Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- topeti - 2006. 10. 18.

A fedelek cserélhetők, igy kérheted köralakú fedéllel az 1,9-et is.

- shalafi66 - 2006. 10. 18.

http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=9725#9725

- topeti - 2006. 10. 18.

Mégpontosabban:

http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=9725#9725

Képileg pedig:
http://hangszoro.net/tweet/hg19-623.jpg

Smile

- bikabeka - 2006. 10. 18.

Ez OK! Eddig sokat segítettetek...De a kérdés már csak az, hogy ez a magas és az én tvm-em hol lenne az ideális vágás? Mert a tvm 4000 hz-ig egyenletes, a hg 1,9 -es pedig 5000hz felett...Szóval ez a magas jó kétutas hangfalba? Vagy nagyon hülyeségeket beszélek?

- doki - 2006. 10. 18.

Milyen tévéemmhez kell az?

- bikabeka - 2006. 10. 19.

A tvm ARN-188-05/8 -as...Visszaolvastam a fórumba, és láttam, hogy már régóta tervezitek a HG 2,5 rács nélküli változatát. Nincs ebből még semmi?

- shalafi66 - 2006. 10. 19.

TVM-es doglokat ha lehet, részletesen ne itt beszéljétek meg. Másik HG nincs, csak ami eddig is. Nem mintha azok olyan rosszak lennének.

Még annyi jut eszembe, ha gond van az 1,9-es magas váltásával, hogy a 4 Ohmos HG2,5-nek kicsit jobb a magasátvitele.

És nem is lesz mostanában? Mert szeptemberben beszéltetek róla egy másik fórumon...Vagy marad a rács kitörése, illetve új előlap maratás?

Mert igazából nekem a HG2,5 szimpatikus, de ez a fajta rácsos megoldás tényleg nem valami szép..

Lehet, hogy nem szép, viszont jó lesz a hsz iránykaraktere tőle. Nem tudom, mikorra lesz kész az első új dóm. Ha az első húsz darab megvan, majd szólok.

Akkor érdemes várnom? Én Fehérváron szoktam beszerezni az alkatrészeket, vagyis ha készen lesznek az új domok, akkor ott is hozzá tudok jutni, vagy csak nálad?

Még egyelőre ezt sem tudom.

Doki!
Te úgy néztem, hogy csináltál a HG 2,5 -nek előlapot. Érezhetően jobb lett? Bár nem az a gond, hogy nem elég jó, dehát tényleg nem szép...Érdemes vele foglalkozi, vagy inkább várjak az új domra?

Doki magasa eleve egy kis hátránnyal indul, mert még videotonos pille van benne. A részleteket meg azért nem tudom, mert elvileg többféle megoldás létezik, lehet olyat is, hogy például én szerelem az új dómokat, és párba válogatom őket.

Azért gondolkodom ilyenben, mert ismeretségi körömben nem jelentene gondot olyan előlap készítése, mint amilyet Doki csinált magának..A kérdés csak az, hogy ha lesz új dom, akkor a hangzás is javul, vagy csak a forma? És már elég jól beleéltem magam, hogy lecserélem mihamarabb a magasat..

.hm. Jajj, de "furcsa" kérdés ez. Hisz minden azért indult, hogy javítsunk a paraméterein.

Ez igaz...De több konstrukció esetében kiderült már (nem H2000-nél), hogy egy-egy új termék nem váltotta be a hozzá fűződő reményeket, és ezáltal felértékelte a "régit"...
Persze gondolom a cél a "jobbítás", de rettentő türelmetlen ember vagyok... .ehes.

Nem vagyunk abban a helyzetben hogy megengedhessünk ilyet magunknak. .bomba.

És számokban lehet már tudni a "javulást"? (paraméterek, frekvencia)

Lehet tudni, de részleteiben nem publikus. Talán annyi biztos, hogy jobb lesz az átvitel, de a névleges hangnyomás csökken 1-2dB-lel. Ha tvm mélyközéphszt használsz, ez nem is baj, azok nem túl érzékenyek.

Lex Írta:Nem akarom a szubot hangosan hallgatni, csak sajnos a max 4V-os LFE kimenet miatt meg a filmek összevissza LFE szintjei miatt sokszor nagyobb kakaó megy ki, mint szeretném. Persze ilyenkor hangerő utáni kapkodás jön, de ugye ehhez a szubhoz kell menni. Addig meg döngetés van. Tehát nem így akarom hallgatni, csak azt, hogy ne legyen baja a cuccnak.
PS.: Az emailemre tudsz valami biztató választ?
Válaszoltam a mailre. Megégni a cséve hosszabb idő alatt tud csak, tehát a te problémád így nem lehet orvosolni, főleg, hogy már így is mechanikailag terhelhető kevésbé a hangszóró, mint elekrtomosan.

