Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- Crockoo - 2007. 01. 08.

shalafi66 Írta:A csavaros dolgot visszautasítom, előtted már mások ha17-es hangszórók ezreit vették meg éveken keresztül, és ezzel sem volt még soha gond.
Bocsánat, hogy belekotyogok, de szerintem célszerű a 620-as kosarával rendelni a 634-et.
Ugyan nem tudom, mekkora plussz munka van vele (Shalafi említette, hogy talán vágni kell belőle), de megéri. És a célszerűségén túl még szerintem esztétikus is.

- pagrus - 2007. 01. 08.

cirrus Írta:.....Szóval szerintem 60 % múlik a váltón, 20 % a hangszórón, és a maradék 20 %-on osztozik a doboz, az állvány, a madzag, az elhelyezés, stb....
De az csak akkor igaz (esetleg), ha már választottál egy (vagy több) JÓ hangszórót.
Mert ha rosszat fogtál ki, akkor a 127. váltóval sem lesz jó, illetve nem is lehet elfogadható hangot és frekimenetet kihozni vele.
Például veszel egy mélysugárzót, de a gyárilag megadott 14 Hz Fs helyett 140 Hz-et mérsz, vagy a tweeter leáll 14 kHz-en miután 3 kHz-től már három 6 dB-s púpon átküzdötte magát. Haha.

Szóval, ha már jó hangszórót választottam, akkor azon már semmi nem múlik, azaz 0% Big Grin , a maradék 100%-on osztozhat a többi.

- cirrus - 2007. 01. 08.

"Magasnak a KEF T27-es régi de nagyon szuper magassugárzót tettem bele, azzal eszméletlen jó, a HG 2,5-tel úgy látom nagyon meg fogok izzadni."

- spexcel - 2007. 01. 09.

Sztem az adatlap korrekt...rajta van a frekvenciaátvitel grafikonja is, így nem érheti szó ház elejét. SZVSZ kevés olyan korrekt gyártó van, aki simítatlan méréseket tesz közzé, nem 1/6, sőt 1/3 oktávval simítottakat.
Mint marketinges azzal viszont egyetértek, hogy nem feltétlenül javít a "bóton". A hozzáértők között viszont felettébb szimpatikus lehet ez a hozzáállás. Az egész csak célszegmens kérdése. Itt viszont még van egy kis hiányosság... Smile

- fdsa - 2007. 01. 09.

Akkor esetleg határozottabban le kellene írni, hogy a -3dB-es pontokról van szó. Volt valaha magyar szabvány a hangszórók/hangsugárzók adatainak meghatározásáról, ott pl. -20dB volt a határ. Az IEC 60268-5-höz nincs hozzáférésem, ott vajon mit írnak erről?

- shalafi66 - 2007. 01. 09.

Ezt nem az IEC szabvány szerint adom meg. Nekem egy 2003-as változat van kéznél, ott ezt írják:
[Kép: 2121cv1.th.gif]

- fdsa - 2007. 01. 09.

Azt hiszem, nincs újabb kiadás. Tehát a saját versenyképességedet rontod, ha szűkebb toleranciát adsz meg, mint a szabványban leírt -10 dB, és ezt ráadásul nem is írod le.
A frekimenetről se ártana megjegyezni, hogy mekkora, milyen hangfalon mérve (IEC akárminek megfelelően).

- topeti - 2007. 01. 09.

