssel. Te melyik hangszórót ajánlod kifejezetten SUB-nak?

- shalafi66 - 2006. 08. 16.

Azok a frontok valószínűleg nem túl magas érzékenységűek akkor (sőt), de mozizásnál nem is az a fontos talán. A duplacsévével kapcs. én is erre gondoltam, bár ez a megoldás sajnos hoz néhány apróbb hibát magával, még akkor is, ha jól készítik a csévét. És hát ezekután nem tudom mi a kifejezetten szub, talán ami 20 Hz-en is névleges hangnyomást produkál? Smile De hol van az a hangszóró? Big Grin A HA25 braunt tudom ajánlani, azzal érhető el a legkisebb f3.

- greenhorn - 2006. 08. 17.

86dB-es átlagérzékenysége van, de alapvetően van mélyláda a szetthez, csak ínségesebb időkre úgy terveztem direkt, hogy legyen azért némi mély is. Big Grin Egyébként egy olyan 25Hz- es -3dB-es ponttal már ki tudok békülni. Smile Amúgy a braunt megnéztem, elég szimpi így külsőre, bár szerintem akkoris túl keskeny a széle (mint általában az összes h2000-nek .nyelv. .forog. ), főleg a bazinagy porvédőhöz képest, de hát istenem, semmi se lehet tökéletes. Smile Mindenesetre winISD-be bepötyögtem az adatokat (tudom, nem pontos progi, de mást meg nem tudom honnan lehetne szerezni, és eleve mit...), és 70 liter reflex 30Hz-es hangolással kellemesnek tűnik, csak egy 25-ös mély igen hülyén nézne ki egy 70-es ládában. Smile Most már leírom, hátha ismerős valakinek, jelenleg egy SAL márkájú SQP mélyem van, 30 centis verzió egy 65 literes ládában két 6,6*25-ös refi csővel, így a 35Hz-et még egész kellemesen adja, bár szerintem undorító hangja van a PP membránnak. .oh. Kérdés: Megéri-e lecserélnem egy 25-ös braunra? Egykbként lesz egy 80W.rms-es szub erősítőm, ahhoz tervezem.
Ezt utólag írom ide: Jelenleg egy szintén SAL-os SAF 2070-es hajtotta trafóval, egyenirányítva, stb, 1500 pénzért megcsinálták, de eladom...vagy lehet hogy nem, ha például 2 braunt vennék, és dupla ládát csinálnék...szóval help plz, hogy hogy lehetne nagyobb hangerőt, de szebb hangminőséget kihozni ebből a konfigból. .oh.
Na még 1 kicsit hozzáírok Big Grin :
Még mindig kísérletezgettem WinISD-ben, és van egy olyan opció, hogy iso-barik, vagyis állandó nyomású, ez gondolom azt takarja, hogy két hangszóró fordított polairtással van bekötve egymással szemben. Javítsatok ki ha tévedek. Szóval eddig ezt bármikor néztem max egy kis kiemelést eredményezett, de ebben az esetben 70 literben 30Hz-re hangolva 27Hz re tolódik az f3. Igaz van előtte egy 2dB-es púp, de az még nem vészes, mivel a hangszóró átviteli görbéje ott már esik is. Tehát kérdezném még ezt is, hogy ez gyakorlatban működne?

Köszönöm előre is a kimerítő válaszokat! Smile .forog.

- shalafi66 - 2006. 08. 17.

A gyakorlatban ez ugyanúgy működik, mint elméletben, vagyis a két hangszórónak feleakkora űrtartalmú doboz kell, mint egynek. Azért, mert Vas és az érzékenység is a felére csökken(-3dB). Végülis ennyi a lényege. Az adatlapon látható IEC-lapban mért mélyátvitelnek (kb. 200Hz alatt) pedig nem sok köze van a későbbi dobozban elérhetőhöz, ez utóbbi a T-S paraméterekből modellezhető.

Ui: az SQP sem a PP membrán miatt undorító hangú, PP-vel is lehet ugyanolyan jó eredményt elérni, főleg mélytartományban. Ott valami más problémának kell lenni.

A braunhoz az általában ajánlott hangolás: Vb=64l, fb=28, ezzel f3=~32Hz. Persze ettől el lehet térni ilyen vagy olyan okból, de a nettó térfogatot nem érdemes növelni. Isobarik elrendezésnél ez úgy módosul a számok szintjén, hogy Vb=40l, fb=26-27Hz, így lesz f3=~29Hz.

