Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- fdsa - 2007. 01. 05.

shalafi66 Írta:
fdsa Írta:Valaha a Graboplast csinált ilyeneket, azt hiszem, Grabovox néven... Ha még létezik
Milyeneket? Smile
Hangszóróhoz gumiszél anyagot.
Közben megnéztem, a Graboplast létezik, a Wallis csoport tagja, de szűkítették a termékválasztékot. Azért érdemes lenne utánanézni.

- shalafi66 - 2007. 01. 05.

És egykét kép, nem túl szép, mert a hangszóró is régi, meg a membránszél sem idevaló, de most nem is ez a fontos. .??.
[Kép: p1050035hc4.th.jpg] [Kép: p1050036mw0.th.jpg]

- pagrus - 2007. 01. 05.

Jól néz ki!

Fene tudja, szebb volna, ha nem látszanának a kosáron a régi habszél maradványai és illeszkedne az új membránszél a kosárhoz. Wink

- HorsePower - 2007. 01. 05.

Maximalista! Tongue Csak azt tudom mondani meg kívánni, hogy a többi próbadarab is legyen legalább ennyire jólsikerült!

Nem is vagyok az, de jut eszembe, akkor érezném igazán jól magam, ha minden félórában nem fagyna le a gépem... .hm.

- pagrus - 2007. 01. 05.

shalafi66 Írta:Nem is vagyok az, de jut eszembe, akkor érezném igazán jól magam, ha minden félórában nem fagyna le a gépem... .hm.
Megértelek, engem is idegesít, hogy évente egyszer lefagy Big Grin

Kössz, kellene egy rendesebb tápegység...

De van itt valami ami talán tetszeni fog neked. Vagy nem. Egy izgalmasabb verziója a HA22-nek, spexcel nagy örömére megegyezik a 484P-vel. .nyelv.

http://hangszoro.net/bass/ha22-598p.jpg

http://hangszoro.net/bass/pic/598.jpg
http://hangszoro.net/bass/pic/5981.jpg
http://hangszoro.net/bass/pic/5982.jpg

- pagrus - 2007. 01. 05.

shalafi66 Írta:......Egy izgalmasabb verziója a HA22-nek....
Ez valóban izgalmasabb, tudják gyártani is? Erre is érvényes az egyedi készítés 30% felárral?

Persze gyártható, semmi gond vele, ugyanaz, mint a kiscsapos HA20, csak a kosár körperemes. Az utolsó ára pedig 3490,- pénz.

- spexcel - 2007. 01. 05.

És nekem annak idején nem mondta, hogy van ilyen kerettel is... .sir. No nem baj, megbarátkoztam már ezekkel. Tényleg: nemsokára bővül a honlapom a H2000 project leírásával. Csak tisztázódjon a netszerződésem végre. .forog.
Lesz ott minden: váltórajz, frekiátvitel kapuzott és közeltéri, csd, impedancia, stb, stb... Smile Még lehet, hogy azért is megmérem a torzítást is. Big Grin Big Grin Big Grin .zold.

Tongue Viszont te 2520,-ért kaptad a hangszórót, szóval ne sírj. .ful. Most akkor kárpótollak a gumis ha18 átvitelével: http://hangszoro.net/bass/ha18-620f.jpg .pszt.

- spexcel - 2007. 01. 06.

Majd mindjárt...

Igen, tudom. 2500... Ez a körperem megért volna nekem egy ezrest pluszban. Nem kellett volna a felsőmaróval annyit gyakorolni. Smile Egy kört azért mégiscsak egyszerűbb és könnyebb süllyeszteni. Wink
Kicsit feljebb kéne tornázni ennek a HA18-nak az átvitelét, akkor tökéletes lenne tölcséres sugárzónak is. Ez lehetne a cég első tölcsérbe való mélyközepe. Smile

- shalafi66 - 2007. 01. 06.

Nem tornázunk semmit.

Átvitel helyett fs-t akartam írni értelemszerűen... Smile

Őszintén szólva nem látom értelmét. Magasabb fs-nek ittvan ez: http://hangszoro.net/bass/ha18-620.jpg
... Ezekszerint mégis jó így ahogy van, és nem kell rá gumiszél.