Crockoo Írta:
shalafi66 Írta:A csavaros dolgot visszautasítom, előtted már mások ha17-es hangszórók ezreit vették meg éveken keresztül, és ezzel sem volt még soha gond.
Bocsánat, hogy belekotyogok, de szerintem célszerű a 620-as kosarával rendelni a 634-et.
Ugyan nem tudom, mekkora plussz munka van vele (Shalafi említette, hogy talán vágni kell belőle), de megéri. És a célszerűségén túl még szerintem esztétikus is.
Én 634-est vettem a 620-as kosarába szerelve. Meg lehet oldani. Sőt még külön árnyékolást is kértem rá. Wink

- Crockoo - 2007. 01. 09.

topeti Írta:Én 634-est vettem a 620-as kosarába szerelve. Meg lehet oldani. Sőt még külön árnyékolást is kértem rá. Wink
Akkor már ketten vagyunk Smile
De nekem a számlára nem HA-17/634-et írtak, hanem HA-18/634-et.
Shalafi, ha javasolhatom, ez talán érdemes lenne szériának is. Wink

- topeti - 2007. 01. 09.

Klang Írta:a piacon ez mind nem számít,ott egymásmellé teszik a hsz2000,és akármilyen gyártó termékét ,dönt az optikai külső és az ár, a gyártó nemzetisége nem számit!

Még egyvalami dönt. És az nagyobb súlyú mint a felsoroltak.
Az adatok, hogy mit irnak rá. Nem a TS paraméterekre gondolok, hanem hogy "200W"
Sógorom első kérdése az volt, mikor meglátta a hangfalat, hogy "Hány wattos?"
Akit meg már nem a wattok érdekelnek, azt is becsaphatják egy hibás TS paraméterrel,
vagy frekimenettel, aminek a valósághoz nem sok köze van.

- topeti - 2007. 01. 09.

Crockoo Írta:Shalafi, ha javasolhatom, ez talán érdemes lenne szériának is. Wink
Ha jól emlékszek, nekem azt mondta, olyan kevesen kérték még 18-as kosárba a 634-et hogy nem tették gyártósorra.
A számlán nem tudom mi szerepel, lehet már meg sincs .oh.

Nem kell találgatni. Teljesen mindegy, hogy melyik kosárba szerelik a kollégák az alkatrészeket, mindkettő egyedi gyártás, sorozatban nem készül, csak a 180-as valamivel drágább.

Nem hiszem, hogy a Wattok olyan fontosak lennének. A 25*13mm-es cséve például lehetne 300W-os is, mert van olyan körülmény, amikor elvisel ekkora terhelést is, de szabványok szerint 55W-ot kell ráírni mégis. Ez van. Hogy mások nem ezt teszik, az szerintem hosszútávon nekik rossz, nem nekem. Azt sem hiszem, hogy a kínai dömpingáruknak olyan sok ideje lenne hátra. .kopp.

- Quadlipi - 2007. 01. 09.

topeti Írta:
Crockoo Írta:Shalafi, ha javasolhatom, ez talán érdemes lenne szériának is. Wink
Ha jól emlékszek, nekem azt mondta, olyan kevesen kérték még 18-as kosárba a 634-et hogy nem tették gyártósorra.
Pld. én ilyet kértem. Csak az M változatot. Tényleg shala, hogy áll a gyártás?

Quadlipi, a hónap végére kész szerintem. Most készül a kosár hozzá.

- Klang - 2007. 01. 09.

"kínai dömpingáruknak olyan sok ideje lenne hátra"-ha ez igy is lenne,sem dőlhettek hátra! kínában ui.minden kapható, JÓ is,sőt a kíváló is! Az hogy egy kereskedő nálunk mit rendel ,nem azt jelenti hogy nincs más!

http://www.spectrumaudio.de/breit/neofone.html - ez is kínai!
Üdv Klang

Ez épp nem tűnik nagy csodának. És nem hiszem, hogy a lábam lógatnám naphosszat. De ez már megint a magánéletem fejtegetése. Nem épp idevaló, mint ahogy a hangszóró sem.

- Klang - 2007. 01. 09.

Shala!
Töröld ki, úgy mint a többit! Nem hinném hogy bármibem is sértő lettem volna! Úgy látom ez sem a szabadsajtó oldala!
További sok sikert,Klang!

