Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- Crockoo - 2006. 10. 22.

Kedves Fórum-társak!

Meg tudná nekem vki mondani, miért vannak egyes hangszórók negatív habszéllel ellátva?
Van vmi jelentősége a hagyományoshoz képest?
Lehet amúgy negatívost kérni hagyományos habszéllel? Pl 18-620-ast? Vagy úgy már változnak a paraméterek?

- shalafi66 - 2006. 10. 22.

A negatív membránszél is hagyományos, más cégeknél is ismert, nemcsak nálunk. Így stabil mechanikailag a lengőrendszer, ezen kérésre sem változtatunk. Az ok annakidején talán az volt, hogy így könnyebb keretet készíteni a ha16-17-re, könnyebb volt elhelyezni, beépíteni, mert nem emelkedik ki a rilni a kosárból.

- B.A.T. (II.) - 2006. 10. 30.

Hi Shalafi!
Az lenne a kérdésem, hogy a HB 11-es középről mit lehet tudni? Hangilag hol áll a 12,5-höz képest, illetve mennyire egyenes az átvitele, és milyen frekv. tartományban használható?

- shalafi66 - 2006. 10. 30.

Ugyanaz mint a hb10-586 csak körperemes. Nem tudok sok jót mondani róla, a jelenleg hozzá használt membrán sem sikerült tökéletesen. Még az újak közül nem mértem egyet sem, de nem várok sokat. A régi mérésekhez fog hasonlítani valószínű.

- bikabeka - 2006. 10. 30.

Ma építem be a hétvégén beszerzett HG 2,5 magasaimat. Kiváncsi leszek. Bár Spexcel bemért nekem egy kapott eltax magasat, ami álítása(mérései) szerint nem is olyan rossz..De igazábol most erre a HG 2,5-re vagyok kiváncsi...

HD8 - - Mixa - - 2006. 10. 30.

Nekem megtetszett a HD8-as magas hsz, abból is az -597 (+ mellé 582 2 utasban). .zzz.

Erről várható új mérés, vagy kifutó széria .?. Shalafi ez a párosítás szerinted használható lenne? (Persze ugyanúgy mágneskörrel szerelve.) Esetleg valaki másnak van tapasztalata róla?

A válaszokat előre is köszönöm. .tuz.

- shalafi66 - 2006. 10. 30.

Mármint árnyékolva gondolom. Nem tudom, van-e hozzá búra, és ha van, ráfér-e, de egy kis kompenzáló mágnes is elég, már azzal sincs szórása. A hd8-ról azt kell tudni, hogy a jelenlegi készlet még a videoton idejéből származik, van belőle, nem fog megszűnni sem, de ami most van, az régi, így nem tudja egészen ugyanazt, mint a hd6,5 ami új gyártás. A lapon kicseréltem az adatlapot most ennyit tudok róla, ha visszakaptam a tesztpéldányt, amit most meggondolatlanul Big Grin kölcsönadtam, akkor kiegészítem T-S paraméterekkel, és impedanciamenettel. Papíros magas létére szerintem elég jó hangszóró ez, használható két útban, a 160-180mm-es hangszórókkal is.

- spexcel - 2006. 10. 30.

Méghogy meggondolatlanul... .zold. Túszúl van nálam. Wink Egyébként jelentem, dómokat megszégyenítően jó az a HD6,5...

- h_jozsi - 2006. 10. 30.

Nincs H2k dómom összehasonlítási alap gyanánt, de valóban elég jó a HD6,5.

- - Mixa - - 2006. 10. 31.

(Arigato .forog. ) Köszönöm szépen a válaszokat! .szia.

Kérdés: a HD6,5 (H2000) elkészülhet-e "körkosaras" változatban, esetleg hasonló színű membránnal és porvédővel, mint a HA18-620?

.nyelv.

- shalafi66 - 2006. 10. 31.

A hd6,5 körperemes változata a HD8, és amíg van a régi hd8-ból, addig nem készül új. Smile Spexcel egyébként téved, nála a hd8-597 volt/van/lesz?, nem a 6,5-es magas.

A szín meg ugyanaz mindig... fekete. Wink

- - Mixa - - 2006. 10. 31.

Értem! Tongue Egyébként furcsáltam is, hogy a HD6,5-ről van szó. Mindenesetre nagyon tetszik az a kör forma, nekem a H2000 így jelenik meg (körperemes hangszórók Wink ). A plusz mágnes javítana valamit a HD8 frekimenet utolsó részében (14-20Khz)? Azért megvárom még azt a HG19-HA18 mérést. Viszont hajlok egy ilyen HD magas felé is. Látom a 619 nem "fényes", a paraméterei ugyanazok, mint az 597-esnek? Színben mennyire passzol a 620-hoz? .oh. Sajnálom, a kinnt levő képek "árnyalatai" kicsit megtévesztenek...

