Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- V.Gábor - 2006. 12. 13.

Üdv!

Kezdő vagyok a hangtechnika terén és szeretnék feltenni néhány kérdést. .ir.

Kinéztem magamnak a HA 17-582 és a HD 6,5 H2000-493 hangszórókat, majd ezekből szeretnék építkezni.

Kérdéseim: Megférnek ezek egydobozban? A magas nem nyomja majd el a mélyet, nem üt ki nagyon? (a magas 92db-es, a mély 90db-es)

Mekkora doboz kell nekik? (megnézné nekem valaki mert nincs hozzá progim, megköszönném)

Ha 4 ohmosat rendelek, azonos árban lesz a 8 ohmossal? Ha a magasat (sorban egy polarizálatlan 4,7uF-os kondival) párhuzamba kötöm a méllyel (így van a mostani hangfalamnál), nem lesz kevés az impedanciája?

Nem lesz tompa a szóló gitár(a HA 17-et mélyközép gyanán szeretném használni), kb hány Hz-ig hozza szépen a tiszta mély hangot? Mi a különbség az HA 17- 582 és az 588 között?

Itt neten is lehet rendelni? Postai utánvéttel küldik ki?

Huhh, sok lett ez egyszuszra.
A válaszokat előre is köszönöm.

- Mócsing - 2006. 12. 13.

Az 582 jó ötlet , magasnak inkább a 639-et .
Mély - reflexben Fs alá nemigen lehet menni , TL-ben igen ,viszont háromszor akkora .

- HorsePower - 2006. 12. 14.

Ha már dóm inkább a kisebbikkel kellenne összehozni szerintem. Ennél az 582-nél úgy tűnik megoldható, de én azért megpróbálnám a 620 + 623 összeállítást is. .forog.

A magas nem fogja elnyomni a mélyközepet ha megfelelően csillapítod. Erre a célra van az úgynevezett l-pad, ami a hangszóró előtti ellenállást vagy ellenállásokat jelenti. Tehát az érzékenység miatt ne aggódj, az módosítható. Smile

- pagrus - 2006. 12. 14.

V.Gábor Írta:....
Nem lesz tompa a szóló gitár....
Ugye, nem élő zenére gondolsz? Mert ez nem PA hangszóró!

- V.Gábor - 2006. 12. 14.

Nem élő zenére kellene Big Grin , csak imádom a gitár hangját és az eddigi hangszóróim nem hozták elég "részletesen". Nem pendült a húr, inkább csak "zuzmorgott". Remélem érthetően fejeztem ki magam .forog. . Valaki tud mondani nekem egy dobozméretet az 582-eshez? .?. Wink
Köszi!

- Mócsing - 2006. 12. 18.

Shalafi.
A régi HG 2.5 , pille cserével "újjá" alakítható , vagy történt más módosítás is ?

- pagrus - 2006. 12. 18.

V.Gábor Írta:Nem élő zenére kellene Big Grin , csak imádom a gitár hangját és az eddigi hangszóróim nem hozták elég "részletesen". Nem pendült a húr, inkább csak "zuzmorgott". Remélem érthetően fejeztem ki magam .forog. . Valaki tud mondani nekem egy dobozméretet az 582-eshez? .?. Wink
Köszi!
Szerintem nem jársz jól vele. Ha megér neked ~4000 Ft-ot, vegyél 2 db szélessávút, HC 17-580-ast, tedd bele 10 literes zárt dobozba, csillapítsd 100 g fehér töltőanyaggal.
Nem lesz igazán jó, de ha ez az a hang, amit kb. szeretnél, akkor legalább tudod, merre tovább.
A reflex dobozt felejtsd el, nekem is van ilyen zárt dobozom, csak alatta és felette is szól valami, vagyis háromutas a hangfal (a mély az reflex).

- shalafi66 - 2007. 01. 02.

http://hangszoro.net/full/hc17-559.jpg

Itt az a szélessávú, amiről irkáltam itt napok/hetek óta.

http://hangszoro.net/full/pic/559.jpg
http://hangszoro.net/full/pic/5590.jpg
http://hangszoro.net/full/pic/5591.jpg
http://hangszoro.net/full/pic/5592.jpg

- Mócsing - 2007. 01. 02.

Már kérdeztem egyszer ,igaz nem nagy eredménnyel . Kérhető 620-as kosárral ? Akkor teljesen csereszabatos lenne .

- cirrus - 2007. 01. 02.

Szia Shala!
Ha a hangja is olyan szép, amiben reménykedünk, mint a kinézete és a róla készült profi fotók, akkor már meg van nyerve a széncsata! Már csak a látványhoz is gratulálok, a többi meg mégjobban izgat.

Nem tudom 620-as kosárral. Arra ugyanez a kis mágneskör nem szerelhető fel. A nagyobb mágnessel meg végleg kicsúszik a TL-hez való paraméterekből, és az induktivitás is nő a magasabb légrés miatt, így rosszabb lenne a felső oktáv átvitele. Ez most így a legjobb.

Cirrus, kössz, de a fotók nagyon nem profik (te biztos látod), ha osztályozni kéne, valószínű, hogy megbuknék. Big Grin (Egyáltalán mihez is értek én? .zold.) Ui: elkészült minden hangszóród javítása.

- Mócsing - 2007. 01. 02.

Hiába , semmi sem tökéletes . .hehe. Egyébként tényleg szép munka .

- cirrus - 2007. 01. 02.

Shala! Ha minden kezdő fotós így fotózna, akkor nem lenne annyi gondom velük.

- soup - 2007. 01. 02.

Gratulálok az ÚJ hangszóróhoz!
Papírszéllel lesz? .foghijas.

Nem, olyan már van. 580-as rajzszámon.

- soup - 2007. 01. 02.