.forog. Törölni én? Mikor? Sosem törlök. Ezzel legalább ne gyanúsíts. Minden ottvan a helyén.
1. itt dokumentálva az áthelyezés: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=12604#12604
2. és ittvannak a hozzászólások: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=12527#12527

- walty - 2007. 01. 09.

Üdv mindenkinek!

Nemrég találtam az oldalt ez az első hozzászólásom remélem jó helyre írok.

Lenne két kérdésem :

1. Most szeretnék építeni ládát és nem tom eldönteni milyen magas kerüljön bele (tuti nem Som..és MNC)
szóval szeretnék innen választani. HG2,5 vagy HG1,9? Szeretnék szép tisztán hallható csilingelő
magashangokat elérni.
Véleményeket segítséget megköszönném.
2. Ezt a kérdést konkrétan shalafi66-felé intézném, van nekem itthon két darab
AKAI 20S-H33 Z:8 Ohm számú kosaram semmi nincs benne (a benne lévő dolgok az idők folyamán eltüntek) .haha.
ezeket meg lehet e javítani az itt kapható hangszórójavítókészlettel?

Segítséget előrre is köszönöm!

- shalafi66 - 2007. 01. 10.

Az 1,9-es dómnak biztos, hogy jobb az átvitele a felső oktávban, de nem mindegy, hogy mi mellé kerül. Az említett hangszóróhoz pedig van alkatrész.

- pagrus - 2007. 01. 10.

shalafi66 Írta:A frekvencia tartomány: az átvitel -3dB-es pontjai, a csd, a terhelhetőség és a jóízlés szerint van megadva.....
És itt jön (mit jön, vágtat) az én vesszőparipám: Alig találok olyan mély, mélyközép vagy szélessávú hangszórót, amelyik az alsó határfrekit és a max. zenei teljesítményt egyszerre tudná, általában ez elbukik az elégtelen xmax-on. Márpedig ezeknél nem érdekel, hogy 500 Hz-en mit tudnak, ott úgyse lesz gond, az viszont baj, hogy épít az ember egy méretes dobozt nekik aztán nem lesz dinamika a mélyben.
Ezért mondom, hogy a H2000 hangszóróinál is érzek itt lemaradást, és ezt most ne vedd személyed elleni merényletnek, Shala! Tudom, hogy te nagyon is lojális vagy a céghez, de ez mégis a cég bírálata, nem a tied, gondolom, mások is dolgoznak ott.

A névlegeset biztosan tudja. Az a megadott zenei pedig nem a max. terhelhetőség. De ez itt a TL-es témában offtopik, tehát át fogom helyezni (szerk: ez közben megtörtént).

Ui: nem lojális vagyok a céghez hanem egyszerűen ezzel értek egyet, és ezt tartom ésszerűnek. ±3-4mm-es xmax mellé én sosem lennék hajlandó ±10mm-es mechanikai határokat szabni.

- pagrus - 2007. 01. 10.

shalafi66 Írta:A névlegeset biztosan tudja. Az a megadott zenei pedig nem a max. terhelhetőség......
Szóval beteszem a 620-as adatait a BassBox Pro-ba de teljesítménynek 80 W-ot írok be, nyomok neki egy reflex doboz javaslatot Hi-Fi állásban, erre kiad egy 15 literes dobozt. Kirajzoltatom az átviteli görbét, a -3 dB-s pont 62 Hz, a membránkitérés görbe viszont azt mutatja, hogy a 3,5 mm lineáris xmax csak 120 Hz-ig volt elég. Ha most átírom a teljesítményt 55 W-ra, akkor sem tud 108,6 Hz alá menni. 28 W fölött megszakad a görbe púpja.
Ez a gondom.

