Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

őőő - nvoice - 2006. 10. 01.

Hát az ötlet onnan indult hogy a 1,9-es nem szereti ha mélyen váltják a 2,5-esnek meg nem vmi jó a hangja és e köré építettem valamit de látom hogy végülis a közepek elég magasra tudnak menni.A másik hogy nem szeretem ha a mély magasan van váltva ebből próbáltam valamit kihozni.De mindegy.PFFF az előző okfejtésemet hanyagoljuk Big Grin
De mosst látom már de (azt viszont nem értem miért 3 utst akarok csinálni amikor az bonyolultabb)
Big Grin

Szerinted a 25-ös braunt mellik magassal és középpel lehet összehozni?Vagyy 3ezt a 3utas témába írjam? Remélem nem haragszol

- shalafi66 - 2006. 10. 02.

Nem, nem szoktam haragudni, nincs időm rá. Wink
A 250-es braunhoz jó a HB12,5P, magasnak pedig valamelyik HG1,9. Ez elvileg a legjobb összeállítás háromutas rendszerhez.

1 - nvoice - 2006. 10. 02.

Nekem is valami hasonló volt a meglátásom csak tapasztaltabb véleményét is hallani akartam Big Grin
Nekem a kör előlapos 1,9-es szimpi.Azon belül melyik lehet a legjobb?
A braunból a sima tehát a kompenzálatlan a jobb ha jól tudom,arra mondtad hogy
64 literben reflex ládában fb:28hz ezzel f3=32hz?
És milyen váltással lehetne összehozni ezeket a lgjobban?
Amúgy én is meg tudom szerválni valahogy a dolgokat egyenesen tőled esetleg nagyker áron mert igen csak nemszívesen tömöm a itteni pikk elektro zsebét. Big Grin

1 - nvoice - 2006. 10. 02.

Szia!
A kérdésem az lenne hogy ez a konfig elüzemelne a trio 200-as hangváltótokkal?
Meg a kérdésem hogy a 70-es trióban mit és milyen értékre kell cserélni hogy a 16-ohmos közeoet illeszteni tudjam ugyanolyan vágással mint a 8ohmosat?köszönöm

- shalafi66 - 2006. 10. 04.

A doboz és a hangolás rendben, a HG1,9-ből kétféle van, az egyik a zárófedél miatt nem süllyeszthető, a másik igen, szinte biztos, hogy az utóbbi a jobb, csak több munka van vele. A 200-as háromutas váltó nem hinném, hogy jó ehhez. Kisérleteztem váltókkal ehhez hasonló konfighoz, találtam egy viszonylag jó utat, de mivel a doboz nem ugyanaz, ezért az én váltóm neked nem lehet jó egy az egyben.
A honlap árain bármikor szívesen postázzák a kolllégák a hangszórókat, és nem szoktam csomagolni, csak különleges esetekben.

- nvoice - 2006. 10. 04.

Szia!
Mégis milyen hangszórókhoz találta a jobb utat? Big Grin

- shalafi66 - 2006. 10. 04.

Most mi is a kérdés? Ha az, hogy én mikkel próbálkoztam anno, akkor annyi a különbség, hogy a magas hg2,5 volt. De készül most egy ilyen háromutas HG1,9-el is.

- nvoice - 2006. 10. 04.

Igen az érdekelt. De akkor megvárom te mire jutsz és okolok a te tapasztalataidból már ha elárulod.

- Quadlipi - 2006. 10. 10.

Üdv Shalafi! Lenne pár kérdésem a HA 25 BRAUN hangszóróval kapcsolatban.
1. Jól látom-e, hogy a membránja a többi h2000 hsz.-el ellentétben fordított? Arra gondolok, hogy a többi h2000-es hsz.nél a membrán rücskösebb fele van kifelé.
2. Lehet-e impregnálva kérni? Illetve miben módosítja a paramétereit az impregnálás? (változik-e pld. az Fs?) Én elsősorban az esztétika miatt kérném rá az impregnálást.
3. Van-e értelme nagyobb kompenzáló mágnest kérni rá? (133mm-est) Miben modosítaná a paramétereit és milyen irányban? Lehet-e így a Qes-ét csőkkenteni és így az EBP-t nővelni?
4. Van esetleg lövésed róla, hogy ezek a módok kb. mennyivel dobnák meg az árát?
5. Le tudnád-e mérni majd az átalakított hsz. T/S paramétereit?
Előre is köszönet!