- shalafi66 - 2006. 10. 31.

A komp. mágnes legfeljebb az fs-nél lévő kiemelésből farag le néhány dB-t, 10k fölött nem segít. Az 597-619 között árnyalatnyi különbségek vannak csak, a porvédő bevonata fordított: belül fényes, kívül matt.

- topeti - 2006. 10. 31.

spexcel Írta:Méghogy meggondolatlanul... .zold. Túszúl van nálam. Wink Egyébként jelentem, dómokat megszégyenítően jó az a HD6,5...
Jobb a HD6.5 , mint a HG2.5 ??? Smile))) .hehe.

- SMA - 2006. 11. 01.

Kedves topeti és Többiek!

Még ez is lehetséges! Smile

shalafi66!

Kérdésem lenne:
Autós-használatra a 13-16cm-es méretekben melyik felel meg a nehéz üzemi körülményeknek?
Lehet úgy rendelni, hogy megerősített ragasztások, erősebb, hosszú-élettartamú kivezető-szál és membránszél, klímaállóság?
Mert ugye az autóban a -20foktól +40-60 fokig bármilyen hőmérséklet előfordulhat?! Nem is szólva az állandó rázkódásról, egyebekről.
Üdv! SMA

- topeti - 2006. 11. 02.

" +40-60 fokig "
Ez nálam megint csak -20 fokra jön ki.
.hehe. Haza kéne már menni...

- shalafi66 - 2006. 11. 02.

Szép álmokat Peti.. .zzz.

- SMA - 2006. 11. 02.

Kedves előttem szólók, mindketten!

Ettől azért többet vártam, Tőletek.

Üdv! SMA

- subvoice - 2006. 11. 02.

Kedves SMA!

Nem kell ezt ennyire misztifikálni, nem Wartburg ajtóba lesz, a mai autókra azért nem jellemző, hogy álljon az ajtóban a víz. A nagy hőmérséklet különbség meg legfeljebb annyit tesz, hogy 25 helyett 20 év alatt öregszik el a hangszóró. Talán az egyetlen dolog, amire mechanikai oldalról oda kell figyelni, hogy gumiperemes legyen a hangszóró. Ha örökéletűt akarsz akkor valami műmembránost vegyél, de a papíros is hosszabb életű lesz, mint az autó.

Egyébként pedig legyen keményebb felfüggesztésű, nagy jóságú és 16 centis, ha basszust is szeretnél de mélyládát nem.

Egy-két autós hangszórót láttam már, állítom, hogy a paraméterein kívül semmiben sem különbözőek a szobai társaiktól, sőt inkább silányabbak. Ha ragaszkodsz az autóhifiben ismert márkákhoz, akkor arra vigyázz, hogy a jó rádiókat gyártó cégek a legritkább esetben gyártanak jó hangszórókat. Aztán arra is figyelni kell, hogy tele van a piac drágán árul gagyikínai cuccokkal, de ezt szerintem te úgyis kiszúrod. Wink

subvoice Írta:Egyébként pedig legyen keményebb felfüggesztésű, nagy jóságú és 16 centis, ha basszust is szeretnél de mélyládát nem.
Mármint alacsony csillapítású, tehát 1,0 körüli Qts-ű. (Csak azért írtam le, mert nekem elsőre nem volt nyilvánvaló.)

- h_jozsi - 2006. 11. 02.

Engemetis érdekel, mellik HSZ2K termékk alkalmass illen czélra. .??.

A gyári helyekre nem férnek el a kosarak. Az opelben pl. nem menne le az ablak a mágnes miatt, ki kell emelni, tehát különböző trükkök nélkül egyik sem szinte. A 100mm-es kosár az egyetlen emi bemegy a neki való helyekre, tehát a szélessávúk közül egy-kettő használható autóban is.

Most nézzük a kalaptartós esélyeket. Hely van dögivel. .ok.

Külön kérésre tudok free-air közeli hangszórót gyártani.

Bármely méretből? Vagy csak bizonyos típusok alkalmasak a modifikálásra? A Subvoice által leírtak alapján (pl. gumiszél)? És persze mennyi többletkőccséggel? Asztán meg hotynésznének ki a módosult para méterek? Ennyit eccerre. .hehe. Hoty nekejjen mindent külön mekkérdeszni. .??.

- subvoice - 2006. 11. 02.

Ha már mindenáron kalaptartóba, akkor csak egyetlen szabály van: a legnagyobbat kell venni, ami még belefér. Legalább kettőt. .taps.

Igen, szinte bármelyiket el lehet rontani elektromosan, a paraméterek: kicsit alacsonyabb fs, sokkal magasabb Qts Qes. A gumiszélt nem igérem senkinek. Általában nincs készleten csak a braunhoz, mert egyébként nem kell a gyártáshoz.