Ezt már lehet kapni?
Most akkor mi a tisztességes neve? HC 17-558 v. 559 89 v. 87 dB érzékenység? .ordog.

- shalafi66 - 2007. 01. 03.

Az 558 az eredeti változat, azt rendelésre elkészítik az üzemben. Ezt egyelőre nem tudom, hogy meg fogják-e tudni csinálni. Az ára, mivel egyedi gyártás, 30%-kal több mint a standard változat.

- Crockoo - 2007. 01. 03.

shalafi66 Írta:Az ára, mivel egyedi gyártás, 30%-kal több mint a standard változat.
Még így sem drága.
Amúgy a 620-as kosártípust miért nem alkalmazzátok sűrűbben? Külső beépítésre szerintem a legszebb és legjobb. Mármint megjelenés, és felfogatás szempontjából.

- Crockoo - 2007. 01. 04.

Tudna nekem vki mesélni egy picit a HA-27-ről? Miféle hsz? Mire alkalmas? Adatlapot nem találok róla...

- shalafi66 - 2007. 01. 04.

Ugyanaz, mint a HA25-ök, csak körperemes a kosár. Kétféle verzió lehetséges ebből is, kis és nagycsapos.

- shalafi66 - 2007. 01. 05.

Előfordulhat, hogy spexcel nagy örömére megvan az a gumiszél típus ami a jelenlegi PE habot felválthatná talán. Mivel az elmúlt évben néhányan kritizálták a habszéleinket, és ma véletlen kezembe került jónak látszó membránszél, hát fel is ragasztottam egyet. A 620-as hangszóró így néz ki vele T-S szinten:

Name: ha18-620f
Fs = 24,697 Hz
Qms = 1,397
Vas = 88,328 liters
Cms = 3,569 mm/N
Mms = 11,635 g
Rms = 1,292 kg/s
Xmax = 3,5 mm
Xmech = 7, mm
Sd = 132, sq.cm
Qes = 0,241
Re = 6, ohms
Le = 0,528 mH
Z = 8, ohms
BL = 6,704 Tm
Pe = 55, watts
Qts = 0,205
1-W SPL = 89,41 dB
2.83-V SPL = 90,66 dB

.zold. Érdekes, nem? Smile És hogy ne csak a levegőbe "beszéljek" itt egy impedanciamenet:
[Kép: 620fimpbc2.th.gif]

- fdsa - 2007. 01. 05.

shalafi66 Írta:Mivel az elmúlt évben néhányan kritizálták a habszéleinket,
Az elmúlt évben??? Néhányan???
Apám kocsijában már 1983-ban szétporladt egy pár Videoton hangszóró habszéle.
Tudom, hogy a jelenlegire akár 10 évet is igérsz, de van néhány 1980 előtt gyártott gumiszélű hangszóróm, amiken nem látszik az idő vasfoga.

NNa ezaz. A videotonnal semmilyen viszonyban nem vagyok, de a '96-os kezdéstől őrzök néhány habszélt, amik mai napig nem változtak.

- Mócsing - 2007. 01. 05.

Shalafi ,szerintem kimondottan a mi bosszantásunkra csinálja ezeket a hangszórókat .

A habszél fiókban gondolom kevésbé öregszik mint használat közben .

- Crockoo - 2007. 01. 05.

shalafi66 Írta:NNa ezaz. A videotonnal semmilyen viszonyban nem vagyok, de a '96-os kezdéstől őrzök néhány habszélt, amik mai napig nem változtak.
Én azért csendben annyit hozzátennék, hogy a bahszél elporladásának fő oka a hab komponensei között keresendő.
Igaz nem pont habszél, de a poliuretán habos gyártási technológia -mondjuk úgy- nekem közelben van, és láttam én is, hogy különböző komponensekből kevert habanyag más-más módon érik el.

Bár ezt a vegyészek biztosan jobban tudják. Smile

- fdsa - 2007. 01. 05.

Mócsing Írta:Shalafi ,szerintem kimondottan a mi bosszantásunkra csinálja ezeket a hangszórókat .
Csak csinálja! Még a végén veszek belőle Smile

- spexcel - 2007. 01. 05.

Ezek elég jó paraméterek, nem??? Smile A frekvenciamenetet kellene még látni. Wink

- Mócsing - 2007. 01. 05.

Csak az utolsó mondat lemaradt a hsz-éről : Gyártani ugyan nem fogjuk ...

Megmondom őszintén én szeretem a hangszórók jelenlegi formáját, és ilyen gumiszélre nincs forrásom egyelőre, de ezt majd spexcellel megbeszélem...

- pagrus - 2007. 01. 05.

Mócsing Írta:Csak az utolsó mondat lemaradt a hsz-éről : Gyártani ugyan nem fogjuk ...
... de ha mégis, felárral...

Biztos, hogy annyia olcsón nem jön ki mint a habszélek. És jelenleg is el tudom készíteni, de most tényleg nagyon sokba kerül, kb. +1000,-Ft darabja. Megjegyzem, így is nagyon alulárazottak a hangszóróink.

- HorsePower - 2007. 01. 05.

Szép. Főleg az fs bíztató. Ilyen fs-el zártba kellenne betenni, de az EBP nagyjából ugyan az mint az előzőnél Sad Ennek ellenére gratulálok, tényleg jónak tűnik Smile

- fdsa - 2007. 01. 05.

Valaha a Graboplast csinált ilyeneket, azt hiszem, Grabovox néven... Ha még létezik

Nincs gond vele b-reflexben, nagyjából ugyanazt tudja mint a sima változat a csoportkésés meg az impulzusválasz javul.

fdsa Írta:Valaha a Graboplast csinált ilyeneket, azt hiszem, Grabovox néven... Ha még létezik
Milyeneket? Smile