- shalafi66 - 2006. 10. 10.

A braun más kategória, egészen más mint a többi hangszóró, ez alól a membrán sem kivétel, alapjaiban más módszerrel készül, mint a többi, nem is hasonlít azokra. Nem szokás impregnálni, esztétikai okokból sem szükséges. Nagyobb mágneses kompenzálásnak, magasabb EBP-nek sem látom értelmét, a hagyományos dobozokhoz, zárt vagy b-reflex, egyáltalán nincs szükség rá, és veszélyes mutatvány lenne a mágnesek élettartama szempontjából a túl nagy kompenzáló mágnes.
Mivel úgy néz ki, hogy nincs szükség átalakításra, ezért nincs mit lemérnem. Smile

- Quadlipi - 2006. 10. 12.

Hát ezt jól kiokoskodtad, hogy ne kelljen semmit se csinálni. .taps. Nekem nem tetszik a natúr papír membrán. Ezért kérdeztem, hogy mennyit ront rajta az impregnálás. A kérdés továbbra is fenn áll. A többi válaszodat köszönöm.

- shalafi66 - 2006. 10. 12.

Megmondom őszintén legtöbbször nem sokat gondolkodok, ha valami módosítás hasznos lehet.. De naggyon nem szívesen impregnálnánk a ha25-braunt neked. Egyrészt mert így is nagyon nehéz a membrán, nem szívesen növelném tovább a tömegét egy fél grammal sem, másrészt az impregnálás jelenlegi módja nem erre a papírra van kitalálva, lehet, hogy az átvitelén sem segítene, és úgy hiszem esztétikailag sem lenne előnyös, nem tudom, hogy fogadná ez a membrán, ha összemaszatolnánk az üzemben...

- Klang - 2006. 10. 16.

Hali Shalafi!

Én a koromnál fogva (55) elmondhatom hogy 8 évet szántam a Vidire (nem is volt más de megszerettem)Mire a vidi lelkét megértettem megszünt a gyártás! Ma is őrzök egy két relikviát abból az időből amelyeket szivesen átadok neked mérésre! Sőt építhetsz belőlük kétutas hfalat is, de csak azt -mert ez nekem soha nem sikerült-kivéve a körsugárzót HA16!
shalafi66 Írta:Érdekes, már nem először hallom ezt, de furcsállom. A régi videoton hangszóróknak emlékeim és a mérések szerint sosem volt gond a középtartományával. Egyes 250mm-es hangszóróknak 5kHz fölött volt a -3dB-es pontjuk. Big Grin

Ami a Quadlipi hozzászólását illeti az esztétikumra vonatkozólag,szerintem igaza van! Értsd meg a vevő pláne ha kezdő ,bemegy a boltba és kér egy dögös 200W -os hszt. Az eladó felkinál neki egy H2000 által gyártott 200-ast, és egy Mnc ceasar 200- ast-szerinted melyiket választja?! Szerintem az utóbbit, őt nem érdeklik a Tsp paraméterek! Tudom azt mondod ez becsapás,de szerintem nem az,ő maga döntött a vétel mellett és valőszínü nem is tudnád lebeszélni róla! Nagyon fontos a racionalitás,de eladni tömgével csak esztétikus dolgokat lehet!
Nekem a braun a rücskösségével együtt is tetszik, de kellene egy másik braun amalyik nem rücskös amelyik a
Quadlipinek tetszik- igy remélhetöleg mindketten megelégedett H2000 rajongók lehetnénk!
Ha a SEAS piros foammal gyártana hszt akkor se kellene ha az egyedüli lenne a piacon hidd el!

Üdv Klang

- shalafi66 - 2006. 10. 16.