- Dióda - 2006. 09. 04.

Szia shalafi!

Lenne egy kérdésem.Létezik-e nálatok 16 centis körüli szélessávú ami elfogadható áron van és hangban sem förtelmes.Egy egyutas rendszerbe kellene.Illetve szerinted milyen dobozt lenne célszerű neki csinálni.Jah és ha kell mikor tudsz nekem ilyet küldeni?

Sajnos itt maflafalván csak sa* van másfajtát meg max mnc-t tudnak ami meg nekem nem kell.

- shalafi66 - 2006. 09. 04.

Hát van 160-as szélessávú, alapállapotban TL-ben érzi jól magát, vagy pedig van zárt dobozhoz megálmodott változata is. HC17-nek hívják. De tudna a cég tölcsérbe valót is gyártani, annak a kosara is szebb lenne.

- Dióda - 2006. 09. 06.

Igazából egy kis bassreflex-be kellene.

Nem tehetek róla ilyen mániákus vagyok.
Megméregetem a helyet ahová be kéne zsúfolni a kis ládikát de max amit tudok neki adni literbe az 11literes doboz.Szerintetek járható út vagy nézzek más megoldás utánn?

- shalafi66 - 2006. 09. 06.

Kb. ekkora zárt dobozba való az a HC17 amire gondoltam. B-reflexhez nem nagyon tudok ajánlani szélessávút, az 1-2mm-es lineáris elmozdulás megnehezíti a dolgot.

- Dióda - 2006. 09. 06.

Mi történne ha beletenném egy ekkora bassreflex-be?
Nagyon brutális hangja lenne ?
Nagyon torzítana?
Nem lehetne hajtani?
Vagy esetleg úgy szólna mint a bili?

- h_jozsi - 2006. 09. 06.

A bilinek tudtommal csak akkor van hangja, ha a nyílás felől egy másik nyílás gerjeszti. .zold. .foghijas. .ordog. .hehe.

Zárt dobozba való és kész. Smile Van a hangszóróknak egy EBP nevű paramétere, ez mutatja meg, hogy milyen dobozban tudnak jól működni. B-reflexben kezelhetetlen kiemelést kapna mélytartományban, elromlana az impulzusválasz, és mivel könnyen túllépné az elmozdulás a lineáris tartományt, viszonylag hanar torzítana.

Nézd, tudok olyan hangszórót gyártani, ami jól illeszkedik reflexdobozhoz, de nem tudni mennyire lenne jó a magasátvitele. Az a szélessávú ami tölcsérhez jó, viszont elfogadhatóan működne reflexben is, de kevés mélyhangra számíthatnál. Smile

- Dióda - 2006. 09. 06.

A kevés mélyhang alatt mit értessz?

Nem szeretem a brummogót inkább üssön a hangja ha érted mite gondolok.

Azt, hogy 50Hz alatt nem nagyon fog szólni, és kb. 15W-al lesz terhelhető.

ötletem - nvoice - 2006. 10. 01.

Szia shala!
Láttam itt valami kis verseny készül.
Engem is érdekel a dolog de most egy másik project foglalkoztat.
Múltkor láttam egy érdekes dobozkát.Valami versenyt nyert.

A konstrukció:
2db 10 cm-es szélessávú gömbládában egymás alatt minimális térfogatű zárt térrel plusz egy 20-as mély ami oldalra nézett szintén egy gömb illetve kicsitlapitott gömb ládában.

Én magam részéről ezt kicsit megvalósíthatatlannak tartam mivel azt itteni szélessávuak 1Khz-től a freqi diagram szerint emelnek és 15K körül mér végük.Mit tudnék tenni vagy mivel tudnám elérni hogy 125hz-től mondjuk 10K-ig egyenes legyen az átvitel?Amúgy 10Khz felett egy 1,9-est szeretnék használni.Ennek a megvalósításához kérném az ötleteket. köszönöm

- shalafi66 - 2006. 10. 01.

Két dolog jut eszembe, ha vmi, megvalósíthatatlan, akkor nem kell belekezdeni. A háromutas szélessávúval című ötletben pedig nem értem, mi a jó (azt sem értem én mit tudok segíteni..).