Végülis az is jó tölcsérbe. Smile A másik variáció - és ennek több értelme van - hogy elektromosan rontani kellene a gumiszélűn, hogy kicsit alacsonyabb legyen az EBP. 24Hz-es fs-sel és egy magasabb Q-val biztosan jobban viselkedne reflexben. Még az is lehet, hogy 25-30Hz körüli f3-at is ki lehetne hozni belőle...az meg nem lenne semmi. Wink Persze ahhoz lehet, hogy a Vas-t is piszkálni kellene. No mindegy: ha egyszer nagyon unatkozol, majd rontsd el egy kicsit ezt a hangszórót. .zold.

Nem fogom. Jó így 90dB érzékenységgel. Mer az se semmi.

Nehézkesen megy ez a K+F itt...kell egy kis idő, amíg érlelődik a gondolat. Smile Ez lehetne az első H2000 Revelator. .zold.

- subvoice - 2007. 01. 06.

Szerintem ez a gumiperemes így tökéletes lenne. Aki nagyobb q-t akar, soros ellenállással rontson rajta. Nagyon jók a paraméterei, jobban néz ki mint a habperemes és "örökéletű". Sorozatba! .torz.

spexcel Írta:Nehézkesen megy ez a K+F itt...kell egy kis idő, amíg érlelődik a gondolat. Smile Ez lehetne az első H2000 Revelator. .zold.
Spexcel, én 87dB alatt nem szeretnék H2000 hangszórót látni. Ha 35-36Hz f3 kell, akkor ott a 634-es mélyközép. Jobbat ezzel a ha18-al sem lehetne elérni.

Ui: mi az a Revelator? .otlet. Valami porszívómárka? Teljesen úgy hangzik.

- SMA - 2007. 01. 06.

Kedves shalafi66 és Többiek!

Na ez már nekem is tetszik.
Mármint a HA18-620F, gumipelenkás hangszóró.
Ha úgy szól, mint amilyen az átvitele, akkor remélem sikeres lesz! -és Én is markolok majd belőle néhányat az újabb, készítendő hansugárzókhoz.
.udv.

Üdv! SMA

Szeretnék én itt olyan revelator porszívókat látni... Big Grin
Egyébként nem mondtam, hogy rossz a Ha18 gumis: azt mondtam, hogy jó. Csak felvetettem, hogy merre kellene haladni. Sztem ez nem baj. A lehetőségekkel meg tisztában vagyok. :S
Készülni fog sorozatban? Vagy ez is egyedi rendelés lesz?

- shalafi66 - 2007. 01. 07.

Ok, szerintem meg ez az irányvonal jó. Olyat minek gyártsak, amilyen már úgyis van. Ez egy egyedi eset volt, olyan mostmutasdmeg szinten. Nem látom olyan előnyét ennek a hangszórónak, ami nagyságrendekkel a sima haszbélű változat fölé emelné.

Egyébként, ha leszervezed nekem olcsón a gumiszélt, olyan méretben, és anyagból amit én adok meg, akkor biztos készülhet egyedi gyártásban a hangszóró.

- spexcel - 2007. 01. 07.

A habszegélyes HA18 is jó hangszóró, csak én idegenkedem az inverz szegélytől. Tudom, használja más is, nekem mégsem tetszik. Ez csak ízlés. Gumiszegélyt megpróbálhatok szervezni - már csak az általános lelkesedésre való tekintettel is - csak írd meg, hogy milyen kellene. Wink
Egyébként nagyon jó ez a gumiszegélyes tényleg, csak motiválni akartam. Nem lehet. Big Grin

Majd megvárom, míg lesz rendes neted, aztán megbeszéljük. Smile

- Mócsing - 2007. 01. 07.

A negatív szegélyhez hozzá lehet szokni . Eleinte én is útáltam . Már az a furcs ha dudorodik .

- spexcel - 2007. 01. 07.

Hát, rendes netre még várni kell, jól bepiálhattak szilveszterkor tvnetworkék... .pia. .sir. Nem csinálnak semmit, pedig már dec.30-án megvolt a szerződés. .forog.

- etilin - 2007. 01. 07.

shalafi66 Írta:De van itt valami ami talán tetszeni fog neked. Vagy nem. Egy izgalmasabb verziója a HA22-nek, spexcel nagy örömére megegyezik a 484P-vel.
Nekem tetszik .kiraly. vagy.