Üdv. Az a szerencsétlen ha25-braun nem rücskös (de a többi sem).... .hm. Ez az egyik legesztétikusabb hangszóró, még a csavarhelyek is fedve vannak. És köszönöm a felajánlást, de a videoton dolgokra egyelőre biztos hogy nem tartok igényt, nem tudnék mit kezdeni velük főleg idő hiányában. Másrészt a cégnek is vannak régi hangszórói, ha érdekelne akkor le kéne emelni a polcról. 200W-os hangszórónk meg eleve nincs. Big Grin Semmilyen. Nem is volt. És nem tudom mitől lesz szebbnek mondható egy cemende caesar. Hacsak nem az 1,0 körüli Qts-től. Vagy fordítsuk meg, azt sem igazán értem, mitől rémségesen csúnyák a H2000 hangszórók egyeseknek. Szóval ezzel a hozzáállással én nem érthetek egyet. Arra is van megoldás szerintem, hogy a célközönség egy részét nem érdekli hogyan szól majd amit megvett. Hosszútávon megfelelő módszerekkel igenis átformálható a jelenleg valljuk be egyes rétegeiben kicsit félresiklott amatőr hangfalépítő-társadalom. Smile Én még szinte biztos, hogy megérem. Nem egy olyan esettel találkozom, hogy valaki megvette valamelyik kínai hangszóróimportőr termékét, nem tud vele mit kezdeni, és hozzám (pedig nekem úgy hiszem elég kevés közöm van bármelyikükhöz is) szóval hozzám fordul segítségért. Ez utóbbi sokmindent elmond.

Ui: az elősző hozzászólásodban három mondatot mintha én írtam volna, igaz valahol máshol. Utólagos engedelmeddel (remélem) átszerkesztettem. Csak az érthetőség kedvéért.

Ha meg Quadlipi annyira akarja bemaszatolom én neki azt a ha25-öt. De aztán ne reklamáljon, ha nem lett szebb, mint volt. Big Grin Nem veszem vissza a hangszórót. .puff. Tessék, és ittvan a példa, a két nagy hazai hszimportőrnél hol állhatsz elő ilyen kérésekkel? Big Grin Sehol, hisz ők nem gyártanak hangszórót. Egyébkéntis javíthatatlanok. .zold.

1 - nvoice - 2006. 10. 16.

Javíthatatlanok????Ez remélem csak képletesen igaz Big Grin De lassan már egy ki infót csepegtethetnél arról a csomagról amit küldtem néked.Mer már azthiszem kidobtad őket mert arra valók másra nem Big Grin

- B.A.T. (II.) - 2006. 10. 16.

Szerintem semmi gond sincs a H-2000-es hszórók kinézetével, teljesen rendben vannak! Sőt, jobban hasonlítanak a klasszikus értelemben vett hangszóróra, vagy is "A HANGSZÓRÓ"-ra, mint akármelyik kínai cég termékei....
És különben is, mit kell ezen ennyit vitázni? A hangszórónak nem az a rendeltetése, hogy hű de csili-vili legyen a kinézete, mert ahogy az a nevében is benne van a hang visszaadására hivatott, és az a lényeg, hogy azt minnél minőségibb szinten tegye +! És ebben a feladatában nem kérdés, hogy melyik gyártó termékei a jobbak! (megsúgom, hogy nem a kínaiaké) .pszt. .csitt.

- B.A.T. (II.) - 2006. 10. 16.

Ui. Különben is Én már émelygek ezektől a mindenféle színes hszóróktól.... (kék, sárga, narancs, piros) Hajajajj.... .morcos. .pia.

Itt egy topik, ahol mindenki kiélheti magát. .nyelv. http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=102

Re: 1 - shalafi66 - 2006. 10. 17.

nvoice Írta:Javíthatatlanok????Ez remélem csak képletesen igaz Big Grin De lassan már egy ki infót csepegtethetnél arról a csomagról amit küldtem néked.Mer már azthiszem kidobtad őket mert arra valók másra nem Big Grin
Nekiültem ma a hangszóróidnak, holnapra remélem kész lesz mind.

- bikabeka - 2006. 10. 18.

Sziasztok!

Érdekelne, hogy érdemes e lecserélnem a sal dtf 12 -es magasimat Hg 2,5 1544-639 -es H2000-esre. Várhatok e javulást? Vagy jobb lenne a TVM?

- shalafi66 - 2006. 10. 18.

A dtf-hez képest bármi előrelépésnek számít. De hangszórót cserélgetni azért nem így találomra szokás. A TVM hangszórók pedig mostanában úgy néz ki, nem egészen olyanok, mint régen, mikor a mérések készültek róluk. Még valami, olvastam a mailt, amit írtál, a TVM mélyközepedhez (aminek itt-ott szép kiemelései vannak), nem hinném, hogy jó az univerzális 90-es váltónk, amit most használsz.