Barkácsoló keddvűek nevében kérdeszem: és hászilag hogyan roncsuk el? .??.

A jelenlegi gyártmányokból, jelen gyári állapotukban van(nak) olyan(ok) amely(ek) szóba jöhet(nek) akár rontás nélkül vagy azzal együtt? .foghijas.

Házilag sehogy. Jelenleg egyetlen hangszóró sem jó erre, kivéve a 125 és 170mm-es szélessávúkat.

- SEAS - 2006. 11. 02.

subvoice Írta:Ha már mindenáron kalaptartóba, akkor csak egyetlen szabály van: a legnagyobbat kell venni, ami még belefér. Legalább kettőt. .taps.
Láttam már olyan VW bogarat, aminek a kalaptartóján 4 db 30-as volt. Biztos jól szól. .ful. (a maga módján)

- topeti - 2006. 11. 03.

SMA Írta:Kedves előttem szólók, mindketten!
Kedves SMA!

Autós hangszórókról annyit tudok, hogy nekem a Peerless tetszik, de nincs rá pénzem.
Kérdezd subvoice-t, ő már épített autóba "hifit". Nekem nincs ehhez pénzem/időm/kedvem Sad
Javasolnám kérdőre vonni e témában még Gilszkilabort, "mejne bumm bumm"
soron következő verzioját építi, neki biztos több tapasztalata van, mint nekem Smile
Shalafi pedig rendelkezik ilyen térű információval, hogy milyen szinten azt csak ő tudja.

- topeti - 2006. 11. 03.

h_jozsi Írta:Most nézzük a kalaptartós esélyeket. Hely van dögivel. .ok.
Én letiltottam a kalaptartóban lévő hangszóróimat. Nekem hátulról ne zörögjön semmi Smile
Szerintem a hangszórót előre kell tenni (lehetőleg 2 útban, felülre a csipogót, ajtóba a mélyközepet)
és egy jó váltót hozzáhegeszteni Big Grin Hogy az aktiv vagy passziv, pénztárca kérdése.

SMA, látom subvojsz és shalafi közben válaszoltak Smile Remélem azokkal a válaszokkal elégedett leszel.

Jó ébredezést nektek.

- Mócsing - 2006. 11. 03.

Szerintem ha van elképzelés a hangszóróval kapcsolatban , érdemes körülnézni a bontókban . Ott jóval olcsóbban meg lehet venni .

- SMA - 2006. 11. 03.

Kedves Mindannyian!

Ezt már szeretem! Smile

Nagyjából van rálátásom az egyes autós-csodákra, hallottam is jónéhány rendszert, az alapfokútól - a kW-os cuccokig, nagy többségük gyatra, minden szempontból.

Én arra gondoltam, hogy lehetne jobbat produkálni, nyilván a működési terület figyelembevételével. Nem szükséges a HIFI, vagy High-End minőség, viszont legyen jó hatásfoka, hogy az alap készülék is rendesen szóljon a hangszórón.
Jó hatásfoknak a kb. 92-96dB-t értem, ami autóban, a zajos környezet is figyelembe véve, már elegendő hangerőt tudna.
Itt lehetne szerintem valami "jobbat" produkálni.
Nem kell nagy terhelhetőség sem, a 10-20W maximum bőven elég, az alap-készülékek sem tudnak többet. Átvitelben az 50Hz-12kHz tartomány igen jó és elég is lenne az autóban.
A nagy érzékenység folytán nem kell külön bivaly erősítő, hogy egyáltalán megszólaljon a cucc.
( Régen, sok HC20/10-es szélessávú hangszórókkal már próbálkoztunk és sokan csodálkoztak, hogy mekkorát szól és egész jó hangja van! - Autóban akkor ez "komoly cucc" volt, 1981-1983-ban. )
Üdv! SMA

- subvoice - 2006. 11. 03.

A probléma az, hogy nem lesz basszusa láda nélkül. Merthogy szép az a 95 dB, de mennyi levegő is van az ajtóban? Úgy 20 liter? Ráadásul az is ilyen szuszogós-zárt. Ami segít, hogy sokkal közelebb vagy a hangszóróhoz, mint normál szobai körülmények között. Nem kell annyira hajszolni a decibeleket, egy ~88dB/W/m-t VALÓBAN tudó rendszer egy sima rádióval is elég korrekt hangerőt fog produkálni.

És ami legalább ilyen fontos: a hangnyomástól minden zörögni fog, arra meg aztán bőven lehet szórni a pénzt, mire kuss lesz. Az egésznek az alapja pedig egy jó rádió, anélkül neki sem érdemes fogni szerintem.