- Lex - 2006. 10. 19.

Köszi a választ. Az emailt viszont nem kaptam meg. A Chello-s címemre küldted?
Ah. Bocs, megvan a levél, csak a szűrő bedobta a visszaigazolások közé.

- lamalas - 2006. 10. 20.

Shalafi,

Megerkeztek az 1,9-ek, koszonom szepen! Egy nagyon gyors meghallgatasnak ala is vetettem oket. A DTF801-et (hallasra) egyertelmuen veri, ugyhogy szerencsere nem csalodtam Smile Megegyszer koszonom a jo hangszorokat es a gyors postazast is!

Pagrusnak uzenem, talan jo upgrade lehet ez a kisebbik PVC TL-hez, bar gondolom ez izles kerdese is.

udv,
lamalas

- pagrus - 2006. 10. 20.

Rakd össze aztán mérjünk. A váltót nyilván módosítani kell. Ha beválik, lesz PVC-cső TL 110 2.0 Big Grin

- Mócsing - 2006. 10. 20.

A PVC -TL hossza hány Hz-re van méretezve ?

- pagrus - 2006. 10. 21.

74 Hz.

- shalafi66 - 2006. 10. 21.

lamalas Írta:Shalafi, Megerkeztek az 1,9-ek, koszonom szepen!
Hát nagyon szívesen, a legtöbb sorozatban készülő hangszórót, amiből van készlet, könnyű gyorsan postázni. Smile

- Mócsing - 2006. 10. 21.

Akkor most mögtekintem a görbéjét nekijje .

- Endeavour - 2006. 10. 21.

Mi a különbség a habszél és a gumiszél között?
Mik a tulajdonságaik ? "meik jobb és miért" ?

- spexcel - 2006. 10. 21.

Általában a gumiszélt szokták jobbnak tartani jobb belső csillapítása miatt. Hozzá kell tenni, hogy habszéllel is nagyon jó eredmények érhetők el, viszont csak akkor, ha megfelelő anyagból, megfelelő technológiával sütik. Élettartamban mindenképpen a gumi a nyerő, a hab rendkívül érzékeny a napfényre. Ha letakarva tartjuk, olyan 15 év max élettartamra lehet számítani.

spexcel Írta:Általában a gumiszélt szokták jobbnak tartani jobb belső csillapítása miatt. Hozzá kell tenni, hogy habszéllel is nagyon jó eredmények érhetők el, viszont csak akkor, ha megfelelő anyagból, megfelelő technológiával sütik. Élettartamban mindenképpen a gumi a nyerő, a hab rendkívül érzékeny a napfényre. Ha letakarva tartjuk, olyan 15 év max élettartamra lehet számítani. Wink
Azért mindenben nem értek egyet, sőt.. a habszélnek igenis vannak előnyei. Nem is egy, és nem szabad elfelejteni, hogy itt egy évek alatt jól bevált, kialakult technológiáról van szó. Közel tíz éve készül ebből az osztrák anyagból a habszél. Nnade lássuk az előnyöket: a H2000 által sütött habszélek jóval könnyebbek a legtöbb gumitól (pl. TVM hangszórók), és ez fontos, nem növelik fölöslegesen a mozgó tömeget. Másrészt olyan ragasztót használunk hozzá, ami igen stabil kötést ad, de nem keményedik ki, ez a ragasztó szintén nagyon kis tömegű. Mindez paraméterek szintjén azt jelenti, hogy a hangszóró érzékenyebb lesz, mint gumiszéllel készült társa, és a rezonancia pontja (fs) is alacsonyabbra kerül. A csillapítás terén sem hinném, hogy igazad van, ez ugyan csak tapasztalat részemről, de a H2000 hangszórók mechanikai csillapítása elég magas, többnyire magasabb, mint a gumiszéllel készült hangszóróké. Ha a habszélt gumira cserélném adott hangszórónál, biztos, hogy csökken ez a mechanikai csillapítás.

Szóval az élettartam az egyetlen pozitívum. Szerintem.

No comment. Wink .pia. Nem tudom, nem próbáltam ilyesmit (gumit habra cserélni). Valószínűleg nem is fogok. .zold. A fentieket olvastam. Autoritásnak tekinthető forrásokból. Wink

Persze mindez csak erre a konkrét esetre igaz. Vannak a világon rossz habszélek is, de ebből általánosítani sztem nem szabad. Ha mérésközelbe jutok a napokban, megmutatom majd hogy az átvitelre sincs rossz hatása ennek a PE habszélnek (már csak a szerkezete miatt is). A hangszóró szélesebb sávban szól, és az átvitel hibái is csökkennek.

Akkor legyen a válasz "mikor melyik". Szerintem valahol itt lehet az igazság.