- fdsa - 2007. 01. 07.

Miért veszitek el a kedvét? A TL mindenevő.

Most kötözködni szeretnék:
ha már magyar gyár, és minden paraméter magyarul van, akkor az Air gap height miért maradt angolnak?
Az átviteli sávot megadod, de nem tudni milyen szabvány/szokás/tűrés szerint. A Monacor például azt írja rá a hangszóróira, hogy fs-xxxx Hz-ig. A 35 Hz-es fs-ű hangszórót 45 Hz-től specifikálod, és nem derül ki, hogy miért. Így a saját bótodat rontod Sad

A frekvencia tartomány: az átvitel -3dB-es pontjai, a csd, a terhelhetőség és a jóízlés szerint van megadva. A -3dB-es határfrekik ugyan minden doboznál máshova esnek, és utána másképp (kisebb nagyobb meredekséggel) zuhannak tovább, de egy elviselhető méretű b-reflex dobozban nagyjából teljesíti a hsz ezt a 45Hz-et. Emellett a lengőrendszer és a cséve sem biztos hogy örülne a névleges teljesítmények megfelelő feszültségű mondjuk 20Hz-es 21 Voltos jeleknek (bár ha nem torz a jel, a cséve még kibírná), ehhez képest a 45Hz-et még bőven elviseli mindkettő. Látszik, hogy nem a monacornál tanultam adatlapot szerkeszteni.

A légrés magasságát nem tudtam egészen jól lefordítani magyarra, ezért hagytam angolul.

Különben nemsokára az adatlapok is átalakulnak kicsit, mint ahogy minden más.

- topeti - 2007. 01. 08.

shalafi66 Írta:mi az a Revelator?
Én tudom, hogy te tudod hogy az mi Smile De azért belinkelem, hátha más nem tudja. Tongue

kép 1
adatlap 1

kép2
adatlap 2

ON:
Shala, hallottad már a 620 és 620F-et zenével szólni? Mi a különbség köztük? Melyik részletezőbb, zeneibb?
620F-ből lesz sorozat? Igy ránézésre az agyondizájnolt mnc, sal elbújhat messzire Smile Végre egy szép hangszóró! Big Grin

- cirrus - 2007. 01. 08.

Remélem nem off, mivel a H2000 termékeket is érinti, ezért itt kell megjegyeznem egy nagyon súlyos tényt: fel kellett adnom azokat a gyakran használt fogalmaimat, kérdéseimet, mint például: " Shala, mennyire jó hangúak ezek és ezek a hangszórók..., mennyire zeneiek...., vannak-e olyan jók mint a Vifák..."
Oda jutottam, hogy ez döntően azon múlik, aki a dobozt megcsinálja, és a váltót megtervezi hozzá. Nem azt mondom, hogy mindegy, mit tesztek a dobozba, de hogy egy elfogadhatóan jó hangszóróval (H2000) csodás hangot lehet kicsiholni egy dobozból, az biztos. És amíg a 47. (negyvenhetedik) váltó nem lesz az igazi, addig mindig csak azt hiszi az ember, hogy most valami jót csinált, valami jót hall. A több mint kilencszer drágább PL Vifával is könnyen lehet közepesen gyenge hangot produkálni, nem is olyan nehéz, csak össze kell hányni a váltót. Szóval szerintem 60 % múlik a váltón, 20 % a hangszórón, és a maradék 20 %-on osztozik a doboz, az állvány, a madzag, az elhelyezés, stb...., ami persze ha nem megfelelő, ugyanúgy haza tudja vágni a hangot. Tehát gondos tervezéssel, (és egy kis szerencsével, ha a hangszórók nem térnek el egymástól!!!) példul a 620-assal olyan hifit lehet konstruálni, amit az alsó hígend mellé lehet állítani bátran.

- Crockoo - 2007. 01. 08.

cirrus Írta:. Szóval szerintem 60 % múlik a váltón, 20 % a hangszórón,
A Próféta szóljon belőled, és akkor a 634+639 és a Shalafi által tervezett váltó hozzon olyan megváltás zenei eszközeim életében, hogy leboruljak a hangfal előtt. Smile