Ezen a gondon nem tudok segíteni. Ekkora méretű hangszórónál magasabb lengőcséve, és nagyobb lineáris Xmax ritkán fordul elő. (persze a nagycsapos 170-es hsznél 5,2mm az Xmax egy 37*18,3mm-es csévével).
Én erre gondoltam: beteszem a hangszórót egy nettó 25 literes dobozba, fb=45Hz, f3=44,69Hz, max. membránkitérés 55W bemenőteljesítménynél 5,69mm @ 62,08Hz, illetve az alsó határ szintén 55W-on 5,9mm @ 39,13Hz. Így asszem minden a helyén van.
[Kép: 620adatvf7.th.gif]

- pagrus - 2007. 01. 10.

Mérted így az átvitelt?
Nem kekeckedésből forszírozom a mélyátvitelt. Húsz éve ritkaság volt az elektronikus hangszereknél is az erős mély, ma meg pl. egy Béla Flack lemezen nagyon brutális mélyek vannak. Ez tendencia, ennyit változott a világ. Aztán hogy ezt hogyan követjük hangfalakkal, külön subot teszünk a rendszerbe vagy nem, ez ízlés dolga. Én nem teszek, mert nem igaz, hogy a mélyeknél mindegy, úgysem halljuk, honnan jön, igenis hallani. 110 Hz körül bizonytalan az irányérzékelés, felette az intenzitáskülönbségre, alatta a fázishelyzetre vagyunk érzékenyebbek, nálam pontosan hallani a basszusok helyét, irányát.

A nemlineáris viselkedését nem néztem eddig a hangszóróknak. Nem tartottam túlzottan fontosnak, és időm sem volt rá.

- pagrus - 2007. 01. 10.

shalafi66 Írta:A nemlineáris viselkedését nem néztem eddig a hangszóróknak. Nem tartottam túlzottan fontosnak, és időm sem volt rá.
Érdemes lenne megmérni. Van ez az 55 literes dobozkonstrukcióm, szerintem jól sikerült. A jelenlegi lyuk a mélyközepeknek 187 mm.
Van aki megépítené, a H2000 hangszórók árban is jók lennének. Szerinted melyik hasonló méretű hangszórótok a legjobb választás ide?

[Kép: IMG_3763rn2.jpg]

shalafi66 Írta:A nemlineáris viselkedését nem néztem eddig a hangszóróknak. Nem tartottam túlzottan fontosnak, és időm sem volt rá.
Ha mondjuk PA hangszórókat gyártanék, biztos, hogy első dolgaim egyike lett volna.

Azt meg, hogy neked, vagy másnak milyen hangszóró lesz jó, én előre nem tudhatom.

- pagrus - 2007. 01. 10.

shalafi66 Írta:....Azt meg, hogy neked, vagy másnak milyen hangszóró lesz jó, én előre nem tudhatom.
Nem is arra gondoltam, hogy megmondod a tutit, hanem hogy mit javasolsz Big Grin

Én meg arra gondoltam, megtudom, mit szeretnél. Előszöris nagy Xmax. Ezt már megjegyeztem.

- pagrus - 2007. 01. 10.

shalafi66 Írta:Én meg arra gondoltam, megtudom, mit szeretnél. Előszöris nagy Xmax. Ezt már megjegyeztem.
Az már megvan. Most hasonlót szeretnék negyedáron, ilyen dobozba.
Pl. 2 db 620-as + HG 2,5? Vagy inkább más 170-es?
Persze, attól hogy Shalát kérdezem, más is mondhat véleményt, akinek van tapasztalata.

- Quadlipi - 2007. 01. 10.

Volt egy ilyesmi konfig a néhai Hang & Technikában. Ott 2db 620-as volt, amit egyedileg 12 Ohmos lengőcsévével kértek a H2000-től. Ja és a Monaudió készítette DT-99-es volt benne a magas. Ha kell, megkeresem és beszkenelem. Talán Shala is emlékszik rá, és talán van mérése is a 12 Ohmos 620 ról. Üdv.: Lipi

- Crockoo - 2007. 01. 10.

- Crockoo - 2007. 01. 10.