Pedig egész jól reagál rá...Igaz a -2dB-es L-padot hozzá raktam...Te milyen hangváltót javasolnál hozzá? A TVM mélyközép ARN-188-05/8 -as.

Gyanús nekem ez így. Az univerzális váltóba (előszedtem a dokumentációit) eleve be van építve a magas elé egy 3,3R ellenállás, még ezután l-pad... háát már ez sem egy szépség-díjas megoldás. Smile A váltó attól is függ, milyen magasat használsz. Úgyhogy passz, előbb döntsd el milyen hangszórók lesznek majd a dobozban.
Egyébként meg mérni kéne, az előbbiek miatt is meg a doboz okozta változások miatt. Van itt nálam arn-188, de elég régi darab, ez még valószínűleg olyan, mint az adatlapon, tehát ez mérés ügyben nem segít neked. De ahogy látom, az XW165 nagyon hasonlít a 188-as TVM-re és ilyen hangszórót mértem nemis olyan rég. http://hangszoro.net/laci/forum/xw165.jpg Ezen el lehet indulni. Ha lesz egy kis időm majd megpróbálok kitalálni vmit. Tehát kérdés, milyen magas lesz végül?

- Lex - 2006. 10. 18.

Laci!

Létezik nektek olyan hsz., ill. cséve, ami 100W RMS-nél nagyobb terhelést elvisel? Esetleg tudtok készíteni ilyet?

Biztos, hogy tudnának a kollégák, de tényleg fontos? Melyik hangszóróhoz kellene?

Már rájöttem, mi a baj ezel. Elektromosan biztos, hogy kibírná a nagyobb terhelést a cséve, de hiába, nem sok értelme lenne, egy olyan hangszórónk van, amelyik mechanikailag talán alkalmas lenne a 100W fölötti üzemre, a 310-es gitárhangszóró. Mi is a cél? Smile (a kedvenc kérdésem)

- Lex - 2006. 10. 18.

A Braunhoz. Mert az erölködőt vagy 70W/100W-ra készítem és az kevés, vagy 150W-ra, de az meg sok. Esetleg 2x70W is lehet, de ahhoz duplacsévés kell.

A duplacsévés elektromosan 2*50W lenne. A szokásos dobozban pedig 80W-nál többet mechanikailag nem visel el a hangszóró. Mért kevés a 70W? Ördögűzésre készülsz? Egyébként lehet az erőlködő 150W-os, még jobb is úgy, csak tudni kell hol a határ.

Hát én egy HG 2,5 1544-639 -es magasra gondoltam..Az L-padot pedig kiveszem belőle..Az igazság az, hogy úgy még nem is próbáltam, mert az egészet tegnap este raktam be...A hangfal képét pedig küldöm mailben..

Csak a soros ellenállását kéne kivenni, de akkor túl hangos lesz a magas valószínű. Megkaptam a képet.

Este megpróbálom l-pad nélkül, és holnap közlöm a tapasztalatom...De a magasat mindenképp ki akarom cserélni..Az említett magas szerinted jó lenne? Vagy van más ötlet?

Ehhez az arn-hez a HG1,9 is jó lehet. Az érzékenysége is passzol, meg talán valahogy összeválthatók. A 2,5-es dóm is jó, csak az nem szól névleges hangnyomással 20kHz-ig, és afölött. Smile

- Lex - 2006. 10. 18.

Nem akarom a szubot hangosan hallgatni, csak sajnos a max 4V-os LFE kimenet miatt meg a filmek összevissza LFE szintjei miatt sokszor nagyobb kakaó megy ki, mint szeretném. Persze ilyenkor hangerő utáni kapkodás jön, de ugye ehhez a szubhoz kell menni. Addig meg döngetés van. Tehát nem így akarom hallgatni, csak azt, hogy ne legyen baja a cuccnak.
PS.: Az emailemre tudsz valami biztató választ?

És ez az 1,9 -es magashoz mi lenne a megfelelő vágás? És ebből létezik kör alakú is, vagy csak a szögletes? Mert igazán nem találtam adatot ezekről..
Ezek a hangfalaim, amolyan kisérletező hangfalak, és a házimozi rendszer hátsó szórói jelenleg. A zenét egy Wharfedale 9.3 -on hallgatom...